Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • Kişi Sayısı Kısıtlaması
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Özel Dizaynlı TV’li Lux VIP Sprinter ile Baştan Başa Balkanlar 8 Günde 9 Ülke Kosova Dahil Max 8 Kişi Katılımlı !

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·         Özel Dizaynlı Lux Sprinter araç ile ulaşım

·         Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

·         7 Gece 4* Otellerde Konaklama

·         Programda Belirtilen Şehir Turları

·         Otelde alınacak sabah kahvaltısı

·         Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri

·         Şehir Vergileri

·         Gümrük Vergileri

·         Programda belirtilen panoramik şehir turları.

·         Araç içi Sınırlı su ikramı

1. Gün  : İstanbul – Edirne

Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı ( Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı ) saat 21:00'de buluşma ve hareketimizi takiben saat 21:30 Harbiye ( Harbiye Askeri Müze Karşısı ) - 22:00 Merter Metro İstasyonu Yanı (İspark Otoparkı) , 22:30 Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezi Önü ve 23:00 Silivri Kipa Avm önünden Özel Dizaynlı Lüx  Sprinter aracımız ile hareket ile Tem otoyolundan Çorlu-Edirne istikametini takip ederek Kapıkule Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Bulgaristan`a giriş ve Sofya yolculuğumuza devam ediyoruz.

 

2. Gün : Plovdiv - Sofya - Belgrad

Sabah erken saatlerde Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv üzerinden geçerek Sofya`ya varıyor ve panaromik şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı ve Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evi görülecek yerler arasındadır. Ardından Sırbistan`ın başkenti, Eski Yugoslavya`nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad`a hareket. Yolculuğumuz sonrası canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupanın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgard Kalesi , Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize hareket, geceleme Belgrad’da otelimizde.

·         Sabah Kahvaltısı         : Sofya`da ekstra olarak alınacaktır.

·         Öğle Yemeği               : Rehberin belirleyeceği yol üzerinde dinlenme tesisinde alınacaktır.

·         Akşam Yemeği            : Serbest olarak alınacak olup, tur ücretine dahil değildir.

·         Konaklama                 : Belgrad

·         Para Birimleri             : Bulgaristan - Leva , Sırbistan - Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro : 115 Dinar )

·         Rota                            : İstanbul- Sofya (550 km) , Sofya-Üsküp (390 km)

·         Toplam Mesafe           : 940 km

·         Otele Giriş Saati         :Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 21:00

 

3. Gün : Belgrad - Saraybosna

Sabah kahvaltımızın ardından Saraybosna`ya hareket. Varis sonrasi asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turmuzu tamamliyarak otelimize transfer. Konaklama Saraybosna`daki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Boşnak Gecesi Turuna katılabilirler.(40 EUR) Geceleme otelimizde.

Extra Tur : Boşnak Gecesi Turu Kişi Başı :40 Euro

 

Akşam yemeğimizde enfes Boşnak yemeklerinin tadına, yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde bakacak ve unutulmaz bir Boşnak Gecesi yaşayacağız.

·         Sabah Kahvaltısı         : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

·         Öğle Yemeği               : Belgrad - Saraybosna arası rehberin belirliyeceği dinlenme tesisinde ekstra serbest zaman.

·         Akşam Yemeği            : Serbest alınacak olup , tur ücretine dahil değildir. Tavsiyelerimiz; Boşnak Böreği, Kaymaklı boşnak köftesi

·         Konaklama                 : Saraybosna

·         Para Birimleri             : Bosna Hersek - Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM )

·         Rota                            :Belgrad - Saraybosna (309 km)

·         Toplam Kat Edilecek Mesafe : 309 km

·         Otele Giriş Saati         : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

 

4. Gün : Saraybosna - Mostar -Blagaj - Poçitel - Dubrovnik – Mostar

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz Savaş zamanında üç yıla yakın bir zaman şehirin giriş çıkışlarının ve tüm ihtiyaçlarının karşılandığı Savaş tüneli ve müzesi turumuza katılabilirler. (Girişler Dahil 10 Euro) ardından gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri olan Mostar. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Mostar`da vereceğimiz serbest zaman sırasında dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Blagaj Poçitel turumuza katılabilirler. (10 Euro) Gezi sonrası konaklama yapacağımız otelimize geçiş, oda dağılımı, yerleşme, geceleme ve Akşam yemeği Trebinje`deki otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz Dubrovnik turumuza katılabilirler. (30 Euro) Turumuzun ardından serbest zaman ve otelimize geri dönüş.

Extra Tur : Savaş Tüneli Turu Kişi Başı :10 Euro

 

Turumuzda yakın geçmiş zamanda yaşanan iç savaşta şehrin kuşatma sırasında hayata bağlanmasını sağlayan savaş tünelini ve müzesini ziyaret ediyoruz. Tünelin ziyarete açık kısmını görme şansına sahip olacağımız ziyaretimizde, öncelikle tünelleri ve geçmişini anlatan bir video izliyor olacağız.

 

Extra Tur : Blagaj Poçitel Turu Kişi Başı :10 Euro

 

Avrupa’nın en güçlü su kaynağının, Buna nehrinin doğduğu yere kurulmuş olan Blagay’ı ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından bir sonraki durağımız Poçitel. Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel`i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan eserleri görüyoruz.

 

Extra Tur : Dubrovnik Turu Kişi Başı :30 Euro

 

Bu turumuzda Hırvatistan`ın tatil cenneti Dubrovnik`e hareket. Dubrovnik panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi`ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir.

 

·         Sabah Kahvaltısı         : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

·         Öğle Yemeği               : Mostar şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.Rehber Tavsiyesi : Boşnak Böreği , Soğan Dolması , Köfte , Boşnak Kahvesi ,

·         Akşam Yemeği            : Serbest alınacak olup , tur ücretine dahil değildir.

·         Konaklama                 : Trebinje –Medugorje- Mostar

·         Para Birimleri             :Hırvatistan - Kuna ( Ortalama Kur 1 Euro : 7 Kuna ) , Bosna Hersek - Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM )

·         Rota                            :Saraybosna-Mostar (129 km), Mostar - Blagaj (15 km) Blagaj -Poçitel (25 km) ,Poçitel - Trebinje  (110 km), Dubrovnik- Trebinje (30 km)

·         Toplam Kat Edilecek Mesafe : 358 km

·         Otele Giriş Saati         : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:30

 

5. Gün : Mostar - Kotor - Budva - İşkodra

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden özel otobüsümüz ile hareket ederek Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ`a giriş yapıyoruz. Karadağ`daki ilk durağımız nefes kesici bir orta çağ kasabası olan, Balkanlardaki Fiyordları ile meşhur Kotor. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar`ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva`nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Ardından zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur`lu bir multi-milyardere satılması ile turizme kazandırılan muhteşem St. Stefan`ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola ve otelimize hareket. Geceleme ve Akşam yemeği İşkodra`da otelimizde.

·         Sabah Kahvaltısı         : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

·         Öğle Yemeği               : Budva şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.Rehber Tavsiyesi : Deniz Mahsulleri , Mezeler, Izgaralar , Yerel İçecekler

·         Akşam Yemeği            : Serbest alınacak olup , tur ücretine dahil değildir.

·         Konaklama                 : İşkodra

·         Para Birimleri             :Karadağ - Euro , Bosna Hersek - Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM )

·         Rota                            :Trebinje - Kotor (95 km), Kotor - Budva (23 km) , Budva - İşkodra (86 km)

·         Toplam Kat Edilecek Mesafe : 200 km

·         Otele Giriş Saati          : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 21:00

 

 

6. Gün : İşkodra - Prizren - Priştine - Üsküp

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Kosova Cumhuriyeti'ne geçiyoruz. İlk durağımız Prizren,  Mimari silueti ve 5 vakit minarelerinden yükselen ezan sesleri, yol ve dükkân levhalarındaki Türkçe ibareleri ile hemen ilk görüşte Anadolu Osmanlı kenti intibaını veren Prizren'de Sinan Paşa Camii, Halveti Tekkesi, Bayraklı Camii, Mehmet Paşa Hamamı görülecektir. Serbest zaman ve öğle yemeği molamızın ardından Başkent Priştine'ye hareket. Varışımıza istinaden yapacağımız panoramik şehir turumuzda 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Germia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlıların 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Camii, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Makedonya'ya geçiş ve Üsküp'e varışa istinaden gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Konaklama Üsküp' teki otelimizde.

·         Sabah Kahvaltısı         : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

·         KONAKLAMA OTELİ Ohrid - 4* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

Ohrid - 4* Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
28.02.2021-08.03.2021 Oda Kahvaltı - 449,00 EUR Seç 679,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay
07.03.2021-15.03.2021 Oda Kahvaltı - 449,00 EUR Seç 679,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay
14.03.2021-22.03.2021 Oda Kahvaltı - 449,00 EUR Seç 679,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay
21.03.2021-29.03.2021 Oda Kahvaltı - 449,00 EUR Seç 679,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay
28.03.2021-05.04.2021 Oda Kahvaltı - 449,00 EUR Seç 679,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay
04.04.2021-12.04.2021 Oda Kahvaltı - 449,00 EUR Seç 679,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay
11.04.2021-19.04.2021 Oda Kahvaltı - 449,00 EUR Seç 679,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay
18.04.2021-26.04.2021 Oda Kahvaltı - 449,00 EUR Seç 679,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay
25.04.2021-03.05.2021 Oda Kahvaltı - 449,00 EUR Seç 679,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·         Özel Dizaynlı Lux Sprinter araç ile ulaşım

·         Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

·         7 Gece 4* Otellerde Konaklama

·         Programda Belirtilen Şehir Turları

·         Otelde alınacak sabah kahvaltısı

·         Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri

·         Şehir Vergileri

·         Gümrük Vergileri

·         Programda belirtilen panoramik şehir turları.

·         Araç içi Sınırlı su ikramı

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·         Müze ve ören yeri giriş ücretleri

·         Otelde alınan ekstralar

·         Tüm kişisel harcamalar

·         Şoför ve rehber bahşişleri

·         Vize Ücreti (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR).

·         Yurtdışı çıkış harcı 50 TL

·         Seyahat Sağlık Sigortası

 

Genel Şartlar

Benzer Turlar