Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

 • HES Kodu Kontrolü
 • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
 • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
 • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Orta Avrupa Turu Sömestre Özel 3 Gece 4 Gün

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Pegasus Havayolları  tarifeli seferleri ile İstanbul – Viyana / Nürnberg  - İstanbul ekonomi sınıf uçuş ücretleri

* Tur süresince   lüks araçlarımızla  şehirler arası ve ülkeler arası transferler.

* Panaromik, Viyana, Prag, Nürnberg  şehir turları.

* Yol üzerinde Cesky Kurumlov ve Karlovy Vary (90 Euro değerinde ) turları.

* Üç ve dört yıldız otellerde üç  gece oda kahvaltı konaklama.

* Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

* Şehir giriş vergileri

* Zorunlu seyahat sigortası

1. Gün İSTANBUL – VİYANA

Siz değerli misafirlerimiz ile Sabiha Gökçen  Havalimanı Dış Hatlar Terminali kontuarı önünde 07:00'de buluşma. Pegasus  Hava Yollarının tarifeli seferi ile saat 09:45'de Avusturya’nın başkenti Viyana'ya hareket ediyoruz.Yerel saat ile 09:45'de Viyana’ya varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ve rehberimiz eşliğinde Opera Binası, Sanat Tarihi Müzesi, Belediye Binası, Parlamento Binası, Üniversite, Votiv Kilisesi, Maria Teresa Meydanı panaromik olarak göreceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Turumuzun bitimiyle beraber şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanın ardından konaklayacağımız otele hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.  

2. Gün VİYANA - PRAG

Sabah kahvaltısı sonrası Orta  Avrupa’nın en Romantik şehri Prag’a hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında ilk durağımız yol üzerinde Bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Krumlov  olacaktır. Cesky Krumlov Çek’in değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Kominizm’in en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov`a hayran kalacaksınız. Cesky Krumlov gezimizin ardından Prag’a doğru hareket ediyoruz. Prag’a varışımızın ardından Prag Şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. . Hradcany Kale  Bölgesi, Loretta Kilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs  Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu  Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12  Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır . Gece dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan yemekli Ortaçağ Eğlencesi turumuza katılabilirler.  (65 Euro ) Yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecelememiz Prag otelimizde

3. Gün  PRAG – DRESDEN – PRAG

Sabah kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra tam gün sürecek Dresden turumuza katılabilirler. (65 Euro ) Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin  Floransa’sı olarak adlandırılan Dresden’e vardığımızda Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası,Kral yolu, Elbe nehri, Martin  Luther heykeli, Hof kilisesi,Semper Operası,eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Dresden Almanya’nın en ucuz alışveriş yapılabilecek şehirleri arasında yer almaktadır. Serbest zamanın ardından rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz Avrupa'nın en uzun nehirlerinden olan Vltava’da düzenlenecek olan ekstra yemekli tekne turumuza katılabilirler. (50 Euro ) Kristal şehir olarak adlandırılan Prag'ın akşam ışıklarının yansıması ile oluşturduğu görkemli görüntüsü nehir üzerinde alınacak olan açık büfe akşam yemeğimize bambaşka bir tat katacaktır. Geceleme Prag otelimizde.

4. Gün  PRAG – KARLOVY VARY – NÜRNBERG

Sabah kahvaltı sonrası Nürnberg’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız Kaplıcalarıyla ve bugüne kadar misafir ettiği yüzlerce ünlü ile meşhur olan Karlovy Vary şehri olacaktır. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır.  Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın,Mozart`ın  Göthe`nin,Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal,porselen,granat,kehribar  taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika  satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Karlovy Vary gezimizin ardından  Nürnberg’e hareket ediyoruz. Nürnberg’e varışta yapacağımız turumuz sırasında , görülecek yerler arasında; tarihi şehrin ihtişamlı surları ve gotik tarzdaki kiliseleri, İmparatorluk Şatosu ve Adalet Sarayı, Schoner Brunner, St. Sebaldus kilisesi, Zeplin yürüyüş alanları Fleischbrcke, Nürnberg Opera binası bulunmaktadır. Turumuz sonrasında verilecek serbest zamanın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak Nürnberg Havalimanı’na transfer. Check in işlemleri ardından Pegasus Hava Yollarının  tarifeli seferi ile saat 00:50'de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 05:45'de İstanbul'a varış ve hizmetlerinin sonu. Bir sonra ki turumuz da görüşmek dileğiyle.

KONAKLAMA OTELİ 3* ve 4* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

3* ve 4* Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
27.01.2022-30.01.2022 Oda Kahvaltı - 379,00 EUR Seç 439,00 EUR Seç 379,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Vize Hİzmet Bedeli Zorunlu Değil 140,00 EUR 140,00 EUR 140,00 EUR
Seyahat Sigortası ( 65 Yaşa Kadar ) Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Pegasus Havayolları  tarifeli seferleri ile İstanbul – Viyana / Nürnberg  - İstanbul ekonomi sınıf uçuş ücretleri

* Tur süresince   lüks araçlarımızla  şehirler arası ve ülkeler arası transferler.

* Panaromik, Viyana, Prag, Nürnberg  şehir turları.

* Yol üzerinde Cesky Kurumlov ve Karlovy Vary (90 Euro değerinde ) turları.

* Üç ve dört yıldız otellerde üç  gece oda kahvaltı konaklama.

* Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

* Şehir giriş vergileri

* Zorunlu seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Yurt dışı çıkış harç bedeli

* İsteğe bağlı tam kapsamlı seyahat sigortası

* Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 

* Vize Hizmet Bedeli 

Genel Şartlar

Çek Cumhuriyeti Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı

  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş
  Orjinal ve fotokopisi birlikte verilmeli.
  Son 1 yıl içerisinde çıkartılmış Orjinali ve fotokopisi teslim edilmelidir.

Benzer Turlar

Canlı Destek