Roma ve Köyleri Turu Thy İle

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Roma ve Köyleri Turu Thy İle

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları ile İstanbul / Roma / İstanbul arası gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak biletleri
Klimalı otobüsler ile tüm transferler
Roma'da seçilecek otellerde 3 gece oda&kahvaltı konaklamalar
Roma Panoromik Şehir Turu
Profesyonel Tatilbudur Türkçe rehberlik hizmeti
Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)
Havalimanı vergisi ve Hizmet bedeli

1.Gün: İstanbul-Roma

 Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Tatilbudur kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 08:30’da buluşma. Türk Havayolları tarifeli seferi İle 11:00’da Roma’ya hareket. Varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ile şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Dünya tarihinin ve İtalya’nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında Colosseum, Roma şehri ve tarihinin doğduğu Forum Meydanı, Forum Meydanı’nın en meşhur caddesi olan ve Mussolini’nin kendine özel olarak açtırmasıyla ünlü Via Foridei Imperiali, Roma’nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Melekler Şeytanlar ve Vatikan turuna katılarak Roma’nın tamamını görme imkânı elde edeceklerdir. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Geceleme Roma’da otelimizde.

Ekstra Tur:   Melekler Şeytanlar ve Vatikan Turu: 25 Euro

 Melekler ve Şeytanlar turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, her adım başı Roma’nın bir başka şaheserini görme imkânı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce, Venezia Meydanı sonra ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenlerini ve İspanyol Meydanı’nı geziyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi’yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Vatikan’a gidiyoruz. Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro’da Rönesans’ın dev sanatçıları Leonardo Da Vinci ve Michelangelo’nun şaheserlerini gördükten sonra San Pietro Meydanı’nı geziyoruz.

2. Gün Roma – Civita di Bagnoregio

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz için Ekstra olarak Civita di Bagnoregio ve Orvieto turu.

Ekstra Tur : Civita di Bagnoregio ve Orvieto Kişi Başı 80 Euro

Kralın Banyosu anlamına gelen Civita di Bagnoregio hareket. Etrüskler tarafından yaklaşık 2500 yıl önce kurulmuş. Varışımızın ardından otobüsümüzden iniyoruz. Köy, erozyon nedeniyle dış dünyadan izole olmuş. Bu nedenle sadece bir köprü vasıtasıyla ve yaya olarak köye ulaşmak mümkün. Köprüyü geçtikten sonra kapıdan içeri girer girmez sanki görünmez bir zaman tünelinde seyahat ediyormuş gibi hissediyorsunuz. Kapı direk olarak orta çağ evlerinin sarmaladığı bir meydana açılıyor, meydanın tam ortasında köyün kilisesi “San Donato” ve onun çan kulesi var. Önce Etrüks tapınağı, sonrasında Roma tapınağı olarak kullanılmış ve şu an kilise olarak kullanımına devam ediyor. Köyde tümüyle orta çağ havası hakim, köydeki evler ya da sokaklar Rönesans’tan hiç etkilenmemiş, sadece kilisenin ön cephesi Rönesans döneminde yenilenmiş.Rehberimizin anlatımları ve resim molalarının ardından bu kasabadan ayrılarak Orvieto’ya doğru yola çıkıyoruz. Orvieto’ya varışımızın ardından Feniküler ile şehire çıkıyoruz. İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto’da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo’su ve  San Patrizo sarnıcı gezildikten sonra serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saate Roma’ya transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün Roma – Frascati - Nemi – Palestrina - Tivoli

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Roma kasabaları ekstra turuna katılabilirler.

Ekstra Tur :  Roma Kasabaları Kişi Başı 70 Euro

Bu turumuzda ilk durağımız Frascati. Tarihi oldukça eskilere ve ticaret yollarının ortasında yer alan Frascati, antik dönemden bu günlere ulaşan zenginliğini birbirinden güzel Villalar ile taçlandırıyor. Rönesans ve barok dönemden kalan bu sanat eseri villaları ile güzel bir sayfiye yeri olan Frascati, beyaz şarabı ile ünlü bu kasabamızda şarap alışverişini ardından durağımız Nemi ve Castel Gondolfoya hareket. Roma’nın güneyinde, şehir merkezine 1 saat mesafede, volkanik göller bölgesinde, Papanın yazlık malikânesinin bulunduğu Gandolfo Köyünde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından gideceğimiz Nemi Köyü, tarihi ve doğal güzellikleriyle meşhurdur. Anthony Quinn’in ünlü Kasabanın Sırrı filminden hatırlayacağınız Nemi, envai çeşit dağ çileği ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, yaş ortalamasının 70-80 olduğu, kendinizden başka bir turist göremeyeceğiniz, karakteristik, ufak bir İtalyan köyüdür. Bu gezide Papaların ve ünlü Romalıların yazlık ve kışlık evlerinin bulunduğu bölge olan, aynı zamanda beyaz şarabı, piknik alanları ve muhteşem manzaralarıyla Castelli Romani Bölgesini tanıyoruz. Ardından Palestrina’ya transfer. Antik dönemlerden beri ticaret merkezi olan Palestrina, Roma’ya 10 dakika uzaklıkta yer alması ile gezginlerin en sevdiği duraklardan biri oldu. İkinci Dünya Savaşı’nda bombalandığında ortaya çıkan tarihi taraçaları ile sizi zamanda yolculuğa çıkaracak olan Palestrina, müzik ve kültürle iç içe bir kasaba. Serbest zaman ve fotoğraf molamızın ardından Tivoli’ye transfer. Varışımızın ardından Villa d’Este , Villa Adriana, Tempio della Sibilla, Chiesa di San Francesco gezilecek yerler. Turumuzun ardından Roma’ya hareket ve geceleme Roma’da ki otelimizde.

4.Gün Roma – İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Roma Hava alanına transfer ve Türk Hava Yollarının TK 1838 sefer sayılı uçağı ile 13:40’ Sabiha Gökçen’e hareket. Varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir sonra ki Tatilbudur organizasyonda görüşmek üzere.

 

KONAKLAMA OTELİ Roma 3* Hotel Torre di Pratolungo vb.

Fiyat Tablosu

Dönem

Roma 3* Hotel Torre di Pratolungo vb.

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
22.08.2019-25.08.2019 Oda Kahvaltı - 499,00 EUR Seç 649,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay
05.09.2019-08.09.2019 Oda Kahvaltı - 499,00 EUR Seç 649,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay
19.09.2019-22.09.2019 Oda Kahvaltı - 499,00 EUR Seç 649,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları ile İstanbul / Roma / İstanbul arası gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak biletleri
Klimalı otobüsler ile tüm transferler
Roma'da seçilecek otellerde 3 gece oda&kahvaltı konaklamalar
Roma Panoromik Şehir Turu
Profesyonel Tatilbudur Türkçe rehberlik hizmeti
Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)
Havalimanı vergisi ve Hizmet bedeli

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Vize Ücreti: 120 Euro
Seyahat Sigortası: 15 Euro
Yurtdışı Çıkış Harç Pulu: 15 TL
Bahşiş: 5 Eur (Otobüs ve yerel servisler için rehber tarafından tahsil edilir)
İtalya'da yabancı turistlerden alınan şehir vergileri, otel girişlerinde misafirlerimiz tarafından ödenir.

Genel Şartlar

İtalya Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı

  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş
  Orjinal ve fotokopisi birlikte verilmeli.
  Son 1 yıl içerisinde çıkartılmış Orjinali ve fotokopisi teslim edilmelidir.

Benzer Turlar