Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 9 Gece, 10 Gün
 • Selanik – Igoumenitsa – Bari – Taranto – Alberobelle – Lecce – Catania – Taormina – Palermo – Mesina – Calabria – Napoli – Pompei – Sorrento – Positano – Ravello – Amalfi – Salerno – Matera – Kalambaka – Kavala
Otobüslü Güney İtalya ve Sicilya Turu 6 Gece Konaklamalı MC001 Harita
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana *
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu *
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane *
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi *
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför *
 • Market
 • Fitness
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana (Ücretli)
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu (Ücretli)
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane (Ücretli)
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför (Ücretli)
 • Market
 • Fitness

Müşteri Puanı

Harika

Kullanıcılar tarafından yapılan yoruma göre 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Değerlendirme

Oda 6/10
6/10
Yemek 9/10
9/10
Hizmet 7/10
7/10
Fiyat Performans %60
60%

Müşteri Görüşleri (30 Yorum)

EB

E*** B***

"Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus."

16.05.2017

ZT

Z*** T***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium."

23.04.2017

MA

M*** A***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus."

15.02.2017

Toplam 48 yorumdan 1 ile 6 arası yorumlar gösterilmektedir.

Fiyatlar
Kampanyalar
Seçili Otellerde %25’ini Şimdi, Kalanı Tatile 7 Gün Kala Öde!

Seçili Otellerde %25’ini Şimdi, Kalanı Tatile 7 Gün Kala Öde Kampanyası Başladı!

kampanya şartları
Tur Programı
Tur Programı seçilen tarihe göre değişiklik gösterebilmektedir.
1.Gün: İstanbul

İstanbul Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı önünden saat 21:00’da ardından MECİDİYEKÖY ESKİ ALİ SAMİYEN STADI KARŞISI – POLAT HOLDİNG(EGE SERAMİK) ÖNÜ 21:30’da ve son olarak İncirli Ömür otobüs duraklarından 22:00’da siz değerli misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Selimpaşa, Keşan üzerinden İpsala sınır kapısına varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından gece yolculuğu ile yolumuza devam ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Dahil Değil
Öğle Yemeği : Dahil Değil
Akşam Yemeği : Yol üzerinde tesiste serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Rota : İstanbul – İpsala Sınır Kapısı (257 km)

2. Gün: Selanik – Igoumenitsa 

Sabah saatlerinde Nea Karvali’de serbest olarak alacağımız kahvaltının ardından Selanik’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Selanik varışımız ile beraber yapacağımız panoramik tur sırasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasındadır. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in cafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp cafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket Yapılacak gümrük işlemlerini takiben grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.

Sabah Kahvaltısı : Nea Karvali’de serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Öğle Yemeği : Selanik’te serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : İgumenitca’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Euro
Rota : İpsala Sınır Kapısı – Nea Karvali (186 km), Nea Karvali – Selanik (163 km), Selanik – İgumenica (323 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 672 km
Gemiye Giriş Saati : Tahmini: 22:30


3.Gün: Bari (Birindisi) – Taranto (Alberobello – Lecce) 

Sabah Bari (Brindisi) limanına varışımız sonrası Taranto’ya doğru hareket ediyoruz.  Dileyen misafirlerimiz ekstra Alberobello turuna katılabilirler (35 Euro). Alberobello Trullo adı verilen koni çatılı evleriyle ünlüdür. Bu evlerin kökeni, 16. yy.’a dayanmaktadır. Kralın koyduğu ağır vergilerden kaçmak amacıyla bu ilginç yapılar ortaya çıkmıştır. Alberobello’ya varışımızın ardından Unesco Dünya Mirasları listesinde olan Alberobello Kasabasında kilit taşlı mantar evler göreceğiz. Sonrasında İtalya'nın güneyinde Puglia Bölgesi'nde ayni ismi taşıyan ve liman şehri olan  Taranto’ya varıyoruz. Varışımız ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz Güney İtalya’nın Floransası olarak bilinen ekstra Lecce turuna katılabilirler (45 Euro) Barok mimarisi ile ünlü ve İtalyanların misafirperver halkının yaşadığı şehir olarak bilinen Lecce’ye hareket ediyoruz.  Lecce şehir turumuzda Santa Croce Bazilikası, antik şehir merkezi, Duomo Meydanı, Sant’Oronzo meydanı ve Napoli Kapısı görülecek yerler arasındadır. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 

Sabah Kahvaltısı : Gemide serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Taranto’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Euro
Rota : Bari – Alberobello (55 km), Alberobello – Taranto (46 km), Taranto – Lecce (214 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 315 km
Otele Giriş Saati : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 21:30

4.Gün: Taranto – Catania 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Catania’ya doğru hareket ediyoruz. Sicilya bölgesinin en önemli şehirlerinden olan, birçok anıta ve doğal güzelliklerine ev sahipliği yapan Catania’ya varışımız sonrası şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Duomo, Fontana dell’Elefante, Cumhuriyet Meydanı (Piazza Repubblica) ve Etna Caddesi görülecek yerlerden bazılarıdır. Tur sonrası serbest zaman. Serbest zamanın ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde. 

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Catania’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Euro
Rota : Taranto – Catania (481 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 481 km
Otele Giriş Saati : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 21:30

5.Gün: Catania – Palermo (Taormina) 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Taormina ekstra turuna katılabilirler (55 Euro). Turumuzda Avrupa’nın tek faal yanardağı olan Etna Yanardağı’nı da panoramik olarak görebileceğimiz Sicilya’nın en güzel kıyı kentlerinden olan Taormina’ya gidiyoruz. Tauro Dağı’nın eteklerinde bulunan bu kentte Yunan – Roma tarzı tiyatronun görülmesinin ardından alışveriş için serbest zaman. Serbest zamanımız sonrasında otelde kalan misafirlerimizi alarak Palermo’ya doğru hareket ediyoruz. Palermo’ya varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Cappella Palatina, San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Normanni Sarayı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Palermo’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Euro
Rota : Catania – Taormina (54 km), Taormina – Palermo (275 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 329 km
Otele Giriş Saati : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 21:30

6.Gün: Palermo – Messina – Calabria (Cafalu)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası sonrası Mesina’ya doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Cefalu turuna katılabilirler (35 Euro). Turumuzda Tiran Denizi kıyısında yer alan şirin balıkçı kasabası Cefalu’da 12.yüzyıl tarihi katedral, balıkçılar kapısı ve şehrin özgün sokaklarında geçireceğimiz vakit ardından Mesina’ya devam ediyoruz. Varışımızı takiben panoramik Messina şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Carmine Kilisesi, Messina Katedrali, Orione Çesmesi, Santissima Annunziata dei Catalani kilisesi ve Messina astronomik saati görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası limana hareket ediyoruz. Messina boğazını geçerek konaklama için Calabria bölgesine hareket ediyoruz. Varışımızla beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Calabria’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Euro
Rota : Palermo – Mesina (227 km), Messina – Calabria (200 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 427 km
Otele Giriş Saati : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 21:30

7.Gün: Calabria – Napoli (Pompei)

Sabah kahvaltısı sonrası Napoli’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuzda, 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Pompei turuna katılabilirler (55 Euro) Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanır. 
Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmış. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, Fauna Evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer alıyor. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Napoli’de serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Euro
Rota : Calabria – Napoli (323 km), Napoli – Pompei (25 km), Pompei – Napoli (25 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 373 km
Gemiye Giriş Saati : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 17:30

8.Gün: Napoli (Amalfi Sahilleri)

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Amalfi Sahilleri turuna katılabilirler (95 Euro). Turumuzda yüksek sarp kayalıklarından nefes kesen manzarası ve denize hâkim renkli, sevimli köyleri, kıvrımlı ve dik yolları, süslü bahçeleri ve turkuaz suları ile İtalya’nın en güzel kıyı şeridi olan Amalfi Sahilleri'ni görme imkânı yaşıyoruz. Ayrıca zıtlıklarıyla beraber tüm güzelliklerini sergileyen güney ve kuzey İtalya panoramasını görme şansını da yakalıyoruz. Gezimize İtalya'nın en romantik şehirlerinden biri olan Sorrento ile başlıyoruz. Yemyeşil sokakları ve çiçeklerle dolu meydanlarıyla Sorrento büyüsüne kapılıp, Positano üzerinden Amalfi’ye geçiyoruz. Bütün evler üst üste konulmuş gibi görünen bu şehrin her yerini limon bahçeleri kaplıyor. Panoramik olarak bir tepeden göreceğimiz Positano’da resim için vereceğimiz molanın ardından öğle yemeği ve alışveriş için Amalfi’ye hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda Amalfi’nin güzel sokaklarında gezebilir, alışveriş yapabilir veya denize girebilirsiniz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Napoli’de serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Euro
Rota : Napoli – Sorrento (49 km), Sorrento – Positano (16 km), Positano – Amalfi (23 km), Amalfi – Napoli (56 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 144 km
Otele Giriş Saati : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 21:30

9.Gün: Napoli – Salerno – Bari (Birindisi)

Sabah kahvaltısı sonrası Salerno’ya hareket ediyoruz. Avrupa’nın en güzel kıyı şehirlerinden biri olarak kabul edilen Salerno’ya varışımız sonrası panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turu esnasında Orta çağ Kiliseleri, şık şarap barları, butikleri ve ağaçlarla kaplı sahil şeridinin keyfini çıkaracağız. Doyumsuz manzarası ve büyülü atmosfere sahip Salerno’da verilecek serbest zaman sonrası Bari (Brindisi) limanına hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapılacak gümrük işlemlerini takiben grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve akşam saatlerinde hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Gemide serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Euro
Rota : Napoli – Salerno (54 km), Salerno – Bari (243 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 297 km
Gemiye Giriş Saati : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 17:30

10.Gün: İgoumenitsa – (Kalambaka) – Kavala – İstanbul 

Sabah saatlerinde limana varışımız sonrası Kavala’ya hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra Kalambaka (Meteoara) turuna katılabililer (35 Euro). Yunanistan’ın Kapadokyası olarak kabul edilen ve yerden 200 mt. Yükseklikte olan günümüzde de faal olarak görevlerine devam eden Manastırlar Bölgesi Kalambaka’ya yolculuk. Burada Rahiplerin seneler önce kayaları oyarak yaptıkları manastırlar içindeki yaşamlarına tanık oluyor ve manastırları geziyoruz. Ardından Kavala’dan panoramik olarak geçerek mola veriyoruz.Sonrasında İpsala sınır kapısına varış. İşlemlerin ardından Türkiye topraklarında devam eden yolculukla Tekirdağ üzerinden İstanbul başlangıç noktalarına varış ile program sonu.

Sabah Kahvaltısı        : Gemide serbest olarak alınacaktır
Öğle Yemeği               : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği           : Yolda serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri             : Euro
Rota                            : Igumenitca – Kalambaka (168 km), Kalambaka – Kavala (378 km), Kavala – İpsala Sınır Kapısı (192 km), İpsala Sınır Kapısı – İstanbul (292 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 1030 km


KONAKLAMA OTELİ 3* ve 4* Oteller
Tur Şartları
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Programda belirtilen ulaşım hizmetleri
Igoumenitsa – Bari (Brindisi) arası Feribot yolculuğu. (ATS – Pulman koltuklarda)
Bari (Brindisi) - Igoumenitsa arası Feribot yolculuğu. (ATS – Pulman koltuklarda)
Taranto veya Çevresi 3* veya 4* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama 
Catania veya Çevresi 3* veya 4* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama 
Palermo veya Çevresi 3* veya 4* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama 
Calabria veya Çevresi 3* veya 4* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama 
Napoli veya Çevresi 3* veya 4* Otellerde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama  
Selanik, Taranto , Catania , Palermo , Mesina , Calabria , Napoli , Salerno , Kavala panoramik şehir turları
Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri.
Programda belirtilen panoramik şehir turları
Araç içi limitli su ikramı 
Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
Gümrük Vergileri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Vize ücreti ve servis bedeli (Çok Girişli Schengen Vizesi – 200 Euro)
Yurtdışı çıkış vergisi (150 TL)
Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
Ekstra turlar (Tüm turlara katılım halinde ekstra tur paketi kişi başı 355€ yerine 270€’dur)
Şehir Konaklama Vergileri (Kişi Başı 30 Euro)
Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
Öğle ve Akşam yemekleri,
Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar
Tüm kişisel harcamalar,
İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri

Konaklama Otelleri

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Napoli
Vize Bilgileri

İtalya Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı
  Banka Cüzdanı
  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş
  Orjinal ve fotokopisi birlikte verilmeli.
  Son 1 yıl içerisinde çıkartılmış Orjinali ve fotokopisi teslim edilmelidir.

Benzer Turlar

Otobüslü Güney İtalya ve Sicilya Turu 6 Gece Konaklamalı MC001