Klasik İtalya Turu Türk Hava Yolları İle ( Milano - Roma )

Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

 • Kişi Sayısı Kısıtlaması
 • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
 • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
 • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Klasik İtalya Turu Türk Hava Yolları İle ( Milano - Roma )

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 Türk Havayolları ile / İstanbul – Milano  / Roma – İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Venedik , Floransa Roma, , şehir turları
 Roma’da 3 gece, Floransa (Montecatini ve Calenzano)’da 2 gece, Venedik
 (Quarto D’altino, Noale ya da Treviso)’te 2 gece vb otellerde
 oda&kahvaltı konaklamalar
 Tüm seyahat süresince Profesyonel TatilBudur Türkçe rehberlik hizmeti
 Lüks otobüsler ile tüm transferler
 Havalimanı vergisi
 Zorunlu sigorta (Mesleki Sorumluluk)

1.Gün: İstanbul - Milano - Venedik

Sabiha Gökçen Dış Hatlar Gidiş Terminali Tatilbudur kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 07:00-da buluşma. Türk Havayolları tarifeli seferi İle 09:40'de Milano’ya hareket. Varışın ardından Venedik'e doğru yola çıkıyoruz. Panoramik olarak yapılacak Milano şehir turumuzun ardından Yol üzerinde yeterli çoğunluğun sağlanması halinde, ekstra Verona şehir turu. Ardından geceleme Venedik’te ki otelimizde.

 Ekstra Tur:  Verona Şehir Turu Kişi Başı: 35 Euro

Yüzyıllarca Venedik Cumhuriyeti’ne bağlı kalmış olan Verona Düklüğü’nün yönetim sarayını, tarihinde olduğu gibi günümüzde de hala pazar yeri olarak kullanılan Erbe meydanı, Erbe meydanında Roma’daki Colosseum’dan sonra İtalya’nın en büyük ikinci amfi tiyatrosunu görüyoruz. Zenginliğini gösterebilmek için sokaklarını mermer kaplatan Verona alışveriş merkezinden geçerek, Dante Alighieri’nin sürgün döneminde yaşadığı sarayı görüyoruz. Verona’yı yöneten aile Scaligero mezarlığını gördükten sonra İngiliz drama yazarlarından William Shakespeare’a ilham vermiş olan Romeo ve Juliet’in doğdukları evi görüyoruz.

 2.Gün:  Venedik

Sabah kahvaltısı sonrası şehir turumuzu yapmak üzere Venedik merkezine hareket ediyoruz. Araçların son ulaşım noktası olan Tronchetto limanından vaporetto ile tarihi adaya hareket ediyoruz. Zevkli bir vaporetto yolculuğundan sonra şehrin tarihi merkezi olan San Marko Meydanına yakın bir noktada vaporettodan inerek kanallar arasındaki turumuza başlıyoruz. Motorlu araçlardan arındırılmış olan, polis, ambulans, çöp kamyonları, belediye otobüsleri vs. gibi günlük hayatta görmeye alışık olduğumuz bütün araçlar yerini teknelere bırakmış burada. Köleler sahilinden San Marko Meydanına yürürken Venedik hapishanesini ve hapishane ile Dükler Sarayını birbirine bağlayan -Ponte dei Sospiri, İç çekme köprüsü, köprünün tam karşısında San Giorgio Adası, Dükler Sarayının ana cephesindeki meydanda, şehrin giriş kapısı olarak adlandırılan ikiz kolonlar ve bu kolonlar üzerindeki Venedik-in sembolü olan heykelleri görebilirsiniz. San Marko Katedralinin bulunduğu meydan, Napolyon tarafından -Dünyanın en güzel meydanı- olarak adlandırılmıştır. Katedralin yapımı 9. yüzyılda tamamlanmış olsa da, bugünkü halini alması 17. Yüzyılı bulmuştur. Ana cephesinde göreceğiniz 4 adet bronz at, İkinci Haçlı Seferleri dönüşünde İstanbul’dan getirilmiştir. Serbest zamanınızda saat kulesinin tepesindeki heykellerin her saat başı çanın üzerine vurmalarını izleyip, Çan kulesine çıkarak bütün Venedik manzarasını tepeden de görebilirsiniz. Kısa bir yürüyüşün ardından ticari merkez olarak bilinen ve (Canal Grande) Büyük kanal üzerindeki ilk taş köprü olarak yapılan, üzerinde dükkânların olduğu -Ponte Rialto görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası arzu eden misafirlerimiz ile ekstra tur olarak Venedik'in en tanınmış adalarından olan Murano ve Burano adalarını ziyaret ediyoruz.

 Ekstra Tur: Murano-Burano Adaları Turu Kişi Başı: 50 Euro

 Cam işleme sanatında ustalığını koruyan Murano adasında, cam işleme tekniklerini gördükten sonra, dantel işlemeleri ve rengârenk evleriyle ün yapmış olan, küçük bir balıkçı kasabası olan Burano adasını ziyaret ediyoruz. Tur sonrası San Marko meydanına dönüş ve serbest zaman. Geceleme Venedik’te otelimizde.

 3.Gün: Venedik - Floransa

Sabah kahvaltısı ardından Floransa’ya hareket. Varışın ardından Rönesans sanatının çıkış yeri olan, Avrupa ticaretinde ipek, yün, altın ve bankerlik konusunda öncülük yapmış olan, İtalyan Krallığına başkent olan, Dante, Leonardo da Vinci, Michelangelo gibi birçok önemli kişinin doğum yeri olan Floransa şehir turumuzda panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında: Floransa Katedrali (Duomo), vaftizhane, çan kulesi, günümüzde açık hava müzesi olarak kullanılan Signoria Sarayı ve Meydanı, Lanzi Locası, Uffizi Meydanı, yaklaşık 650 senelik üzerinde kuyumcu dükkânlarının olduğu Ponte Vecchio,  Cumhuriyet Meydanı, San Lorenzo Pazarı. Tur sonrası serbest zaman ve ardından otelinize transfer ve geceleme otelinizde.

4.Gün: Floransa

Sabah kahvaltısından ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pisa - Siena turuna katılabilirler. Tur sonrası geceleme Floransa’da ki otelimizde.

 Ekstra Tur: Pisa - Siena Turu Kişi Başı:  90 Euro

Toskana bölgesinin üç incisi olarak da bilinen Pisa şehrini ziyaretimizle başlıyoruz turumuza. Adını katedralin çan kulesine vermiş olan Pisa Kulesini görmenin yanı sıra, Pisa Katedrali, Avrupa’nın en görkemli vaftizhanesini ve de Mucizeler Meydanını görüyoruz. Sonrasında Pisa-dan ayrılarak, Siena-ya hareket ediyoruz. Roma İmparatorluğu tarafından, tepeler üzerine kurulmuş olan, kırmızı Chianti şarapları ile meşhur Siena-da, dar ve inişli çıkışlı sokaklardan geçerek Siena Katedralinin bulunduğu meydana geliyoruz. Dünyanın ilk bankacılık sisteminin başladığı yer olan Bankerler Locasından geçerek, Campo Meydanına ulaşıyoruz. Her sene 2 Temmuz ve 16 Ağustos-ta oynanan tarihi at yarışlarının yapıldığı bu meydan, boş olduğu zamanlarda da asaletini göstermektedir. Yüz metreden fazla yüksekliği bulunan çan kulesi ile yönetim sarayı, şüphesiz, meydanda ilk göze çarpan eserlerdir. Tur sonrası, kırmızı tuğlalarla özenle dizilmiş Campo Meydanında oturup yorgunluk atarken aynı zamanda meydanın altındaki sarnıca yağmur sularını akıtan mazgal kapaklarını arayabilirsiniz.

5.Gün: Floransa - Roma

Sabah kahvaltısının ardından Roma’ya hareket. Varışımızın ardından şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Dünya tarihinin ve İtalya’nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında Colosseum, Roma şehri ve tarihinin doğduğu Forum Meydanı, Forum Meydanının en meşhur caddesi olan ve Mussolini’nin kendine özel olarak açtırmasıyla ünlü Via Foridei Imperiali, Roma’nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Melekler Şeytanlar ve Vatikan turuna katılarak Roma’nın tamamını görme imkânı elde edeceklerdir. Turumuzun ardından geceleme Roma’da ki otelimizde.

Ekstra Tur:  Melekler ve Şeytanlar Turu Kişi Başı:  25 Euro

Melekler Şeytanlar turumuzda taş taş üstünde bırakmadan her adım başı Roma’nın bir başka şaheserini görme imkânı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce Venezia Meydanı sonra ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenlerini ve İspanyol Meydanı’nı geziyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi’yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Vatikan’a gidiyoruz. Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro da Rönesans’ın dev sanatçıları Leonardo Da Vinci ve Michelangelo’nun şaheserlerini gördükten sonra San Pietro Meydanını geziyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Geceleme Roma-da otelimizde.

 6.Gün:   Roma

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Napoli-Pompei turuna katılabilirler. Turumuzun ardından geceleme Roma’daki otelimizde.

Ekstra Tur: Napoli - Pompei Turu Kişi Başı:  90 Euro

 Turumuz esnasında Roma’nın güneyindeki şarkılara konu olmuş Napoli-ye hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Pompei’ye gidiyoruz. Roma İmparatorluğunun en büyük ticaret liman kenti Pompei’ye varış. Ören yeri biletleriyle yerel rehber alımından sonra Tarihi Pompei efsanesine yolculuğumuz başlıyor. M.S 79 da Vezüv yanardağından çıkan dumanları gören halk, gemilere doluşarak bir daha dönmemek üzere kaçmaya çalıştılar. 20 dakika süren sarsıntıdan sonra kabaran deniz, gemileri kızgın lavların arasına attı ve yok etti. Şehirde kalan insanlar evlere kaçtılar, volkandan çıkan ölümcül gazlar bir anda boğulmalarına sebep oluyordu. Sonra ardı ardına volkandan çıkan küller, şehri örttü ve Pompei 200.000 yaşayanı ile yok oldu. Yaklaşık 2.000 yıl o görkemli evler, villalar freskler, heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Arkeologlar kenti keşfettiklerinde pişmiş ekmekleri fırında ve ölüme yakalananları, o anda ne yapıyorlarsa taşlaşmış şekilde buldular. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu, İtalyanların EFES kenti. İtalyan ve Türk rehber eşliğinde bu taşlaşmış insanları görmek o günlerdeki yaşamı öğrenmek için en önemli kültür gezisi. Tabi ki yerine kurulan Napoli liman kenti, sizi Sophia Loren’in şehrine davet ediyor. Yılda yaklaşık 20 milyon turisti ağırlayan Pompei ve Napoli, uzun yıllar hafızalarınızdan çıkmayacak bir görüntü.

7.Gün: Roma

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Göller Bölgesi ve Outlet Center gezisine katılabilirler. Turumuzun ardından geceleme Roma’da ki otelimizde.

Ekstra Tur:  Göller Bölgesi + Outlet Center Turu Kişi Başı: 45 Euro

Roma’nın güneyinde, şehir merkezine 1 saat mesafede, volkanik göller bölgesinde, Papanın yazlık malikânesinin bulunduğu Gandolfo Köyünde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından gideceğimiz Nemi Köyü, tarihi ve doğal güzellikleriyle meşhurdur. Anthony Quinn’in ünlü -Kasabanın Sırrı filminden hatırlayacağınız Nemi, envai çeşit dağ çileği ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, yaş ortalamasının 70-80 olduğu, kendinizden başka bir turist göremeyeceğiniz, karakteristik, ufak bir İtalyan köyüdür. Bu gezide Papaların ve ünlü Romalıların yazlık ve kışlık evlerinin bulunduğu bölge olan, aynı zamanda beyaz şarabı, piknik alanları ve muhteşem manzaralarıyla Castelli Romani Bölgesini tanıyoruz. İtalya’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Castelli Romani Outlet Center’da alışveriş imkânı ve otele dönüş.

 8.Gün: Roma - İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberlerimiz belirleyeceği saatte Roma Havalimanı'na transfer. Türk Havayolları tarifeli seferi ile 13:45’de İstanbul’a uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından 17:15'de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki Tatilbudur organizasyonunda görüşmek dileği ile.

 

Ekstra Tur Paket Ücreti| 335 Euro

Paket Turlar:  Pompei (90 Euro) + Melekler ve Şeytanlar (25 Euro) + Göller ve Outlet (45 Euro) + Pisa-Siena (90 Euro ) + Murano&Burano (50 Euro) +  Verona (35 Euro)

Yukarıdaki turlar paket (toplu) olarak alındığında 335 Euro yerine 275 Euro olacaktır.

 

KONAKLAMA OTELİ 3* - 4* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

3* - 4* Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
18.10.2020-25.10.2020 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Vize hizmet Bedeli Zorunlu Değil 140,00 EUR 140,00 EUR 140,00 EUR
Seyahat Sigortası Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Seyahat Sigortası Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR
İptal Güvence Paketi ( 10 İş Günü Öncesine Kadar Geçerlidir ) Zorunlu Değil 25,00 EUR 25,00 EUR 25,00 EUR
Ankara İç Hat Bağlantı Ücreti Zorunlu Değil 75,00 EUR 75,00 EUR 75,00 EUR
Ekstra Tur Paket ( Murano - Burano Turu Hariç ) Zorunlu Değil 200,00 EUR 200,00 EUR 200,00 EUR
İzmir İç Hat Bağlantı Ücreti Zorunlu Değil 0 EUR 0 EUR 0 EUR
Adana İç Hat Bağlantı Ücreti Zorunlu Değil 130,00 EUR 130,00 EUR 130,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 Türk Havayolları ile / İstanbul – Milano  / Roma – İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Venedik , Floransa Roma, , şehir turları
 Roma’da 3 gece, Floransa (Montecatini ve Calenzano)’da 2 gece, Venedik
 (Quarto D’altino, Noale ya da Treviso)’te 2 gece vb otellerde
 oda&kahvaltı konaklamalar
 Tüm seyahat süresince Profesyonel TatilBudur Türkçe rehberlik hizmeti
 Lüks otobüsler ile tüm transferler
 Havalimanı vergisi
 Zorunlu sigorta (Mesleki Sorumluluk)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Seyahat Sağlık Sigortası
Vize Hizmet Bedeli
Tüm Extra Turlar (Programda belirtilen)
Şehir Vergileri  (İtalya’da konaklayan turistlerin turist vergisi ödeme zorunluluğu vardır. 
Gecelik 2-5 euro arasında değişen bu vergileri misafirlerimiz otel girişleri sırasında otel resepsiyonuna ödemesi gerekmektedir.)
Vaporetto (15 Euro)

Genel Şartlar

İtalya Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı

  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş
  Orjinal ve fotokopisi birlikte verilmeli.
  Son 1 yıl içerisinde çıkartılmış Orjinali ve fotokopisi teslim edilmelidir.

Benzer Turlar