Otobüs İle Baştanbaşa Balkanlar 5 Gece 8 Ülke 2019 !

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Otobüs İle Baştanbaşa Balkanlar 5 Gece 8 Ülke 2019 !

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Lux Tatilbudur Otobüsleri İle Ulaşım

Türkçe Rehberlik Hizmeti

4* Otellerde 1 Gece Belgrad , 1 Gece Mostar veya Çevresi , 1 Gece Podgorica , 1 Gece Ohrid , 1 Gece Üsküp Olmak Üzere Toplam 5 Gece Konaklama

Programda Belirtilen Plovdiv , Sofya , Belgrad , Saraybosna , Mostar , Poçitel , Dubrovnik , Kotor , Budva , Tiran , Ohrid , Üsküp Panoromik Şehir Turları

Sabah Kahvaltıları

Mesleki Sorumluluk Sigortası

Gümrük Vergileri

Şehir vergileri

Tüm otoban,otopark ve check-point giderleri

Araç İçi Sınırlı Su İkramı

1. Gün  : İstanbul - Edirne
Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı ( Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı ) saat 19:00'de buluşma ve hareketimizi takiben saat 19:30 Harbiye TatilBudur.com Ofisi Önü ( Harbiye Askeri Müze Karşısı ) - 20:00 Merter Metro İstasyonu Yanı (İspark Otoparkı) , 20:30 Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezi Önü ve 21:00 Silivri Kipa Avm önünden hareket ile Tem otoyolundan Çorlu-Edirne istikametini takip ederek Kapıkule Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Bulgaristan`a giriş ve Sofya yolculuğumuza devam ediyoruz.
2. Gün : Plovdiv - Sofya - Belgrad
Sabah erken saatlerde Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv üzerinden geçerek Sofya`ya varıyor ve panaromik şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı ve Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evi görülecek yerler arasındadır. Ardından Sırbistan`ın başkenti, Eski Yugoslavya`nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad`a hareket. Yolculuğumuz sonrası canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupanın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgard Kalesi , Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize hareket, geceleme Belgrad`da otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Sofya`da ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Rehberin belirleyeceği yol üzerinde dinlenme tesisinde alınacaktır.
Akşam Yemeği : Serbest olarak alınacak olup, tur ücretine dahil değildir.
Konaklama : Hotel Sumadija vb. Hotel Theater v.b - Belgrad
Para Birimleri : Bulgaristan - Leva , Sırbistan - Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro : 115 Dinar )
Rota : İstanbul- Sofya (550 km) , Sofya-Üsküp (390 km) 
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 940 km
Otele Giriş Saati : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 15:00

3. Gün : Belgrad - Saraybosna - Mostar
Sabah kahvaltımızın ardından Saraybosna`ya hareket. Varis sonrasi asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turmuzu tamamliyarak, Mostar`a hareket. Varışa istinaden gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri olan Mostar`da Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Ardından otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Saraybosna da ekstra serbest zaman.
Akşam Yemeği : Mostar`da ekstra serbest zaman. 
Konaklama : Hotel Hercegovina - Mostar
Para Birimleri : Bosna Hersek - Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM ) 
Rota :Belgrad - Saraybosna (309 km), Saraybosna - Mostar (129 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 435 km
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 21:30

4. Gün : Mostar - Poçitel - Dubrovnik - Kotor - Budva - Podgorica
Sabah kahvaltımızın ardından dileyen extra olarak düzenlenecek olan Blagaj turumuza katılabilirler. (10 Euro) Turumuzun ardından Poçitel`e hareket. Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel`i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan eserleri görüyoruz Ardından dileyen misafirlerimiz Dubrovnik turumuza katılabilirler. (30 Euro) Bu turumuzda Hırvatistan`ın tatil cenneti Dubrovnik`e hareket. Dubrovnik panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi`ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Dubrovnik turumuz sonrası Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ`a giriş yapıyoruz. Karadağ`daki ilk durağımız nefes kesici bir orta çağ kasabası olan, Balkanlardaki Fiyordları ile meşhur Kotor. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar`ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva`nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Ardından zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur`lu bir multi-milyardere satılması ile turizme kazandırılan muhteşem St. Stefan`ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola ve otelimize hareket. Geceleme Podgorica`da otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Serbest zamanda extra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Serbest zamanda extra olarak alınacaktır.
Konaklama : Hotel Aurel v.b veya Hotel Oasis v.b - Podgorica
Para Birimleri :Karadağ - Euro , Bosna Hersek - Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM )
Rota : Mostar-Poçitel (29 km), Poçitel-Dubrovnik(130km), Dubrovnik-Kotor(90 km), Kotor-Budva(22 km), Budva-Podgorica(63 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 334 km
Otele Giriş Saati : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 21:30

5. Gün : Podgorica - İşkodra - Tiran - Ohrid
Sabah kahvaltımızın ardından özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak Arnavutluk`un başkenti Tiran`a hareket edip, Muriqan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutluk`un başkenti Tiran`a varıyoruz. Akabinde şehir turumuz başlıyor. Bektaşiliğin Avrupa'daki merkezi sayılan Tiran şehir turumuzda 1789 Yılında yapımına başlanan ve 1923 yılında tamamlanan Ethem Bey Camii, İskender Meydanı, 19. yüzyılın başında inşa edilen Kaplan Paşa türbesi, Sekiz Sütünlu Türbe, Bilinmeyen 6 Anıtı, Tiran'ın sembolü 1821 yılında Ethem Bey tarafından yaptırılan saat kulesi, 1999 yılında işkodralı çocuklar tarafından isyan sırasında atılan kurşunların eritilmesiyle yapılan Barış Çanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman ve Ohrid`de hareket. Varışa istinaden, Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuzun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Ohrid Gölü Tekne Turuna katılabilirler. (10 Euro) Göldeki turumuzun ardından konaklayacağımız otele varış ve geceleme otelimizde.. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Makedon Gecesi Turuna katılabilirler. (30 Euro) Geceleme Ohrid`deki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Tiran şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Makedon Gecesi.Tur ücretine dahil değildir.
Konaklama : Hotel Flamengo vb. - Ohrid veya Hotel Prestol - Ohrid
Para Birimleri : Makedonya - Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 60 Denar ) , Arnavutluk - Lek ( Ortalama Kur 1 Euro : 135 LEK ) , Karadağ - Euro
Rota : Podgorica - İşkodra(60 km) , İşkodra - Tiran(95 km) , Tiran - Ohrid (135 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 290 km
Otele Giriş Saati : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:00

6. Gün : Ohrid - Tetova (Kalkandelen) - Üsküp
Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Ohrid gölünün doğduğu yer olan ve muhteşen manzaralara sahip St. Naum turuna katılabilirler (15 Euro) Ardından Tetova(Kalkandelen)`ya hareket ediyoruz. Alaca Camiini ziyaret ediyor ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni`nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi`ni panoramik olarak görüyoruz. Ardından Üsküp`e hareket. Üsküp`e varışımıza istinaden panoramik şehir turumuz başlıyor. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı`nın doğum yeri olan Üsküp`te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han ve Taş Köprüyü görüp, Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin karşı tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı`nı, Osmanlı Köprüsü`nü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan görüp, Türk çarşına girecek ve Tarihi Türk çarşında 1550 yılında yapılmış olan, günümüzde ise Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılan Kurşunlu Hanı göreceğiz. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp`te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. Günümüzde Kurşunlu handan sonra ayakta kalan ve yine 15. yüz yılda inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Han ziyaretlerin ardından Üsküp`ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesini, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisini ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camini ziyaret edip, Türk çarşında serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Serbest zamanda extra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir
Akşam Yemeği : Serbest zamanda extra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.
Konaklama : Belle vue vb. - Üsküp
Para Birimleri : Makedonya - Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 60 Denar ) 
Rota : Ohrid - Tetova (135 km) , Tetova - Üsküp (46 km) , 
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 180 km
Otele Giriş Saati : 19:00

7. Gün : Üsküp -Selanik - Kavala - İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile Matka Kanyonu turumuzu gerçekleştiriyoruz. (10 Euro) Ardından Yunanistan`a hareket. Selanik`e varışımızla birlikte panoramik şehir turumuz başlıyor. Kordon, beyazkule , döner kule , fuar meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli, Hamza bey camii, E.Venezelos - P. Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Selanik turumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün evini ziyaret ederek tamamlanıyor ve tur sonrası Kavala`ya doğru hareket ediyoruz. Kavala panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panaromik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Yapılacak otobüs yolculuğuyla İskeçe, Dedeağaç, İpsala yolu takip edilerek İpsala sınır kapısına varış, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Tekirdağ üzerinden İstanbul`a varış. TatilBudur gezi ve servislerimizin sonu.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Kavala şehir merkezinde ekstra serbest zaman.
Akşam Yemeği :Edirne - İstanbul otobanı üzerinde dinlenme tesisi.
Para Birimleri : Yunanistan - Euro 
Rota :Üsküp-Selanik(243 km) Selanik- Kavala (153 km) - Kavala - İpsala Sınır kapısı (196 Km) , İpsala Sınır kapısı - İstanbul (255km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 710 km
İstanbul Giriş Saati : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini 23:00

Bu Turumuza Özel eXtra Avantajlı Paketimiz

 Full Paket : 105 Euro Yerine 95 Euro

Blagaj Turu (10 Euro ) + Dubrovnik Turu ( 30 Euro ) + Ohrid Tekne Turu ( 10 Euro ) + Makedon Gecesi ( 30 Euro) + Sv.Naum Turu ( 15 Euro ) + Matka Kanyonu ( 10 Euro )

KONAKLAMA OTELİ Belgrad - 4* Sumadija Hotel vb.
KONAKLAMA OTELİ Mostar - 4* Hercegovina Hotel vb.
KONAKLAMA OTELİ İşkodra - 4* Hotel Rozafa vb.
KONAKLAMA OTELİ Ohrid - 4* Aqualina Hotel vb.
KONAKLAMA OTELİ 4* Hotel Bellevue vb - Üsküp

Fiyat Tablosu

Dönem

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
11.08.2019-17.08.2019 - 299,00 EUR Seç 479,00 EUR Seç 299,00 EUR Seç Detay
18.08.2019-24.08.2019 - 269,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç 269,00 EUR Seç Detay
25.08.2019-31.08.2019 - 269,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç 269,00 EUR Seç Detay
01.09.2019-07.09.2019 - 249,00 EUR Seç 429,00 EUR Seç 249,00 EUR Seç Detay
08.09.2019-14.09.2019 - 249,00 EUR Seç 429,00 EUR Seç 249,00 EUR Seç Detay
15.09.2019-21.09.2019 - 249,00 EUR Seç 429,00 EUR Seç 249,00 EUR Seç Detay
22.09.2019-28.09.2019 - 249,00 EUR Seç 429,00 EUR Seç 249,00 EUR Seç Detay
29.09.2019-05.10.2019 - 249,00 EUR Seç 429,00 EUR Seç 249,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Vize Hizmet Bedeli Zorunlu Değil 120,00 EUR 120,00 EUR 120,00 EUR
Seyahat Sigortası 65 Yaşa Kadar Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Seyahat Sigortası 65 Yaş üstü Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR
Ekstra Tur - Full Paket Zorunlu Değil 95,00 EUR 95,00 EUR 95,00 EUR
Yarım Pansiyon Farkı Zorunlu Değil 40,00 EUR 40,00 EUR 40,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Lux Tatilbudur Otobüsleri

 • İle Ulaşım

 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • 4 Otellerde 1 Gece Belgrad

 • , 1 Gece Mostar veya Çevresi , 1 Gece Podgorica , 1 Gece Ohrid , 1 Gece Üsküp
 • Olmak Üzere Toplam 5 Gece Konaklama

 • Programda Belirtilen Plovdiv

 • , Sofya , Belgrad , Saraybosna , Mostar , Poçitel , Dubrovnik , Kotor , Budva ,
 • Tiran , Ohrid , Üsküp Panoromik Şehir Turları

 • Sabah Kahvaltıları

 • Mesleki Sorumluluk Sigortası

 • Gümrük Vergileri

 • Şehir vergileri

 • Tüm otoban,otopark ve

 • check-point giderleri

 • Araç İçi Sınırlı Su İkramı

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Vize Ücreti

Özel Seyahat sağlık sigortası

Yurtdışı çıkış Harç pulu 15 TL

Öğle ve Akşam yemekleri

Otelde Alınacak Ekstralar

Genel Şartlar

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Vize gereken turlarımız için misafirlerimizin ilgili ülke konsolosluklarına
 • şahsen başvuru ile yada TatilBudur.com vize departmanı aracılığı ile vize
 • almaları gerekmektedir. Vize başvurusu için tur bitiş tarihi itibariyle en az 6
 • ay geçerli pasaport ile acentamızdan temin edebileceğiniz, vize için gerekli
 • evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. Yeşil pasaport ve TC.
 • Dışında herhangibir ülke pasaport sahipleri için vize uygulaması olup
 • olmadığını lütfen ilgili konsolosluk veya bakanlıklardan teyit ediniz. Vizeler
 • seyahat başlangıcından önce Türkiye’deki ilgili konsolosluklardan alınmak
 • zorundadır. Giriş yapılan ülkenin sınır kapılarında vize alınamaz. Vize alınmış
 • olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye
 • sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir,
 • TatilBudur.com’a hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemez.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer
 • pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri
 • gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya
 • Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle
 • bir durumda sorumluluk yolcuya aittir, TatilBudur.com’a hiçbir şekilde
 • sorumluluk yüklenemez.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış
 • pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile
 • sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C.
 • vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta
 • olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">TatilBudur.com Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır.
 • Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun
 • vize alamaması ile ilgili olarak TatilBudur.com ‘un hiç bir sorumluluğu yoktur.
 • TatilBudur.com sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize
 • başvurularında TatilBudur.com’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu
 • bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt
 • yaptırmışlardır.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Vizesine kendi başvurusunu yapacak yolcularımızın ihtiyaç duyduğu
 • belgelerin (otel konfirmesi, uçak bileti vs.) temini normal şartlarda 1 iş günü
 • sürmektedir. Misafirlerimizin bu süreyi göz önünde tutarak randevu tarihlerini
 • ve saatlerini ayarlaması gerekmektedir. Aksi halde olası aksaklıklardan
 • Tatilbudur.com sorumlu değildir.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Misafirin rezervasyonunu iptal ettirmesi ve/veya ilgili tura dahil
 • olmaması/olamaması durumunda vize ücreti ve hizmet bedeli iadesi yapılmaz.
 • Misafir, vizesini ve vize hizmetini TatilBudur.com Vize departmanı aracılığı
 • ile aldıysa ve bu vize hizmeti gezi sözleşmesinde ek hizmet olarak
 • belirtilmişse, TatilBudur.com ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir
 • sebeple iptal ederse, misafirin vizesini vize bitiş tarihinden en geç 1 hafta
 • içerisinde vizesini kullanmadığını pasaportu ile ibraz ettikten sonra, vize
 • için konsolosluklara ödenen harç ve benzeri tutarlar haricinde kalan tutarı
 • iade alabilir. Misafir vizesini kendi imkânlarıyla ve/veya farklı bir vize
 • aracılık firmasının yardımı ile aldıysa ve TatilBudur.com ilgili turu yetersiz
 • katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafire herhangi bir iade
 • yapılmaz.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">TatilBudur.com; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,
 • 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski
 • olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir.
 • TatilBudur.com, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür.
 • Havayolundan veya misafirden kaynaklı olarak, yurt içi iç hat uçuşlarını/bağlantılarını
 • kaçırmasından kaynaklanan aksaklık ve/veya doğabilecek problemlerden
 • TatilBudur.com sorumlu tutulamaz.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve
 • saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU
 • SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli
 • katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket
 • tarihinden 20 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik
 • odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. 3
 • kişilik odalarda 3 ayrı yatak garantisi verilememekte olup, otel(ler)de buna uygun
 • oda olması durumunda, müsaitliğe göre, otel tarafından blokaj yapılmaktadır.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için
 • geçerlidir.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Otellerde sunulan kontinental kahvaltıdır, Türk kahvaltısı değildir.
 • Kontinental kahvaltı; tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve
 • suyundan oluşmaktadır.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Rezervasyon/kayıt esnasında, seyahat edilecek pasaportta geçen
 • isim-soyisim, doğum tarihi, pasaport numarasının bildirilmesi ve sisteme
 • girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı
 • bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelleri
 • misafirin sorumluluğundadır.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Misafirlerimizin TatilBudur.com'dan temin etsin ya da etmesin, muhakkak tur
 • tarihinden bir gün önce başlayan ve tur tarihinden bir gün sonrası sona eren
 • bir yurtdışı seyahat ve sağlık sigortasının olması ve ilgili sigorta poliçesini
 • yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında
 • bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından para cezaları
 • verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza
 • ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Ülkeler arası diplomatik ilişkilerden kaynaklı olmak üzere, bazı ülkelere
 • giriş-çıkış yapılmış olması başka bir/birden fazla ülke açısından vize
 • alınamaması ya da sınır kapısından girilememesi durumunu sonuçlayabilmekte olup
 • bu durum, TatilBudur.com'un hakimiyet alanında olmadığından bu gibi bir durumda
 • TatilBudur.com‘un sorumluluğu bulunmadığı tarafların kabulündedir.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Ziyaretin gruba ekonomi ve süre faydası sağlaması amacı ile yol güzergahı
 • üzerinde yapılan turlara, katılmak istemeyen misafirlerimiz, yakın bir tesiste
 • ekstra gezi bitene kadar grubu beklemeyi kabul eder. Gezi bitiminde otobüsümüz
 • bu misafirlerimizi alacak ve gezimiz devam edecektir.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Panoramik şehir turları şehirlerin tanıtımı için düzenlenen gezilerdir.
 • Şehir turları ve ekstra geziler, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde
 • düzenlenebilir veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda
 • TatilBudur.com, olabilecek en uygun alternatifi siz değerli misafirlerimize
 • sunmakla yükümlüdür. Ekstra turlar minimum 20 kişi katılım şartı ile
 • düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ekstra turlar
 • yapılamayabilir ya da fiyat değişikliği olabilir.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple
 • izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların
 • yapılamamasından TatilBudur.com sorumlu tutulamaz.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Programlarımızdaki uçak yerleri grup yeri olup, gidiş-dönüş tek bilet
 • olarak düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması
 • durumunda, dönüş uçuşu da otomatik olarak yanabilir. İlgili durumda havayolu
 • firmasının kuralları geçerlidir.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri
 • havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi
 • panolarında/ekranlarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip
 • edilmelidir. Böyle bir durumdan veya kişisel sebeplerden uçuşun kaçırılması
 • durumunda, misafirin yeni biletini (bir önceki maddeye göre, eğer gerekirse
 • gidiş-dönüş bilet olarak) kendisinin ödeyerek temin etmesi gerekmektedir.
 • Ayrıca, grubun gidişini kaçırmış olmasından ötürü ilk günkü programı kısmen ya
 • da tamamen kaçırabilir; bu durumda sorumluluk misafire aittir. Bununla
 • birlikte, gruptan farklı bir uçuşla ilgili şehre/ülkeye gidilmesi durumunda,
 • alan-şehir ya da alan-otel transferi misafirin sorumluluğundadır.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">TatilBudur.com’un bazı programlarında misafirlerine sunduğu Ücretsiz Lounge
 • hizmetleri havayolunun sorumluluğundadır. Lounge girişleri boarding card ve
 • TatilBudur.com voucheri ile yapılmaktadır. Belgelerin eksik olası durumunda
 • Havayolu bu hizmetten misafirleri kısmı yada hiçbir şekilde yararlandırmama
 • hakkını saklı tutar.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Uçak biletlerini milleri ile upgrade ettirmek isteyen misafirlerimiz, ancak
 • biletleri kesildikten sonra ilgili havayolu firmasının ilgili uçuşunda
 • müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler.
 • Programlarımızdaki uçak yerleri grup sınıfından olduğundan, istenen bileti
 • müsaitlik olması durumunda upgrade ettirmeden önce, havayolu firmasının
 • belirteceği tutarda farkın ödenip; biletin grup sınıfından upgrade edilebilecek
 • ekonomi sınıfına geçirilmesi gerekebilir. Bu durumda oluşacak fiyat farkı
 • misafirin sorumluluğundadır. Programlarımızdaki grup biletleri, turun
 • hareketinden birkaç gün önce kesilir. 

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan
 • önce, hattınızın yurtdışı aramalarına/aranmalarına açık olup olmadığını, GSM
 • operatörü firmanızdan kontrol etmeniz gerekmektedir. 

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Seyahatiniz süresince kullandığınız ulaşım araçlarından ve konakladığınız
 • otellerden kısa süreli ya da tamamen ayrılırken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz
 • aldığınıza emin olunuz. 

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">TatilBudur.com, mücbir sebepler oluştuğu veya gerek gördüğü durumlarda
 • programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve/veya uçulacak
 • olan havayolu firmasını değiştirebilir.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">TATİLBUDUR.COM, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme
 • hakkını saklı tutar.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan TatilBudur.com sorumlu
 • değildir.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">18 yaşından küçük çocuklar annesi ile seyahat ediyorsa babasından, babası
 • ile seyahat ediyorsa annesinden, üçüncü bir kişi ile seyahat ediyorsa hem
 • annesinden, hem babasından muvafakatname almak zorundadır. Muvafakatname
 • olmaması sebebi ile uçuşun gerçekleşmemesi durumunda TatilBudur.com sorumlu
 • tutulamaz.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Otobüslerimizde Ön koltuk Garantisi Verilmemektedir

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Ekstra Tura Katıllmayan Misafirlerimiz Müsait Bir tesiste ( Benzinlik vb)
 • bırakılacaktır.

 • "Arial",sans-serif;mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:

 • TR">Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından
 • bağımsız düşünülemez.

Benzer Turlar