Roma Turu Pegasus Havayolları İle Yılbaşı Özel

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Roma Turu Pegasus Havayolları İle Yılbaşı Özel

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Hava Yolları özel seferi ile Sabiha Gökçen HL – Bologna – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,

Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

Seçeceğiniz kategorideki otelde 3 gece oda & kahvaltı konaklama

Havalimanı – otel – havalimanı transferleri

Türkçe rehberlik hizmeti

Bologna panoramik şehir turu

Otel ve turist şehir vergileri,

TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

29 Aralık İSTANBUL – BOLOGNA – (Floransa Rönesans & Orta Çağ ve Siena Turu) – ROMA  

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali ‘nde uçuşunuzdan 3 saat önce hazır bulunarak gerçekleştireceğiniz bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemleri ardından, uçak bekleme kapısında rehberimiz ile buluşma. Pegasus Havayolları ‘nın PC6931 sayılı özel seferi ile 05:55 ‘de Bologna ‘ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 06:40 ‘da Bologna Havalimanı ‘na varışımız ardından Roma ‘ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak Floransa Rönesans & Orta Çağ ve Siena Turu (60 Euro) programımızı gerçekleştiriyoruz. Turumuzun ilk bölümünü oluşturan, Pinokyo’nun memleketi olan Floransa ‘da önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görme fırsatı bulacağız. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo ‘nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Turumuzda bir sonraki durağımız Siena olacaktır. Siena, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. Toscana Bölgesi’nin bu görülmeye değer köşesinde yapacağımız turumuzun ardından Roma ‘daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman

30 Aralık ROMA – (Roma İkonları & Vatikan & Nemi & Castel Gondolfo & Outlet Turu)

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Roma İkonları & Vatikan & Castel Gondolfo & Nemi & Outlet Turu (75 Euro) düzenliyoruz. Urbs caput mundi yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti ’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Ardından bir sonraki durağımız Castel Gondolfo olacaktır. Castel Gondolfo, İtalya ‘nın doğal güzellikleri ile bilinen ve Papa ‘nın yazlık sarayına ev sahipliği yapıyor olması ile tanınan, Albano Gölü kıyısında konumlanmış, dini figürler taşıyan arkeolojik eserlere sahip bir kasabadır. Castel Gondolfo gezimiz sonrasında Nemi ‘ye uğruyoruz. Çilek köyü olarak bilinen ve renk renk evleri, yemyeşil doğasıyla ziyaretçilerini çeken Nemi köyü turumuz sonrasında keyifli bir alışveriş için outlet center ziyareti, ardından turumuzun sonu. Roma’daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

31 Aralık ROMA – (Napoli Turu) – (Roma Şehir Merkezinde Yılbaşı Gecesi)

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Napoli Turu (60 Euro) programımıza katılabilirler. Napoli turunda Posilipo tepesine çıkarak Vezüv Yanardağı ve Napoli şehri ile tüm limanın eşsiz manzarasında bir fotoğraf molası veriyoruz. Garibaldi Meydanı, Via Toledo , şehrin en eski semti olarak adlandırılan Centro Storico , eski liman, Kristof Colombo caddesi, Castel Nuovo ve Pizza Mercato görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Roma ‘daki otelimize transfer. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimiz ile birlikte, şehir merkezinde gerçekleşecek renkli yılbaşı eğlencelerine tanık olmak ve yeni yıla Roma ‘nın büyülü atmosferinde girmek için Roma Şehir Merkezinde Yılbaşı Gecesi (40 Euro) programımızı gerçekleştiriyoruz. Tüm misafirlerimize yeni yılın sağlık, mutluluk, neşe, başarı, sevgi ve huzur getirmesini dileriz. Mutlu yıllar! Gece yarısı sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

01 Ocak ROMA – (Orvieto Turu) – BOLOGNA – İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Bologna ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak Orvieto Turu (35 Euro) programımızı düzenliyoruz. Turumuzda, katedrali ve beyaz şaraplarıyla ünlü, şahin tepesi Orvieto’ya çıkıyor ve manzaranın tadını çıkarıyoruz. Süresini rehberimizin belirleyeceği kısa bir fotoğraf molasının ardından Bologna ‘ya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Bologna ‘ya varışımız ile birlikte şehir turu. Orta Çağ mimarisinden izler taşıyan binalarında kullanılan tuğlaların rengi sebebi ile “Kızıl Şehri” olarak da adlandırılan Bologna, İtalya ‘nın ekonomik ve tarihi zenginlikleri açısından en önemli şehirlerindendir. 2000 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilen şehir, Umberto Eco ‘nun akademisyenlik yaptığı ünlü Bologna Üniversitesine ev sahipliği yapması yanı sıra bolonez sosa ismini veren şehir, zengin mutfak kültürü ile de dünyaya ismini duyurmuştur. Tüm bu tarihi ve mutfak kültürünü yansıtan eserlerini panoramik olarak göreceğimiz Bologna şehir turumuz sonrasında Bologna Havalimanı ‘na transfer. Bagaj teslim, bilet ve pasaport işlemleri ardından Pegasus HY ‘nın PC6932 sayılı özel seferi ile 19:50 ‘de İstanbul ‘a uçuş. TSİ 00:20 ‘de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu.

KONAKLAMA OTELİ 3* Yarı Merkezi Otel vb.
KONAKLAMA OTELİ 4* Oteller (Yarı Merkezi)
KONAKLAMA OTELİ 4* Otel (Şehir Dışı)

Fiyat Tablosu

Dönem

3* Yarı Merkezi Otel vb.

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
29.12.2019-01.01.2020 Oda Kahvaltı - 299,00 EUR Seç 419,00 EUR Seç 299,00 EUR Seç Detay

4* Oteller (Yarı Merkezi)

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
29.12.2019-01.01.2020 Oda Kahvaltı - 339,00 EUR Seç 489,00 EUR Seç 339,00 EUR Seç Detay

4* Otel (Şehir Dışı)

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
29.12.2019-01.01.2020 Oda Kahvaltı - 249,00 EUR Seç 369,00 EUR Seç 249,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar) Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Seyahat Sigortası (65 Yaş Üstü) Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli Zorunlu Değil 120,00 EUR 120,00 EUR 120,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Hava Yolları özel seferi ile Sabiha Gökçen HL – Bologna – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,

Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

Seçeceğiniz kategorideki otelde 3 gece oda & kahvaltı konaklama

Havalimanı – otel – havalimanı transferleri

Türkçe rehberlik hizmeti

Bologna panoramik şehir turu

Otel ve turist şehir vergileri,

TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Schengen vizesi servis ve harç bedeli 

Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,

Müze ve ören yerleri girişleri,

İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)

İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası 

Yılbaşı Gecesi Gala programı

Genel Şartlar

İtalya Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı

  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş
  Orjinal ve fotokopisi birlikte verilmeli.
  Son 1 yıl içerisinde çıkartılmış Orjinali ve fotokopisi teslim edilmelidir.

Benzer Turlar