Kurban Bayramı Özel Baltık Hazineleri Estonya Letonya Litvanya Turu Türk Havayolları ile 7 Gece 8 Gün OUT001

Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 7 Gece, 8 Gün
 • Tallinn (3) – Riga (2) –Vilnius (2)
Kurban Bayramı Özel Baltık Hazineleri Estonya Letonya Litvanya Turu Türk Havayolları ile 7 Gece 8 Gün OUT001 Harita
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana *
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu *
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane *
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi *
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför *
 • Market
 • Fitness
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana (Ücretli)
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu (Ücretli)
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane (Ücretli)
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför (Ücretli)
 • Market
 • Fitness

Müşteri Puanı

Harika

Kullanıcılar tarafından yapılan yoruma göre 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Değerlendirme

Oda 6/10
6/10
Yemek 9/10
9/10
Hizmet 7/10
7/10
Fiyat Performans %60
60%

Müşteri Görüşleri (30 Yorum)

EB

E*** B***

"Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus."

16.05.2017

ZT

Z*** T***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium."

23.04.2017

MA

M*** A***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus."

15.02.2017

Toplam 48 yorumdan 1 ile 6 arası yorumlar gösterilmektedir.

Fiyatlar
Tur Programı
Tur Programı seçilen tarihe göre değişiklik gösterebilmektedir.
1.Gün İSTANBUL – VİLNİUS
Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde 05.00’da buluşma, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1407 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:50’de Vilnius’a hareket.  Yolculuğumuzun ardından saat 10:50’de Vilnius’a varış. Varışımıza istinaden Vilnius panoramik şehir turu. Vilnius'ta 1200'den fazla Orta Çağ dönemine ait yapı ve 48 büyük kilise bulunmaktadır. Neris Nehri kıyısında, 1323 yılında Büyük Dük Gediminas tarafından kurulan Vilnius turumuz sırasında, Katedral Meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi, Gediminas Heykeli, St. Peter ve St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi ve Amber Galerisi görülecek yerler arasındadır. Tüm bu tarihi ve kültürel zenginlikleri keşfettikten sonra, Subacius Tepesi'nde şehrin panoramik manzarasını fotoğraflamak için mükemmel bir fırsat yakalıyoruz. Ardından, Vilnius'un sembolik yapısı olan Dawn Kapısı'nı ziyaret ederek turumuzu tamamlıyoruz. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme Otelimizde.

2.Gün VİLNİUS
Otelimizde alınacak sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Trakai turumuza katılabilirler. (50 EUR) Vilnius'a 29 kilometre uzaklıktaki Trakai turumuzda, 15. yüzyılda Galve Gölü'nün ortasındaki bir yarımadaya inşa edilen Trakai Kalesi ve Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Trakai, birçok gölün bulunduğu, tepelerin ve ormanların arasında muhteşem bir doğa harikası olarak konumlanmıştır. Ayrıca, Trakai aynı zamanda Karaites olarak da bilinen bir Musevi Türk etnik grubunun da evi olarak kabul edilir. Bu etnik grup, hala Trakai'de yaşamakta olup, yaklaşık 300 kişilik bir nüfusa sahiptir. Karaites, Litvanya'ya 14. yüzyılda Crimea'dan Büyük Dük Vytautas'ın savaşçıları olarak getirilmiştir.Litvanya'nın turistler tarafından en çok ziyaret edilen bu tarihi bölgesi aynı zamanda nikah sonrası gelin ve damadın kendilerine uğur getirmesi adına ziyaret ettikleri popüler bir yerdir. Turumuzun ardından Vilnius otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 


3.Gün VİLNİUS – RİGA
Sabah kahvaltımızın ardından Riga’ya doğru yolculuğumuz başlıyor. Güzergâh üzerinde rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Rundale Saray turu (50 EUR). Turumuzda, Avrupa’nın en güzel saraylarından biri olan, 1736-1740 yılları arasında yapımı tamamlanan, Letonya Dükü Ernst Johann’ın yazlık sarayı olarak yaptırılmış Rundale Sarayı’nı keşfedecek ve adeta büyüleneceğiz. Sarayın içi Barok ve Rokoko tarzında inşa edilmişken bahçesi ise Fransız tarzında düzenlenmiştir. Saray turumuzun ardından, Riga’ya yolculuğumuz devam ediyor. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Turumuzda 1201 yılında kurulan Riga'nın, Old Town denilen eski şehrinin tarihi dokusuna tanık olacağımız önemli yapıları ziyaret edeceğiz. St. Peter's Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob's Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız Art Nouveau stilinde yapılarıyla süslü sokakları görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından serbest zaman. 
Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenenecek olan Lido Center’da Akşam Yemeği (50 EUR). Eski Leton tarzında özel olarak inşa edilmiş ve 5 hektarlık bir alan üzerine kurulu Lido Center hem yetişkinlerin hem de ailelerin hoşça vakit geçirebileceği her daim hem Letonların hem de turistlerin uğrak yeri olan bir mekân. Leton kültürünü ve geleneksel mutfağını yansıtan mekânda özel dekore edilmiş ve 3 katlı, Yaklaşık 500 çeşit yemeğin sunulduğu geniş bir menüye sahip Lido restoran, çocuklara yönelik eğlence parkının yanı sıra, 5.102 metrekare büyüklüğünde Batıklardaki en büyük açık hava yapay buz pateni pisti de bu merkezde yer alıyor.


4.Gün RİGA
Sabah kahvaltımızın ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Sigulda turumuza katılabilirler (50 EUR). Riga’ya 51 km. uzaklıktaki, Letonya’nın en güzel şehirlerinden kabul edilen turumuzda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi görülecek yerler arasındadır. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Orta Çağ Avrupası’nda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağaçları, ovaları, Gauja Nehri’nden oluşan muhteşem doğası ile bizleri büyüleyecek. Turumuzun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Jurmala turuna katılabilirler (40 EUR). Turumuzda Letonya’nın Baltık Denizi kıyısında yer alan bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleriyle Letonya’nın sayfiye bölgesi Jurmala’yı keşfedeceğiz. Tertemiz çam kokulu havası, dingin atmosferi, şifalı suları, çamur kürleri ile Baltık Ülkeleri’nin en ünlü SPA otelleriyle yerli halkın ve turistlerin rehabilitasyon merkezi Jurmala bizleri büyüleyecek ve huzura kavuşturacak… Hava kirliliğini önlemek amacıyla araba girişlerinin ücretli olduğu bu şirin sahil kasabasında dilerseniz ünlü SPA’larının tadını çıkarabilir, yol boyunca uzanan şirin kafelerinde keyif yapabilirsiniz. 

5.Gün RİGA – TALLİNN
Sabah kahvaltımızın ardından Tallinn’e doğru yolculuğumuz başlıyor. Tallinn’e varışımıza istinaden, panoramik şehir turu. Turumuzda en iyi korunmuş orta çağ şehirlerinden biri olarak kabul edilen bu tarihi şehrin güzelliklerini keşfedeceğiz. UNESCO tarafından "Dünya Mirası" olarak koruma altına alınan Tallinn'deki karakteristik tarihi yapılar; Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi'i, Toompea Kalesi'i, Alexander Nevsky Katedrali'i ve Dome Kilisesi'i görülecek yerler arasındadır. Toompea Tepesi'nden şehrin en muhteşem panoramik manzaralarını fotoğraflama şansını da yakaladıktan sonra St. Nicholas Kilisesi'ne doğru ilerliyoruz. Tallinn'de geçirdiğimiz bu unutulmaz gün boyunca, şehrin tarih ve kültür zenginliğini yakından deneyimliyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 


6.Gün TALLİNN
Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Rocca Al Mare turumuza katılabilirler. (50 EUR) 18. yüzyılı yansıtan köy evleri, yel değirmenleri, ahşap kilisesi ve köy okulu gibi özgün yapılarla dolu geniş bir alana yayılmış olan bu açık hava müzesi, Estonya'nın tarihine büyüleyici bir yolculuk yapmamızı sağlayacak ayrıca tarih severler ve kültür meraklılarımız için bizlere eşsiz bir deneyim sunacak. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak akşam yemeğimizi almak üzere Viking köyüne doğru yola çıkacağız. Viking Köyünde Akşam Yemeği (55 EUR). Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 


7.Gün TALLİNN – HELSİNKİ – TALLİNN
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Helsinki turumuza katılabilirler (65 EUR). Turumuzda, Hükümet Sarayı, Helsinki Katedrali, Sederholm ve Helsinki Üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Ardından şehrin en eski kısmı olan Senato Meydanı.
Popüler Fin besteciye ve Temppeliaukio Kilisesi'ne adanan Sibelius Anıtı da Helsinki gezimizin en önemli noktalarından 
biri olacak. Ayrıca Finlandiya'dan kalkan banliyö trenleri ve uzun mesafe trenlerinin ana istasyonu olan Helsinki Merkez Tren İstasyonu'nun yanından geçeceğiz. Göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında Kaya Kilise, Kiasma Modern Sanat Müzesi, Başkanlık Sarayı, Uspenski Katedrali (Doğu Ortodoks Kilisesi), Finlandiya Salonu, Pazar Alanı, Ulusal Tiyatro, Opera binası, Olimpik stadyum ve Parlamento Binaları bulunmaktadır. Turumuzun ardından feribot ile Tallin’e geçiyoruz. Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 


8.Gün  TALLİNN – İSTANBUL
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın sonrası serbest zaman. Ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Tallinn havaalanına transfer. Türk Havayolları TK1424 sefer sayılı uçuşu ile 19:55’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 23:35’te İstanbul havalimanına varış ve turumuzun sonu. Eve Hoşgeldiniz!

KONAKLAMA OTELİ Baltık ülkeleri 3* Oteller
Tur Şartları
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Türk Havayolları tarifeli seferi ile IST-VNO / TLL- IST parkurunda uçak biletleri,
Havalimanı vergileri,
3* ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklama,
Panoramik Tallinn, Riga, Vilnius Şehir turları
Havalimanı -Otel- Havalimanı transferleri,
Tüm şehirlerarası transferler, 
Türkçe rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Yurtdışı çıkış harcı bedeli
Ekstra turlar
Vize Bedeli 
Otel Vergileri
Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,
Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)

Konaklama Otelleri

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Tallinn Baltık ülkeleri 3* Oteller

Benzer Turlar

Kurban Bayramı Özel Baltık Hazineleri Estonya Letonya Litvanya Turu Türk Havayolları ile 7 Gece 8 Gün OUT001