Rusya Turu Moskova St.Petersburg THY ile 6 Gece Gündüz Extra Turlar Dahil

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Rusya Turu Moskova St.Petersburg THY ile 6 Gece Gündüz Extra Turlar Dahil

1.GÜN : ISTANBUL - MOSKOVA

İstanbul Havalimanı THY grup kontuarı önünde saat 05:00'de buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından THY'nin TK413 ile sefer sayılı uçağı ile saat 07:50'de Moskova'ya hareket. Yerel saat ile 10:40'da Moskova'ya varışı takiben pasaport işlemleri ve rehberimizle buluşma. Programımıza ilk olarak panoramik Moskova şehir turu ile başlıyoruz. Moskova şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, Lenin’in Mozolesi, GUM Alışveriş Merkezi, St. Basil Katedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu bulunmaktadır. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

02.GÜN : MOSKOVA

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Kremlin Turu’na katılabilirler. Bu turumuz sonrasında arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Moskova Metrosu & Novodevici Mezarlığı & Arbat Caddesi turuna katılabilirler. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

Ekstra Tur: Kremlin Turu 50 Euro Kişi Başı

**Fiyata Dahildir**

2. yy’da yaptırılan Moskova’nın yanı sıra Rusya’nın simgesi haline gelen Kremlin içerisinde 2 ayrı katedrali gezeceğiz.

 

Ekstra Tur: Moskova Metrosu &Arbat & Nazım Hikmet'in Mezarı Turu 40 Euro Kişi Başı

**Fiyata Dahildir**

Turumuz hemen hemen tüm Dünya’nın en güzel dekore edilmiş metrosu olarak kabul ettiği Moskova Metrosunu gezmek ile başlıyor. Her gün milyonlarca kişinin taşındığı bu sanat harikası metro 1931 yılında inşa edilmeye başlanmış olup, günümüze kadar uzanmıştır. Daha sonrasında Novodevici Mezarlığına geçiyoruz. Öncelikle panoramik olarak göreceğimiz Novodevici Manastırı 1524 yılında kurulmuştur. Zaman içinde birçok çariçe adayının da yıldızının söndüğü yer olmuş. 1812 yılında Napolyon’un emriyle yıkılmak istenmişse de rahibeler bu karara engel olmayı başarmışlar. 1922’de tamamen boşaltılan ve kaderine terk edilen manastır 1994 yılındaki restorasyon sonrası tekrar kapılarını açmış. Kompleks içerisindeki Novodevici Manastırı’nın yanı sıra Nazım Hikmet’in ve eşi Veronica’nın da mezarlığı, Anton Çehov ve Gogol’un mezarlıkları da burada bulunmaktadır. Tarih dolu turumuzun ardından Moskova’nın en işlek caddesi olan Arbat Caddesine geçiyoruz. Bugün Moskova’nın ve Rusya’nın en ünlü sokağı, tarihi 1493 e kadar uzanan, adını Slav dillerinde “tepe” anlamındaki “gorbat” kelimesinden, bir başka söyleme göre de “şehir civarı”, “varoş” anlamına gelen Arapça “Rabad”dan alan “Arbat Sokağı”nda dolaşarak tarihini yaşayacak ve sokak üzerindeki adım başı isimsiz ressamların sanat çalışmalarını izleyeceğiz.

 

03.GÜN : MOSKOVA

Sabah kahvaltımızın ardından Merkeze Transfer. Akşama kadar Serbest Zaman. Akşam Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Rus Halk Dansları Show Turumuz başlıyor. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme Otelimizde

 

Ekstra Tur: Rus Halk Dansları Show Turu 60 Euro Kişi Başı

Rusya'nın en önemli gruplarından birisi olan ve dev bir kadroya sahip Ulusal Dans ve Müzik Topluluğu, klasik danslardan, modern baleye tarihten günümüze Rusya'nın yaşamını geniş bir yelpazede müzik, dans ve tiyatroyu bir araya getirerek izleyicilere mükemmel bir şölen sunuyor. Program esnasında Rus tarihini de görerek, ülke içerisinde yer alan farklı etnik kökenden milletlerin yerel danslarını izleyeceğiz.

 

4.GÜN : MOSKOVA – STPETERSBURG

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odaları boşaltma ve tren istasyonuna transfer oluyoruz. Hızlı tren ile yapacağımız yaklaşık 5 saatlik keyifli bir yolculuk sonrası  karşılanmanın ardından  özel aracımızla St.Petersburg panoramik şehir turuna başlıyoruz. Moskova’dan sonra Rusya’nın ikinci büyük kenti olan St. Petersburg, aynı zamanda çok önemli bir sanat ve bilim merkezidir. Sanayi konusunda da çok önemli bir yere sahip olan St.Petersburg, ismini yaşamın hemen her konusunda tarih sayfasına yazdırmıştır. Rus Çarı I. Petro tarafından 1703 yılında kurulan şehrin panoramik turunda göreceğimiz yerler arasında 4.5 km.lik uzunluğu ve şehrin kalbinin attığı Nevski Caddesi, Kanlı Katedral, Avrora Gemisi, Bakanlık Binaları, Kış Sarayı ve Saray Meydanı bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelimize transfer . Geceleme otelimizde.

 

5. GÜN : STPETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan HERMITAGE MUZESI Turumuz başlıyor. Tur bitiminde serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

Ekstra Tur: Hermitage Müzesi Turu 50 Euro Kişi Başı

**Fiyata Dahildir**

Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan ve Neva Nehrinin yanında bulunup Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından, Dünya'nın ve Rusya'nın en büyük müzelerinden HERMITAGE MUZESI, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı'na da girmiştir.

 

6. GÜN : STPETERSBURG

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Dilediğinizce St.Petersburg'un tarihi ve turistik yerlerini gezebilir veya yerel mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz için extra olarak düzenlenecek olan PETERHOF Turu. Turumuzun ardından Puşkin kasabası turumuz başlıyor. Tur bitiminden sonra serbest zaman. otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

Ekstra Tur: Peterhof Turu 65 Euro Kişi Başı

**Fiyata Dahildir**

Bu turumuzda Finlandiya Körfezi'nde bulunan ve metro'nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli'ye inşa ettirdiği yazlık sarayı görme imkanı bulacağız. Paris'teki Versailles'a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir.

 

Ekstra Tur: Puşkin Çar Kasabası Turu 30 Euro Kişi Başı

**Fiyata Dahildir**

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Rus edebiyatının büyük şair ve yazarı Puşkin’in okulunun da bulunduğu kasaba, bünyesindeki saraylarla, parklarla ve çeşitli yapı kompleksleriyle övgü topluyor. On sekizinci yüzyılda çarın ailesi için inşa edilen bu alan, misafirlerini adeta bir Rus masalına davet ediyor. 

 

7. GÜN : STPETERSBURG – İSTANBUL

Sabah Kahvaltısının ardından serbest zaman. Sayın misafirlerimizin saat 12:00 odalarını boşaltmaları ve bagajlarını gösterilen yere koymaları gerekmektedir. Rehberimizin belirleyeceği saatte havaalanına transfer. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından THY TK402 sefer sayılı uçak ile saat 15.15'de İstanbul'a hareket. Saat 18.45'te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 

OTELLER

İKİ KİŞİLİK ODADA
KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK ODA

2-12 YAŞ ÇOCUK

3* ve 4* OTELLER

Moskova 3* Hotel Maxima Zarya

Stpetersburg 4* Moscow Hotel

(Gündüz Turları Dahil)

949 EUR

1199 EUR

929EUR

 

 

GÜNDÜZ TURLARI ( fiyata Dahildir)

Ekstra Tur: Kremlin Turu 50 Euro Kişi Başı

Ekstra Tur: Moskova Metrosu &Arbat & Nazım Hikmet'in Mezarı Turu 40 Euro Kişi Başı

Ekstra Tur: Hermitage Müzesi Turu 50 Euro Kişi Başı

Ekstra Tur: Peterhof Turu 65 Euro Kişi Başı

Ekstra Tur: Puşkin Çar Kasabası Turu 30 Euro Kişi Başı

 

AKŞAM TURLARI

Ekstra Tur: Rus Halk Dansları Show Turu 60 Euro Kişi Başı

KONAKLAMA OTELİ Rusya - 3* Oteller
KONAKLAMA OTELİ 3* & 4* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
30.06.2020-06.07.2020 - 1.049,00 EUR Seç 1.299,00 EUR Seç 1.049,00 EUR Seç Detay
01.07.2020-07.07.2020 - 1.049,00 EUR Seç 1.299,00 EUR Seç 1.049,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Rusya vizesi Zorunlu Değil 150,00 EUR 150,00 EUR 150,00 EUR
Seyahat Sigortası ( 65 Yaşa Kadar ) Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Seyahat Sigortası ( 65 Yaş Üstü ) Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Genel Şartlar

Rusya Federasyonu Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı

  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş

Benzer Turlar