Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • HES Kodu Kontrolü
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Küba Turu Air France Havayolları Tarifeli Seferi İle 7 Gece

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·      Air France Havayolları ile İstanbul- Paris - Havana ve Havana – Paris - İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak biletleri

·      Havalimanı vergileri

·      Havana alan – Varadero otel ve Havana otel – Havana alan transferleri

·      Varadero’da 2 gece otelin uyguladığı şekilde her şey dahil konseptinde 4* otelde konaklama

·      Trinidad’da 1 gece oda kahvaltı 4* otelde konaklama

·      Havana’da 4 gece oda kahvaltı 4* otelde konaklama

·      Varadero – Santa Clara – Trinidad transferi ve transfer sırasında 1 öğle yemeği

·      Santa Clara ve Trinidad şehir turu

·      Trinidad - Cienfuegos – Havana transferi ve transfer sırasında 1 öğle yemeği

·      Cienfuegos şehir turu

·      Öğle yemeği dahil muteşem Havana turu

·      Öğle yemeği dahil Pinar del Rio turu

·      Dönüş günü Paris Havaalanı Air France Lounge kullanımı

Türkçe rehberlik hizmeti

1.gün             İSTANBUL – PARIS – HAVANA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Air France Havayolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 01.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Air France Hava Yolları AF 1391 sayılı tarifeli seferi ile saat 04.15’te Paris’e uçuş.  Yerel saat ile 06.55’ta varış ve transit işlemlerinin ardından yine Air France Havayollarının AF 950 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.40’ta Havana’ya uçuş. Yerel saat ile 14.35’te Havana’ya varis. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile panoramik Havana Turu’na başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kentinde yapacağımız kısa bir gezinin ardından konaklayacağımız otele transfer. Oda anahtarlarının dağıtılması ve dinlenmek için serbest zaman.

2.gün             HAVANA                  

 Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman, dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Muhtesem Havana turuna katılabilirler, klasik Amerikan arabaları ile turumuza başlıyoruz. Bu arabalar ile yapılacak yaklaşık 20 dakikalık bir gezinin ardından Havana şehrinin en güzel köşelerini keşfe çıkıyoruz. Karayip Denizi’nin en güzel adalarından biri olan Küba’nın başkenti Havana turumuzda Ünlü Küba’lı sanatçı Antonio Rodriguez Fuster’in Barselona’da Gaudi’den etkilendikten sonra ilk defa 1995 yılında kendi ahşap eviyle başlayan ve sonraları 80’den fazla komşusunu da içine alarak oluşturduğu Fusterlandia’yı ziyaret edeceğiz. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Atatürk Büstü, Plaza de Armas, Cathedral Meydanı, San Francisco Meydanı, göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi şehir turu sırasında alacağız, tur bitiminde otelinize dönüş. Dileyen misafirlerimiz Ekstra Habana Cafe Akşam Yemeği turuna katılabilirler (90 Usd // ulaşım + akşam yemeği + rehberlik) Klasik Küba ambiyansını yansıtan ünlü Habana Cafe’de akşam yemeği. Yemek sonrası otelinize dönüş. Geceleme otelinizde.

3.gün             HAVANA                 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman dileyen misafirlerimiz Ekstra Pinar del Rio & Vinales turu ve öğle yemeği turuna katılabilirler (90 Usd // ulaşım + öğle yemeği + rehberlik) otobüsümüz ile Havana’ya 160km mesafede bulunan Pinar del Rio bölgesine hareket. Meşhur Küba purolarının yapıldığı bölgede tütün çiftliği ve tipik Küba köylerinin bulunduğu Vinales Vadisi ziyareti. Öğle yemeği tur sırasında alınacaktır. Tur bitiminde otele dönüş ve serbest zaman. Aksam dileyen misafirlerimiz Ekstra Tropicana Show turuna katılabilirler  (150 Usd //  ulaşım + rehberlik) Küba müzik ve dansları ile keyifli vakit geçireceğiniz görsel bir şölen izleme imkânı bulacaksınız. Geceleme otelinizde. 

4.gün             HAVANA – CIENFUEGOS - TRINIDAD

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehirde yapacağımız turda Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Öğle yemeği tur sırasında alınacaktır. Tur sonrasında Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Küba’nın meşhur Değirmenler Vadisinin ( Valle de Los Ingenios) gezilmesinin ardından Trinidad’a varış. Konaklayacağımız otele transfer oda anahtarlarının dağıtılması ve dinlenmek için serbest zaman. 

5.gün              TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO 

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. Güne önce UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyarak başlayacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Trinidad’ın gezilmesinin ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkıyoruz.  Devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğimiz Santa Clara gezisinden sonra Varadero’ya hareket. Öğle yemeği tur sırasında alınacaktır.  Varadero’da konaklayacağımız otele varış oda anahtarlarının dağıtılması ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Varadero’da otelimizde.

6.gün             VARADERO

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman , dileyen misafirlerimiz Extra Katamaran Crucero del Sol turuna katılabilirler (130  Usd  // ulaşım + öğle yemeği + rehberlik) otobüsümüz ile marina ‘ya hareket ediyoruz. Katamaran ile hareket ederek deniz ve güneşin tadını beyaz kumların üzerinde palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartacağınız Cayo Blanco adasına gidiyoruz. Öğle yemeğini deniz ürünlerinden oluşan açık büfede alıyoruz ve gün boyunca ücretsiz içecekler ile serinliyoruz. Yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, unutulmaz bir gezi ve mercan bariyerinde yüzme deneyimi ardından Varadero’daki otelinize dönüş. Geceleme otelinizde.

7.gün              VARADERO

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman, öğlen ve aksam yemekleri otelde alınacaktır. Geceleme otelinizde.

8.gün              VARADERO - HAVANA – PARIS

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve dönüş için havalimanıma transfer. Air France Havayollarına ait AF 943 sefer sayılı uçuş ile 17.05’te Paris’e hareket ediyoruz. Geceleme uçakta 

9.gün    PARIS - ISTANBUL

Yerel saat ile 08.15’te Paris Havalimanına varış. Transit işleminin ardından dileyen misafirlerimiz İstanbul uçuşuna kadar Air France Lounge kullanabilirler. AF 1390 sefer sayılı uçuşu ile saat 22:50’de İstanbul’a uçuş 

10.gün  ISTANBUL

Yerel saat ile 03.15’te Istanbul ‘a varis.

KONAKLAMA OTELİ Küba 4* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

Küba 4* Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
26.04.2022-03.05.2022 Oda Kahvaltı - 1.449,00 USD Seç 1.799,00 USD Seç 1.449,00 USD Seç Detay
17.05.2022-24.05.2022 Oda Kahvaltı - 1.449,00 USD Seç 1.799,00 USD Seç 1.449,00 USD Seç Detay
14.06.2022-21.06.2022 Oda Kahvaltı - 1.449,00 USD Seç 1.799,00 USD Seç 1.449,00 USD Seç Detay
13.09.2022-20.09.2022 Oda Kahvaltı - 1.449,00 USD Seç 1.799,00 USD Seç 1.449,00 USD Seç Detay
18.10.2022-25.10.2022 Oda Kahvaltı - 1.449,00 USD Seç 1.799,00 USD Seç 1.449,00 USD Seç Detay

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·      Air France Havayolları ile İstanbul- Paris - Havana ve Havana – Paris - İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak biletleri

·      Havalimanı vergileri

·      Havana alan – Varadero otel ve Havana otel – Havana alan transferleri

·      Varadero’da 2 gece otelin uyguladığı şekilde her şey dahil konseptinde 4* otelde konaklama

·      Trinidad’da 1 gece oda kahvaltı 4* otelde konaklama

·      Havana’da 4 gece oda kahvaltı 4* otelde konaklama

·      Varadero – Santa Clara – Trinidad transferi ve transfer sırasında 1 öğle yemeği

·      Santa Clara ve Trinidad şehir turu

·      Trinidad - Cienfuegos – Havana transferi ve transfer sırasında 1 öğle yemeği

·      Cienfuegos şehir turu

·      Öğle yemeği dahil muteşem Havana turu

·      Öğle yemeği dahil Pinar del Rio turu

·      Dönüş günü Paris Havaalanı Air France Lounge kullanımı

Türkçe rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·      Vize ücreti (65 Euro)

·      Özel Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

·      Covid-19 Sağlık Sigortası

·      Yurt dışı çıkış harcı bedeli

·      Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

·      Opsiyonel turlar

·      Müze ve ören yerleri giriş ücretleri 

Genel Şartlar

Benzer Turlar

Canlı Destek