Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

 • HES Kodu Kontrolü
 • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
 • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
 • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Orta Avrupa Turu Thy İle 7 Gece (PRG-BUD)

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·        Türk Hava Yolları ile IST – PRG / BUD – IST parkurunda ekonomi sınıf uçak bileti

·        Alan vergileri

·        Havalimanı/Otel/Havalimanı transferleri

·        Prag/Viyana/Budapeşte transferleri

·        Prag(3) -Viyana(2) -  Budapeşte(2) olmak üzere 7 gece 8 gün konaklama

·        Programda belirtilen sabah kahvaltıları

·        Prag, Viyana, Budapeşte, Bratislava  panoramik şehir turları

·        Tecrübeli rehberlik hizmetleri

1. GÜN                        ISTANBUL - PRAG

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 04:00’de buluşma. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1767 sefer sayılı uçağı ile saat 08:10’da Prag’a hareket. Saat 08:50’de varış. Panoramik şehir turumuzda Küçük Mahalle , Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Vlatava Nehri Tekne turuna (40 Euro) (Açık büfe yemek+ 1 içecek) katılabilirler. Prag’ı ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanal geçişleriyle birlikte unutulmaz bir gece yaşayacaksınız . Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2. GÜN                        PRAG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Karlovy Vary turuna (45 Euro) (Ulaşım+rehberlik) katılabilirler. 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın, Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz sonrasında serbest zamanınızda kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çek Gecesi turuna (50 Euro) (Akşam yemeği+ limitsiz içecek) katılabilirler. Prag'ın yerel restoranlarınında Çekya’ya özgü müzik, folk danslar eşliğinde Çek mutfağının güzel tatları ile eğlenceli bir gece geçireceksiniz. Geceme otelimizde.

3. GÜN                        PRAG
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dresden turuna (60 Euro) katılabilirler. Prag’a 160 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, II. Dünya Savaşı sonrası küllerinden doğan ve barok mimarisi ile inşa edilmiş muhteşem şehir merkezini ziyaret ederek şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl teras ı, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve UNESCO’NUN Dünya Mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman.  Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Prag ortaçağ gecesi turuna (65 Euro) (5 course yemek+ limitsiz içecek) katılabilirler. Bu turumuzda Avrupa’nın 14.yy’den kalma tarihi ve otantik restoranlarından birinde,  esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir, ortaçağ eğlencesi, müzik aletleri ve danslarıyla büyülenebilirsiniz. Sizler de bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4. GÜN                        PRAG–VİYANA 
Sabah kahvaltısının ardından Prag’dan ayrılıyor ve Viyana doğru yola çıkıyoruz. Viyana varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuz esnasında Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater , Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Grinzing Meyhaneleri turuna (50 Euro) (Akşam yemeği+ limitli içecek) katılabilirler. Bu turumuzda Viyana’nın eğlence merkezi olan Grinzig Tepelerine gidilerek bölgenin en sevilen restoranlarından birinde kemanlar, akordeonlar,  Viyana şarkıları eşliğinde unutulmaz saatler geçireceksiniz. Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Grinzinger Heurige şarapların ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz. Bu turumuz öncesinde şehrin en hakim tepesi Kahlenbergi’yi ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5. GÜN                        VİYANA

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Mayerling, Seegrotte Baden Şehri (Wienerwald Turu) turuna (40 Euro) katılabilirler. Nazi Almanyası’nın 2.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotte’de tekne turu yapıyoruz, Viyana’nin muhteşem ormanlarinda geçilecek bir sonraki duragimiz, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Badenolacak. Schönbrunn Sarayin Bahcesini ve Viyana şehir merkezine dönüyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Viyana Konser Gecesi turuna (50 Euro) (  konser bileti) katılabilirler.

6. GÜN                        VİYANA – BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından Viyana’dan ayrılıp Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde Bratislava şehrine uğruyoruz. Kişi başı 25.000 €’luk milli gelirle Orta Avrupa’nın en zengin başkentlerinden olan Bratislava şehir turumuzda; Bratislava nehir kıyıları , Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski şehir merkezi, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası ve Mozart’ın 6 yaşında konser verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Şehir turumuzda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele transfer. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Çigan Gecesi (50 Euro) (Akşam yemeği+ limitsiz içecek) yemekli, içkili, müzikli eğlence turuna katılabilirler. Bu turumuzda Budapeşte’nin en otantik restoranında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde unutulmaz bir gece geçireceğiz. Akşam yemeği esnasında ayrıca meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapma fırsatımız olacaktır. Otelimize dönerken Budapeşte’nin muhteşem gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

7. GÜN                        BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Esztergom & Visegrad & Szentendre turuna (40 Euro) (Ulaşım+rehberlik) katılabilirler. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi  ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Estergon Bazilikası’nı geziyoruz Estergon sonrasi  Macaristani’n doğa ve  tabiatin en güzel  bölgesi olan  Tuna boylarindaki  Visegrad kasabasin’da macar  köylerinde geçerek  Szentendere Artistler Köyüne ulaşıyoruz.  Osmanlıdan kaçan Yunan ve Sırpların kurduklari dar dolmaçlı  sokaklari olan Sanatçilar kasabasi olarakda bilinir. Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız.serbest zaman sonrasında Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Otele varışımızın ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Tuna nehri Tekne turuna (25 Euro) (1 içecek dahil) katılabilirler . Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna Nehri üzerinde tekne turumuzu yaparken meşrubat veya içki ikramı. Avrupa’nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte’de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

8. GÜN                        BUDAPEŞTE / İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Uçağın saatine bağlı olarak rehberimizin daha önceden belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Gümrük ve bilet işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1038 sefer sayılı uçağı ile saat 20:10’da İstanbul’a hareket. Saat 23:15’de İstanbul’a varış. 

KONAKLAMA OTELİ Orta Avrupa - 3 ve 4* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

Orta Avrupa - 3 ve 4* Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
22.05.2022-29.05.2022 Oda Kahvaltı - 519,00 EUR Seç 779,00 EUR Seç 519,00 EUR Seç Detay
05.06.2022-12.06.2022 Oda Kahvaltı - 519,00 EUR Seç 779,00 EUR Seç 519,00 EUR Seç Detay
19.06.2022-26.06.2022 Oda Kahvaltı - 569,00 EUR Seç 829,00 EUR Seç 569,00 EUR Seç Detay
03.07.2022-10.07.2022 Oda Kahvaltı - 569,00 EUR Seç 829,00 EUR Seç 569,00 EUR Seç Detay
17.07.2022-24.07.2022 Oda Kahvaltı - 569,00 EUR Seç 829,00 EUR Seç 569,00 EUR Seç Detay
31.07.2022-07.08.2022 Oda Kahvaltı - 569,00 EUR Seç 829,00 EUR Seç 569,00 EUR Seç Detay
14.08.2022-21.08.2022 Oda Kahvaltı - 569,00 EUR Seç 829,00 EUR Seç 569,00 EUR Seç Detay
28.08.2022-04.09.2022 Oda Kahvaltı - 569,00 EUR Seç 829,00 EUR Seç 569,00 EUR Seç Detay
11.09.2022-18.09.2022 Oda Kahvaltı - 569,00 EUR Seç 829,00 EUR Seç 569,00 EUR Seç Detay
25.09.2022-02.10.2022 Oda Kahvaltı - 569,00 EUR Seç 829,00 EUR Seç 569,00 EUR Seç Detay
09.10.2022-16.10.2022 Oda Kahvaltı - 569,00 EUR Seç 829,00 EUR Seç 569,00 EUR Seç Detay
23.10.2022-30.10.2022 Oda Kahvaltı - 569,00 EUR Seç 829,00 EUR Seç 569,00 EUR Seç Detay
20.11.2022-27.11.2022 Oda Kahvaltı - 449,00 EUR Seç 709,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay
04.12.2022-11.12.2022 Oda Kahvaltı - 429,00 EUR Seç 689,00 EUR Seç 429,00 EUR Seç Detay

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·        Türk Hava Yolları ile IST – PRG / BUD – IST parkurunda ekonomi sınıf uçak bileti

·        Alan vergileri

·        Havalimanı/Otel/Havalimanı transferleri

·        Prag/Viyana/Budapeşte transferleri

·        Prag(3) -Viyana(2) -  Budapeşte(2) olmak üzere 7 gece 8 gün konaklama

·        Programda belirtilen sabah kahvaltıları

·        Prag, Viyana, Budapeşte, Bratislava  panoramik şehir turları

·        Tecrübeli rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·      Vize ücreti (140 Euro)

·      Tüm kişisel harcamalar,

·      Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar

·      Öğle ve Akşam yemekleri,

·      Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

·      Kisi basi 5,-€ bahsis otobus söförü icin gezi sonunda toplanacaktır.

·      Seyahat Koruma Paketi

·      Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Genel Şartlar

Çek Cumhuriyeti Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı

  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş
  Orjinal ve fotokopisi birlikte verilmeli.
  Son 1 yıl içerisinde çıkartılmış Orjinali ve fotokopisi teslim edilmelidir.

Benzer Turlar

Canlı Destek