Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

 • HES Kodu Kontrolü
 • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
 • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
 • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Moskova Turu Türk Hava Yolları ile Ankara Hareket 3 Gece

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları – Anadolu Jet ile Ankara- Moskova(VKO)- Ankara Uçak bileti
 • Belirtilen otel kategorisinde 3 Gece Kahvaltı dahil konaklama
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Lokal Rehberlik Hizmetleri
 • Havalimanı Vergileri

1.Gün : Ankara – Moskova ( Çarşamba)

Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları – Anadolu jet kontuarında Çarşamba akşamı saat 21:00’de Buluşma . Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Anadolu Jet - Türk Havayollarının TK7698 nolu tarifeli seferi ile saat 23:50’de Moskova’ya hareket. 02:55’de varışın ardından ülkeye giriş işlemleri ve sonrasında alanda bekleyen özel aracımızla otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


2.Gün Moskova (Perşembe)

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Muhteşem Moskova Şehir turu ve şaheserleri turumuza katılabilirler. Şehir turumuzun ardından arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Kremlin Sarayı Turu başlıyor. Kremlin turumuzun ardından Otelimize transfer. Geceleme Moskova otelimizde.

Ekstra Tur: Muhteşem Moskova Şehir Turu ve Şaheserleri 25 Euro (Kişi Başı) 

Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan’ı; Korkunç İvan olarak bilinen Çar’ın on altıncı yüzyılda yaptırdığı, her kubbesi bir Rus zaferine karşılık gelen Aziz Vasil Katedrali’ni; katedralin önünde bulunan, iki ünlü Rus prensini, Minin ve Pozharski’yi gösteren, kentin simgelerinden olan anıt heykeli; hemen solundaki GUM Alışveriş Merkezi’ni; komşusu Kremlin Sarayı’nı; tüm dünyada komünist ideolojinin simgesi olan Lenin’in mumyasını barındıran ihtişamlı Lenin Mozolesi’ni; Karl Marx heykelini ve tam karşısında, on sekizinci yüzyıldan bu yana faaliyette olan ünlü Bolşoy Tiyatrosu binasını; biraz ilerisinde 1906 yılında Rusya’nın seçilmiş ilk meclisinin çalışmaya başladığı ünlü Duma Parlamento Binası’nı; bir zamanlar Kızıl Meydan’ın giriş kapıları sayılan, on altıncı yüzyılda yapılan ve 1931 yılında tankların Kızıl Meydan’a girebilmesi için bombalanan Voskresenski’yi; Rus Tarihi Müzesi’ni ve daha pek çok tarihi yapıyı görüyoruz.

Ekstra Tur: Kremlin Sarayı Turu 50 Euro (Kişi Başı) 

Kelime anlamı “kale” olan, yalnızca Moskova’nın değil Rusya’nın simgesi olmuş bir yapı kompleksinden ibaret Kremlin’e gidecek ve doğu duvarlarıyla Kızıl Meydan’ın doğu sınırını çizen yapı kompleksini gezeceğiz. En eski duvarları on beşinci yüzyılın sonunda inşa edilen, ancak orijinal, yani ahşap duvarların on ikinci yüzyılda dikildiği Kremlin’deki müzeleri, Büyük Kremlin Saray Kompleksi’ni, Konser Salonu’nu, Başkanlık Binası’nı, idari binaları ve ayrıca içerdiği iki katedrali göreceğiz. Kremlin’in bahçelerinde bulunan, Moskova Nehri’nden bile görünen ve uzaya çıkan ilk insan Yuri Gagarin’in görevi yerine getirip dünyaya döndükten iki gün sonra diktiği “Uzay Ağacı”nı da yakından görme fırsatı bulacağız. Çar İvan’ın inşa ettirdiği çan kulesinin ve döktürdüğü topun hem güldüren hem de bilgilendiren hikâyesini tur rehberimizden dinleyecek, ünlü Çariçe Katerina’nın 5000 adet elmas taştan oluşan tacını da müzede görebileceğiz

3.Gün Moskova (Cuma)

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Puşkin Devlet Güzel Sanatlar Müzesi turuna katılabilirler. Turumuz sonrasında otelimize transfer. Geceleme Moskova otelimizde.

 

Ekstra Tur: Puşkin Devlet Güzel Sanatlar Müzesi Turu gezisi 35 Euro (Kişi Başı) 

1912 yılında açılan ve Rusya’nın en büyük Avrupa sanatı müzesi olarak bilinen müzede yapacağımız gezide eski Mısır sanatından Van Gogh’a, Batı Anadolu’dan çalınmış Troya hazinelerinden Matisse’e kadar hemen her döneme ait eseri yakından görebileceğiz.

4.Gün Moskova (Cumartesi)

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması, valizlerimizi valiz odasına bıraktıktan sonra otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Çıkış işlemlerimizin ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Moskova Metrosu, Novodevici Mezarlığı, Arbat Caddesi Turumuza katılabilirler. Ardından serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek 42 Numaralı Sığınak Turu’na katılabilecekler. Sığınak Turumuz sonrasında Rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman sonrasında Kiev havaalanına transfer.

Ekstra Tur: Moskova Metrosu, Novodevici Mezarlığı, Arbat Caddesi Turu 45 Euro (Kişi Başı)

Gezimiz “dünyanın en eski ve büyük, üstelik en güzel dekore edilmiş metrosu” olarak bilinen Moskova metrosuyla başlayacak. 1931 yılında, Komünist rejim sırasında inşa edilen metronun tasarımı, hem dönemin ruhunu yaşatacak hem de ulaşım sisteminin kentleşme üzerindeki etkileri hakkında önemli fikirler verecek. Ardından Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret etmek isteyenlerce yakından bilinen Novodevici Mezarlığı’na geçeceğiz. Napolyon’Un emriyle yıkılmak istense de bu karara engel olan rahibelere ev sahipliği yapan manastırla birlikte 1524 yılında kurulan ve günümüzde müze statüsünde olan, kelime anlamı “genç kızlar” olan Novodevici’de, o dönemlerde yaşamış genç kızlarının manastırda geçen ve sona eren hayatlarının hatırlarını hissedeceğiz. Zaman içinde birçok çariçe adayının da yıldızının söndüğü bu manastır ve mezarlıkta, Çehov, Gogol, Mayakowski, Bulgakov, Eisenstein, Kruşçev, Şostakoviç, Yeltsin gibi isimlerin de ebedi istirahatgâhlarını görmemiz mümkün olacak. Tarih, edebiyat, sinema, müzik ve elbette hüzün dolu turumuzun ardından yaşama kucak açarak Moskova’nın en işlek caddesi olan Arbat Caddesi’ne geçeceğiz. Geçmişi 1493 yılına dayanan ve hem Moskova’nın hem de Rusya’nın en ünlü sanat sokaklarından biri olan Arbat’ta on beşinci yüzyıldan günümüze ulaşan bir zaman yolculuğuna çıkacağız. Yolculuğumuzda bizlere sık sık rastladığımız sokak ressamları da eşlik edecekler. Ayrıca cadde üzerindeki 53 numaralı binada Puşkin ile eşi Gonçarova’nın izlerini de bulacağız. Ardından serbest zaman

Ekstra Tur: 42 Numaralı Sığınak Turu 40 Euro (Kişi Başı)

Günümüzde Soğuk Savaş Müzesi olarak hizmet veren, Sovyet Birliği ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki Soğuk Savaş’a atfedilen ilk müze olma unvanını taşıyan bu ilginç mekânın hikâyesi Sovyet Rusya’sının tarihi hakkında oldukça etkili bilgiler edinmemizi sağlayacak. Aslında Stalin için yerin 65 metre altına bir sığınak olarak inşa edilen ve asıl adıyla GO-42 olarak bilinen, sığınaktan ayrıldıktan sonra serbest zaman

5. Gün Moskova – Ankara (Pazar)

Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından Anadolu Jet - Türk Hava Yolları tarifeli seferi TK7699 ile saat 03:50’de Ankara’ya hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 06:50’de Ankara Esenboğa Havalimanına varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

KONAKLAMA OTELİ Moskova - 3* İzmailovo Beta Hotel Vb.
KONAKLAMA OTELİ Moskova - 4* Izmailovo Delta Hotel Vb.

Fiyat Tablosu

Dönem

Moskova - 3* İzmailovo Beta Hotel Vb.

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
10.11.2021-14.11.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
17.11.2021-21.11.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
24.11.2021-28.11.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
01.12.2021-05.12.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay

Moskova - 4* Izmailovo Delta Hotel Vb.

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
10.11.2021-14.11.2021 Oda Kahvaltı - 449,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay
17.11.2021-21.11.2021 Oda Kahvaltı - 449,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay
24.11.2021-28.11.2021 Oda Kahvaltı - 449,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay
01.12.2021-05.12.2021 Oda Kahvaltı - 449,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları – Anadolu Jet ile Ankara- Moskova(VKO)- Ankara Uçak bileti
 • Belirtilen otel kategorisinde 3 Gece Kahvaltı dahil konaklama
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Lokal Rehberlik Hizmetleri
 • Havalimanı Vergileri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                  : 50.-TL
 • Rusya Vizesi                                       : 145.-Eur
 • Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)   : 15.-Eur
 • Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası)   : 30.-Eur
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Şehir ve otel vergileri
 • Opsiyonel turlar
 • İstanbul – Ankara – İstanbul İç hat bağlantı ücreti kişi başı 80eur
 • İzmir – Ankara – İzmir İç hat bağlantı ücreti kişi başı 80eur

Genel Şartlar

Rusya Federasyonu Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı

  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş

Benzer Turlar