Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 7 Gece, 8 Gün
 • Kahire (3) Nil’de Gemi (3) Hurgada (1)
Klasik Mısır ve Kızıldeniz Turu 7 gece 8 gün MC001 Harita
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana *
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu *
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane *
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi *
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför *
 • Market
 • Fitness
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana (Ücretli)
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu (Ücretli)
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane (Ücretli)
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför (Ücretli)
 • Market
 • Fitness

Müşteri Puanı

Harika

Kullanıcılar tarafından yapılan yoruma göre 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Değerlendirme

Oda 6/10
6/10
Yemek 9/10
9/10
Hizmet 7/10
7/10
Fiyat Performans %60
60%

Müşteri Görüşleri (30 Yorum)

EB

E*** B***

"Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus."

16.05.2017

ZT

Z*** T***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium."

23.04.2017

MA

M*** A***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus."

15.02.2017

Toplam 48 yorumdan 1 ile 6 arası yorumlar gösterilmektedir.

Fiyatlar
Tur Programı
1.Gün (Pazar): İstanbul – Kahire 
08:00 İstanbul Havalimanı’nda buluşma. Tailwind Havayolları’na ait TWI 7451 sefer sayılı özel uçuşumuz ile saat 11:05’te Mısır’ın başkenti, Afrika kıtasının en önemli politik, kültürel ve en büyük şehirlerinden biri olan Kahire’ye doğru yola çıkıyoruz. Saat 12:25’te Kahire’ye varış. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Öğle Yemekli Sakkara Piramitleri Turuna katılabilirler. Varışımızla birlikte çıkacağımız panoramik şehir turunda bu zengin kültürel tarihi olan kentimizin belirli yerlerini birlikte gezeceğiz Sedat Anıtı ve Meçhul Asker Mezarı, Tahrir Meydanı ve Baron Sarayı Nil nehri boyunca uzanan şehir merkezi göreceğimiz yerlerden sadece birkaç tanesi. (Sakkara Piramitleri Turuna katılan misafirlerimiz, tur sonrasında panoramik şehir turu yapacaktır. Tura katılmayan misafirlerimizin panoramik şehir turu sonrasında otele transferleri sağlanacaktır). Otelimize transfer ve odalara giriş. Odalara giriş saati 14:00'dır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Piramitler & Sfenks Işık ve Ses Gösterisi turuna katılabilirler. Konaklama otelimizde.

2.Gün (Pazartesi): Kahire
Kahvaltı otelimizde. Tam günlük Kahire gezimiz için otelimizden hareket ediyoruz. Gezimizde, ilk durağımız Dünyanın 7 Harikasından günümüze kadar ulaşan tek eser olan Piramitler ve Sfenks. Burada, Keops Piramidi’ni (giriş dahil), diğer Giza Piramitleri’ ni ve meşhur Sfenks'i (giriş dahil) göreceğiz. Ardından, öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Sonrasında, dünyanın en ünlü ve önemli eserlerini barındıran Mısır Müzesi’ni (giriş dahil) ziyaret ediyoruz. Gezimizin devamına yürüyerek devam ediyoruz ve sizleri meşhur Khan el Khalil-i Çarşısı'na götürüyoruz. Yol üzerinde, İslam dünyasının en eski ve önemli, dünyanın en büyük üniversitelerinden biri olan El Ezher Üniversitesi ve bu üniversitenin kurucusu olan Fatımî Halifesi Muizz Li-Dinallah tarafından 972 yılında inşa edilen, dünya genelindeki Müslümanlar için fetva makamı olan ve İslam çalışmalarının yapıldığı El-Ezher Camii’ni görebileceksiniz. Burada vereceğimiz serbest zamanda alışveriş yapıp, otantik kahvehanelerde çay, kahve içebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Nil'de Akşam Yemekli Tekne Turuna katılabilirler. Turumuzun bitimi ile otele transfer, konaklama otelimizde.

3.Gün (Salı): Kahire
Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli İskenderiye veya Tam Günlük Öğle Yemekli 3 Dinin Merkezi & Eski Kahire turlarından birine katılabilirler. Konaklama otelimizde.

4.Gün (Çarşamba): Kahire – Aswan 
Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Aswan iç hat uçuşumuz için havalimanına transfer. Gerekli işlemlerin ardından 1960-1970 yılları arasında inşa edilmiş Nil Nehrinin üzerinde bulunan, dünyanın en büyük barajlarından biri olan Nasr Barajı’nı ziyaret ediyoruz. (giriş ücreti dahil) Ardından Bitmemiş Dikilitaş’a gidiyoruz. (giriş ücreti dahil) 1478 yılından itibaren Mısır’ı Firavun olarak yöneten Hatshepsut döneminde yapılmış olan bu yapılarda obelisklerin nasıl yapıldığını en küçük ayrıntısına kadar inceleyebildiğimiz bu enteresan yerden sonra öğle yemeğimizi almak ve odalarımıza yerleşmek için gemimize transfer. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek MÖ. 4. Yüzyılda inşa edilen, önemli dini ve kültür merkezi olan İsis Tapınağı’nı görebileceğiniz Filika ile Philae Adası& Tapınağı Gezimize katılabilirler. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

5.Gün (Perşembe): Aswan – Komombo – Edfu 
Kahvaltı, öğle, akşam yemekleri ve konaklama gemimizde. Gemimiz Edfu’ya doğru yola çıkıyor.  Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek İsis ve Sobek adlı iki tanrıya adanan Komombo Tapınağını ziyaret edebileceğiniz Kom Ombo Turuna katılabilirler. İsis, aşk, sağlık ve doğurganlık tanrıçası olarak saygı görmüştür, Sobek ise timsah tanrısı olarak bilinir ve Nil Nehri ile ilişkilendirilir.

6.Gün (Cuma): Edfu – Luksor 
Kahvaltı, öğle, akşam yemeği gemimizde. Dileyen misafirlerimiz, sabah saatlerinde rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Şahin Başlı Tanru Horus’a ithafen yapılmış Karnak Tapınağından sonra en büyük ve günümüze kadar çok iyi bir şekilde korunarak gelmiş olan Edfu Tapınağı Turu’na katılabilirler. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Karnak Işık ve Ses Gösterisi Turuna katılabilirler. Konaklama gemimizde.

7.Gün (Cumartesi): Luksor – Hurgada 
Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Balon Turuna katılabilirler. Gemide alacağımız kahvaltının ardından Tam Günlük Öğle Yemekli Luksor turumuz için gemimizden ayrılıyoruz.  Bu turumuzda, yapımında toplam 80.000 kişi çalışmış, yapımı toplam 2000 sene sürmüş olan Karnak Tapınağı'nı (giriş dahil), M.Ö. 1350 yılından günümüze kadar ayakta kalmış Memnon Anıtları'nı, birçok Firavun mezarını içinde barındıran Krallar Vadisi’ni (giriş dahil) ve tek başına ülkesini yönetmiş ilk kadın firavun olan Hatchepsut’a ithafen yaptırılmış Hatchepsut Tapınağı'nı (giriş dahil) ziyaret ediyoruz. Tur esnasında yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Gezimizin ardından yaklaşık 310 km’lik bir yolculuk ile Mısır’ın Kızıldeniz kıyısında yer alan harika sahilleri ile ünlü Hurghada’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte otelimizde ‘’geç akşam yemeğimizi’’ alıp odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

8.Gün (Pazar): Hurgada – İstanbul 
Kahvaltımızı otelde aldıktan sonra rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Gerekli işlemlerin ardından, Saat 10:40 Tailwind Havayolları’na ait TWI 7552 sefer sayılı özel uçuşumuz ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 14:35 İstanbul’a varış ve gezimizin sonu. Bir başka gezimizde buluşmak üzere…


KONAKLAMA OTELİ Mısır 4* Oteller vb.
Tur Şartları
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Tailwind Havayolları ile İstanbul Hv./Kahire-Hurgada/ İstanbul Hv. Hatlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
Yerel Havayolları ile Kahire – Aswan ekonomi sınıfında iç hat uçuşu
Havalimanı vergileri, uçuş sigortaları
Hurgada’da 1 gece, Kahire’de 3 gece, Aswan-Luksor arası gemide 3 gece olmak üzere 5* otellerde ve 5* gemide toplamda 7 gece oda-kahvaltı konaklama
Gemide 3 öğle yemeği ve 3 akşam yemeği
Hurgada’da otelde alınacak 1 akşam yemeği
Kahire’de yerel restoranda alınacak 1 öğle yemeği
Luksor'da yerel bir restoranda alınacak 1 öğle yemeği
Luksor' da yapılacak olan Tam Günlük Luksor turu.
Kahire’de yapılacak Tam Günlük Piramitler& Mısır Müzesi & Khan el Khalil-i Çarşısı turu
Kahire’de yapılacak olan panoramik şehir turu
Yapılacak olan turlar esnasında programda detayları belirtilen giriş ücretleri.
Özel otobüsümüzle yapılacak olan Luksor - Hurgada arası  transfer. 
Programda açıkça belirtilmiş tüm havalimanı/otel/havalimanı transferleri
Mısır deneyimi olan profesyonel Türkçe rehber
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Yurtdışı Çıkış Harcı
Vize Hizmeti (40 USD – Bu hizmet kapsamında vizeleriniz İstanbul Havalimanı'nda pasaportlarınıza yapıştırılıp Mısır'a varışınızda pasaport polisi öncesi görevlimiz tarafından karşılanıp, özel polis kontuarına yönlendirilirsiniz. Bu şekilde işlemleriniz hızlandırılmaktadır. Bu hizmetimizden yararlanmak istemezseniz Mısır'a varışınızda 25 USD karşılığında vizenizi kendiniz temin edebilirsiniz. Ancak zaman zaman kalabalık sebebi ile işlemler çok uzamaktadır.) (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir)
Yerel Hizmet Bedelleri (75 USD-Mısır’a varışta nakit olarak toplanır)
Bahşişler
Ekstra turlar
Dahil olduğu belirtilen yemeklerdeki içecekler.
Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.
Seyahat Güvence Paketi.

Konaklama Otelleri

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Kahire Mısır 4* Oteller vb.

Benzer Turlar

Klasik Mısır ve Kızıldeniz Turu 7 gece 8 gün MC001