Saraybosna Turu Türk Havayolları İle 3 Gece

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Saraybosna Turu Türk Havayolları İle 3 Gece

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul (Sabiha Gökçen) - Saraybosna - İstanbul (Sabiha Gökçen) arası uçak bileti,

4* Exclusive Hotel vb. 3 gece oda kahvaltı konaklama,

Panoramik Saraybosna şehir turu,

Havalimanı / otel / havalimanı transferleri,

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti (Varışta karşılamalı),

Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortası)

KDV dahildir. 

 

1. GÜN İSTANBUL - SARAYBOSNA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşma sonrası uçağa biniş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Türk Havayollarının TK1021 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:05'te Saraybosna'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuş sonrası yerel saatle 11:05'de Saraybosna’ya varıyoruz. Pasaport işlemlerimizin ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turumuza başlıyoruz. Aracımızla şehrin simge yapılarından olan merkez kütüphane binasının önüne gelip turumuza yürüyerek devam ediyoruz. Merkez kütüphane, hikâyesini dinlediğinizde çok şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1. Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı görüyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Başçarşı sokaklarında devam ediyor. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camisi ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler arasındadır. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz 2. Dünya savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtı'nda sona ermektedir.  Geceleme otelimizde.

2. GÜN SARAYBOSNA

Uyandırma ve kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Vrelo Bosne-Savaş Tüneli turumuza katılabilirler. Turumuza katılacak olan misafirlerimizle ilk olarak Saraybosna'nın su kaynağı Vrelo Bosne'yi ziyaret ediyoruz. İgman Dağı'nın eteklerinde yer alan ve Bosna Nehri'nin kaynağını oluşturan Vrelo Bosne, yeşilin her tonunu bir arada bulabileceğiniz, dereler, şelaleler ve göletlerden oluşan inanılmaz güzellikte doğal bir parktır. Buradaki turumuzun devamında yakın geçmiş zamanda yaşanan iç savaşta şehrin kuşatma sırasında hayata bağlanmasını sağlayan savaş tünelini ve müzesini ziyaret ediyoruz. Tünelin ziyarete açık kısmını görme şansına sahip olacağımız ziyaretimizde, öncelikle tünelleri ve geçmişini anlatan bir video izliyor olacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Yemekli yılbaşı Boşnak gecesi turuna katılabilirler. Saraybosna'nın otantik ve hareketli restoranlarının birinde yerel müzikler ve folklor eşliğinde alacağımız akşam yemeğimiz ile unutulmaz bir gece yaşayacağız. Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Vrelo Bosna - Savaş Tüneli Turu : 25 Euro ( Kişi Başı)

Boşnak Gecesi Turu  : 35 Euro (Kişi Başı) 

3. GÜN SARAYBOSNA

Yeni Yılın ilk gününde Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek olan tam gün Mostar-Poçitel ekstra turuna katılabilirler. Bu turumuzda özel otobüsümüzle otelimizden hareketle Mostar'a doğru yola çıkıyoruz. Mostar'a varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Mostar eski şehrinin Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Öğle yemeği molasının ardından rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Bildirilen saatte toplanma ve gezimizin ikinci durağı Poçitel'e hareket. Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Burada verilecek çay ve kahve molasından sonra Saraybosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer.

Mostar - Poçitel Turu 60 Euro (Kişi Başı)

4. GÜN SARAYBOSNA - İSTANBUL

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Saraybosna Havalimanı'na transfer. Uçağa biniş işlemlerinin ardından saat 20:20'de Türk havayollarının TK1026 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul'a 00:20+1'da varışa takiben turumuzun sonu. 

KONAKLAMA OTELİ 4* Exculisve Hotel vb.

Fiyat Tablosu

Dönem

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
29.12.2019-01.01.2020 - 349,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
23.01.2020-26.01.2020 - 299,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç 299,00 EUR Seç Detay
30.01.2020-02.02.2020 - 299,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç 299,00 EUR Seç Detay

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul (Sabiha Gökçen) - Saraybosna - İstanbul (Sabiha Gökçen) arası uçak bileti,

4* Exclusive Hotel vb. 3 gece oda kahvaltı konaklama,

Panoramik Saraybosna şehir turu,

Havalimanı / otel / havalimanı transferleri,

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti (Varışta karşılamalı),

Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortası)

KDV dahildir. 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri,

Yurt Dışı Çıkış Harcı bedeli 

Her türlü kişisel harcamalar,

Şoför ve rehber bahşişleri (Kişi başı 5 €),

Programda belirtilen ekstra turlar,

Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

Seyahat Sigortası 

Genel Şartlar

Benzer Turlar