Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • HES Kodu Kontrolü
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Saraybosna Belgrad Turu Pegasus Havayolları Seferi İle

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul -Belgrad, Saraybosna-İstanbul hattında ekonomik sınıf uçak bileti

 4* Otellerde Belgrad'da 2 gece, Saraybosna'da 2 olmak üzere toplam 4 gece konaklama

Sabah Kahvaltıları

Havalimanı/otel/havalimanı transferleri

 Panoramik Saraybosna ve Belgrad şehir turu

Zorunlu Seyahat Sigortası

Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Bazı bölgelerde alınacak zorunlu yerel rehberlik hizmetleri

 

1.Gün İstanbul-Belgrad

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Saat 11:30'de Pegasus Havayollarına ait PC371 sefer sayılı  uçağıyla Belgrad'a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından saat yerel saatle 11:25'de Belgrad'a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımızla panaromik Belgrad turumuz için havalimanından hareket ediyoruz. Beyaz şehir anlamına gelen Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, Belgrad panoramik turumuz sırasında Osmanlı eseri olan Kalemegdan(Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır,Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze,Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi,Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii,Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme,meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, Skadarlija sokağı, St.Sava Kilisesi,Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir.Turumuzun ardından otelimize transfer .Dileyen misafirlerimiz için  yerel restaurantta ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Sırp müziği gecesi akşam yemeğine katılabilirler. Daha sonrasında ise Avrupa’nın en meşhur gece hayatı ile ün kazanan Belgrad gecelerinde kendilerini kaybedebilirler. Geceleme Belgrad’da otelimizde.

Sırp Gecesi Turu &  Yemekli : 45 Euro2.Gün Belgrad (Novi Sad-Karlofça-Fashion Park)

Uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek olan ekstra tam günlük öğle yemekli Karlofça-Novi Sad-Fashion Park Outlet Center turuna katılabilirler. Voyvodina, Sırbistan'ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasını ziyaret edeceğiz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuştur. Sremski Karlovci, 1922'ye kadar Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarası etkileyicidir. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanda bu hareketli şehirde yer alan kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Turumuzun bitiminde dünya markalarını ucuza bulabileceğimiz ve indirimli alışveriş yapabileceğimiz Fashion Park Outlet Center'a uğruyoruz. Burada verilecek serbest zamanın ardından otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra olarak yerel bir restoranda düzenlenecek Skadarlija Balkan Gecesi'ne katılabilirler. Yerel lezzetleri Balkan müzikleri eşliğinde tadabileceğiniz unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Gecenin sonunda otele transfer ve geceleme otelimizde.

Extra Novi Sad - Karlofça - Fashion Park Turu : 70 Euro Kişi Başı3.Gün Belgrad - Saraybosna

Uyandırma kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Saraybosna'ya transfer.Saraybosna şehir turu için hareket. Şehrin merkezine varışımızla birlikte, şehrin simge yapılarından olan merkez kütüphane binasının önünde otobüsümüzden inip yürüyerek yapacağımız şehir turuna başlıyoruz. Merkez kütüphane, hikayesini dinlediğinizde çok şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1.Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı gördükten sonra şehrin kalbi Başçarşı'ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Başçarşı sokaklarında devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camii ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz 2.Dünya savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtı'nda sona erecek. Şehir turumuzun ardından alışveriş ve yemek gibi ihtiyaçlarınız için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Vrelo Bosne-Savaş Tüneli turuna katılabilirler.  Turumuzda ilk olarak yakın geçmiş zamanda yaşanan iç savaşta şehrin kuşatma sırasında hayata bağlanmasını sağlayan savaş tünelini ve müzesini ziyaret ediyoruz. Tünelin ziyarete açık kısmını görme şansına sahip olacağımız ziyaretimizde, izleyeceğimiz video ile duygusal anlar yaşayacağız. Savaş tüneli ziyaretimizin ardından Vrelo Bosne'yi ziyaret ediyoruz. İgman Dağı'nın eteklerinde yer alan ve Bosna Nehri'nin kaynağını oluşturan Vrelo Bosne, yeşilin her tonunu bir arada bulabileceğiniz, dereler, şelaleler ve göletlerden oluşan inanılmaz güzellikte doğal bir parktır. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zamanda; bir kahve molası verebilir, parktaki kuğu ve ördeklerle çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Turumuzun bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Extra Savaş Tüneli Turu : 35 Euro Kişi Başı

4.Gün Saraybosna (Mostar-Poçitel)

Uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek tam günlük öğle yemekli Mostar-Poçitel ekstra turuna katılabilirler. Mostar'a varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Mostar eski şehrinin Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Turumuzun ardından öğle yemeğimizi alacağımız restorana hareket ediyoruz. Öğle yemeğinin bitiminde rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Serbest zamanın bitiminde otobüsümüzde toplanıyor ve Poçitel'e doğru hareket ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırdaki karakol köyü konumundaki, Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Burada verilecek çay ve kahve molasından sonra Saraybosna'ya ve otelimize hareket. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Boşnak Gecesi programımıza katılabilirler. Saraybosna'nın otantik bir restoranında alacağımız akşam yemeğimizde enfes Boşnak yemeklerinin tadına, yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde bakacak ve unutulmaz bir Balkan Gecesi yaşayacağız. Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Extra Mostar Poçitel Turu : 60 Euro Kişi Başı

Boşnak Gecesi Turu : 45 Euro Kişi Başı

5.Gün Saraybosna-İstanbul

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimiz tarafından belirlenen saatte havalimanına transfer. Bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC292 sefer sayılı uçuşu ile saat 16:00’de İstanbul’a hareket. 19:50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

KONAKLAMA OTELİ 4* Oteller vb.

Fiyat Tablosu

Dönem

4* Oteller vb.

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
19.01.2022-23.01.2022 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 469,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
26.01.2022-30.01.2022 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 469,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
02.02.2022-06.02.2022 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 469,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
09.02.2022-13.02.2022 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 469,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
16.02.2022-20.02.2022 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 469,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
23.02.2022-27.02.2022 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 469,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
02.03.2022-06.03.2022 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 469,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
09.03.2022-13.03.2022 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 469,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
16.03.2022-20.03.2022 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 469,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
23.03.2022-27.03.2022 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 469,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
30.03.2022-03.04.2022 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 469,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
06.04.2022-10.04.2022 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 469,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
13.04.2022-17.04.2022 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 469,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
20.04.2022-24.04.2022 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 469,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
27.04.2022-01.05.2022 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 469,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
04.05.2022-08.05.2022 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 469,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
11.05.2022-15.05.2022 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 469,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
18.05.2022-22.05.2022 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 469,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
25.05.2022-29.05.2022 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 469,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul -Belgrad, Saraybosna-İstanbul hattında ekonomik sınıf uçak bileti

 4* Otellerde Belgrad'da 2 gece, Saraybosna'da 2 olmak üzere toplam 4 gece konaklama

Sabah Kahvaltıları

Havalimanı/otel/havalimanı transferleri

 Panoramik Saraybosna ve Belgrad şehir turu

Zorunlu Seyahat Sigortası

Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Bazı bölgelerde alınacak zorunlu yerel rehberlik hizmetleri

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Ekstra turlar

Kişisel ve ekstra harcamalar

Öğle ve akşam yemekleri

Yurt dışı çıkış harcı  (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

Seyahat sağlık sigortası 

Genel Şartlar

Benzer Turlar