Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 8 Gece, 9 Gün
 • Tüm Geziler Dahil
Kuzey Işıkları Rusya Lapland Turu Türk Havayolları ile 8 Gece 9 Gün EJ001 Harita
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana *
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu *
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane *
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi *
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför *
 • Market
 • Fitness
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana (Ücretli)
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu (Ücretli)
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane (Ücretli)
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför (Ücretli)
 • Market
 • Fitness

Müşteri Puanı

Harika

Kullanıcılar tarafından yapılan yoruma göre 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Değerlendirme

Oda 6/10
6/10
Yemek 9/10
9/10
Hizmet 7/10
7/10
Fiyat Performans %60
60%

Müşteri Görüşleri (30 Yorum)

EB

E*** B***

"Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus."

16.05.2017

ZT

Z*** T***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium."

23.04.2017

MA

M*** A***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus."

15.02.2017

Toplam 48 yorumdan 1 ile 6 arası yorumlar gösterilmektedir.

Fiyatlar
Tur Programı
Tur Programı seçilen tarihe göre değişiklik gösterebilmektedir.
1.GÜN / İSTANBUL – ST. PETERSBURG 10:10 / 13:55
Bugün saat 06:00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali ,Check-in işlemlerimizin ardından pasaport kontrolünden geçerek TÜRK HAVAYOLLARI tarifeli seferi ile saat 10:10’da Rusya’nın St. Petersburg şehrine uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Havalimanına varışımızın ardından karşılanma ve özel aracımız ile panoramik şehir turumuzu yapacağız. Daha sonra konaklayacağımız otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Vakit kaybetmeden giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ : Okhtinskaya Hotel 3* vb.

2.GÜN / ST. PETERSBURG – PETROZAVODSK 09:50 / 16:30
Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Tren istasyonuna giderek Arktika express ile 09:50‘de duraktan ayrılıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık olarak 7 saat sürecek. Akşam üstü saatlerde Petrozavodsk şehrine 16:30’da varışımızla birlikte kısa bir ş ardından yerel rehberimiz tarafından karşılanarak özel aracımızla konaklayacağımız otelimize transferimiz yapılacak. Varışta giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
 OTELİMİZ : Severnaya Hotel 3* vb.

ARCTIC TRAIN

Saint-Petersburg - Petrozavodsk
09:50 27 Dec 2020 Sun [ 6saat 40dk ]    ARR 16:30
*Saint-Petersburg Ladozhskiy Railway station -Petrozavodsk


3.GÜN / PETROZAVODSK – APATITY 17:05 / 07:55 + 1
Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra eşyalarımızla birlikte otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak Petrozavodsk şehrinde panoramik şehir turumuzu yapacağız. Onega gölü kıyısında yer alan bu şehirde Alexander Nevsky katedrali ve promyshlennoy istorii 

galerisi başlıca ziyaret noktalarımız olacak. Turumuzun ardından tren istasyonuna giderek Arktika expres treni yolculuğumuza devam ediyoruz. Varış durağımız Apatity tren istasyonu olacak.

Gecemiz trende geçiyor.

 ARCTIC TRAIN

Petrozavodsk - Apatity

17:05 28 Dec 2020 Mon [ 14saat 48dk ] ARR 07:53 (1Gün sonra )

4.GÜN / KIROVSK – SNOWMOBILE TURU
Bugün otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra turumuzu yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. Bugünkü etkinliğimizde kar arabaları ile Kukisyum buzul vadisinden Kukisvumchorr geçidine deniz seviyesinden 479 metre yüksekte muhteşem bir safari bizleri bekliyor olacak. Bu eğlenceli safarimizde yapacağımız geçiş noktası Khibiny dağları’nın güney ve kuzey kesimlerini birbirine bağlar. Bu geçiş yaklaşık 20 km’dir. Gezimizin ardından tekrar şehir merkezindeki otelimize dönüyoruz.

Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Hotel Ekkos 3* vb.


5.GÜN / KIROVSK – HUSKY TURU
Sabah erken saatlerde tren istasyonuna varışımızla birlikte özel aracımız tarafından karşılanıyor ve Kirovsk şehrine transfer oluyoruz. Hiç vakit kaybetmeden turlarımıza başlayacağız. Kirovsk , efsanevi bir şehirdir. Ural Dağları kadar eski Khibiny Dağlarının başkenti olarak bilinir ve bu şekilde anılır. Şehre varışımızla birlikte Husky kızak turuna çıkıyoruz. Aynı zamanda kar üzerinde kayak yapacak bananalara da binebiliriz. Karlı şehri ziyaret edeceğiz. Burası her yıl Aralık’tan Mart ayına kadar değişik figürlerde kardan objeler yapılan ve Rusya’nın en büyük kar mimarilerinin bulunduğu şehirdir. Turumuzun devamında konaklayacağımız otelimize gitmeden önce şehirde bulunan eğlence parkında ‘’ Gizemli Orman’’ adlı sanat sergisini ziyaret edeceğiz. Bu sergide uzaylılar ve dünyamızın gizemli yaratıkları hakkında eserler göreceğiz. Gezilerimizin ardından şehirde konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yaparak odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde .

OTELİMİZ : Hotel Ekkos 3*

6.GÜN / SAAMI KÖYÜ – MURMANSK
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından eşyalarımızla birlikte şehirden ayrılıyoruz. Ziyaret noktamız Saami köyü olacak. Bölgede iç kısımlara doğru ilerliyoruz. Kola yarımadasında bulunan Saami köyünde Ren geyikleri ile kızaklara binecek , bölgesel yaşam ve kültürleri hakkında bilgiler alacağız. Kuzey yerlilerinin atmosferine dalarak gelenekleri ile bilgilendirileceğiz. Saami yerlileri sürüleriyle birlikte bir yerden bir yere hareket ederek yarı göçebe bir yaşam tarzına sahiptirler. Avcılık , balıkçılık ve orman meyveleri toplayarak yaşamlarını sürdürmektedirler. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında yerel bir restoranda alınacaktır. Çevre gezilerimizi bitirdikten sonra özel aracımız ile Murmansk şehrine yöneliyoruz. Varışta otelimize giriş işlemlerimizi yaparak odalarımıza yerleşiyoruz.

Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ : Park Inn by Radisson 4*

7.GÜN / MURMANSK – TERIBERKA KÖYÜ – ARCTIC OKYANUSU
Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra bugünkü çevre gezimizi yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Özel aracımız ile yapacağımız kara yolculuğumuz bizleri, bölgenin en kuzeyinde yer alan Teribarka isimli köye ulaştıracak. 134km Murmansk’ın kuzeyinde yer alan köye yaklaşık oalrak 2 saat 20 dakikada ulaşmış olacağız. Dünya’nın kenarı olarak adlandırılan bu bölgede yer alan bu şirin köy Arctic Okyanusu kıyılarında bulunmaktadır. Köye varışımızın ardından kar motosikletlerinin çektiği kızaklarla deniz kıyısına doğru yöneliyoruz. Buzla kaplı kuzey şelalesi ve donmayan Barents denizinin bembeyaz kumsallarını göreceğiz. Ejder’in yumurtaları olarak bilinen taşlı plajı da ziyaret edip fotoğraflar çekeceğiz. Ziyaretimizin ardından yine bu kıyılarda bulunan gemi mezarlığını göreceğiz. Turumuzun ardından bölgede yerel bir restoranda ÖĞLE YEMEĞİ alacağız. Daha sonra özel aracımıza binerek otelimize dönüyoruz. Gece turumuza devam etmek üzere tekrar otelimizin lobisinde buluşacağız. Gece turumuzda Kuzey ışıklarını görmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Aurora Borealis olarak bilinen ve bölge ışıklarını görmek üzere gezintimize başlıyoruz. Bu gece bol bol fotoğraflar çekeceğiz. Gece turumuzda bizlere bir de fotoğrafçı eşlik edecek. Gezimizin ardından tekrar otelimize dönüyoruz.

Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ : Park Inn by Radisson Poliarnie Zori, Murmansk 4* vb.

8.GÜN / MURMANSK – ST. PETERSBURG 14:40 / 16:30
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra şehir turumuzu yapmak üzere yerel rehberimizle birlikte dışarı çıkıyoruz. Murmansk Rusya’nın Avrupa tarafında en batısında bulunan İskandilav ülkeleri sınırında yer alan şehridir.Özel aracımız ile yapacağımız şehir turumuzda ilk olarak Dünya’daki ilk nükleer buz kırıcı gemi olan Buzkıran Müzesini ziyaret edeceğiz. Müze ziyaretimizin ardından Alosha anıtı ve bekleyen kadın anıtını göreceğiz. Turumuza Sulardaki Kurtarıcı Kilisesini ziyaret ederek devam ediyoruz. Turumuzu bitirdikten sonra havalimanına giderek yerel havayolları ile St. Petersburg şehrine uçuşumuzu yapmak üzere işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam saatlerinde otelimize varacağız. 

Geceleme otelimizde.

9.GÜN / ST. PETERSBURG – İSTANBUL 06:40 / 10:40
Otelimizden çok erken saatlerde ayrılıyoruz. St. Petersburg havalimanına varışımızla birlikte İstanbul dönüş uçağımıza check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Pasaport kontrolünden geçerek TÜRK HAVAYOLLARI havayolları tarifeli seferi ile İstanbul yolculuğumuza başlıyoruz.

Uçuş saatimiz 06:40

BİLGİLENDİRMELER
TRENLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME : Tur programında geçen tren yolculukları Second Class Cupe olarak fiyatlandırılmıştır. Kompartımanlar 2 ayrı ranzadan oluşur ve 4’er kişiliktir.

- 1 kompartımanı sadece 2 kişi olarak kullanmak isteyen yada tek bir kompartımanda tek başına kalmayı tercih eden misafirlerimiz diğer yatakların ücret farkını ödeyerek satın alabilirler. Bu gibi isteklerinizi turun çıkış tarihinden en az 1 ay önce acentemize bildirmeniz gerekmektedir.

- 1.sınıf Kompartman [ Çift Odada ]   EXTRA ÜCRETİ / KİŞİ BAŞI / 250 USD
( BU ÜCRET KİŞİ BAŞI, TOPLAM 2 YOLCULUK İÇİN GEÇERLİDİR )

Çift Kişilik Odada TEK KİŞİ kalmak isteyenler 500 USD öder. [ SINGLE KONAKLAMA ]

ÖNEMLİ BİLGİ : Tren saatleri Rusya Demir Yolları Müdürlüğü tarafından yıllık olarak planlama takvimine uygun olarak programa dahil edilmiştir. Değişiklik olması durumunda yolcularımıza bilgilendirme yapılır. Sabah kahvaltıları tüm otellerde mevcuttur. Öğle ve Akşam yemekleri programda belirtilen yerlerde güzergaha ve tur akışına göre pakete dahil edilmiştir. Dahil olmayan bölgelerde serbest zaman verilir. Tren ve yerel uçak saatlerinde değişmeler olursa güncel bilgiler katılımcılar ile paylaşlır. Bu bölgelerde sıkça saat değişikliği olmaktadır.

KONAKLAMA OTELİ 3* & 4* Oteller
Tur Şartları
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
İstanbul – St. Petersburg – İstanbul arasında TÜRK HAVAYOLARI ile uluslararası yapılacak olan ekonomi sınıfı yolculukların uçak biletleri, uçuş vergileri ve bagaj taşıma hakkı
Murmansk – St. Petersburg şehirleri arasında yerel havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı uçuş biletleri, vergileri ve bagaj taşıma hakkı.
St. Petersburg – Petrozavodsk şehirleri arasında Arktika express treni ile yapılacak olan
2. Sınıf ve 4 kişilik kompartımanlarda tren yolculuk bileti ve vergileri
Petrozavodsk – Apatity şehirleri arasında Arktika express treni ile yapılacak olan 2. Sınıf ve 4 kişilik kompartımanlarda tren yolculuk bileti ve vergileri
St. Petersburg’da 2, Petrozavodsk’da 1 , Petrozavodsk-Apatity treninde 1 gece, Kirovsk’da 2 ve Murmansk’da 2 gece olmak üzere Toplam 8 gece 3 ve 4* otellerde ve butiklerde oda&kahvaltı konaklama
Tur programında belirtilen tüm turlar, geziler ve havalimanı transferleri
Tur programında açıkça belirtilen yerlerde müze, park ve ören yeri giriş ücretleri
Petrozavodsk şehrine panoramik şehir turu
Kirovsk şehrinde Husky kızakları turu ve Snowmobile turu
Kola milli parkı bölgesinde Saami köyü yerli hayatı ziyareti turu
Murmansk şehrinde şehir turu müze ve çevre gezileri
Teribaki köyü turu
Programda belirtilen yerlerde alınacak 2 ÖĞLE YEMEĞİ
Bölgesel Türkçe Rehberlik Hizmeti
Zorunlu Sigorta

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Kişisel harcamalar
Yurt dışı çıkış harcı 150 TL
Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri
Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
Tüm YABANCI Bölgesel yerel servis Personelleri tipleri kişi başı tavsiye edilen min. Tutar 70 USD ( yabancı yerel rehberler, şoförler, garsonlar ve diğer servis sağlayan çalışanlar için havalimanında toplanır ve sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir.)
Gidilecek ülkelerin havalimanı memurları tarafından tahsil edilebilecek ayak bastı ücretleri

Konaklama Otelleri

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

St Petersburg 3* & 4* Oteller
Vize Bilgileri

Rusya Federasyonu Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı
  Banka Cüzdanı
  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş

Benzer Turlar

Kuzey Işıkları Rusya Lapland Turu Türk Havayolları ile 8 Gece 9 Gün EJ001