Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 16 Gece, 17 Gün
 • 4 Ağustos
Otobüslü Büyük Avrupa Turu 16 Gece 17 Gün MC001 Harita
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana *
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu *
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane *
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi *
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför *
 • Market
 • Fitness
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana (Ücretli)
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu (Ücretli)
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane (Ücretli)
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför (Ücretli)
 • Market
 • Fitness

Müşteri Puanı

Harika

Kullanıcılar tarafından yapılan yoruma göre 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Değerlendirme

Oda 6/10
6/10
Yemek 9/10
9/10
Hizmet 7/10
7/10
Fiyat Performans %60
60%

Müşteri Görüşleri (30 Yorum)

EB

E*** B***

"Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus."

16.05.2017

ZT

Z*** T***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium."

23.04.2017

MA

M*** A***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus."

15.02.2017

Toplam 48 yorumdan 1 ile 6 arası yorumlar gösterilmektedir.

Fiyatlar
Kampanyalar
Ziraat Bankkart'ınızla tek seferde gerçekleştireceğiniz tatil alışverişinize 2.000 TL'ye varan Bankkart Lira!

Ziraat kartınızla 7.500TL–12.500TL arasındaki alışverişinize 750TL, 12.500TL–19.999TL alışverişinize 1.250TL, 20.000TL ve üzeri işlemlerinize 2.000TL Bankkart Lira!

kampanya şartları
TatilBudur'dan Maximum Kart ile şimdi al, 5 ay sonra öde!

TatilBudur'da %50'ye varan indirimlerle Efsane Mart Fırsatları başladı. Üstelik Maximum Kart'a özel 3,6 ve 9 taksitli (Kıbrıs Otelleri için sadece 3 taksitli) rezervasyonlarınızın ödemesini 5 ay erteleyebilirsiniz.

kampanya şartları
TatilBudur'dan World Kart ile şimdi al, 4 ay sonra öde!

TatilBudur'da %50'ye varan indirimlerle Efsane Mart Fırsatları başladı. Üstelik World Kart'a özel 3, 6 ve 9 taksitli rezervasyonlarınızın ödemesini 4 ay erteleyebilirsiniz.

kampanya şartları
Fibabanka Alışgidiş Kredisi İle 36 Aya varan Taksit Fırsatı TatilBudur'da!

Fibabanka Alışgidiş Kredisi ile 100.000 ₺’ye kadar yapılacak rezervasyonlarda 36 aya varan taksit fırsatı!

kampanya şartları
Tur Programı

1.Gün: İstanbul

İstanbul Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı önünden saat 21:00’da ardından Mecidiyeköy Finansbank önünden (eski Ali Samiyen Stadyumu karşısı) 21:30’da ve son olarak İncirli Ömür otobüs duraklarından 22:00’da siz değerli misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Selimpaşa, Silivri üzerinden E80 otobanını takip ederek Kapıkule sınır kapısına varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından gece yolculuğu ile yolumuza devam ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı  : Dahil Değil
Öğle Yemeği                       : Dahil Değil
Akşam Yemeği     : Yol üzerinde tesiste serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Rota                                    : İstanbul – Kapıkule Sınır Kapısı (265 km)

2.Gün: Sofya – Belgrad

Sabah yolda serbest olarak alınan kahvaltının ardından Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya varışımızla beraber panoramik olarak yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Bu tur sırasında Balkanların ikinci büyük Ortodoks kilisesi olan Aleksander Nevski, Rus Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Arkeoloji Müzesi, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Banyabaşı Camii göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Panoramik turun ardından vereceğimiz serbest zaman sonrasında aracımızda buluşarak Belgrad’a doğru hareket ediyoruz. Belgrad’a varışımızın ardından yapacağımız yürüyüş turu sırasında Knez Mihajlova caddesi, Kale Megdan, Fransa’ya saygı anıtı, İstanbul Kapı, Damat Ali Paşa Türbesi, panorama noktası, Viktor heykeli, Zindan kapı, Leopoldov kapı, saat kulesi ve surlar göreceklerimizden sadece bazıları. Yürüyüş turumuzun ardından Belgrad’ın hareketli sokaklarında dolaşabilir, rehberinizin önereceği dondurmacıda değişik dondurma lezzetlerinin tadına bakabilir veya çevreyi ve şehri seyrederek keyifli birer kahve içebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz Tuna ve Sava Nehirleri üzerinde ekstra olarak düzenlenecek tekne turumuza katılabilirler (20 Euro). İki ayrı nehrin üzerinde yapacağımız bu keyifli tur sırasında eski Yugoslavya’nın ve günümüzde Sırbistan’ın başkenti olan, farklı dönemlerde farklı milletlere ev sahipliği yapmış ve bu milletlerin mimari özelliklerini de hala görebileceğiniz yapılara sahip olan şehri birde nehirden seyredip keyifli turumuzu tamamladıktan sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı  : Sofya’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Öğle Yemeği                       : Belgrad’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği     : Belgrad’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri                     : Bulgar Levası – Sırp Dinarı
Rota                                    : Kapıkule Sınır Kapısı – Sofya (295 km), Sofya – Belgrad (393 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 688 km
Otele Giriş Saati  : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:30

3.Gün: Belgrad – Budapeşte

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp otelden bagajlarımız ile ayrılıyoruz ve Budapeşte’ye doğru yolumuza devam edip varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası, Gül Baba Türbesi, Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi göreceklerimiz arasında yer alıyor.  Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi Turuna katılabilirler (45 Euro). Macaristan denince akla gelen şeylerden biri de Çigan gecesi olsa gerek. Bu gezide gideceğimiz restaurantımızda hem yerel içeceklerin hem de dünyaca ünlü Gulaş çorbası başta olmak üzere Macar mutfağının tadına bakacak diğer taraftan da Macar danslarının ve müziklerinin keyfini çıkartacaksınız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı  : Otelde dahil olarak alınacaktır (Tur ücretine dahildir).
Öğle Yemeği                       : Yolda serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir)
Akşam Yemeği     : Çigan Gecesinde ekstra olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir).
Para Birimi                          : Sırp Dinarı – Forint
Rota                                    : Belgrad – Budapeşte ( km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe:  379 km
Otele Giriş Saati  : Yol ve programa bağlı olarak tahmini 21:30

4.Gün: Budapeşte – (Bratislava) – Viyana

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp otelden bagajlarımız ile ayrılıyor ve Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Bratislava Turuna katılabilirler (25 Euro). (Tura katılmayan misafirlerimiz istirahat edecekleri tesisten tur bitimi alınacaktır.) Son derece şirin bir başkent olan Bratislava gezimizde Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F.Liszt’in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir meydanları, Cafe Mayer, Napolyon’un Askeri, Opera Binası göreceklerimizden bazılarıdır. Turumuz sonrası Viyana’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızla beraber yapacağımız panoramik şehir turunda, sanat müzesi, opera binası, antik müzeler, Hoffburg Sarayı, parlamento binası, belediye sarayı, Burg   Belvedere Sarayı görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuzun ardından serbest zaman. Serbest zaman sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı  : Otelde dahil olarak alınacaktır (Tur ücretine dahildir).
Öğle Yemeği                       : Bratislava’da serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir)
Akşam Yemeği     : Viyana’da serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir).
Para Birimi                          : Forint – Euro
Rota                                    : Budapeşte – Bratislava (200 km), Bratislava – Viyana (80 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 280 km
Otele Giriş Saati  : Yol ve programa bağlı olarak tahmini 21:30

5.Gün: Viyana – (Chesky Krumlov) – Prag

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp otelden bagajlarımız ile ayrılıyor ve Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Cesky Krumlov Turuna katılabilirler (30 Euro). (Tura katılmayan misafirlerimiz istirahat edecekleri tesisten tur bitimi alınacaktır.) Vltava nehrinin kıvrımları içerisinde bir ada gibi gözüken bu şirin şehri tanımaya başlıyoruz. UNESCO miras listesinde de olan, Prag'tan yaklaşık 180 km uzaklıktaki Cesky Krumlov tam bir orta çağ şehridir. Şehirde St. Vitus Kilisesi ve 13. yy. da yapılmış olan Cesky Krumlov Kalesi dikkat çeken iki önemli yapıdır. Dilerseniz kale içerisinde bulunan kuleden tüm şehri izleme imkânı da bulabilirsiniz. Turumuzun ardından yolumuza devam ederek Prag’a varıyoruz. Varışımızın ardından Prag şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuz sırasında Hradcany Kale  Bölgesi, Loretta Kilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü  söylenen neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs  Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, Altınyol, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu  Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12  Havari bulunan tarihi Astronomik  saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuzun ardından serbest zaman. Serbest zamanın sonunda rehberimizin bildireceği yer ve saatte buluşarak otelimize transfer odalara yerleşme ve geceleme otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Orta Çağ Gecesine katılabilirler (45 Euro). Orta çağ gecesi romanlarda okuduğunuz orta çağ ortamını bulmanızı sağlayacak. Harika bir dekor, muhteşem şovlar, şövalyeler, cadılar ne ararsanız hepsi bu gecede olacak ve tabi ki eşsiz yemekler eşliğinde. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı  : Otelde dahil olarak alınacaktır (Tur ücretine dahildir).
Öğle Yemeği                       : Chesky Krumlov’da serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir)
Akşam Yemeği     : Prag’da Orta Çağ Gecesi olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir).
Para Birimi                          : Çek Kronu – Euro
Rota                                    : Viyana – Chesky Krumlov (203 km), Chesky Krumlov – Prag (172 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 375 km
Otele Giriş Saati  : Yol ve programa bağlı olarak tahmini 21:30

6.Gün: Prag – (Dresden) –Hannover

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp otelden bagajlarımız ile ayrılıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Dresden turuna katılabilirler (35 Euro). (Tura katılmayan misafirlerimiz istirahat edecekleri tesisten tur bitimi alınacaktır.) Dresden, ufak ve şirin eski Doğu Almanya'nın bir orta çağ şehridir. Demir perde rejiminden kalma tipik sosyal konutları ile “Elbe’nin Floransa'sı” ünvanını hak eden bir şehirdir. Eski şehirdeki; Katedral, Zwinger Sarayı, Frauenkirche (Kadınlar Kilisesi) ve muhteşem müzeleri, Altmarkt Meydanı, Bruhl Terasi panoramik olarak gezilecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Hannover’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızla beraber Avrupa’da pek çok fuara ev sahipliği yapan Hannover şehrinde panoramik turumuzu gerçekleştirdikten sonra kısa bir serbest zaman verip otelimize transfer. Odalara yerleşme ve geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı  : Otelde dahil olarak alınacaktır (Tur ücretine dahildir).
Öğle Yemeği                       : Yolda serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir)
Akşam Yemeği     : Prag’da serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir).
Para Birimi                          : Euro
Rota                                    : Prag – Dresden (149 km), Dresden – Hannover (372 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 521 km
Otele Giriş Saati  : Yol ve programa bağlı olarak tahmini 21:30

7.Gün: Hannover – Amsterdam – (Volendam – Marken)

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp otelden bagajlarımız ile ayrılıyoruz ve Amsterdam’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımız ile beraber yapacağımız panoramik Amsterdam şehir turumuz sırasında Dam Meydanı, Leidseplein, Rembrantplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı ve dünyaca ünlü elmas fabrikası görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası vereceğimiz serbest zaman sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Volendam – Marken Adası Turuna katılabilirler (45 Euro). Eski bir balıkçı kasabası olan Volendam’da tarihi evler ve yel değirmenleri ile liman ve aynı zamanda küçük bir ada olan Marken adasında ise dünyaca ünlü peynir fabrikası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı  : Otelde dahil olarak alınacaktır (Tur ücretine dahildir).
Öğle Yemeği                       : Yolda serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir)
Akşam Yemeği     : Amsterdam’da serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir).
Para Birimi                          : Euro
Rota                                     : Hannover – Amsterdam (391km), Amsterdam – Volendam (33 km), Volendam – Marken  (16 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 440 km
Otele Giriş Saati  : Yol ve programa bağlı olarak tahmini 21:30

8.Gün: Amsterdam – Brüksel – (Brugge) – Paris

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp otelden bagajlarımız ile ayrılıyor ve Belçika’nın başkenti Brüksel’e doğru hareket ediyoruz. Brüksel’e varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında Kraliyet Sarayı Çin ve Japon evleri, Grand Place, Borsa Binası Atomium ve Heysel stadyumu görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Brugge turuna katılabilirler (35 Euro). (Tura katılmayan misafirlerimiz istirahat edecekleri tesisten tur bitimi alınacaktır.) Gezimiz sırasında orta çağdan günümüze hiç bozulmadan gelmiş olan ve muhteşem mimarisi ile göz kamaştıran kanallarla kaplı bu şehirde yapacağımız tekne gezisinde yüzyıllarca geriye giderek o dönemin yaşamlarına şahit olacağız. Ayrıca vereceğimiz serbest zaman sırasında meşhur Belçika çikolatalarının ve bu bölgede aileler tarafından üretilen binlerce farklı biranın tadına bakma imkânı bulacaksınız. Brugge turumuzun ardından Paris’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızla beraber otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı  : Otelde dahil olarak alınacaktır (Tur ücretine dahildir).
Öğle Yemeği                       : Yolda serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir)
Akşam Yemeği     : Paris’de serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir).
Para Birimi                          : Euro
Rota                                    : Amsterdam – Brüksel (210 km), Brüksel – Brugge (105 km), , Brugge – Paris (298 km),
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 613 km
Otele Giriş Saati  : Yol ve programa bağlı olarak tahmini 21:30

9.Gün: Paris

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından lokal ulaşım ile Paris şehir merkezine ulaşıyoruz. Yürüyerek gerçekleştireceğimiz şehir turu sırasında romanlara ve filmlere konu olmuş olan ve üstünde dünyanın en büyük vitraylarının bulunduğu tam anlamıyla bir mimari şaheser olan Notre Damme Kilisesini görüyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından yürüyüşümüze devam ediyoruz. Yolumuzun üzerinde muhteşem mimari yapısıyla Opera Binası'nı görüyoruz. St. Germain, Louvre Müzesi, Concorde Meydanı ve Zafer Takı, Opera Meydanı, Champ Elysees diğer göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Şehir turumuzun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Seine Nehri Tekne Turu katılabilirler (50 Euro). Bu tekne turumuz sırasında Amerikan kilisesi, modern sanatlar müzesi, dışişleri bakanlığı, orsay müzesi, cite adası, Notre dam katedrali, adliye sarayı, Louvres Müzesi görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı  : Otelde dahil olarak alınacaktır (Tur ücretine dahildir).
Öğle Yemeği                       : Paris’te serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir)
Akşam Yemeği     : Paris’te serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir).
Para Birimi                          : Euro
Otele Giriş Saati  : Yol ve programa bağlı olarak tahmini 21:30

 

10.Gün: Paris – Lyon

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp otelden bagajlarımız ile ayrılıyor ve Lyon’a doğru hareket ediyoruz. Varışımız ile beraber panoramik Lyon turumuza başlıyoruz. Dünyadaki en önemli ipek üretim merkezi olan şehir aynı zamanda modanın Fransa’daki önemli merkezlerinden de biridir. Rönesans mimarisinin yanı sıra gelişen sanat dünyasına, muazzam güzellikteki opera binasına, pek çok müzeye ve anıta, zengin alışveriş seçeneklerine, gelişmiş mutfak kültürüne de sahiptir.Şehrin en önemli ibadet hanesi Fourviere Notre Dame Basilikası’dır (Basilique de Notre Dame de Fourviere). Fourviere’nin eteğinde bulunan Saint-Jean Katedrali, 1617 yılında kurulan Tinity Kilisesi, Bellecour Meydanı görülecek yerlerden sadece bazılarıdır. Yapacağımız şehir turu sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı  : Otelde dahil olarak alınacaktır (Tur ücretine dahildir).
Öğle Yemeği                       : Yolda serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir)
Akşam Yemeği     : Lyon’da serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir).
Para Birimi                          : Euro
Rota                                    : Paris – Lyon (466 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 466 km
Otele Giriş Saati  : Yol ve programa bağlı olarak tahmini 21:30

11.Gün: Lyon – (Lozan – Cenevre) –Milan

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp otelden bagajlarımız ile ayrılıp İtalya’nın Milan şehrine doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Cenevre, Lozan turuna katılabilirler (65 Euro). Turumuzda ilk olarak Leman Gölü’nün kuzey sahillerinden başlayarak göl kenarında bulunan Lozan şehrine varıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turunda Uşi Antlaşması’nın yapıldığı Uşi Şatosu’nu, Lozan Antlaşması’nın yapıldığı Bourivage Oteli’ni ve Olimpiyat Müzesi’ni görüyor ve buradaki turumuzu tamamlayarak Birleşmiş Milletlerin Avrupa merkezi olan Cenevre şehrine hareket ediyoruz. Varışımız ile yapacağımız panoramik turumuzda Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Notre Dame Adası ve eski şehir görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuzun ardından serbest zaman. Serbest zaman sonrası İtalya’nın Milan şehrine doğru hareket ediyoruz. Rönensansın önemli şehirlerinden biri olarak kabul edilen Lyon şehrine varışımız ile otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı  : Otelde dahil olarak alınacaktır (Tur ücretine dahildir).
Öğle Yemeği                       : Lozan’da serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir)
Akşam Yemeği     : Cenevre’de serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir).
Para Birimi                          : Euro
Rota                                    : Lyon – Cenevre (150 km), Lozan – Cenevre (63 km), Lozan – Milan (318 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 531 km
Otele Giriş Saati  : Yol ve programa bağlı olarak tahmini 21:30

12.Gün: Milan – (Verona – Sirmione) – Padova

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp otelden bagajlarımız ile ayrılıp Lombardiya bölgesinde bulunan modanın başkenti Milan’daki turumuza başlıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turunda şehrin simgesi olan asıl adı Mariae Nascente olan Milano Duomosu, Vittoria Emanuele 2 Galerisi, La Scala Tiyatrosu, Leonardo da Vinci heykeli, Vittoria Emanuele meydanı ve heykeli, Sforza Kalesi göreceklerimizden bazılarıdır. Turumuzun ardından Padova’ya doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Verona, Sirmione (Garda Gölü) turuna katılabilirler (60 Euro). (Tura katılmayan misafirlerimiz istirahat edecekleri tesisten tur bitimi alınacaktır.) İlk durağımız Sirmione’ye gidiyoruz. Garda gölü içerisinde yer alan bir orta çağ kalesi olan Sirmione dev külahlardaki dondurmaları ve plajları ile meşhur. Şehir içerisinde yapacağımız tur sonrası lavanta dükkanlarını ziyaret etmenizi öneririz. Turumuzun ardından bir sonraki durağımız Romeo ve Jülyet aşkının yaşandığı İtalya’nın en özel şehirlerinden biri olan Verona. İtalya’nın ikinci büyük arenasını görebileceğimiz şehre varışımızın ardından yapacağımız yürüyüş turunda, Bra meydanı, Verona Arena’sı, Jülyet’in evi göreceklerimizden bazılarıdır. Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zamanda Verona’nın granit kaplı alışveriş sokağında ünlü markaların dükkanlarını gezip alışveriş yapabilir, Bra meydanında bulunan kafelerde oturup özellikle orman meyveli panna cotta’nın tadına bakabilir veya lokal içeceklerinden yudumlayarak günün keyfini çıkarabilirsiniz. Serbest zamanın ardından Padova’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı  : Otelde dahil olarak alınacaktır (Tur ücretine dahildir).
Öğle Yemeği                       : Verona’da serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir)
Akşam Yemeği     : Padova’da serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir).
Para Birimi                          : Euro
Rota                                    : Milan – Sirmione (131 km) Sirmione – Verona (43 km), Verona – Padova (88 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 262 km
Otele Giriş Saati  : Yol ve programa bağlı olarak tahmini 21:30

13.Gün: Padova – Venedik – (Ferrera) – Montecatini

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp otelden bagajlarımız ile ayrılıp Venedik’e doğru hareket ediyoruz. Tarihte bir korsan kolonisi olarak 118 ada üzerinde kurulmuş olan Venedik. Asıl Venedik olarak bilinen aynı zamanda bu adalar içerisinde en büyüğü olan San Marco adasına ulaşmak için bizleri Troncetto limanında bekleyen özel vaporettomuza ulaşıyoruz. Deniz üzerinde yapacağımız yaklaşık yarım saatlik yolculuktan sonra adını Venedik’in koruyucu azizinden almış olan bu ada üzerindeki yürüyüş turumuza başlıyoruz. Doğal bir kanal olan ve Canale Grande olarak adlandırılan büyük kanal haricinde suni olarak yapılan birçok kanal da ada derinliklerine denizden rahatlıkla ulaşmayı sağlamaktaydı. Günümüzde bu kanallar sebebiyle ada üzerinde gezerken birçok köprü üzerinden geçmeniz gerekmektedir. Her köşesi bir tarih barındıran bu güzel yerde Dükler Sarayı, hapishane, Ahlar Köprüsü, İstanbul’dan da getirilmiş bazı eserleri barındıran San Marco Bazilikası, San Marco Meydanı, çan kulesi, astrolojik saat, Rialto Köprüsü göreceklerimizden bazılarıdır. Rehberimizin anlatımlarıyla farklı hikayelerle kendimizi farklı alemlerde bulacağımız bu güzel gezinin ardından serbest zaman. Serbest zaman sırasında Murano camından yapılan eşyaları satan dükkanlara bakabilir. Venedik ile özdeşleşmiş yüzlerce çeşit maskelerden alabilir. Keyifli kafelerde oturup orkestranın çaldığı müzik eşliğinde içeceklerinizi yudumlayabilir veya deniz mutfağının tadına bakabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz Venedik denince olmaz ise olmaz ekstra olarak düzenlenecek Gondol turuna katılabilirler (25 Euro). Su kanalları arasında yaklaşık yarım saat süren bu rüya gibi yolculuk herkesin hayatında en az bir kere yaşaması gereken unutulmayacak bir deneyimdir. (Gondollar 5 kişilik olup verilen fiyat kişi başıdır. Ancak siz değerli misafirlerimizin talepleri olması durumunda çiftlere özel istenirse müzik eşliği de sağlanarak gondol turu ayarlanabilmektedir. Bu özel talepleriniz için rehberimizden size özel fiyatları öğrenebilirsiniz) Serbest zamanın ardından rehberimizin verdiği saat ve yerde buluşarak özel vaporetto ile Troncetto’ya geri dönüyoruz ve aracımızla buluşarak yolumuza devam ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzeri ekstra olarak düzenlenecek olan Ferrera Turu’na katılabilirler (30 Euro). (Tura katılmayan misafirlerimiz istirahat edecekleri tesisten tur bitimi alınacaktır.) Ferrara, Emiglio Romagna Bölgesi'nin Po Nehri'nin hemen bitişiğine kurulmuş olan, otantik meydanları ve sokaklarıyla, kalesi ve katedrali ile göz kamaştıran ve tüm sur içiyle UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan özel bir şehirdir. Ferrara’da yapacağımız gezimizin ardından bu güzel şehri ardımızda bırakarak Venedik için yola devam ediyoruz. Aracımızla otelimize transfer ve odalara yerleşme.

Sabah Kahvaltısı  : Otelde dahil olarak alınacaktır (Tur ücretine dahildir).
Öğle Yemeği                       : Venedik’te serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir)
Akşam Yemeği     : Montecatini’de serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir).
Para Birimi                          : Euro
Rota                                    : Padova – Venedik (42 km), Venedik – Ferrera (113 km), Ferrera – Montecatini Terme (172 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 327 km
Otele Giriş Saati  : Yol ve programa bağlı olarak tahmini 21:30

14.Gün: Montecatini – (Pisa) – Floransa – Roma

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp otelden bagajlarımız ile ayrılıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Pisa Kulesi turuna katılabilirler (35 Euro). Dünyanın en ilgi çeken ve en çok ziyaret edilen kulelerinden birine ev sahipliği yapan Pisa şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Galileo Galilei’nin de deneylerini gerçekleştirdiği Pisa kulesinin de içinde bulunduğu dini komplekse doğru bir yürüyüş yapıyoruz. Burada rehberimizden kulenin ve şehrin enteresan hikayesini dinledikten sonra buraya kadar gelip de olmazsa olmaz olan kule ile meşhur fotoğraflardan çektiriyoruz. Verilen serbest zamanda bölgede bulunan hediyelik eşya tezgahlarından alışveriş yaptıktan sonra otobüsümüz ile otelimize geri dönüyoruz ve kalan misafirlerimiz var ise onları alarak Floransa’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Dünyada metre kareye en çok sanat eseri düşen Rönesans’ın en önemli şehirlerinden biri olan Floransa’da yürüyerek yapacağımız şehir turu sırasında Santa Maria del Fiore olarak anılan Floransa duomosu, vaftizhane, Senyörler Meydanı, Vecchio Sarayı, Neptün Çeşmesi, Vecchio köprüsü, Cumhuriyet Meydanı göreceklerimizden bazılarıdır. Burada vereceğimiz serbest zamanda dericiler çarşısını görmenizi ve Floransa’nın leziz etlerinin tadına bakmanızı özellikle öneririz. Serbest zamanın ardından rehberimizin söylediği yer ve zamanda buluşarak Roma’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızla beraber otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ışıklar altında Roma turumuza katılabilirler (25 Euro). Turumuzda ilk durağımız Dan Brown’un da kitaplarında bahsettiği, bir dönem Cem Sultan’ın tutsak edildiği Castel Sant’Angelo kalesi ve köprüsü olacak. Ardından İmparatorluk zamanında yarışların düzenlendiği stadyum olarak kullanılmış bugünse aynı yapısal planda ama etrafı evler ve muazzam bir kilise ile çevrelenmiş, akşamları çeşitli sanatçıların serbest performans sergilediği Navona Meydanı ziyaret noktamız. Meydan ortasında bulunan dört nehir çeşmesi hemen arkasına Bernini tarafından yapılmış olan kilise ile bu meydan sizleri büyüleyecek. Günümüzde resim, pandomim ve müzik sanatçılarının da çok rağbet gösterdiği bu önemli nokta sanatçılar meydanı olarak da anılmaktadır. Burada fotoğraflarımızı çektikten sonra şehrin en eski yapılarından biri olan Pantheon’a gidiyoruz. Bu yüzyıllara meydan okumuş binanın hikayesini rehberimizden dinledikten sonra serbest zaman. Akşam yemeğinizi serbest zaman sırasında çevrenizdeki birçok restauranttan birinde yiyebilirsiniz. Pizza, makarna veya deniz ürünleri seçeneklerden sadece birkaç örnek. Serbest zamanın ardından otobüsümüze dönüyor ve gece fotoğraflarını çekmek üzere Kolezyum’a (Colleseo) doğru yola çıkıyoruz. Roma’da gladyatör dövüşleri için inşa edilmiş bu dev arenanın gece fotoğraflarını çektikten sonra otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı  : Otelde dahil olarak alınacaktır (Tur ücretine dahildir).
Öğle Yemeği                       : Floransa’da serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir)
Akşam Yemeği     : Roma’da serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir).
Para Birimi                          : Euro
Rota                                    : Montecatini Terme – Pisa (54 km), Pisa – Floransa (88 km), Floransa – Roma (285 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 427 km
Otele Giriş Saati  : Yol ve programa bağlı olarak tahmini 21:30

15.Gün: Roma – Vatikan – Napoli

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp otelden bagajlarımız ile ayrılıyoruz. İlk durağımız dünyanın en küçük devleti olan Vatikan. San Pietro Bazilikası ve meydanı çevresinden oluşan bu küçük devlet Hristiyanlar için çok önemli bir mabet. Katolik mezhebinin lideri olan Papa’nın da yaşadığı bu önemli yerde rehberimizden bazilikanın yapılış süreci, meydan, mimarları, yapı üzerindeki ve içindeki önemli heykel grupları, papa suikasti gibi önemli birçok konuda bilgi aldıktan sonra verilen serbest zamanda fotoğraflarımızı çekiyor ve kilise ziyaret etmek için uygunsa ziyaretimizi tamamlayıp Vatikan’dan ayrılıyoruz. Sıradaki planımız Roma şehir turu.   Bastığınız her taşın tarihten bir iz olduğu Roma şehrini adım adım gezmek üzere yürüyüş turumuza Kolezyum ile başlıyoruz. Gece ışıklar altında fotoğrafladığımız yapıyı bu sefer gündüz gözüyle görüyoruz. Yüzlerce insanın hayatının son bulduğu bu muazzam yapıyı hikayeleri ile rehberimizden dinledikten sonra Roma forumunu görerek yürüdüğümüz yolun sonundaki Venedik Meydanına ulaşıyoruz. Şehirdeki en özel yapılardan biri olan Vittoria Emanuele II anıtının da bulunduğu bu meydandan sonra Via Del Corso caddesini takiben önce Trevi Çeşmesi (Aşk Çesmesi) sonra dört peygamber anıtı, İspanyol Merdivenleri ve Popolo Meydanı bu tur sırasında göreceklerimizden sadece bazıları. Şehir o kadar önemli bir tarihi dokuya sahip ki her köşede yeni bir detay keşfetmeniz mümkün. Yürüyüş turumuzun ardından serbest zaman. Roma ile özdeşleşmiş İtalyan dondurmasının ve el yapımı makarnaların tadına bakmanız önemle tavsiye edilir. Şehrin en iyi tiramisusunun da nerede olduğunu rehberinize mutlaka sorun. Turumuzun ve serbest zamanın ardından rehberimizin dediği saatte buluşma ile Napoli’ye doğru hareket ediyoruz. Varışımız ile beraber şimdiye kadar gördüğümüzden farklı bir İtalya şehri ile karşılaşmaya hazır olun. Ancak halkı çok sıcak ve samimidir. Burada yapacağımız tur sırasında Umberto Uno Galerisi, Castel Nuovo, Napoli katedrali, liman göreceklerimizden sadece bazıları. Turumuzdan sonra vereceğimiz serbest zamanda limonla yapılmış buzlu içeceklerin ve yöreye özel baba tatlısının tadına bakmanızı öneririz. Turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı  : Roma’da otelde alınacaktır
Öğle Yemeği                       : Roma’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği     : Napoli’de serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri                     : Euro
Rota                                    : Roma – Vatikan (29 km), Roma – Napoli (225 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 254 km
Otele Giriş Saati  : Trafik yoğunluğuna bağlı olarak tahmini: 21:30

16.Gün: Napoli – Sorento – Brindisi / Bari

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi gerçekleştirip bagajlarımızla beraber otelden ayrılıyoruz. Limon ve narenciyenin başkenti Amalfi sahillerinin en güzel noktalarından biri olan Sorento’ya gidiyoruz. Burada yapacağımız kısa yürüyüş turunun ardından sizlere bu muhteşem yeri keşfedebilmeniz için serbest zaman. Buradaki turumuzu da tamamladıktan sonra Yunanistan’a yapacağımız feribot yolculuğu için Brindisi ya da Bari limanına doğru hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından gemiye geçiyoruz. Gece yolculuğu ile Yunanistan’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Geceleme gemide.

Sabah Kahvaltısı  : Napoli’de otelde alınacaktır
Öğle Yemeği                       : Sorentoda serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği     : Bari/Brindisi’de serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri                     : Euro
Rota                                    : Napoli – Sorento (48 km), Sorento – Bari (299 km) / Sorento – Brindisi (382 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 347 km / 430 km
Gemi’ye Giriş Saati            : Gemi varış saatine bağlı olarak tahmini: 19:00

17.Gün: Brindisi / Bari – Igumenitsa – Kavala – İstanbul

Sabahleyin geminin Igoumenitsa limanına yanaşmasının ardından aracımızla beraber gemiden ayrılıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Kalambaka (Meteoara) turuna katılabililer (35 Euro). Yunanistan’ın Kapadokyası olarak kabul edilen  ve yerden 200 mt. Yükseklikte olan günümüzde de faal olarak görevlerine devam eden Manastırlar Bölgesi Kalambaka’ya yolculuk. Burada Rahiplerin seneler önce kayaları oyarak yaptıkları manastırlar içindeki yaşamlarına tanık oluyor ve manastırları geziyoruz. Turumuzun ardından Kavala’ya doğru yolumuza devam ediyoruz.  Nea Karvali’de vereceğimiz kısa bir ihtiyaç molasının ardından sınıra ulaşıyor ve pasaport gümrük işlemlerini tamamlayıp İstanbul’a doğru yolumuza devam ediyoruz. İstanbul’a varışımızda siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı  : Gemide serbest olarak alınacaktır
Öğle Yemeği                       : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği     : Yolda serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri                     : Euro
Rota                                    : Igumenitca – Kalambaka (168 km), Kalambaka – Kavala (378 km), Kavala – İpsala 
KONAKLAMA OTELİ 3* ve 4* Oteller
Tur Şartları
Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Lüks otobüsler ile ulaşım

Türkçe rehberlik hizmeti

3* ve 4* Otellerde 1 Gece Napoli, 1 Gece Roma ,1 Gece Floransa (Çevresi) ,1 Gece Venedik (Çevresi), 1 Gece Milano, 1 Gece Lyon, 2 Gece Paris, 1 Gece Amsterdam, 1 Gece Hannover, 1 Gece Prag, 1 Gece Viyana, 1 Gece Budapeşte, 1 Gece Belgrad ile toplam 14 Gece Konaklama ve Kahvaltı

Panoramik Kavala, Igoumenitsa, Roma, Floransa, Venedik, Milano, Lyon, Paris, Brüksel, Amsterdam, Hannover, Prag, Viyana, Budapeşte, Belgrad, Sofya şehir turları

Bazı şehirlerde alınan zorunlu yerel rehberlik hizmetleri

Tüm otoban, check point ve otopark ücretleri

Gümrük Vergileri

Şehir Vergileri

Igoumenitsa – Bari(Brindisi) arası Feribot yolculuğu.(ATS) 
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli (Çok Girişli Schengen Vizesi)

Yurtdışı çıkış vergisi

Seyahat Koruma Paketi

Ekstra turlar

Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

Öğle ve Akşam yemekleri

Yemeklerde alınacak içecekler

Tüm kişisel harcamalar

İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri

Konaklama Otelleri

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Napoli 3* ve 4* Oteller
Vize Bilgileri

İtalya Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı
  3
  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş
  Orjinal ve fotokopisi birlikte verilmeli.
  Son 1 yıl içerisinde çıkartılmış Orjinali ve fotokopisi teslim edilmelidir.

Benzer Turlar





Otobüslü Büyük Avrupa Turu 16 Gece 17 Gün MC001