Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 7 Gece, 8 Gün
 • Basel(1) – Breisach*Colmar & Riquewihr– Strazburg – Mannheim(1)*Heidelberg Rüdesheim(1) ‘’Romantik Ren Geçişi’’ Koblenz(1) – Linz am Rhein – Köln – Amsterdam(1)
Romantik Ren Nehri 5* Dlx Nehir Gemisi Viva Moments ile Kurban Bayramı Özel 7 Gece TCR001 Harita
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana *
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu *
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane *
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi *
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför *
 • Market
 • Fitness
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana (Ücretli)
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu (Ücretli)
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane (Ücretli)
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför (Ücretli)
 • Market
 • Fitness

Müşteri Puanı

Harika

Kullanıcılar tarafından yapılan yoruma göre 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Değerlendirme

Oda 6/10
6/10
Yemek 9/10
9/10
Hizmet 7/10
7/10
Fiyat Performans %60
60%

Müşteri Görüşleri (30 Yorum)

EB

E*** B***

"Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus."

16.05.2017

ZT

Z*** T***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium."

23.04.2017

MA

M*** A***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus."

15.02.2017

Toplam 48 yorumdan 1 ile 6 arası yorumlar gösterilmektedir.

Fiyatlar
Tur Programı
Tur Programı seçilen tarihe göre değişiklik gösterebilmektedir.
1. Gün / 16.06.2024  İSTANBUL HAVALİMANI – BASEL (İSVİÇRE)
İstanbul Havalimanı  Dış Hatlar Terminali, Türk  Havayolları kontuarı önünde saat 05.00’te buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1923 no’lu seferi ile saat 07.50’de Basel’e hareket. Yerel saat ile 09.55’te varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile ekstra olarak düzenlenecek Basel Şehir Turu için hareket ediyoruz. Turumuz sonrası Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz bu gece Basel limanında demirli kalacaktır.

2. Gün / 17.06.2024  BASEL – BREISACH*Colmar & Riquewihr Turu
Gemimiz sabah 07.00’de Basel Limanından hareket edecek olup saat 13.30’da Breisach limanına yanaşacaktır. Gemide alınacak öğle yemeğinin ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Colmar & Riquewihr Turumuz için Breisach limanına 30 km uzaklıktaki Alsas bölgesinin incisi olarak kabul edilen Colmar’a hareket ediyoruz. Özgürlük heykelinin mimarı Frederic Auguste Bartholdi eserleri, Küçük Venedik bölgesi ve Alman, Fransız mimarisi evlerini görüyoruz. Ardından Orta çağ şehri Riquewihr’e hareket ediyoruz. Alsas üzüm bağlarının yoğun olduğu bu bölgede yol üzerinde bir çok bağ görebilir yerel içkilerden tadabilirsiniz. Turumuz sonrası gemimize transfer. Gemimiz bu akşam saat 19:30’ da limandan hareket edecektir. Geceleme gemimizde.

3. Gün / 18.06.2024 STRAZBURG  *Strazburg Turu
Gemimiz sabaha karşı 03.00’de Strazburg/Kehl limanına yanaşacaktır. Gemide alınacak kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek Strazburg Turumuz için özel aracımız ile gemimizden hareket ederek Fransa’nın tarih yüklü şehri Strazburg turumuza başlıyoruz. 1988 yılında Unesco tarafından dünya mirası listesine alınan Strazburg aynı zamanda Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlementosunu barındırır. Nüfus olarak Fransa’nın yedinci büyük kenti olan Strazburg’da ilk olarak Avrupa İnsan Hakları mahkemesini ziyaret ediyoruz. Bina önünde vereceğimiz fotoğraf molası ardından tarihi şehre gelip yürüyüş turumuza başlıyoruz. Bu turda tarihi caddeler, Notre Dame Katedrali, Rohan Sarayı, Kammerzehl, Alışveriş caddeleri ve Kleber  meydanı görülecek yerler arasındadır. Daha sonra dileyen misafirlerimiz ile Petit France (Küçük Fransa) mahallesine yürüyerek gidiyoruz. Turumuz Strazburg merkezinde vereceğimiz serbest zaman ile son buluyor. Turumuz sonrası gemimize transfer. Gemimiz saat 14.00’de Mannheim limanına hareket edecek olup gece saat 23.00’de Mannheim limanına yanaşacaktır. Geceleme gemide.

4. Gün / 19.06.2024  MANNHEIM *Heidelberg Şehir & Kale Turu ve Mannheim Şehir Turu
Gemide alınacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Heidelberg Şehir & Kale Turu ve Panoramik Mannheim Şehir Turumuz için özel aracımız ile gemiden hareket ediyoruz. Şehir merkezinin karelere ayrılarak imar edilmesinden dolayı Quadratestadt (Kareler Şehri) olarak bilinen Mannheim’da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Fernmeldeturm (Televizyon ve Kominikasyon kulesi), Wasser Turm (Su kulesi), Şehir parkı, Türk Bölgesi görülecek yerler arasındadır. Mannheim turu sonrası 20 km uzaklıktaki, Almanya'nın en eski üniversitesinin bulunduğu Heidelberg şehrine gidiyoruz. Heidelberg şehir turunda; Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılan, Şehri ikiye bölen Neckar nehri ve sarayı ile birlikte tablo güzelliğine sahip olan, şehir nüfusunun çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu Heidelberg şehrini geziyoruz. Heidelberg aynı zamanda kentin adıyla da anılan matbaa ve baskı makineleri ünlüdür. Heidelberg Sarayı, saray mahsenlerinde sergilenen dev boyutlardaki fıçı Grosses Fass, halk arasında eski köprü (Alte Brücke) diye anılan Carl-Theodor Brücke ve Eski şehrin tam ortasında yer alan Heiligegeistkirche(Tarihi Kilise) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası limanında bizleri bekleyen gemimize dönüş. Gemimiz saat 14.30’da limandan hareket edecek olup saat 20.30’da Rüdesheim limanına yanaşacaktır. Geceleme Rüdesheim limanında demirli gemimizde.

5. Gün / 20.06.2024 RÜDESHEİM *Turistik Tren ile Üzüm Bağları ve Siegfried’s Müzik Aletleri Müzesi 
Gemide alınacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Turistik Tren ile Rüdesheim Üzüm Bağları ve Siegfried’s Müzik Aletleri Müzesi turumuz için gemiden hareket ediyoruz. Ren nehrinin kalbinde, Lorelei vadisi’nin güney girişinde yer alan, şarap üretiminde oldukça ileri olan ve güzelliği ile UNESCO Dünya Kültür Mirası parçası olan şirin bir kasabadır. Bu şirin kasaba'da yapılacak Turistik Tren turunda; Kasabanın meşhur üzüm bağları arasından panoramik bir gezinti yapıyoruz. Tren turu sonrası kasaba merkezindeki Siegfried Müzik Aletleri Müzesini rehberlerimiz eşliğinde geziyoruz. Dünyaca ünlü bu müzede eşi benzeri olmayan el yapımı müzik aletlerini görme ve dinleme fırsatı bulabileceksiniz. Gemiye yürüyerek dönüş yolumuz üzerinde Restoran & Barları ile ünlü Drosselgasse görülecek yerler arasındadır. Grosselgasse caddesinde Rüdesheimer caffee içmenizi tavsiye ederiz. Turumuz sonrası gemimizde dönüş. Gemimiz saat 12.00’de Rüdesheim limanında hareket ederek saat 16.30’da Koblenz limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz ile birlikte ücretsiz olarak düzenleyeceğimiz Koblenz Yürüyüş Turumuza katılabilirler. Mosel nehrinin Ren nehrine döküldüğü, Almanların ‘’Deutsches Eck – Alman Köşesi’’ olarak adlandırdıkları, yaklaşık 115.000 nüfuslu ve 2000 yılı aşkın tarihi ile Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Koblenz’de yapacağımız yürüyüş turunda; Eski şehir, Florinsmarkt meydanı, Barok ve Gotik binalar ve alışveriş caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası gemimize dönüş ve geceleme Koblenz limanında ki gemimizde.

6. Gün / 21.06.2024 LİNZ AM RHEIN – KÖLN *Köln & Düsseldorf Şehir Turu
Gemimiz sabah saat 07.00’de Koblenz limanından ayrılarak saat 09.30’da Linz am Rhein limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte gemide alınacak kahvaltı sonrası özel aracımız ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek Köln & Düsseldorf Şehir Turu için gemiden hareket ediyoruz. (Tura katılmayan misafirlerimiz için gemimiz saat 12.00’de Köln’e hareket edecek olup saat 15.00’de Köln’e yanaşacaktır.) Dünya’nın ve Almanya’nın moda ve fuar merkezlerinden birisi olan Düsseldorf’a varışımız ile birlikte yürüyüş turumuza başlıyoruz. Ren nehri kıyıları, Eski şehir, Dünyanın en lüks bulvarlarından birisi olan Königsallee bulvarı, alışveriş caddesi, 240 m yükseklikteki Rhen Kulesi(giriş hariç) ve yeni gelişen modern mimari örneği binaları ile ünlü Media Hafen bölgesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Köln Turumuz için hareket ediyoruz. Köln'e varışımız ile birlikte otobüsümüz ile Ren nehrinin ikiye böldüğü ve her iki yakasının 8 köprü ile birbirine bağlandığı, Orta çağ kenti olan Köln’de yapacağımız şehir turunda; ünlü Gotik Köln Katedrali, eski şehir meydanı, alışveriş caddeleri, Roma döneminden kalıntılar ve kiliseler, Kolonya alabileceğiniz dükkanlar görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası Köln limanındaki gemimize dönüş. Gemimiz bu akşam saat 21.00’de Köln limanından hareket edecektir. Geceleme gemide.

7. Gün / 22.06.2024 AMSTERDAM *Amsterdam Şehir & Kanal Turu
Gemimiz öğleden sonra saat 15.00’de Amsterdam limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek Amsterdam Şehir ve Kanal Turu için hareket ediyoruz. İlk olarak yaklaşık bir saat sürecek Amsterdam kanalları tekne gezimiz oluyor. Amsterdam şehrini oluşturan ünlü kanallar, tarihi binalar, köprüler ve liman bölgesi görüldükten sonra özel otobüsümüz ile şehri gezmeye devam ediyoruz. Sonrasında Hollanda’nın simgesi olan Yel Değirmeni önünde fotoğraf molası veriyoruz. Şehrin ünlü Mavi Köprü, Sıska Köprü, Çiçek Pazarı, Rokin Caddesi, Dam Meydanı ve Damrak caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası gemiye transfer ve geceleme Amsterdam limanında demirli gemimizde.

8. Gün / 23.06.2024 AMSTERDAM *Marken & Volendam – İSTANBUL 
Gemide alınacak kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası  arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek mutlaka görmenizi önerdiğimiz gerçek Hollanda olarak bilinen Amsterdam’ın kuzeyine 1400 kişinin yaşadığı Marken adasına geçiyoruz. Eskiden bir balıkçı adası olan Marken ellili yıllarda meydana gelen büyük taşkın sonrası ana karaya set ile bağlanmıştır. Kendine özgü mimarisi ile adada çok keyifli bir yürüyüş ardından liman bölgesinde serbest zamanımız oluyor. Limandaki cafeler manzara eşliğinde sizlere güzel anlar yaşatacaktır. Marken sonrası Volendam kasabasına gidiş yolu üzerinde Yerel bir peynir çiftliğinde, Hollanda'nın meşgur Gauda peynirlerinden tatma ve satın alma imkanı bulacaksınız. Volendam kuşkusuz Hollanda’ya gelen turistlerin en çok ziyaret ettikleri kasaba olup, çok ucuz hediyelik eşyalar alabileceğiniz gibi Hollandanın ünlü Harring balığını veya Fish&Chips ‘sini mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Limanda bizleri bekleyen aracımız ile Amsterdam Havalimanı’na transfer. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1954 no’lu seferi ile saat 18.10’da İstanbul Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 22.40’da varış ve programın sonu.

Gemi (*) işareti ile belirtilen limanlara yanaşamamaktadır. (*) İşareti ile belirtilen şehir ve kasabalara ekstra tur ile gidilebilir veya     misafirlerimiz kendi imkanları ile gidebilirler..

KONAKLAMA OTELİ French Balkonlu Kabin - Üst Kat (16 m2)
Tur Şartları
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Türk Havayolları ile İstanbul – Basel / Amsterdam – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
2018 Yapımı 5* Deluxe Nehir gemisinde, 7 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilinde ki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
Alkollü ve Alkolsüz İçecekler (Mini Bar Dahil)
Ücretsiz Wi-Fi İnternet Hizmet
Personel Bahşişleri (Kişi Başı 105 Euro tutarında)
Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
Hoş geldiniz Kokteyli
Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
Geminin biniş ve iniş günü bagaj taşıma servisi
Havalimanı & Liman vergileri ve İptal Teminatlı Covid 19 Kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası (70 Yaş ve üzeri yolcular için sür prim farkı +60 Euro tutmaktadır.
Programda belirtilen tüm transferler
Tecrübeli Rehberlik Hizmeti 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme, internet vb.)
Seyahat sağlık ve iptal sigortası (70 yaş ve üstü yolcular için +60 € sigorta sür primi uygulanır)
Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar
Vize ücreti 
Yurtdışı çıkış harcı

Konaklama Otelleri

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Basel Panoramik Pencereleri Dış Kabin - Alt Kat (16 m2) French Balkonlu Kabin - Orta Kat (16 m2) French Balkonlu Kabin - Üst Kat (16 m2)

Benzer Turlar

Romantik Ren Nehri 5* Dlx Nehir Gemisi Viva Moments ile Kurban Bayramı Özel 7 Gece TCR001