Sıralama

Sıralama

Fiyat
Tarih
Filtreleme

Eskişehir Odunpazarı Turları (8)

13.07.2024 - 14.07.2024
İstanbul Kalkışlı
2 Gün 1 Gece
Otobüs ile Ulaşım
17.06.2024 - 18.06.2024
İstanbul Kalkışlı
2 Gün 1 Gece
Otobüs ile Ulaşım
04.05.2024 - 05.05.2024
İstanbul Kalkışlı
2 Gün 1 Gece
Otobüs ile Ulaşım
27.04.2024 - 28.04.2024
İstanbul Kalkışlı
2 Gün 1 Gece
Otobüs ile Ulaşım
27.07.2024 - 28.07.2024
İstanbul Kalkışlı
2 Gün 1 Gece
Otobüs ile Ulaşım
13.07.2024 - 14.07.2024
İstanbul Kalkışlı
2 Gün 1 Gece
Otobüs ile Ulaşım
11.05.2024 - 12.05.2024
İstanbul Kalkışlı
2 Gün 1 Gece
Otobüs ile Ulaşım
20.06.2024 - 21.06.2024
İstanbul Kalkışlı
2 Gün 1 Gece
Otobüs ile Ulaşım
Toplam 8 turdan 1 ile 8 arası gösterilmektedir.

Eskişehir Odunpazarı Turları

Amsterdam’ı çağrıştıran Porsuk Çayı’yla Türkiye’nin turizmine katkı sağlayan Eskişehir’i küçük bir tur programıyla ziyaret edebilirsiniz. Hafta sonu tatillerinin gözde rotası Eskişehir’de güzel bir gezintiye çıkıyoruz. Doğal güzellikleri içinde insanı kendine çeken bir öğrenci şehridir Eskişehir. Gezilecek yerler, enfes lezzetler ve dahasını bulacağınız Eskişehir turlarıyla unutulmaz bir hafta sonu tatiline hazır olun.

Eskişehir Hakkında

Kültür turları kategorisinde bulunan lületaşıyla ünlü Eskişehir, özellikle üniversite öğrencilerinin hareketlendirdiği bir şehir. Hem kaplıcaları hem de Porsuk Çayı ile ülkemizin görülmesi gereken bir noktası. Tarihi kalıntıları, doğal güzellikleri ile huzurlu bir atmosfere hakim olan Eskişehir’e düzenlenen turlarımıza katılabilirsiniz. Tur programında; Şahin Tepesi, Sazova Bilim ve Kültür Park, Odunpazarı, Porsuk Çayı, Balmumu Heykel Müzesi, Kent Park, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi ziyaret ediliyor.

Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Sazova Parkı (Eskişehir Bilim, Sanat ve Kültür Parkı): Eskişehir Sazova Parkı nerede diye merak ediyorsanız öncelikle sorunuzu cevaplamakla parkı anlatmaya başlayabiliriz. Eğer şahsi aracınızla Eskişehir’e gidecekseniz parka Eskişehir-Kütahya Yolu üzerinden 15-20 dakika içerisinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Eğer toplu taşıma aracını kullanacaksanız Odunpazarı’ndan kalkan 11, 17 ve 31 no’lu belediye otobüsü hatlarını da kullanabilirsiniz. Sazova Parkı’na ailecek gittiğinizde çocuklarınız dünyasına dair birçok şeyi orada bulacaktır. Parkın içerisinde bulunan Masal Şatosu, Korsan Gemisi’ni mutlaka keşfetmelisiniz.

Yunus Emre Müzesi: Eskişehir’de görülmesi gereken yerler listesinin başında Yunus Emre Müzesi şehirden uzaklaşıp biraz sakin bir zaman geçirmek isteyenlerin ana durağı. Eskişehir turlarında bu müzeyi mutlaka gezmelisiniz. Bu müze 1974 yılında Kültür Bakanlığı tarafından yapılmış. En önemlisi de Yunus Emre’nin akıllardan silinmeyecek dörtlükleri müzedeki kitaplarında sergileniyor.

Şelale Park: Bu şelaleye adını veren parkın içindeki yapay şelale figürü. Şelale Park Eskişehir’de görülmesi gereken yerlerinden olsa da gerçekten gittiğiniz zamanda iyi ki gitmişim hissini duyacağınız bir yer burası. Eşsiz doğasının verdiği huzurla ister yaz ister kış istediğiniz zaman burayı ziyaret edebilirsiniz.

Eskişehir Balmumu Müzesi: Türkiye’nin ve dünyanın tarihini değiştiren; nice ünlü Türk siyasetçi, gazeteci ve sanatçıların balmumu heykeli Eskişehir Balmumu Müzesi’nde bulunuyor. Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen önderliğinde hayata geçen birçok muhteşem heykeli mutlaka görmeli, gitmişken hatıra fotoğrafı çektirmelisiniz.

Areyastis Anıtı: Porsuk Çayının güzelliğini almış gibi o kadar görülesi yerleri olan bir şehir ki burası, Eskişehir’de görülmesi gereken yerler listesinde Areyastis Anıtı da buranın olmazsa olmazlarından. Tarihle iç içe yerleri olduğu kadar şifalı sularıyla da meşhur aslında Eskişehir. Bunun en güzel örneği Sakarılıca Kaplıcaları. Frig Vadisi’nde bulunan anıtı kesinlikle bir kez olsun görmelisiniz.

Çağdaş Cam Sanatları Müzesi: Eskişehir’de görülmesi gereken yerler listesinde özellikle son birkaç yıldır ziyaretçi akınına uğrayan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi mutlaka görülmeye değer. Binbir çeşit renkte binbir çeşit türde cam parçacıkları sergileniyor burada. Güzel bir müze gezisinden sonraki durak Altıhan El Sanatları ve Kurşunlu Cami’si olabilir.

Çukur Çarşı: Bir zamanların balık pazarı şimdilerde olmuş park alanı. Eskişehir’de görülmesi gereken yerler listesinin son durağı Çukur Çarşı ve en güzel yerlerinden de aynı zamanda. Şehir turunuzun ardından tatlı yorgunluğunuzu Porsuk Çayına karşı yapmak isterseniz tercihiniz kesinlikle güzel Çukur Çarşı olsun.

Eskişehir’de Yapılacak Aktiviteler

Porsuk Çayı’nda düzenlenen tekne turlarına katılın. Kendinizi Amsterdam’da bir gondolda hissetmenizi sağlayacak olan tekne turları şehre gelen her turist tarafından ilgi görüyor. Teknedeyken bol bol fotoğraf çekmeyi de unutmayın.

Tur programındaki serbest zamanlarınızda Eskişehir’in ara sokaklarındaki restoranlara girerek yöresel ürünlerden oluşan güzel bir öğle yemeği yiyin. Miyane çorbası, tutmaç, bamya çorbası, harşıl, yufkalı börek ve kelem dolması Eskişehir yöresel yemeklerinden başlıcaları.

Eskişehir’de Ne Yenir?

Birbirinden güzel yerler gördünüz ve şimdi sıra Eskişehir’in harika mutfağıyla tanışmaya geldi. Eskişehir deyince akılla ilk gelen lezzet hiç kuşkusuz ki Çi börek oluyor. Açılan harcın içine kıymalı malzemelerin konması ve kızartılmasıyla ortaya çıkan bu harika lezzeti şöyle şehir manzarasına karşı mutlaka tatmalısınız. Eskişehir’in bir diğer lezzetinden birisi de Balaban Kebabı. Et suyu ile ıslatılmış pidelerin üzerine özel karışımla hazırlanmış köftelerin konmasıyla enfes lezzet ortaya çıkıyor. Bunlara eşlik eden yoğurt ve salçalı sos kebaba eklenerek servis ediliyor. Un, şeker, limon ve yağın birleşiminden ortaya çıkan Met helva Eskişehir’in harika lezzetleri arasında. Şayet sevdiklerinize bir hediye götürmek istiyorsanız Met helvasını tercihinizi bu helvadan yana kullanın.