Klasik İtalya Turu Türk Hava Yolları İle ( Roma - Milano )

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Klasik İtalya Turu Türk Hava Yolları İle ( Roma - Milano )

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 Türk Havayolları ile / İstanbul – Roma  / Milano – İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Venedik , Floransa Roma, , şehir turları
 Roma’da 3 gece, Floransa (Montecatini ve Calenzano)’da 2 gece, Venedik (Quarto D’altino, Noale ya da Treviso)’te 2 gece oda&kahvaltı konaklamalar
 Tüm seyahat süresince Profesyonel TatilBudur Türkçe rehberlik hizmeti
 Lüks otobüsler ile tüm transferler
 Havalimanı vergisi
 Zorunlu sigorta (Mesleki Sorumluluk)

1.Gün: İstanbul-Roma

 Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Tatilbudur kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 08:30’da buluşma. Türk Havayolları tarifeli seferi İle 11:00’da Roma’ya hareket. Varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ile şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Dünya tarihinin ve İtalya’nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında Colosseum, Roma şehri ve tarihinin doğduğu Forum Meydanı, Forum Meydanı’nın en meşhur caddesi olan ve Mussolini’nin kendine özel olarak açtırmasıyla ünlü Via Foridei Imperiali, Roma’nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Melekler Şeytanlar ve Vatikan turuna katılarak Roma’nın tamamını görme imkânı elde edeceklerdir. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Geceleme Roma’da otelimizde.

Ekstra Tur:   Melekler Şeytanlar ve Vatikan Turu: 25 Euro

 Melekler ve Şeytanlar turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, her adım başı Roma’nın bir başka şaheserini görme imkânı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce, Venezia Meydanı sonra ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenlerini ve İspanyol Meydanı’nı geziyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi’yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Vatikan’a gidiyoruz. Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro’da Rönesans’ın dev sanatçıları Leonardo Da Vinci ve Michelangelo’nun şaheserlerini gördükten sonra San Pietro Meydanı’nı geziyoruz.

2.Gün:  Roma

 Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Napoli-Pompei turuna katılabilirler. Turumuzun ardından geceleme Roma’da ki otelimizde.

Ekstra Tur: Napoli – Pompei Turu Kişi Başı:  90 Euro

  Turumuz esnasında Roma’nın güneyindeki şarkılara konu olmuş Napoli’ye hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Pompei’ye gidiyoruz. Roma İmparatorluğu’nun en büyük ticaret liman kenti Pompei’ye varış. Ören yeri biletleriyle yerel rehber alımından sonra Tarihi Pompei efsanesine yolculuğumuz başlıyor. M.S 79 da Vezüv yanardağından çıkan dumanları gören halk, gemilere doluşarak bir daha dönmemek üzere kaçmaya çalıştılar. 20 dakika süren sarsıntıdan sonra kabaran deniz, gemileri kızgın lavların arasına attı ve yok etti. Şehirde kalan insanlar evlere kaçtılar, volkandan çıkan ölümcül gazlar bir anda boğulmalarına sebep oluyordu. Sonra ardı ardına volkandan çıkan küller, şehri örttü ve Pompei 200.000 yaşayanı ile yok oldu. Yaklaşık 2.000 yıl o görkemli evler, villalar freskler, heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Arkeologlar kenti keşfettiklerinde pişmiş ekmekleri fırında ve ölüme yakalananları, o anda ne yapıyorlarsa taşlaşmış şekilde buldular. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu, İtalyanların EFES kenti. İtalyan ve Türk rehber eşliğinde bu taşlaşmış insanları görmek o günlerdeki yaşamı öğrenmek için en önemli kültür gezisi. Tabi ki yerine kurulan Napoli liman kenti, sizi Sophia Loren’in şehrine davet ediyor. Yılda yaklaşık 20 milyon turisti ağırlayan Pompei ve Napoli, uzun yıllar hafızalarınızdan çıkmayacak bir görüntü…

3.Gün: Roma

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Göller Bölgesi ve Outlet Center gezisine katılabilirler. Turumuzun ardından geceleme Roma’da ki otelimizde.

Ekstra Tur: Göller Bölgesi + Outlet Center Turu Kişi Başı: 45 Euro

Roma’nın güneyinde, şehir merkezine 1 saat mesafede, volkanik göller bölgesinde, Papa’nın yazlık malikânesinin bulunduğu Gandolfo Köyü’nde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından gideceğimiz Nemi Köyü, tarihi ve doğal güzellikleriyle meşhurdur. AnthonyQuinn’in ünlü “Kasabanın Sırrı” filminden hatırlayacağınız Nemi, envai çeşit dağ çileği ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, yaş ortalamasının 70-80 olduğu, kendinizden başka bir turist göremeyeceğiniz, karakteristik, ufak bir İtalyan köyüdür. Bu gezide Papaların ve ünlü Romalıların yazlık ve kışlık evlerinin bulunduğu bölge olan, aynı zamanda beyaz şarabı, piknik alanları ve muhteşem manzaralarıyla CastelliRomani Bölgesi’ni tanıyoruz. İtalya’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Castelli Romani Outlet Center’da vereceğimiz alışveriş molasının ardından otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde.

 4.Gün: Roma-Floransa

Sabah kahvaltısı ardından Floransa’ya hareket. Varışımızın ardından Rönesans sanatının çıkış yeri, Avrupa ticaretinde ipek, yün, altın ve bankerlik konusunda öncülük yapmış olan, İtalyan Krallığı’na başkent olan, Dante, Leonardo da Vinci, Michelangelo gibi birçok önemli kişinin doğum yeri olan Floransa şehir turumuzda panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında: Floransa Katedrali (Duomo), vaftizhane, çan kulesi, günümüzde açık hava müzesi olarak kullanılan Signoria Sarayı ve Meydanı, LanziLocası, Uffizi Meydanı, yaklaşık 650 senelik üzerinde kuyumcu dükkanlarının olduğu Ponte Vecchio,  Cumhuriyet Meydanı, San Lorenzo Pazarı. Tur sonrası serbest zaman ve ardından otelinize transfer ve geceleme otelinizde.

 5.Gün: Floransa

Sabah kahvaltısından ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pisa – Siena turuna katılabilirler. Turumuzun ardından geceleme otelimizde.

Ekstra Tur: Pisa – Siena Turu Kişi Başı:  90 Euro

Toskana bölgesinin üç incisi olarak da bilinen Pisa şehrini ziyaretimizle başlıyoruz turumuza. Adını katedralin çan kulesine vermiş olan Pisa Kulesi’ni görmenin yanı sıra, Pisa Katedrali, Avrupa’nın en görkemli vaftizhanesini ve de Mucizeler Meydanı’nı görüyoruz. Sonrasında Pisa’dan ayrılarak, Siena’ya hareket ediyoruz. Roma İmparatorluğu tarafından, tepeler üzerine kurulmuş olan, kırmızı Chianti şarapları ile meşhur Siena’da, dar ve inişli çıkışlı sokaklardan geçerek Siena Katedrali’nin bulunduğu meydana geliyoruz. Dünyanın ilk bankacılık sisteminin başladığı yer olan Bankerler Locası’ndan geçerek, Campo Meydanı’na ulaşıyoruz. Her sene 2 Temmuz ve 16 Ağustos’ta oynanan tarihi at yarışlarının yapıldığı bu meydan, boş olduğu zamanlarda da asaletini göstermektedir. Yüz metreden fazla yüksekliği bulunan çan kulesi ile yönetim sarayı, şüphesiz, meydanda ilk göze çarpan eserlerdir. Tur sonrası, kırmızı tuğlalarla özenle dizilmiş Campo Meydanı’nda oturup yorgunluk atarken aynı zamanda meydanın altındaki sarnıça yağmur sularını akıtan mazgal kapaklarını arayabilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme Floransa’da otelimizde.

6.Gün: Floransa-Venedik

Sabah kahvaltımızın Venedik’e hareket. Varışın ardından şehir turumuz başlıyor. Araçların son ulaşım noktası olan Tronchetto limanından vaporetto ile tarihi adaya hareket ediyoruz. Zevkli bir vaporetto yolculuğundan sonra şehrin tarihi merkezi olan San Marko Meydanı’na yakın bir noktada vaporettodan inerek kanallar arasındaki turumuza başlıyoruz. Motorlu araçlardan arındırılmış olan, polis, ambulans, çöp kamyonları, belediye otobüsleri vs. gibi günlük hayatta görmeye alışık olduğumuz bütün araçlar yerini teknelere bırakmış burada. Köleler sahilinden San Marko Meydanı’na yürürken Venedik hapishanesini ve hapishane ile Dükler Sarayı’nı birbirine bağlayan ‘Ponte dei Sospiri’ İç çekme köprüsü, köprünün tam karşısında San Giorgio Adası, Dükler Sarayının ana cephesindeki meydanda, şehrin giriş kapısı olarak adlandırılan ikiz kolonlar ve bu kolonlar üzerindeki Venedik’in sembolü olan heykelleri görebilirsiniz. San Marko Katedrali’nin bulunduğu meydan, Napolyon tarafından “Dünyanın en güzel meydanı” olarak adlandırılmıştır. Katedralin yapımı 9. yüzyılda tamamlanmış olsa da, bugünkü halini alması 17. Yüzyılı bulmuştur. Ana cephesinde göreceğiniz 4 adet bronz at, İkinci Haçlı Seferleri dönüşünde İstanbul’dan getirilmiştir. Serbest zamanınızda saat kulesinin tepesindeki heykellerin her saat başı çanın üzerine vurmalarını izleyip, Çan kulesine çıkarak bütün Venedik manzarasını tepeden de görebilirsiniz. Kısa bir yürüyüşün ardından ticari merkez olarak bilinen ve ‘Canal Grande’ Büyük kanal üzerindeki ilk taş köprü olarak yapılan, üzerinde dükkânların olduğu ‘Ponte Rialto’ görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Burano adası turuna katılabilirler. Tur sonrası geceleme Venedik’te ki otelimizde.

Ekstra Tur: Burano Adası Turu Kişi Başı: 40 Euro

Dantel işlemeleri ve rengarenk evleriyle ün yapmış olan, küçük bir balıkçı kasabası olan Burano adasını ziyaret ediyoruz.

 7. Gün: Venedik

 Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Milano – Verona turuna katılabilirler. Ardından geceleme Venedik’te ki otelimizde.

Ekstra Tur: Milano – Verona Turu Kişi Başı: 80 Euro

Bu turumuzda, yüzyıllarca Venedik Cumhuriyeti’ne bağlı kalmış olan Verona düklüğünün yönetim sarayını, tarihinde olduğu gibi günümüzde de hala pazar yeri olarak kullanılan Erbe meydanı, Erbe Meydanı’nda Roma’daki Colosseum’dan sonra İtalya’da ki en büyük ikinci amfi tiyatrosunu görüyoruz. Zenginliğini gösterebilmek için sokaklarını mermer kaplatan Verona alışveriş merkezinden geçerek, Dante Alighieri’nin sürgün döneminde yaşadığı sarayı görüyoruz. Verona’yı yöneten aile Scaligero mezarlığını gördükten sonra İngiliz drama yazarlarından William Shakespeare’e ilham vermiş olan Romeo ve Juliet’in doğdukları evi görüyoruz. Öğle yemeği için serbest zamanın ardından Milano’ya gitmek üzere hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Milano şehir turumuz başlıyor. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya’nın en görülesi şehirlerinden biridir. Panoramik olarak yapılacak olan Milano şehir turumuzda, şehrin tarihi eserlerinden birisi olan Milano Kalesi ‘Castello Sforzesco’, 19. Yüzyıl endüstri devrimine damgasını vurmuş olan ‘Galleria’ Avrupa’nın ilk kapalı alışveriş merkezi olarak da bilinmektedir. Ünlü Fransız mühendis Gustave Eiffel, Paris’teki Eiffel Kulesinin yapımını buradan esinlenmiştir. Gotik sanatının yoğun bir şekilde görülebileceği Duomo, üzerindeki 2000’i aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile dünyanın en büyük dördüncü kilisesidir. Modanın merkezi olarak bilinen ‘via monte napoleone’ ve ‘via la spiga’ caddelerinde vitrinlerin zenginliğini görebilirsiniz.

 8. Gün:Venedik – Milano - İstanbul

 Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberlerimiz belirleyeceği saatte Milano Havalimanı’na transfer. Türk Havayolları tarifeli seferi ile 13:40’da İstanbul’a uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından 17:25’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki Tatilbudur organizasyonunda görüşmek dileği ile.

 Ekstra Tur Paket Ücreti| 380 Euro

 Paket Turlar:  Napoli - Pompei (90 Euro) + Melekler ve Şeytanlar (25 Euro) + Göller ve Outlet (45 Euro) + Pisa-Siena (90 Euro ) + Burano Adası (40 Euro) +  Milano - Verona 80 Euro)

 Yukarıdaki turlar paket (toplu) olarak alındığında 370 Euro yerine 330 Euro olacaktır.

KONAKLAMA OTELİ Roma 3* Hotel Torre di Pratolungo vb.
KONAKLAMA OTELİ Floransa 4* Hotel Biondi vb.
KONAKLAMA OTELİ Venedik 3* Hotel Raffaello vb.

Fiyat Tablosu

Dönem

Roma 3* Hotel Torre di Pratolungo vb.

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
14.07.2019-21.07.2019 Oda Kahvaltı - 549,00 EUR Seç 749,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç Detay
28.07.2019-04.08.2019 Oda Kahvaltı - 549,00 EUR Seç 749,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç Detay
25.08.2019-01.09.2019 Oda Kahvaltı - 549,00 EUR Seç 749,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç Detay
08.09.2019-15.09.2019 Oda Kahvaltı - 549,00 EUR Seç 749,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç Detay
03.11.2019-10.11.2019 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay

Floransa 4* Hotel Biondi vb.

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
14.07.2019-21.07.2019 Oda Kahvaltı - 549,00 EUR Seç 749,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç Detay
28.07.2019-04.08.2019 Oda Kahvaltı - 549,00 EUR Seç 749,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç Detay
25.08.2019-01.09.2019 Oda Kahvaltı - 549,00 EUR Seç 749,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç Detay
08.09.2019-15.09.2019 Oda Kahvaltı - 549,00 EUR Seç 749,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç Detay
03.11.2019-10.11.2019 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay

Venedik 3* Hotel Raffaello vb.

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
14.07.2019-21.07.2019 Oda Kahvaltı - 549,00 EUR Seç 749,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç Detay
28.07.2019-04.08.2019 Oda Kahvaltı - 549,00 EUR Seç 749,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç Detay
25.08.2019-01.09.2019 Oda Kahvaltı - 549,00 EUR Seç 749,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç Detay
08.09.2019-15.09.2019 Oda Kahvaltı - 549,00 EUR Seç 749,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç Detay
03.11.2019-10.11.2019 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
17.11.2019-24.11.2019 - 224,50 EUR Seç 649,00 EUR Seç 898,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Vize Hizmet Bedeli Zorunlu Değil 120,00 EUR 120,00 EUR 120,00 EUR
Seyahat Sigortası Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Seyahat Sigortası Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR
İptal Güvence Paketi Zorunlu Değil 20,00 EUR 20,00 EUR 20,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 •  Türk Havayolları ile / İstanbul – Roma  / Milano – İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
   Venedik , Floransa Roma, , şehir turları
   Roma’da 3 gece, Floransa (Montecatini ve Calenzano)’da 2 gece, Venedik (Quarto D’altino, Noale ya da Treviso)’te 2 gece oda&kahvaltı konaklamalar
   Tüm seyahat süresince Profesyonel TatilBudur Türkçe rehberlik hizmeti
   Lüks otobüsler ile tüm transferler
   Havalimanı vergisi
   Zorunlu sigorta (Mesleki Sorumluluk)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 Seyahat Sağlık Sigortası
 Vize Hizmet Bedeli
 Tüm Extra Turlar (Programda belirtilen)
 Şehir Vergileri  (İtalya’da konaklayan turistlerin turist vergisi ödeme zorunluluğu vardır. 
Gecelik 2-5 euro arasında değişen bu vergileri misafirlerimiz otel girişleri sırasında otel resepsiyonuna ödemesi gerekmektedir.)
 Vaporetto (15 Euro)

Genel Şartlar

Benzer Turlar