Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • HES Kodu Kontrolü
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Rio Karnavalı Turu Thy İle 6 Gece

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·       Türk Havayolları ile İstanbul – Sao Paulo gidiş – dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

·       Yerel Havayolları ile Sao Paulo – Rio de Janeiro ekonomi sınıf uçak bileti

·       6 Gece 4 ve 5 yıldızlı otellerde oda & kahvaltı konseptinde konaklama

·       Tur Programında Belirtilen Tüm Turlar ve Yemekler (1 Adet İçecek Dahil)

·       Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

·       Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

·       Seyahat Sağlık Sigortası

1.GÜN - İstanbul – Sao Paulo – Rio De Janeiro (24 Şubat 2022)

Bu sabah saat 07.00’de İstanbul havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde buluşuyoruz. Takiben bilet ve pasaport işlemlerimizi tamamlayarak Brezilya’nın en önemli kentlerinden biri olan, metropol şehri  Sao Paulo’ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile akşam 17.50’de havalimanına varışımızın ardından iç hatlar terminaline geçiş yaparak; sahilleri ve eğlenceli hayatıyla dünyaya ün salmış Rio de Janeiro şehrine uçuşumuzu yapmak üzere işlemlerimizi tamamlıyoruz. Yerel havayolları ile yapacağımız keyifli bir uçuşun ardından Rio de Janeiro’ya varış ve konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz. Giriş işlemlerimizin ardından dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz.

2.GÜN - Rio De Janeiro (25 Şubat 2022)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Rio de Janeiro şehir turumuzu yapmak üzere özel aracımızdaki yerlerimizi alıyoruz. Keyifli bir gün bizleri bekliyor. Şehir turumuza ilk olarak eski şehir merkezine giderek Lapa diye bilinen ve 1502 yılında körfeze gelen ilk Portekizli yerleşimciler tarafından kurulan şehrin merkezini ziyaret edeceğiz ve burada yer alan tarihi su kemerini fotoğraflıyoruz. Yapacağımız kısa yürüyüşlerle Cinelandia bölgesinde bulunan Opera Binası ve Belediye sarayı  gibi tarihi binaları göreceğiz. Ardından turumuza devam etmek üzere Metropolitan Katedraline gidiyoruz. İlginç bir mimariye sahip olan bu katedrali içeriden ve dışarıdan ziyaret ettikten sonra çok ünlü Maracana stadyumunu panoramik olarak gezmeye gideceğiz. Tekrar tur otobüsümüz ile Rio de Janeiro’nun en ünlü plajlarını görmeye gidiyoruz. Lebnon plajından başlıyoruz ve hemen akabinde  şarkılara bile konu olan İpanema sahillerini gezeceğiz. Dünyaca ünlü surf severlerin bile mutlaka uğradıkları yer olan Arpoador kayalıklarını göreceğiz ve son olarak Copacaba plajı ile turumuzu sonlandırıyoruz. Bu cennet plajlarda serbest zaman vererek güneşin ve kumun tadını çıkarıyoruz. Geceleme Rio de Janeiro otelimizde.

3.GÜN - Rio De Janeiro / Corcovado Turu – Sugar Loaf Turu(26 Şubat 2022)

Bugün otelimizde  kahvaltımızı aldıktan sonra Rio de Janeiro keşfimize devam etmek üzere yola koyuluyoruz. Şehrin en önemli simgeleri olan ve dünyaca bilinen yerleri görmeye gidiyoruz. Günümüze ilk olarak Sugar Loaf (Şeker Tepesi) turu ile başlayacağız. Araçla kısa bir süre gittikten sonra varacağımız noktada tesislere giriş yaparak teleferikler ile eğlenceli ve macera dolu bir yolculuk yapıyoruz. Vardığımız nokta Urca tepesi, burada kurulan teleferik ile ilgili tarihi bilgiler aldıktan ve fotoğraflarımızı çektikten sonra müthiş bir manzaraya sahip olan  şeker tepesine çıkmak üzere 2. Teleferik yolculuğumuzu yapıyoruz. Portekizliler tarafından keşfedilince şeklinden dolayı şeker tepesi denen yerde güzel bir vakit geçireceğiz. Ardından tekrar aşağı inerek sıradaki ziyaret noktamız olan Dünya’nın 7 harikaları arasında yerini hep koruyan Cristador , (İsa Heykeli) ziyaretimizi yapmak üzere aracımıza biniyoruz. Dünyanın en büyük  şehir ormanı olma unvanına koruyan ve aynı zamanda yağmur ormanlarının bir parçası olma özelliğine sahip Tijuca ormanı içerisinden tren ile Corcovado dağının zirvesine kadar çıkıyoruz. Burada yer alan devasa büyüklükteki İsa Heykeli sizleri çok şaşırtacak. Fotoğraflar ve videolar çektikten sonra rehberimizden en detaylı bilgileri alarak turumuzu bitiyoruz. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında Brezilya’nın ünlü Churrascaria et restoranında alacağız. Günün sonunda Copacabana plajındaki otelimize dönerek serbest zaman veriyoruz. Geceleme otelimizde.

4.GÜN - Rio De Janeiro - KARNAVAL GÜNÜ (27 Şubat 2022)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zamanımız olacak. Rio de Janeiro’da karnaval zamanı bütün sokaklar değişik karnaval etkinlikleri ile doludur.  Arzu edenler RİO KARNAVALI resmi geçit törenlerinin yapıldığı Sambadrome alanına giderek burada ünlü samba okullarının birbirinden değişik koreografilerle ve kostümlerle hazırlandıkları inanılmaz gösterilerini izleyebilirler. (Sambadrome giriş biletleri için detaylı bilgileri programın sonunda bulabilirsiniz.)  Konaklama Rio de Janeiro otelimizde.

5.GÜN  Rio De Janeiro - KARNAVAL GÜNÜ (28 Şubat 2022)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zamanımız olacak. Rio de Janeiro’da karnaval zamanı bütün sokaklar değişik karnaval etkinlikleri ile doludur.  Arzu edenler RİO KARNAVALI resmi geçit törenlerinin yapıldığı Sambadrome alanına giderek burada ünlü samba okullarının birbirinden değişik koreografilerle ve kostümlerle hazırlandıkları inanılmaz gösterilerini izleyebilirler. (Sambadrome giriş biletleri için detaylı bilgileri programın sonunda bulabilirsiniz.) Konaklama Rio de Janeiro otelimizde.

6.GÜN - Rio De Janeiro – Sao Paulo – İstanbul (1 Mart 2022)

Otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben çıkış işlemlerimizi yaparak Sao Paulo’ya gidiyoruz.  Varışımızın ardından hiç vakit kaybetmeden çevreyi keşfetmek üzere otelden ayrılıyoruz. Turumuz esnasında Central mercado (yerel pazar), devasa yeşil alanlarla kaplı Ibirapuera Parkı , São Paulo'nun ikonik anıt sembolü ve şehrin eşsiz panoramik manzarasını görebileceğimiz MAC Müzesi'nin terası ziyaret edeceğimiz başlıca yerler olacaktır. Ardından ikonik 23 Mayıs caddesi boyunca Liberdade Japon mahallesine doğru ilerliyoruz. Daha sonra Sé Katedrali'nde mola vereceğiz ve birkaç tarihi binadan geçerek şehir merkezini keşfetmeye devam edeceğiz. Daha sonra çok kültürlü Paulista Bulvarı, Jardins mahallesi, Oscar Freire caddesinden geçerek renkli grafitlerle dolu sokağı gezerek fotoğraf çekip sokak sanatlarını izliyoruz. Turumuzun ardından konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz.

 

7.GÜN - Sao Paulo – İstanbul (2 Mart 2022)

Gece yarısı otelimizden ayrılarak eve dönüş yolculuğumuza başlamak üzere Sao Paulo havalimanına transfer olacağız.  Check-in ve bilet işlemlerimizi tamamlıyoruz. Pasaport kontrolümüzün ardından Türk Havayolları tarifeli seferi ile 03.55’de uçağımız kalkacak. İstanbul havalimanına varış saatimiz yerel saat ile 22.30’da olacaktır.  Turumuz sona eriyor. 

KONAKLAMA OTELİ Rio De Janerio – 5* Hilton Copacabana vb. Sao Paulo – 4* Novotel Jatagua vb.
KONAKLAMA OTELİ Rio De Janerio – 5* Faremont Copacabana vb. Sao Paulo – 4* Novotel Jaragua vb.

Fiyat Tablosu

Dönem

Rio De Janerio – 5* Hilton Copacabana vb. Sao Paulo – 4* Novotel Jatagua vb.

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
24.02.2022-02.03.2022 Oda Kahvaltı - 3.299,00 USD Seç 3.989,00 USD Seç 3.299,00 USD Seç Detay

Rio De Janerio – 5* Faremont Copacabana vb. Sao Paulo – 4* Novotel Jaragua vb.

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
24.02.2022-02.03.2022 Oda Kahvaltı - 3.799,00 USD Seç 4.789,00 USD Seç 3.799,00 USD Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
27 Şubat – Karnaval Bileti SAMBADORE Zorunlu Değil 345,00 USD 345,00 USD 345,00 USD
28 Şubat – Karnaval Bileti SAMBADORE Zorunlu Değil 250,00 USD 250,00 USD 250,00 USD

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·       Türk Havayolları ile İstanbul – Sao Paulo gidiş – dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

·       Yerel Havayolları ile Sao Paulo – Rio de Janeiro ekonomi sınıf uçak bileti

·       6 Gece 4 ve 5 yıldızlı otellerde oda & kahvaltı konseptinde konaklama

·       Tur Programında Belirtilen Tüm Turlar ve Yemekler (1 Adet İçecek Dahil)

·       Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

·       Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

·       Seyahat Sağlık Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·       Yurtdışı Çıkış Harcı

·       Kişisel Harcamalar ve Bahşişler

·       Programda Belirtilmeyen Yemekler ve Turlar

·       Sambadrome Karnaval Geçidi Biletleri

Genel Şartlar

Benzer Turlar

Canlı Destek