Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • HES Kodu Kontrolü
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Lapland Turu Sunexpress Hava Yolları İle Sömestre Özel

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·       Sunexpress Hava Yolları özel seferi ile İstanbul(SAW)- Rovaniemi(RVN) /Rovaniemi (RVN)- İstanbul(SAW) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

·       Havalimanı vergileri

·       4* otelde 3 gece kahvaltı dâhil konaklamalar

·       Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

·       Santa Claus köyü turu

·       Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

1.GÜN            İSTANBUL – ROVANİEMİ-SAARİSELKA-

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Sunexpress Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 02.30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Sunexpress Hava Yolları XQ 6380 sayılı özel seferi ile saat 05.30’da Rovaniemi’ye uçuş. Yerel saat ile 09.45’te varış. Varışımızı ardınan havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Santa Claus köyüne hareket ediyoruz. Çocukluk anılarımızı tazelemek ya da çocuklarımıza bu unutulmaz anı yaşatmak için Noel baba ile tanışmak ve fotoğraf çektirmek çok güzel bir hatıra olacaktır. Hatta Noel babanın posta ofisinden kartpostal yollayarak bu anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Ardından alışveriş için serbest zaman. Turumuzun ardından otelemizie transfer. Ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Kuzey Işıkları turu’na katılabilir (bir içecek dahil)(35 eur). Kuzey ışıkları dünyanın manyetik alanı ile güneşten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan ve gözümüzle bu dünyaya ait görebileceğimiz eşsiz harikalardan biri olan ışımalardır.  Geceleme otelimizde.

  

2. GÜN                       SAARİSELKA – 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Ren Geyiği Çiftliği & Husky Safari ekstra turuna katılabilir(190 EUR Yetişkin + 145 EUR ÇOCUK)Bu turumuzda öncelikle Ren geyiği çifliğine gidiyoruz ve burada kısa bir kızak sürüş deneyimi yaşadıktan sonra bu anı Ren geyiği sürüş sertifikası ile ölümsüzleştiriyoruz. Ardından Laponya çadırında keyifli zaman geçirip Husky çiftliğine doğru yola çıkıyoruz. Husky çifliğinde Husky kızakları ile sürüş yapıp Husky köpekleri ile keyifli zaman geçiriyoruz. Turumuz sonrası otelimize transfer.

 

3. GÜN                       SAARİSELKA – 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirler rehberimizin ekstra olarak KRAL YENGEC SAFARISI+KIRKENES BUZ OTEL ZIYARETI (290 EUR Yetişkin + 235 EUR ÇOCUK) Bu turumuzda National Geographic tarafından dünyanın en özel 25 safarilerinden biri olarak gösterilen KRAL YENGEÇ safarisine katılıyoruz. Kral Yengeç Safarisini gerçekleştirmek için Finlandiya’nın Saariselkä şehrinden Norveç’in Kirkenes şehrine doğru hareket ediyoruz. Kirkenes’e varisimizin ardinda ilk olarak Norvec’in tek BUZ OTEL’i SNOW OTEL KIRKENES’i Ziyaret ediyoruz, her sene yeniden farkli dekoratif buzdan heykellerle inşa edilen otelin atmosferi bizleri gülümsetecek ve inanılmaz farklı resimlerle anılarımızı doldurmamızı sağlayacak.

Buz otel ziyaretimiz sonrası bölge rehberlerimizin kral yengeçleri nasıl yakaladığını izleyeceğiz, ardından yakalanan yengeçlerin bizim için pişirilmesini bekleyeceğiz, hic bir sınır olmadan dilediğiniz kadar kral yengeç yeme şansına sahip olacağız..

Dönüş yolculuğumuz ise karanlık saatlere denk geleceği için ayni zamanda Kuzey ışıkları görme şansına sahip olabiliriz.

NOT: Saariselkä Kirkenes arası yolculuk yaklaşık 4 saat sürmektedir. KIRKENES şehri Norvec’in Kuzey denizi kıyısında yer almakta ve Sibirya ormanları ile iç içe geçmiş bir bölgedir.

Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 

 

4 GÜN            SAARİSELKA- ROVANİEMİ- İSTANBUL – 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kar Safarisi ekstra turu’na katılabilirler.(135 EUR Yetişkin+ 105 EUR ÇOCUK) Bu turumuzda özel kar motorları ile Baltık denizinde sürüş deneyimi yaşayacağız. Tur sonrası havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Sunexpress Hava Yollarının XQ 6381 sayılı özel seferi ile saat 23.50’de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 04.00’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

KONAKLAMA OTELİ 4* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

4* Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
22.01.2022-25.01.2022 Oda Kahvaltı - 799,00 EUR Seç 979,00 EUR Seç 799,00 EUR Seç Detay
26.01.2022-29.01.2022 Oda Kahvaltı - 799,00 EUR Seç 979,00 EUR Seç 799,00 EUR Seç Detay

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·       Sunexpress Hava Yolları özel seferi ile İstanbul(SAW)- Rovaniemi(RVN) /Rovaniemi (RVN)- İstanbul(SAW) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

·       Havalimanı vergileri

·       4* otelde 3 gece kahvaltı dâhil konaklamalar

·       Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

·       Santa Claus köyü turu

·       Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·       Vize ücreti (140 Euro)

·       Özel Seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

·       Covid-19 sağlık sigortası

·       Yurt dışı çıkış harcı bedeli

·       Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

·       Opsiyonel turlar 

Genel Şartlar

Benzer Turlar

Canlı Destek