Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 9 Gece, 10 Gün
 • Türk Havayolları ile 8 Gece Konaklamalı
Meksika Küba Turu Türk Havayolları ile 8 Gece Konaklamalı EJ001 Harita
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana *
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu *
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane *
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi *
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför *
 • Market
 • Fitness
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana (Ücretli)
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu (Ücretli)
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane (Ücretli)
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför (Ücretli)
 • Market
 • Fitness

Müşteri Puanı

Harika

Kullanıcılar tarafından yapılan yoruma göre 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Değerlendirme

Oda 6/10
6/10
Yemek 9/10
9/10
Hizmet 7/10
7/10
Fiyat Performans %60
60%

Müşteri Görüşleri (30 Yorum)

EB

E*** B***

"Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus."

16.05.2017

ZT

Z*** T***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium."

23.04.2017

MA

M*** A***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus."

15.02.2017

Toplam 48 yorumdan 1 ile 6 arası yorumlar gösterilmektedir.

Fiyatlar
Tur Programı
Tur Programı seçilen tarihe göre değişiklik gösterebilmektedir.
ISTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA    22:00     
İstanbul Havalimanında buluşma. İşlemleri takiben gece yarısını geçe Türk Hava Yolları ile direkt uçuş ile Meksika’nın başkenti Mexico City yolculuğumuz başlıyor.   
  
1.GÜN :   ISTANBUL - MEXICO CITY     02:30  08:35     
TÜRK HAVA YOLLARI   tarifeli seferi ile  Meksika‘nın başkenti Mexico City ‘ye doğru yolculuğumuz  başlıyor, Geceleme uçakta.     
MEXICO CITY TURU       
Meksika’nın başkenti ve en büyük şehri. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, 2.250 m yükseltide bulunan federal yönetim bölümünün merkezi.Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı. Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve OrtaAmerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Turumuzun bitiminde otelimize dönüş. 
Otelimiz : Hotel Marlowe vb. 

2.GÜN :    MEXICO CITY
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest günümüz başlıyor.
Extra Tur : 
Teotivakan Piramitleri & Frida Kahlo Müzesi  Turu -Öğle yemekli - 120usd
Meksiko City’den 40 km. mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket.   UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan”  ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı; Kelebekler Sarayı´nı görebilirsiniz.  Turumuz öğle yemekli olacaktır. Tur  bitimi şehire geri  dönüyoruz. Bir sonraki durağımız  FRIDA KAHLO müzesi olacaktır. Yapının kobalt mavisi duvarları için Mavi Ev olarak da bilinen Frida Kahlo Müzesi, Meksikalı ressam Frida Kahlo'nun yaşamı ve eserlerine adanmış tarihi bir ev müzesi ve sanat müzesidir. Mexico City'deki Coyoacán'ın Colonia del Carmen semtinde yer almaktadır. [ Bu müze Pazartesi günleri kapalıdır. Programa denk gelirse, rehberimiz eşliğinde alternatif program yapılacaktır. Geceleme otelimizde.
Otelimiz : Hotel Marlowe 3*vb
 
3.GÜN : MEXICO CITY – CANCUN  08:30 10:25
Sabah kahvaltı sonrası havalimanına geçiyoruz. Cancun uçuş saatimiz 8:30 , Cancun varışımız 10:25, önce  özel aracımız ile Otelimize transferimiz yapılıyor. Serbest günümüz olacak.Arzu eden misafirlerimiz için Extra turumuz vardır.
Extra Tur : 
ISLA MUJERES YÜZME TURU  -60 USD*
Cancun Yat limanından Yerel tekneler ile  , sahili ve plajları ile meşhur Mohares  adasına geçiyoruz, . Cancun Plajlarında güzel ve keyifli bir gün bizi bekliyor.   Otelimiz: Wyndham Garden Cancun Downtown 4* vb.
 
4.GÜN : CANCUN
Sabah çok erken alacağımız kahvaltıyı takiben serbest günümüz olacaktır.   
Extra Tur :
Chıchen Itza Maya & Tulum Turu – Öğle Yemekli – 155 USD     
Vakit kaybetmeden  Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehir Chichen  Itza ‘ya hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta:     
Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir.    
Toltek’ler ChichenItza’yı istila etmişolabilirler veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’lar Toltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı ChacMool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta. Turumuz sonrası  ÖĞLE  YEMEĞİ  yerel bir restoranda  alınacaktır. Chichen Itza gezisinin ardından  TULUM’a gideceğiz. TULUM kıyılarında antik kent ziyaretimizi yapacağız. Bölgedeki turumuzu tamamlayarak  Cancun ‘a otele dönüyoruz. 
Otelimiz: Wyndham Garden Cancun Downtown 4* vb.

5. GÜN : CANCUN-HAVANA   [KÜBA]           07:40 09:50     
Öğle saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte Cancun otelimizden hareket ederek Cancun Havalimanına transfer olacağız.Yerel havayolları ile Havana’ya uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.  Alanda karşılama ve  otele’ e  geçiyoruz.Öğleden sonra şehir turumuz vardır. 

HAVANA ŞEHİR TURU - ÖĞLE  YEMEKLİ  TUR   
  
Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş,50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. 
Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. 

Ünlü Capitol binasına uğryarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz.La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak...ATATÜRK büstünü ziyaret edeceğiz.  UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…   geceleme Havana ‘da otelde.  

Otelimiz: Hotel Paseo 3*vb.

6 -7 GÜN      TRINIDAD – SANTA CLARA  EXTRA TURU 
    
Bugün serbest günümüz başlıyor.Arzu edenler 1 Gece/ 2 Gün Sürecek olan Trınıdad Konaklamalı bir turumuz olacak               
*Katılmayanlar Havana da konaklıyor*

6.GÜN:     CIENFUEGOS –TRINIDAD-SANTA CLARA TURU      
Bu turumuz 1 gece konaklamalıdır-Bu konaklamalar Küba kültürünü en yakından yaşabileceğiniz casa Partıcular yani ev konaklamasıdır. Bugün ilk olarak  UNESCO  dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS   kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Öğle Yemeği yerel restoranda  alınacak. Daha sonra   Trinidad şehrine devam ediyoruz. Trinidad şehir turumuzu yapacağız.Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz.PlazaMayor,Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız, turumuzun sonunda  geceleme TRINIDAD’da Casa Particular. 

7.GÜN:    SANTA CLARA -HAVANA       
Sabah çok erken,kahvaltı  sonrası  saat 07:30 da SantaClara ‘ya Yolculuğumuz  başlıyor. Plaza Ernesto Che Guevara,Che Müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. SantaClara kent merkezini,tarihi zırhlı tren meydanını ziyaret ettikten sonra Havana’ya geri döneceğiz.
Geceleme Havana’da.
Otelimiz: Hotel Paseo 3*vb.

8.GÜN  HAVANA  
Kahvaltı sonrası Extra turumuz var. Arzu eden misafirlerimiz  extra tura katılabilirler.
PINAR DEL RIO-  VINALES VADİSİ TURU – 125 USD      
Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında  bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales  Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz.   
Otelimiz: Hotel Paseo 3*vb.

9.GÜN  HAVANA-ISTANBUL  09:35   08:30+1 
Bugün çıkış yapıyoruz.TÜRK HAVA YOLLARI  ile uçuş saatimiz  09:35 
Geceleme uçakta.     

10.GÜN ISTANBUL            
İstanbul’a varış  08:30   - Bu gezimizin sonu.

Tur Şartları
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
TÜRK HAVA YOLLARI ile ekonomi sınıfı   uçak bileti ve havalimanı vergileri ISTANBUL/ MEXICO CITY – HAVANA /ISTANBUL  seferi.     
Programda belirtilen tüm turlar tüm transferler.     
2 gece Mexico City / 2 Gece Cancun / 4 Gece  Havana Küba         Toplam :  8  Gece   
Programda belirtilmiş  yemekler dahildir     
Mexıco Cıty Şehir Turu     
Havana Şehir Turu (Yemekli)     
Küba - Havana’da 3*vb. Otel Konaklama - Kahvaltı servisi  vardır.     
Türkçe rehberlik hizmeti     
Zorunlu Sigorta      

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Programda açıkça belirtilmeyen yemekler. 
EXTRA TURLAR.     
Meksika için Bordo Normal Pasaport sahipleri- için Online form doldurup 15 dk da giriş kağıdını şirketimiz temin etmektedir -Ücretsiz)     
TURUMUZUN YABANCI PERSONELLERİ İÇİN TÜM BÖLGELERDE BAHŞİŞLERİ Yerel rehber, Garson ve Kaptanlar için kişi başı bahşiş ücreti: 70 USD

Konaklama Otelleri

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Meksiko

Benzer Turlar

Meksika Küba Turu Türk Havayolları ile 8 Gece Konaklamalı EJ001