Paris Turu Pegasus Hava Yolları İle

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Paris Turu Pegasus Hava Yolları İle

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Havayolları ile S.Gökçen HL (SAW) – Paris (ORY) – S.Gökçen HL (SAW) gidiş dönüş uçak bileti

Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli,

 Belirtilen 3* otelde 3 gece oda kahvaltı bazında konaklama,

Havalimanı – otel – havaalanı transferleri,  

Paris panoramik şehir turu

  Versailles Sarayı Bahçeleri Turu

profesyonel rehberlik hizmetleri  

 Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€- 5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)

TÜRSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

1. Gün                  İSTANBUL – PARİS – VERSAİLLES

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 06.00’da hazır bulunulması sonrasında gerçekleştireceğiniz bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 1133 sefer sayılı uçuş ile saat 08.45 ’de Paris ‘e hareket. Yerel saat ile 10.30’da Paris ‘e varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile halen Avrupa ‘nın en büyük saray unvanını koruyan Versailles Sarayı’na hareket ediyoruz. 1919 yılında Versay Tarih Antlaşmasının imzalandığı, Kral XIV. Louis ve Napolyon ‘un yaz dönemlerinde vakitlerinin çoğunu geçirdikleri 2300 odalı bu Avrupa sarayın eşsiz peysaj eserleri ile donatılmış bahçesinde gerçekleştireceğimiz gezi sonunda (Versailles Sarayı Müzesi hariç), sarayın teras bölümünde birbirinden güzel manzara resimleri çekebileceksiniz..Rehberimizin süresini belirleyeceği serbest zaman dahilinde dileyen misafirlerimiz ön rezervasyon ve müsaitliğe bağlı olarak ilave ücret ödeyerek sarayın müze bölümünü gezebilirler. Versailles Sarayı bahçelerinde gerçekleştireceğimiz gezi sonrasında düzenlenecek panoramik Paris şehir turu esnasında görkemli meydanlarında yürüyecek, Opéra Binası, Vendome Meydanı, 365 sokak lambasıyla süslenmiş Concorde Meydanı, Champs Elysées Caddesi ile Eiffel Kulesi’nin zarafet içindeki şıklığına birlikte tanık olacağız. Şehir turu sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından akşam saatlerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek olan Louvre Müzesi & Paris Gece Turu programımızı (50 Euro) gerçekleştiriyoruz. Orta çağ döneminde savunma amaçlı kale olarak inşa edilen ancak Fransız devriminden müze olarak kullanılmaya başlayan, 2012 ‘de 10 milyona yakın kişinin ziyaret ettiği Louvre Müzesi, dünyanın en büyük müzelerinden biridir. Bünyesinde başlıcaları Mona Lisa, Venus de Milo gibi 35.000 ‘den fazla resim, heykel ve çeşitli sanat eserini barındıran müzenin bahçesinde 21 metre yüksekliğinde bir cam piramit görünümüne sahip anıt eser da bulunmaktadır. Louvre Müzesi ziyaretimiz sonrasında Paris ‘i akşam ışıkları altında keşfediyor ve sokaklarında gezimizi sürdürüyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

2. Gün                  PARİS – (Paris Fenomenleri Turu) – (Lido Show)

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Paris Fenomenleri (Eiffel Kulesinde Öğle Yemeği & Seine Nehri Tekne Gezisi & Montmartre & Sacré-Coeur & Notre Dame) turumuza katılabilirler (100 Euro). Paris Fenomenleri turumuzda ilk olarak Seine Nehri (Sen) tekne turu düzenliyoruz. Dünya üzerinde en çok bilinen nehirlerden olan 776 km. uzunluğundaki Seine Nehri şehri ikiye bölmektedir. Nehir üzerinde usul usul ilerleyen uzun teknelerle gerçekleştireceğimiz gezi esnasında Paris ‘in birçok ünlü binasını ve nehir üzerindeki 37 köprüyü eşsiz bir açıdan görüyor olacağız. Seine Nehri gezimiz sonrasındaki durağımız Paris ‘in hatta Fransa ‘nın sembolü olan Eiffel Kulesi olacaktır. 1889 Paris III. Evrensel Sergisi için Gustave Eiffel tarafından inşa edilen çelik ve demir karışımı bu eser kule, 1889 yılındaki Evrensel sergisi esnası ve sonrasında turistler tarafından büyük ilgi görünce yıkılmasından vazgeçilmiş ve günümüze kadar ayakta kalmıştır. 3 bölümden (kat) oluşan ve her bölümüne asansör ile çıkılan kulede önce Paris ’in eşsiz manzarasının tadını çıkartacak ve birbirinden güzel fotoğraflar çekecek, sonrasında ise Eiffel Kulesinde öğle yemeğimizi alacağız. Soft lunch tarzında servis edilen yemek sonrasında Paris Fenomenleri turumuza Paris ‘in en çok ziyaret edilen mekanı Notre Dame Katedrali ile devam ediyoruz. Her zaman şehrin dini merkezi durumunda olan katedral aynı zamanda esas kapsının önünde yer alan “kilometre sıfır” sayesinde konum olarak şehrin merkezi olarak da kabul edilir. Katedral ve kulelerine yapacağımız bu panoramik ziyaret bitiminde şehrin en ilgi çeken merkezlerinden biri olan hareketli Pigalle semtinden geçerek, günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği, sokak ressamları ve karikatüristleri ve birçok ünlü ressamın çalışmalarını yapmış olması sayesinde "Ressamlar Tepesi" adıyla bilinen ve Paris ‘in en yüksek noktasını oluşturan Montmartre Tepesi 'ne gideceğiz. 130 metrelik bu tepenin üstünde yükselen Sacré-Coeur Bazilikası ‘nı (Adaklar Kilisesi) gezdikten sonra, ressamlar meydanında portrenizi yaptırmak için serbest zamanımız olacaktır. Tam gün boyunca sürecek bu gezimizde son durağımız turumuzu tamamlıyoruz ve otelimize dönüyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Lido Show ‘a (110 €) katılarak 60 yıldır devam eden danslı gösterileriyle Paris gecelerinin en görkemli kabarelerinden biri olan LIDO SHOW u bizler için ayrılmış özel masalarda şampanya eşliğinde izleme fırsatı bulabilirler. Tur bitiminde otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

 

3. Gün         PARİS(Brugge & Gent Turu)

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz tam günlük Disneyland Turu ‘na (Tek park bileti 100 Euro & Çift park bileti 120 Euro) katılabilirler.

Dileyen misafirlerimiz ise tam günlük Brugge & Gent Turu programımıza (100 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak, eski çağlardan bu yana coğrafi konumu sayesinde Batı Avrupa ‘nın en önemli ticaret merkezlerinden olan çikolataları, dantelleri ve goblenleri ile ünlü şirin orta çağ kenti Brugge ‘ü gezeceğiz. Suyun içinde yer alan evleri ve kanallardan oluşan caddeleri sayesinde “Belçika ‘nın Venedik ‘i” olarak anılan Brugge, adeta bir rüya şehir. 2. Dünya Savaşı sırasında şans eseri zarar görmeyen şehrin tarihi yapısı ve orta çağ mimarisi günümüze kadar ayakta kalmıştır. Şehir meydanında karşımıza çıkan ve tek katlı, adeta pastayı andıran renkli çatılı evleri, kiliseler, heykeller ve taşlı orta çağ kent yolları bizi adeta bir masalın içine çekecek. Brugge gezimiz sonrasında ikinci durağımız Gent olacaktır. Orta çağdan bu yana Avrupa ‘nın en büyük ve zengin şehirlerinden biri olan Gent, günümüzde ise nemli bir liman kenti durumundadır. Adını “iki nehrin birleştiği yer” anlamında ”Ganda” kelimesinden alan Gent şehri, tıpkı Brugge ‘de de olduğu gibi kanallardan oluşan caddeleri sayesinde “Kuzey ‘in Venedik ‘i” olarak da adlandırılır. Kanalları, şirin taş sokakları, nehrin iki yakasında yer alan evleri, görkemli tarihi yapıları ile şehir, tam bir açık hava müzesi görünümünde. Tur bitiminde vereceğimiz kısa serbest zamanın ardından Paris ‘teki otelimize dönüyoruz. Otelimizde dinlenmek üzere serbest saatler.

 

4. Gün         PARİS – İSTANBUL

Kahvaltının ardından alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Havalimanına varışımız ile birlikte pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları ’nın PC 1136 sefer sayılı uçuşu ile 16:05 ’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 21:35 ’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na hoş geldiniz.

KONAKLAMA OTELİ Paris 3* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
16.10.2019-19.10.2019 - 349,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Vize Hizmet Bedeli Zorunlu Değil 120,00 EUR 120,00 EUR 120,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Havayolları ile S.Gökçen HL (SAW) – Paris (ORY) – S.Gökçen HL (SAW) gidiş dönüş uçak bileti

Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli,

 Belirtilen 3* otelde 3 gece oda kahvaltı bazında konaklama,

Havalimanı – otel – havaalanı transferleri,  

Paris panoramik şehir turu

  Versailles Sarayı Bahçeleri Turu

profesyonel rehberlik hizmetleri  

 Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€- 5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)

TÜRSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),

Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,

Panoramik şehir turlarında müze ve ören yerleri girişleri,

 İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)

 İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro) 

Genel Şartlar

Avantajlı Ekstra Tur Paketi ve Pakete Dahil Olan Turlar : 250 Euro yerine 225 EURO !!!

Louvre Müzesi & Paris Gece Turu (50 €) + Paris Fenomenleri Turu (100 €) + Brugge & Gent Turu (100 €)

Fransa Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı

  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş
  Orjinal ve fotokopisi birlikte verilmeli.
  Son 1 yıl içerisinde çıkartılmış Orjinali ve fotokopisi teslim edilmelidir.

Benzer Turlar