Küba - Meksika Turu Air France Havayolları İle

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Küba - Meksika Turu Air France Havayolları İle

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Air France Hy ile İstanbul – Paris – Havana – Mexico City – Paris – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
Yerel havayolları ile Havana -Cancun ve Cancun – Mexico City arası ekonomi sınıfı uçak bileti
Mexico City (2 gece), Cancun (2 gece), Havana (4 gece) belirtilen kategori otellerde oda kahvaltı konaklama
Tüm uçuşlarda kişi başı tek valiz olmak üzere 23 kg serbest taşıma hakkı

Mexico City, Cancun ve Havana şehir turları
Havana şehir turunda öğle yemeği

Tur programında dahil olduğu belirtilmiş tüm ören yerleri gezisi, giriş ücretleri
Türkçe rehberlik hizmeti

Küba vize ücreti ( Yeşil ve Gri pasaporta vize gerekmemektedir )

Restaurant, Lokal rehber ve otel vergileri, Havalimanı ayakbastı bahşiş ve ücretleri

1. Gün İSTANBUL – PARİS - HAVANA

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 02.30’da buluşma. Bagaj, pasaport ve biniş işlemlerinden sonra, saat 05.05’de Air France Havayolları’nın AF 1391 tarifeli sefer ile Paris aktarmalı Havana’ya uçuş. Yerel saat ile 06.55’de Paris’e varış ardından AF 820 sefer sayılı uçuş ile Havana’ya 13.10’da hareket yerel saat ile 18.30da varış. Varışın ardından havalimanından Havana’daki otelimize hareket ve geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : ----
Öğle Yemeği : ----
Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Küba – Peso

2. Gün HAVANA ( ÖĞLE YEMEKLİ HAVANA ŞEHİR TURU FİYATA DAHİLDİR ) BENZERSİZ HAVANA TURU 75 EURO

Sabah kahvaltısından sonra şehir turu için ayrılıyoruz. Havana şehir gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar bölgesi göreceğimiz yerler arasındadır şehir turunda öğle yemeğimizi yerel restaurantta programa dahil olarak aldıktan sonra serbest zaman. Bu vakitte Latin Müzik yapılan sokak cafelerinde hoşça vakit geçirebilir ve kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüş yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde el sanatları ile ilgili küçük dükkânlar, kitapçılar, galeriler, barlar ve cafeler bulabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz Amerikan arabaları ile yapılacak Benzersiz Havana turumuza katılabilirler ( Bu extra turumuzda Havana Club rom müzesi , Morro Kalesi, Küba’nın Gaudisi olarak da bilinen Jose Antonio Rodriguez Fuster’in ; Barselona da Gaudi’den Romanya da Brancusi’den etkilendikten sonra ilk defa 1995 yılında kendi ahşap eviyle başlayan ve sonraları 80’den fazla komşusunu da içine alan Fusterlandia’yı ziyaret edeceğiz. Ardından otelimize transfer geceleme otelimizde olacaktır.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Havana şehir turu esnasında fiyata dahil olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Serbest olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Küba – Peso

3. Gün HAVANA ( PINAR DEL RİO – VİNALES ÖĞLE YEMEKLİ EXTRA TUR 95 EURO )

Sabah kahvaltısından sonra dileyen misafirlerimiz tam gün olarak düzenlenecek olan Pinar del Rio – Vinales vadisi turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk durağımız olarak dünyaca ünlü Cohiba-Montecristo-Partagas-Romeo&Juliet vb. markaların resmi olarak üretildiği Pinar Del Rio Puro Fabrikasını ziyaret edeceğiz. Burada tütünün puroya dönüşmesinin her aşamasını gözlemleme şansımız olacak. Fabrika gezimiz sonrasında  1999 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesinde yerel alan  Vinales vadisine yolculuğumuz başlıyor. Ünlü yönetmen Steven Spielberg’ün bile hayran kalıp Jurassic park filminde kullanmak istediği bu eşsiz vadide sırası ile Los Jasminez Seyir Terası,Benito’nun Çiftliği,İndian Cave (Cueva del Indio),Leovigildo Gonales’in 1961 yılında yaptığı Mural de la Prehistoria gezeceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimiz özel fırında Tavuk, pilav, salata ve yerel sebze ve meyveler.

Not: Turumuz esnasında olmazsa olmazlar Ballı Pina Colada-Organik Bal-Kahve-Rom alış verişi

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Ekstra olarak düzenlenecek Pinar Del Rio – Vinales turunda alınacaktır.
Akşam Yemeği : Serbest olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Küba – Peso

 

 

 

4.Gün HAVANA – CANCUN      (Öğle Yemekli Chichen Itza Turu: 120 Euro)

Sabah kahvaltısının ardından rehberinizin belirleyeceği saatte havalimanına hareket. Interjet Havayolları’nın 901 sefer sayılı uçağı ile saat 05:50’de Cancun’a hareket, yerel saat ile 07:20’de varışımıza istinaden otelimize transfer ve serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Chichen Itza turuna katılabilirler. Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir. Chichen Itza ziyaretimizin ardından Meksika’nın en özel doğal oluşumlarından olan Cenote’lerden birisinde yüzme fırsatı bulacağımız restauranta gidiyoruz. Bu eşsiz deneyimi unutamayacaksınız.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Ekstra olarak düzenlenecek Chicken Itza Turunda alınacaktır.
Akşam Yemeği : Serbest olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Meksika – Peso

5.Gün CANCUN ( Tulum & Xcaret Park Turu: 140 Euro)

Kahvaltının ardından denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve şehrin sokaklarında bir de kendi başınıza gezebilmeniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak olan Tulum & Xcaret Park turuna katılabilirler.

Tulum kalıntıları, Cancun’a yaklaşık 1 saatlik mesafede olup Meksika’da Chichen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır. M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların saray ve tapınaklarını ziyaret edeceğiz. Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Tulum sonrası Xcaret turu için devam edilecektir. Xcaret; Meksika’nın gizli cennet olan dünyanın en ünlü eko-arkeolojik parkıdır. Karayipler denizinin büyüleyici güzelliğinde kaybolup bin yıl öncesi medeniyetlerin sihirinin etkisinde kalacaksınız. Geçmişten günümüze Meksika kültürü ve doğasını tek bir bölgede toplayan bu eko parkta Mayalar zamanında oynanan oyunlar, su aktiviteleri, muhteşem gösterileri ve en önemlisi yer altı nehrinde yüzme deneyimi ile bu parkta zaman su gibi akıp gidecek. Turumuz sonrası otelinize transfer. Konaklama otelimizde. 

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Serbest olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Serbest olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Meksika – Peso

6.Gün CANCUN – MEXICO CITY

Sabah kahvaltısının ardından rehberinizin belirleyeceği saatte havalimanına hareket, ardından Interjet Havayolları’nın 2377 sefer sayılı uçağı ile Mexico City’e hareket. Saat 14:30’da varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Gezimiz, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacak: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Panoramik şehir turumuz sonrası otelimize transfer.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Teotihuacan Tapınaklar turuna katılabilirler. Milattan önce 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb-öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve niçin aniden terk edildiği halen açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir. Teotihuacan kentindeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızı’nın yerdeki yansıması olacak biçimde ve aynı zamanda, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir.Bu büyülü mekânlarda gerçekleştirdiğimiz turumuzdan sonra özel aracımız ile Mexico City’ye dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Mariachi Gecesi’ne katılabilirler. Konaklama otelimizde.

Teotihuacan Tapınaklar Turu: 85 Euro (Öğle yemeği dahildir)

Yemekli Meksika Gecesi: 65 Euro

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Ekstra olarak düzenlenecek Teotihuacan Tapınaklar Turunda alınacaktır.
Akşam Yemeği : Ekstra olarak düzenlenecek Mariachi Gecesi Turunda alınacaktır.
Para Birimleri : Meksika – Peso

 

 

 

7.Gün MEXICO CITY

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Coyoacan & Frida Kahlo Müzesi turuna katılabilirler. Yirminci yüzyılın popüler kültür ikonu haline gelen Meksikalı ressam Frida Kahlo, tablolarında kendi resimlerini çizmesinin sebebini şu sözleriyle açıklıyor: “Kendi resimlerimi çiziyorum. Çünkü çok yalnızım ve en iyi bildiğim şey yine kendimim." Picasso’nun “Biz onun gibi insan yüzleri çizmeyi bilmiyoruz" dediği, ayrıca Louvre Müzesi'nin bir tablosunu satın aldığı Frida Kahlo’ya ait yaklaşık 300 parça eşyanın bulunduğu “Mavi Ev” her yıl dünyanın dört bir tarafından ziyaretçi kabul etmektedir.Turumuz Meksiko City’nin bohem yaşamının hala devam ettiği Coyoacan ‘da yapacağımız gezi ile devam edecektir.Rehberli turumuzun ardından serbest zaman ve otelimize dönüş. Geceleme otelimizde. Akşam dileyenler için esktra olarak geleneksel kıyafetleri ile Mariachi sokak müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanı'nda yemekli show turu.

Coyoacan ve Frida Kahlo Müzesi Turu: 80 EURO
Garibaldi Meydanı'nda Yemekli Show: 50 EURO

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Serbest olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Ekstra olarak düzenlenecek Garibaldi Meydanı Yemekli Show Turunda alınacaktır.
Para Birimleri : Meksika – Peso

8./9. Gün MEXİCO CİTY - PARİS

Sabah otelde kahvaltı sonrası otelden check out yapıyoruz ve rehberimizin belirleyeceğiz saate kadar serbest zaman. Saat 19.55’de Mexico City’den AF 179 Sayılı sefer ile Parise hareket ediyoruz ertesi gün 13.40’da Paris varışımızın ardından 21.35’de İstanbul’a AF 1390 sefer sayılı Air France uçuşu ile hareket ediyoruz ardından 04.05’de İstanbul’a varış ve turumuz sonu bir sonraki seyahatimizde görüşmek üzere.

KONAKLAMA OTELİ 3*-4* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
20.11.2019-27.11.2019 - 1.499,00 EUR Seç 1.849,00 EUR Seç 1.499,00 EUR Seç Detay

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Air France Hy ile İstanbul – Paris – Havana – Mexico City – Paris – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
Yerel havayolları ile Havana -Cancun ve Cancun – Mexico City arası ekonomi sınıfı uçak bileti
Mexico City (2 gece), Cancun (2 gece), Havana (4 gece) belirtilen kategori otellerde oda kahvaltı konaklama
Tüm uçuşlarda kişi başı tek valiz olmak üzere 23 kg serbest taşıma hakkı

Mexico City, Cancun ve Havana şehir turları
Havana şehir turunda öğle yemeği

Tur programında dahil olduğu belirtilmiş tüm ören yerleri gezisi, giriş ücretleri
Türkçe rehberlik hizmeti

Küba vize ücreti ( Yeşil ve Gri pasaporta vize gerekmemektedir )

Restaurant, Lokal rehber ve otel vergileri, Havalimanı ayakbastı bahşiş ve ücretleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Seyahat sağlık ve güvence paketi 30 € - 65 yaş ve üzeri 60 €

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:15.-TL

Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar

Öğle ve Akşam Yemekleri

Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar
Meksika Vize Ücreti  40 € (Meksika Vizesi; yeşil pasaportu olan yolcular için 40 Euro olup, bordo pasaportu olan yolcular için ücretsizdir. Yeşil ya da bordo fark etmeksizin pasaportunda geçerli A.B.D , Kanada , İngiltere ve Shengen vizesi olan yolcular için Meksika Vizesi gerekmemektedir. Yeşil pasaportlu misafirlerin vize başvurusu şahsi olarak yapılmaktadır.)

Genel Şartlar

Benzer Turlar