Ms Stravinsky Gemisi ile Aşağı Volga Nehri & Rusya - Tataristan Turu Kurban Bayramı Özel

Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 8 Gece, 9 Gün
 • MOSKOVA BAŞLANGIÇ – KAZAN BİTİŞ
Ms Stravinsky Gemisi ile Aşağı Volga Nehri & Rusya - Tataristan Turu Kurban Bayramı Özel Harita
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana *
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu *
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane *
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi *
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför *
 • Market
 • Fitness
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana (Ücretli)
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu (Ücretli)
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane (Ücretli)
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför (Ücretli)
 • Market
 • Fitness

Müşteri Puanı

Harika

Kullanıcılar tarafından yapılan yoruma göre 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Değerlendirme

Oda 6/10
6/10
Yemek 9/10
9/10
Hizmet 7/10
7/10
Fiyat Performans %60
60%

Müşteri Görüşleri (30 Yorum)

EB

E*** B***

"Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus."

16.05.2017

ZT

Z*** T***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium."

23.04.2017

MA

M*** A***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus."

15.02.2017

Toplam 48 yorumdan 1 ile 6 arası yorumlar gösterilmektedir.

Fiyatlar
Tur Programı
Tur Programı seçilen tarihe göre değişiklik gösterebilmektedir.
01.GÜN İSTANBUL HAVALİMANI – MOSKOVA
İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 05:00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK413 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:50 ’de Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 10:40’da Moskova’ya varış sonrası düzenleyeceğimiz ücretsiz Moskova panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer, check-in işlemleri ve odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra Işıklar Altında Moskova Gece Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde.

02.GÜN  MOSKOVA
Kahvaltı sonrası gemiye transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Extra Kremlin ve Nazım Hikmet Mezarı Ziyareti + Metro Arbat Turu na katılabilirler (85 Eur) Tur sonrası gemimize transfer kamaralara yerleşme ve geminin Ugliç’e hareketi. Akşam ‘’Hoş geldiniz’’ kokteylinde Kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

03.GÜN UGLİÇ
Kahvaltı sonrası yapılacak bilgilendirme toplantısında; uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, seviye havuzlarının çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Öğle yemeği sonrası üst güvertede Volga nehrinin güzelliklerini seyretmek için serbest zamanınız olacak. Saat 15:00’da Ugliç’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yapacağımız ücretsiz Ugliç yürüyüş turunda; Eski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Saat 18:00’da Goritsi’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

04. GÜN YAROSLAVL
Saat 08:00’da Yaroslavl’’a varış. Kahvaltı sonrası özel aracımız ile yapacağımız ücretsiz Yaroslavl panoramik şehir turunda; Transfigürasyon Manastırı, Şehir Meydanı, Peygamber İlyas Kilisesi, Volga ve Kotorosol nehirlerinin kordonu görülecek yerler arasındadır. Daha sonra gemimize dönüş ve saat 12:00’da Goritsi’ye hareket. Öğle yemeği sonrası Rus kültürü ve Rusya tarihi hakkında bilgiler alabileceğiniz etkinliğe katılabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

05.GÜN NIJNIY NOVGOROD 
Bugün üst güvertede Volga nehrinin güzelliklerini seyretmek için serbest zamanınız olacak. Öğleden sonra 15.00’da Nizhny Novgorod’a varış. Burada ücretsiz panoramik şehir turu düzenlenecektir. Nijniy Novgorod (Sovyetler Birliği dönemindeki adıyla Gorki) Rusya’nın üçüncü büyük şehri ve Volga kıyısındaki şehirlerin başkentidir. Oka ve Volga Nehrileri’nin birleştiği yerde bulunan bu güzel şehrin kuruluşu 1200’lü yıllara dayanır. Batıdan, doğu, Sibirya ve Türkistan arasında çok önemli bir kavşak noktası olan Nijniy Novgorod Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir.. Yapacağımız tur sonrası gemiye dönüş ve 19:00’’da Sviyazjsk’a hareket. Akşam yemeği ve Geceleme gemimizde.

06.GÜN SVIYAJSK
Kahvaltı sonrası Güverteden Volga’nın güzelliklerini seyredebilir veya gemi içindeki çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz. Öğle yemeği sonrası Sviyazjsk’a varış. Burada ücretsiz panoramik şehir turu düzenlenecektir. Sviyazhsk, Tataristan'ın Zelenodolsk bölgesinde, Sviyaga ve Volga nehirlerinin birleştiği noktadakir adada bulunan bir ada kasabasıdır. Kasaba 1551 yılında inşa edildi ve Kazan'ın ele geçirilmesi sırasında Korkunç İvan birliklerinin ileri karakolu olarak hizmet etti. Bugün Sviyazhsk, eski Rus mimarisine, Ortodoks kültürüne ve tarihine ait çok sayıda anıtın korunduğu Tataristan'ın en ilginç turistik yerlerinden biridir.  Burası, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Tataristan Cumhuriyeti'nin olağanüstü bir tarihi ve mimari değeridir.  Yapacağımız tur sonrası gemiye dönüş ve 19.00’da Bolgar’a hareket. Akşam yemeği ve Geceleme gemimizde.

07.GÜN BOLGAR - TETUSHI
Kahvaltı sonrası Bolgar’a varış. Burada yapacağımız ücretsiz yürüyüş turunda Bulgar Medeniyetleri müzesi görülecek yerler arasındadır. 10. yy da kurulan Bolgar şehri Bir Türk Boyu olan Volga Bulgarlarının eski başkentidir. Bolgar, Tataristan'ın başkentine 180 km uzaklıkta, Volga'nın kıyısında yer almaktadır. Tataristan sakinleri buraya daha çok Bulgar veya Büyük Bulgar diyorlar. Tur sonrası  gemiye dönüş ve öğle yemeği Daha sonra Tetushi ye varıyor ve burayı keşfe çıkıyoruz.  Tataristan Cumhuriyeti'nin en eski şehirlerinden biri olan Tetyushi, Kazan'a 140 km uzaklıkta, Kuibyshev rezervuarının batı, yüksek ve dik kıyısında yer almaktadır. Kent bazı kaynaklara göre 1574-1578, bazı kaynaklara göre ise 1555-1557 yılları arasında kurulmuştur. 
Tarihi ve mimari cazibe merkezleri arasında özel bir yeri olan şehrin tarihi merkezini gezdikten sonra gemiye dönüş Kazan’a hareket. Akşam yemeği ve Geceleme gemimizde.

08. GÜN KAZAN – İSTANBUL HAVALİMANI
Sabah 08.00’da Tataristan’ın başkenti Kazan’a varış. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve ardından ücretsiz şehir turumuza başlıyoruz. Rusya’nın en güzel ve en önemli şehirlerinden, kadim şehir Kazan, Türk kökenli Volga Bulgarları tarafından kuruldu. 13. ve 14.yüzyıllarda, Altın Ordu döneminin en önemli merkezlerinden biri haline geldi. Bir dönem Kazan Hanlığı’nın başkentliğini yapan şehir 16.yüzyılda Korkunç İvan döneminde Rusların eline geçti. Şehre adını veren Kazanka Nehri ile Volga Nehri’nin kesiştiği yerde bulunan bu güzel şehri gezerken panoramik olarak görülecek yerler arasında; “Eski Tatar Mahallesi, Mercani Camii, Unesco dünya kültür mirasları listesindeki Kazan Kremlini, Kul Şerif Camii, Süyümbike Kulesi” bulunuyor. Tur sonrası Kazan Havalimanı’na transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın sefer sayılı uçuşu ile saat ’de  İstanbul Havalimanına hareket. Yerel saat ile ..:.. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

NEHİR GEZİSİ ESNASINDAKİ TÜM TURLAR DAHİL”
“KOLAY VİZE (E-VİZE)”
“TÜRKÇE REHBERLİ”KONAKLAMA OTELİ ÜST GÜVERTE PREMIUM KABİN
Tur Şartları
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
THY ile İstanbul Havalimanı – Moskova / Kazan – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
5* MS STRAVINSKY gemisinde 6 gece 7 gün TAM PANSİYON kabin konaklaması (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
1 gece Moskova’da 4* yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama.
Moskova Panoramik Şehir Turu (Yarım gün)
Kazan Panoramik Şehir Turu (Yarım gün)
Nehir güzergahında uğranılan limanlardaki turlar
Programda belirtilen havalimanı transferleri
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti 
Gemide valiz taşıma hizmeti
Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği
Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi 
Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus   Dansları dersi, Rus mutfağı, Rus Halk sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçe ve yapılışları hakkında bilgi)
Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortası)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Gemi personeli servis ücreti (Günlük kişi başı 10 Euro toplamda kişi başı 60 Euro) Gemide nakit ödenmektedir.
Gemide alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe suyu
Programda belirtilmeyen ve Ekstra Tur olarak belirtilen tüm kara turları 
Vize Ücreti (RUSYA E-VİZE)
Rusya umuma mahsus pasaportlara (normal pasaport) vize istemektedir. Pasaport tipi ayrımı yapılmaksızın, Rusya’ya giriş için tur bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan ve hiçbir şekilde zedelenmemiş, dikişlerinde herhangi bir sökülme olmayan pasaport gereklidir. 
ÖNEMLİ UYARI: Yıpranmış veya hasar görmüş pasaportu olan misafirler Rusya girişinde deporte edilmekte ve aynı uçakla geri gönderilmektedir.
Yurt dışı çıkış harcı
Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.). 70 yaş üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.(70 EUR)
Konaklama Otelleri

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Moskova ANA GÜVERTE DELUXE KABİN ORTA GÜVERTE PREMIUM KABİN ÜST GÜVERTE PREMIUM KABİN
Vize Bilgileri

Rusya Federasyonu Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı
  Banka Cüzdanı
  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş

Benzer Turlar

Ms Stravinsky Gemisi ile Aşağı Volga Nehri & Rusya - Tataristan Turu Kurban Bayramı Özel