Satın aldığınız rezervasyonunuzun 4 te 1 ini şimdi, kalanını ise tatile 7 gün kala hem de 4 ay erteleme fırsatıyla ödemeye başlayabilirsiniz.

Konum Özellikleri

Mevkii: 1. Bölge
Bursa Merkeze Mesafe: 40 km.
Sarıalan Teleferik Mesafe: 6 km.
2. Oteller Bölgesi Teleferik Mesafe: 3 km.
Bursa Havalimanı Mesafe: 60 km.
Bursa Otogara Mesafe: 45 km.
Üye Fırsatları ile
Giriş yaptığınızda daha düşük fiyatlar görürsünüz!
 • Telefon *
 • Sağlık Görevlisi *
 • İnternet
 • Kayak Ekipmanları *
 • Kuru Temizleme *
 • Skipass *
 • Kayak Hocası *
 • Teleski *
 • Kayak Dersi *
 • Kızak *
 • Ön Büro
* ile işaretli özellikler ücretlidir.
 • Snow Board *
* ile işaretli özellikler ücretlidir.
 • Tüm oteller bünyesinde Acil Durum Kriz Ekibi oluşturulmuş olup, T.C. Sağlık Bakanlığı tavsiyeleri ve otellerimizde bulunan sağlık ekibi yönlendirmeleriyle acil durum planı hazırlanmıştır. Pandemi süreci, oluşturduğumuz ekipler tarafından sürekli takip edilmektedir. Olası vaka durumlarında kullanılmak üzere izolasyon odaları belirlenmiş olup, bu odaların temizlik ve dezenfeksiyonları görevlendirilen sanitasyon ekibi tarafından yapılmaktadır. Tüm personeli, olası vaka durumlarında görev ve sorumlulukları konusunda bilgilendirilmiştir. Acil durumda ulaşılabilecek kişi ve kurumların iletişim bilgileri sizlerin de görebileceği alanlarda paylaşılmıştır.
 • Otele giriş yapan siz değerli misafirlerin giriş esnasında koruyucu ekipman kullanan güvenlik ve ön büro personeli tarafından ateşleri ölçülmektedir. Maske kullanmak isteyen misafirler için maske temin edilmekte, tüm misafir ve ziyaretçiler için kolonya ile dezenfektan ikramı yapılmaktadır. Check-in işlemleriniz sosyal mesafe kuralları gözetilerek yapılmaktadır. Vale hizmeti, koruyucu ekipman kullanan personeller tarafından verilmektedir. İlk olarak araç içi dezenfekte edilmekte ve tek kullanımlık örtü ile temas azaltılmaktadır. Araç park edildikten sonra araç içi ve anahtar tekrar dezenfekte edilmektedir. Valizleriniz dezenfekte edildikten sonra, odalarınıza koruyucu ekipman kullanan personel tarafından taşınmaktadır.
 • Odalarda bulunan tüm tekstil ürünleri günlük olarak değiştirilmekte olup, misafirlerin sağlığı için tüm tekstil ürünleri en az 75 °C’ de yıkanmaktadır. Görevli temizlik personellerimiz, her oda için farklı koruyucu ekipman (maske, eldiven) kullanmaktadır. Kapı kolları, bataryalar, tırabzanlar, düğmeler, telefon ahizesi, televizyon ve klima kumandaları gibi odalarda sık dokunulan yüzeylerin temizlik ve dezenfeksiyonu için ekstra önem gösterilmektedir. Temizlik sonrası ozon cihazı kullanılarak odaların dezenfeksiyonu sağlanmaktadır.
 • Misafirlere güvenilir gıdayı sunabilmek amacıyla tedarik, üretim ve servis süreçlerimiz Kalite ekibimiz tarafından takip edilmektedir. Tedarikçilerin gıda güvenliğini ve hijyenini korumak amacıyla, uygun araçlarla transfer yapmaları sağlanmıştır. Gelen araçların araç paspası ve özel dezenfektanlı solüsyon ile dezenfeksiyonu sağlanmaktadır. Teslimat için gelen tedarikçilerin otel girişinde ateşi ölçülmektedir. Ayrıca teslimat esnasında mutlaka koruyucu ekipman kullanmaları sağlanmaktadır. Ürünlerin teslim alınmasından koruyucu ekipman kullanan gıda mühendisleri sorumludur. Gelen ürünler hijyen ve gıda güvenliği kuralları gereği görevli personeller tarafından dezenfekte edilerek teslim alınmaktadır.
 • Tüm mutfak personel misafirlere sağlıklı ve güvenilir gıdayı sunabilmek amacıyla, hijyen kurallarına ekstra önem göstermektedir. Bu süreçte açık büfe olarak devam eden yemek servisimizde, misafirlerin sağlığı için ekstra önlemler alınmıştır. Açık büfe alanlarında yemek servisleri sosyal mesafe kuralları gereği yapılmaktadır. Bu kapsamda söz konusu
 • alanlarda gerekli işaretlemeler yer almaktadır. Yemek servisleri, koruyucu ekipman kullanan mutfak ve servis elemanları tarafından yapılmaktadır. Tüm restoran ve barlarda, el dezenfektanı istasyonlarının misafirlerin ulaşabileceği görünür alanda bulunması ve işaretlenmesi sağlanmıştır. Görevli personeli için yeterli maske, eldiven ve koruyucu ekipman temini yapılmıştır. Çapraz bulaşmayı minimize etmek amacıyla yiyecek, personel, ekipman ve misafir rotaları yeniden düzenlenmiştir. Ekipman tercihlerimiz tekrar gözden geçirilmiş ve kolay temizlenen ekipmanların kullanımına başlanmıştır. Restoran ve barlarda hijyen kalitesini arttırmak için düzenli olarak ozon cihazı kullanılmaktadır. Gıda mühendislerimiz, düzenli olarak tüm yiyecek - içecek ünitelerimizde hızlı hijyen kitleri ile gerekli kontrolleri yapmaktadır. Restoran ve barlardaki masalar, misafir oturmadan önce ve kalktıktan sonra temizlenerek dezenfekte edilmektedir. Restoran ve barlardaki masalar temiz ve boş olarak bekletilmekte, misafirlerimiz oturduktan sonra servis açılmaktadır.
 • Bebek mama sandalyeleri her kullanım sonrası dezenfekte edilmekte ve streçlenerek kaldırılmaktadır. Serviste kullanılan çatal, kaşık, bıçak el değmeden yıkanmış ve hijyenik eldivenler kullanılarak paketlenmiş olarak sunulmaktadır. Tuz, şeker, baharatlar masalarda bulunmamaktadır. Sizlerin talebi doğrultusunda, personeli tarafından tek kullanımlık paketler halinde sunulmaktadır. Masalar sosyal mesafe kuralları gereğine göre düzenlenmiş olup, restoranlara belirli sayıda kişi alınması sağlanmıştır. Restoranları sık sık havalandırılarak, ortamda sürekli temiz hava akışı sağlanmaktadır. Bar ve eğlence alanlarında sosyal mesafe kuralları gereği düzenlemeler yapılmıştır. Gerekli uyarılar misafirlerimize görsel, metinsel veya sözel olarak belirtilmiştir.
 • Havuz ve deniz kenarında bulunan şezlonglar sosyal mesafe kurallarına uygun yerleştirilmiştir. Havuz etrafının, soyunma kabinlerinin ve şezlongların temizlik ve dezenfeksiyonu düzenli olarak yapılmaktadır. Havuz suyunun klor, pH ve hidrojen peroksit seviyeleri profesyonel ekip tarafından düzenli takip edilmektedir. Klor seviyesi açık havuzlarda 1-3 ppm, kapalı havuzlarda 1-1,5 ppm arasında tutulmaktadır.
 • Tüm animasyon aktiviteleri sosyal mesafe kuralları gereği düzenlenmiştir. Tüm aktivite ekipmanları, program öncesi ve sonrasında dezenfekte edilmektedir. Tesis içerisinde çocuklara ayrılmış oyun odaları, çocuk kulübü, oyun bahçesi-alanı gibi üniteler aşağıdaki önlemler kapsamında faaliyete açılacaktır. Mini kulüplerin sosyal mesafe düzenlemelerine uygun olarak kapasiteleri belirlenmiştir ve belirlenen kapasitede çocuk, rezervasyon ile kabul edilmektedir. Mini kulübe girişte, çocukların temassız ateş ölçümü yapılmakta ve kaydedilmektedir. Giriş ve çıkışlarında çocukların el hijyeni için el antiseptiği bulunmaktadır. Mini kulüplerin temizlik ve dezenfeksiyonu düzenli olarak yapılmaktadır. Tüm aktivite ekipmanları program öncesi ve sonrasında temizlenip dezenfekte edilmektedir.
 • Sauna, hamam, fitness salonu kullanımları rezervasyon sistemi ile yapılacak olup, kişi sayısı sınırlandırılmıştır. Bu alanların kullanım süreleri 30 dakika olarak belirlenmiştir. Her misafir kullanımı sonrası 15 dakika temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri uygulanmaktadır. Misafirlerimizin sağlığı için bu alanlarda, kese, sabun, duş jeli ve şampuan gibi malzemeler tek kullanımlık paketler halinde sunulmaktadır.
 • Otellerin girişinden itibaren tüm sosyal alanların temizlik ve dezenfeksiyonu, düzenli olarak yapılmakta ve kontrol edilmektedir. Asansörleri kullanacak kişi sayıları ile ilgili gerekli bilgilendirmeler görsel, metinsel veya sözel olarak yapılmaktadır. Tuvaletlerin temizlik ve dezenfeksiyonu görevli personelleri tarafından düzenli olarak yapılmakta ve kontrol edilmektedir. Otel içerisindeki tüm alanların detaylı temizliği, çalışma saatleri sonunda veya belirlenmiş temizlik molalarında görevli
 • personel tarafından yapılmaktadır.
 • Belirlenmiş olan saatte öncelikle genel temizlik prosedürü, daha sonrasında dezenfeksiyon prosedürü uygulanmaktadır. Tüm yüzeyler ve ekipmanlar yüzey dezenfektanları ile ardından ortam havası ozon cihazları ile temizlenmektedir. Dezenfeksiyon işlemleri esnasında ortam kapatılarak, misafirlerimize ve personele gerekli bilgilendirme yapılmaktadır. Genel alanlar, sahil kapıları, asansör kabin girişleri, SPA girişleri, restoran giriş ve çıkışlarında el dezenfektan üniteleri bulunmaktadır. Bakanlık tarafından yapılan güncellemeyle birlikte maske ve eldiven atıkları ayrı olarak toplanmaktadır. Sizlerin de ulaşabileceği alanlarda maske, eldiven atık kutuları etiketlenerek konumlandırılmıştır. Tüm toplantı salonlarının temizlik ve dezenfeksiyon sıklığı arttırılmış olup, periyodik olarak havalandırılması sağlanmaktadır.Toplantı salonu girişlerinde dezenfektan üniteleri bulunmaktadır.Tüm salonlar sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenmiştir.
 • Tüm personeli işe alımlarda sağlık kontrolünden geçmektedir . Tüm personelimizin otel girişlerinde ateşi ölçülmektedir.Personel servislerimiz, yemekhaneleri ve lojmanlarında sosyal mesafe kuralları gereği düzenlemeler yapılmıştır. Personelimizin kullandığı alanların temizlik ve dezenfeksiyonu, düzenli olarak yapılmakta ve kontrol edilmektedir. Olası vaka durumunda kullanılmak üzere izolasyon odaları belirlenmiştir. Misafirlerin ve personeli sağlığı için koruyucu ekipman kullanımına özen gösterilmektedir. Pandemi sürecinin başlamasından itibaren tüm personelimize, korunma yöntemleri hakkında gıda mühendisleri ve işyeri hekimi tarafından eğitimler verilmiş olup, personeli görev ve sorumluluklarının önemi konusunda bilgilendirilmiştir.
 • .
Tam Pansiyon Konsept Özellikleri
 • Kahvaltı (08:00 ile 10:30 saatleri arasında)
 • Öğle Yemeği (12:30 ile 14:00 saatleri arasında)
 • Akşam Yemeği (19:00 ile 21:00 saatleri arasında)
 • Meribel Cafe (09:00 ile 22:00 saatleri arasında)(Ücretli)
 • Çay & Kahve Saati (17:00 ile 18:00 saatleri arasında)
 • Tüm İçecekler Ücretli
 • 18 yaşından küçüklere alkollü içecekler servis edilmemektedir.
Balayı Çiftleri İçin
 • Oda süslemesi
 • Odaya meyve sepeti ve şarap ikramıOda Özellikleri* Tesisin 10 adet standart odası, 2 adet junior suit ve 6 adet family odası mevcuttur.

* Odalarda sıcak su mevcuttur. Tüm odalar dağ veya pist manzaralıdır. Sadece suit odalarda ara kapı mevcuttur.

* Bütün odalarda Zemin (Hali Kaplı), Terlik, Emanet Kasa (ücretsiz), Mini Bar (mini barlarda su, günlük ve ücretsiz olarak yenilenmektedir), Saç Kurutma Makinesi, Direkt Telefon (ücretli), LED ekran TV, Isıtma Sistemi (Merkezi) mevcuttur. Oda Temizliği (günlük yapılmaktadır), Nevresimler (günaşırı), Havlu Değişimi (misafirlerimizin talebi durumunda yere veya duşa kabinin içine bırakması halinde değiştirilmektedir), Wi-Fi İnternet (ücretsiz) otel internet hizmet sağlayıcılarından doğabilecek kesintiler nedeniyle sorumlu tutulamaz..

* Standart Odalar: Maximum 3 kişi kapasitelidir. 20 m2’dir. 1 adet Çift Kişilik Yatak, 1 adet açılabilir Ek Yatak, 1 adet Banyo (Duşa Kabin/Wc)

* Junior Suıte Odalar: Maximum 3 kişi kapasitelidir. 35 m2’dir 1 adet Çift Kişilik Yatak, 1 adet açılabilir Sofa Koltuk, 1 adet Banyo (Duşa Kabin/Wc).

* Family Odalar: Maximum 4 yetişkin kapasiteli,1 çift kişilik yatak ve ayrı 2 sofa koltuk takımı,1adet duşakabinli banyo, merkezi ısıtma sistemi, telefon (ekstra ücret karşılığında), mini bar, 1 LED TV (uydu), halı kaplı zemin, ücretsiz WI-FI erişimi (otelimiz,internet hizmet sağlayıcılarından doğabilecek kesintiler nedeniyle sorumlu tutulamaz) ve güvenlik kasası kullanım sağlanmaktadır.

* Suit Oda; Maximum 4 kişi kapasitelidir. 45 m2’dir 1 adet Çift Kişilik Yatak, 2 adet açılabilir Sofa Koltuk, 1 adet Banyo (Duşa Kabin/Wc).

* Dağ Evi; 4 oda + 1 salon + 1 açık mutfak + 1 kapalı mutfak + 1 çamaşır odası mevcuttur. 2 KATLI, GENİŞ TERASI OLAN, MÜSTAKİL BİR DAĞ EVDİR. Dağ evinden Le Chalet Yazıcı Otel önüne kadar transfer hizmeti ücretsiz sağlanır.(dikey mesafe 900 metredir) Tüm oda ve genel alanlarda ısıtma modern radyatörler ile sağlanmaktadır. Elektrik için jeneratör mevcuttur. Zemin; iç mekan ve teraslarda ahşaptır. Ev içerisinde Wi-Fi İnternet ücretsiz sağlanmaktadır. Çalışma saatleri içerisinde evde 1 garson ve 1 aşçı hizmet vermektedir. Müştemilatta aşçı ve garson da dahil güvenlik görevlisi ve transfer görevlisi de konaklamaktadır. Giriş katı genel alanlar; 7m- 27m ölçülerinde geniş bir ön teras, 7m – 13m ölçülerinde arka teras ve 5m – 20 m ölçülerinde ise bir yan teras mevcuttur. 7 m2 lik bir giriş holü oturma salonuna açılmaktadır.  Şömineli 85 m2 lik bir oturma salonu içerisinde, bir adet Led ekran televizyon ( uydu ve digiturk ), 12 kişilik yemek masası, oturma grupları, konsol, ortak kullanıma açık wc ve açık mutfak ( 12 m2 ), dahili ve şehir içi görüşmeye açık telefon bulunmaktadır.  Mutfak içinde 1 adet çift kapılı buzdolabı, 1 adet ankastre bulaşık makinesi, 1 adet ankastre fırın, 1 adet ankastre elektrikli dört gözlü ocak, her detayı düşünülmüş mini mutfak robotları mevcuttur.  Ayrıca iç mekan açık mutfağa ek olarak 20 m2 lik kapalı bir mutfak da mevcuttur. İçerisinde 1 adet tek kapılı buzdolabı, 1 adet dört gözlü tüplü ocak, 1 adet ankastre fırın, 1 adet ankastre bulaşık makinesi, dört kişilik yemek masası bulunmaktadır.  İçerisinde çamaşır ve kurutma makinesi yer alan bir adet de çamaşır odası mevcuttur.  Alt kat müştemilat katıdır. İçerisinde 3 oda bulunmakta olup, 2 si evde çalışanların konaklama odalarıdır. Diğer çift kişilik oda misafirimizin arzu etmesi durumunda özel şoför veya çalışanı için kullanılabilir. Giriş Kat Odaları Giriş katında 2 adet yatak odası bulunmaktadır.  Biri 17 m2 olup, içerisinde iki tane tek kişilik yatak, duşa kabinli banyo ve wc (5 m2) Led ekran TV ( uydu ), mini-bar, seyyar saç kurutma makinesi, dijital şifreli emanet kasa mevcuttur.  Diğeri ise 31 m2 olup içerisinde bir tane çift kişilik (king size) yatak, bir adet oturma grubu, duşa kabinli banyo ve wc (7,5 m2), Led ekran TV ( uydu ), mini-bar, seyyar saç kurutma makinesi, dijital şifreli emanet kasa bulunmaktadır. Üst Kat Odaları Üst katta 2 adet yatak odası bulunmaktadır.  Biri 23 m2 olup, içerisinde bir tek kişilik yatak, bir standart çift kişilik yatak, duşa kabinli banyo ve wc ( 6 m2 ), Led ekran TV ( uydu ), mini-bar, seyyar saç kurutma makinesi, dijital şifreli emanet kasa mevcuttur.  Diğeri ise 31 m2 olup, içerisinde bir tane çift kişilik (king size) yatak, bir adet oturma grubu, duşa kabinli banyo ve wc (6 m2), Led ekran TV ( uydu ), mini-bar, seyyar saç kurutma makinesi, dijital şifreli emanet kasa ve dağ manzaralı balkon (8 m2)bulunmaktadır.

Genel Özellikler* Tesis 2017 yılında yenilenmiştir. 1 adet misafir asansörü mevcuttur.

* Tesis 2 katlı ve tek binadan oluşmaktadır.

* Tesisin kullanım alanlarında ve odalarında ücretsiz wi-fi erişimi sunulmaktadır.

* Bay bayan konaklamalarda evlilik cüzdanı kabul edilmemektedir.

* Uydu yayını ve Ligtv mevcuttur. Maç yayını odalarda verilmektedir.

* KAYAK & PİST: Tesisin bulunduğu civarda yapılacak ekstra snowboard yapılabilmektedir. Tesis önünde teleski ile pistlere ulaşım mümkündür. Ortak kullanım skipass vardır, tesisin önündeki teleski ofisinden ücret karşılığında temin edilmektedir.

* Tesisin kendine ait pist alanı vardır. Tesisin kayak pistine uzaklığı 10 mt. (Tesis önündedir.) Kolay-orta-zor olarak pist zorluk dereceleri vardır. Tesisin bulunduğu bölgede 13 adet pist mevcuttur.

* KAYAK HOCASI: Ücretlendirmeleri tesisin yanında bulunan kayak ve snowboard hocaları derneğinde ödenebilmektedir.

* KAYAK EKİPMANLARI: Tesis altında bulunan dükkandan yapılabilmektedir.

* SKİPASS: ekstra ücretlidir. 09:00 ile 17:00 saatleri arasında kullanılmaktadır. Lift çıkışları ücretlidir.

* Minibarlar, (su) girişte bir defa kişi sayısına göre doldurulmaktadır.

* Tesise evcil hayvan kabul edilmemektedir.