Selus Termal & Spa Yalova

8.7 Müthiş
Tesis Özellikleri

Tesiste Öne Çıkan Özellikler

 • Aile Oteli
 • Engelli Dostu
 • Doğa Oteli
 • Çocuk Dostu
 • Balayı Konsepti
 • Spa Merkezi

4 Ay Erteleme
Erken Rezervasyon ile 4 Ay taksit atlatma fırsatı Tatilbudur'da
TatilBudur'da Efsane Haziran Fırsatları %50'ye varan indirimlerle başladı. Üstelik şimdi satın aldığınız rezervasyonunuzu ödemeye 4 ay'a kadar erteleme fırsatıyla başlayabilirsiniz.
TatilBudur.com'dan yapacağınız 7.500 TL ve üzeri rezervasyonlarınızda 700 TL MaxiPuan Kazanın!

Konum Özellikleri

Mevkii: Armutlu Karşıyaka
Denize Mesafe: 3 km.
Armutlu Merkezine Mesafe: 3 km.
Yalova Merkezine Mesafe: 44 km.
Otogara Mesafe: 44 km.
İstanbul Mesafe:148 km.
Sakarya Mesafe: 140 km.
Yalova Mesafe: 44 km.
Düzce Mesafe: 200 km.
Kocaeli Mesafe: 100 km.
Bursa Mesafe:43 km.
Balıkesir Mesafe:120 km.
Abant Mesafe:210 km.
Yedigöller Milli Parkı: 250 km.
Edirne Mesafe:230 km.
Tekirdağ Mesafe:120 km.
Üye Fırsatları ile
Giriş yaptığınızda daha düşük fiyatlar görürsünüz!
 • Market *
 • Masaj *
 • İnternet
 • Sauna
 • Türk Hamamı
 • Otopark
 • Kese & Köpük *
 • Bebek Arabası *
 • Ön Büro
 • Buhar Banyosu
 • Çocuk Oyun Alanı
 • Sağlık Görevlisi(Hemşire Belgeli Spa da Ücretsiz).

  Tekerlekli sandalye ücretsizdir.

* ile işaretli özellikler ücretlidir.
 • Langırt
 • Fitness
 • Çocuk Oyun Makinaları *
* ile işaretli özellikler ücretlidir.
 • Çocuk Havuzu
 • Halk Plajı *
 • Bayan Termal Havuz
 • Bay Termal Havuz
* ile işaretli özellikler ücretlidir.
 • Oda Süslemesi
 • Odaya Meyve Sepeti İkramı
 • Aile Kabini Banyosu kullanımdan bir defaya mahsus olmak üzere 1 saatliğine ücretsiz olarak balayı misafirleri faydalanabilir.

  Tesiste tüm sezon konaklamalarında 1+0 Oda üzerinden Balayı misafirlerine özel ekstra %5 indirim.(Balayı İndirimi; 25.03.2022 ile 05.09.2022 arası yapılacak satışlarda; 25.03.2022 ile 05.09.2022 arası konaklamalarda Balayı misafirlerine %5 balayı indirimi uygulanır - 1+0 oda için)

* ile işaretli özellikler ücretlidir.

Yarım Pansiyon Plus Konsept Özellikleri

Kahvaltı (08:30 ile 10:30 saatleri arasında)

Akşam Yemeği (19:30 ile 21:30 saatleri arasında)

Tesiste sabah kahvaltısı, akşam yemeği ve öğle saati çorba ve çay ikramı mevcuttur. •Yemekler esnasında çay sınırsız olup ve ilk alınan su ücretsizdir.

* 2022 ramazan ayı boyunca iftar ve sahur yemeği mevcuttur. İsteyen misafirlere kahvaltı çıkarılacaktır.

Oda Özellikleri

* Tesis, 96 Odadan Oluşan 2+1 / 1+1 / 1+0 Odalarına Sahip Tamamen Altan Isıtmalı 2+1 Odamızın Bir Adet Çift Yatağı Diğer Odanın Ayrı Ayrı Tekli Yataklarının Olması Dışında Salon Bölümündeki Tekli Koltuk Ve Çiftli Açılan Koltuklarımız Bulunmaktadır 1+1 Odamızda Çiftli Koltuk Ve Tekli Koltuk Dışında Yatak Odasında Çiftli Yatağı Bulunmaktadır 1+0 Stüdyo Dairemizin İki Kişilik Yatağı Bulunmaktadır Tüm Odalarımızda  Açık Mutfak Bulunmakta Banyolarda Küvet Termal Sularımız  Olmak Üzere Tasarımlanmıştır.

* 1+0 Odalarımızda 1 çift kişilik yatak ve çekyat bulunmaktadır ayrıca TV ,Mutfak, Buzdolabı, Ocak, Klima ve bütün odalarımızda termal sularımız mevcuttur.

* 1+1 Odalarımızda 1 çift kişilik yatak ve salonda çekyat bulunmaktadır ayrıca TV, Mutfak, Buzdolabı, Ocak, Klima ve bütün odalarımızda termal sularımız mevcuttur

* 2+1 Odalarımızda 1 çift kişilik yatak , 2 tek kişilik yatak ve salonda çekyat bulunmaktadır ayrıca TV ,Mutfak, Buzdolabı, Ocak, Klima ve bütün odalarımızda termal sularımız mevcuttur

* 1+0 oda; 45 m2, 1+1 oda; 55 m2, 2+1 oda; 65 m2, 2 adet vıp oda; 70 m2 ; vıp oda içerisinde sauna mevcuttur.

* Tüm odalarda küvet, hamam kurnası ve hamam tası bulunmakta olup odalarda da termal su hizmetinden misafirler faydalanabilmektedir.

Genel Özellikler

Tesiste tüm sezon konaklamalarında 1+0 Oda üzerinden Balayı misafirlerine özel ekstra %5 indirim uygulanır.

Tesiste 6 gece ve üzeri konaklamalara özel ekstra %5 indirim uygulanır.

Tesiste 65 Yaş üstü misafirler için konaklamalara özel ekstra %5 indirim uygulanır.

Uzun Dönem Konaklama İndirimi, Yaş Aksiyonu İndirimi ve Balayı İndirimi; herhangi ikisi birlikte kullanılamaz. Sadece bir indirim kullanılabilir.

* 2022 ramazan ayı boyunca iftar ve sahur yemeği mevcuttur. İsteyen misafirlere kahvaltı çıkarılacaktır.

* 2022 sezonu için aksiyonlar; Tesiste tüm sezon konaklamalarında 1+0 Oda üzerinden Balayı misafirlerine ekstra %5 indirim uygulanır. Tesiste 6 gece ve üzeri konaklamalara özel ekstra %5 indirim uygulanır. Tesiste 65 Yaş üstü misafirler için konaklamalara özel ekstra %5 indirim uygulanır. Tesiste Sadece Bayan konaklamalara özel ekstra %5 indirim uygulanır. Uzun Dönem Konaklama İndirimi, Yaş Aksiyonu İndirimi,İki Bayan İndirimi ve Balayı İndirimi; herhangi ikisi birlikte kullanılamaz. Sadece bir indirim kullanılabilir.

* Sabah 09:00 Dan Akşam 21:00 Sıraları Hizmet Veren Bayan Erkek Havuzlarının Ayrı Olması Dışında Aile Kabinin Ailenizle Birlikte Girmeniz İçin Yapılmış Ücretli Bir Bölümdür, Aile Kabinimiz Deki Havuzun Diğer Havuzlarla Aynı Derinliğe Sahiptir İçerisinde Bulunan Saunası Ve Şezlonglarımız Mevcuttur Girmeden 1 Saat Önce Haber Verilip Rezervasyon Yapılması Gerekir Ona Göre Temizlenip Dezenfekte Edilip Misafirlerimiz İçin Hazırlanıyor Bu Aile Kabinimiz İn 1 Saatlik Ücreti 200 T L'dir  Tesisimiz De Masaj Hizmet 1 Saat 250 Tl 45 Dakika 200 Tl 30 Dakika 150 Tl Hamam İçerisinde Kese Köpük Hizmeti 100 Tl Olarak Hizmet Fiyatı Belirlenmiştir .

* Armutlu kaplıcaları uzun yıllardır yapılan araştırmalar sonucu hazırlanan rapor ve bilimsel incelemelerle, en fazla radyo-aktiviteye sahip kaplıca özelliği ile ülkemizde tek, dünyada ise ikinci sırada gelmektedir. 1- Kalbin çalışmasına ve kuvvet bulmasına faydalıdır. 2- Vücudun bütün hücrelerinin canlılığını arttırır. 3- Bitkiler daha çabuk büyür. 4- Yaşlı kimselerin vücudunda biriken ve bir çok hastalıkların anası olan (Asitürik)'i vücuttan atar. 5- Hormonların faaliyetini hızlandırır. 6- Mikropları öldürme özelliği vardır. 7- Hastalıklara karşı vücudu koruyan kandaki akyuvarları çoğaltır. 8- Damarları genişletir, kırmızı kan damarı basıncını düşürür. 9- İdrar çözücüdür. 10- Siniler üzerinde tesir edici, ağrı sızı dindirici, romatizmal hastalıklara faydası bulunmaktadır. 11- İltihapları ve şişlikleri giderir. 12- Kadın hastalıklarına çok iyi gelir. 13- Deri üzerindeki (pleatron) rahatsızlıklarda etkindir. 14- Karaciğerin çalışmasını düzenler. Kaplıcalar genel olarak romatizma, siyatik, lumbago, kalp ve damar hastalıkları, kan düzeni, idrar zorlukları, mide-bağırsak hastalıkları, verem, şeker, nefes darlığı, kadın hastalıkları gibi pek çok hastalığa yararlıdır.

* Termal havuzlar; 2 adet bay ve bayan olmak üzere ayrı ayrı tasarlanmıştır. Aile olarak kullanmak isteyene saatlik ücretli olarak aile kabinleri mevcuttur. Aile kabini içerisinde dinlenme odası ve sauna mevcuttur. Tesiste 2 adet açık termal havuz (biri bay, biri bayan), 2 adet kapalı termal havuz (biri bayan, biri bay) ve birer adet çocuk havuzu bulunmaktadır. Havuzlar bay bayan ayrı kullanıma uygundur.

* Tesisin konferans salonu bulunmakta olup, 300 kişiliktir.

Selus Termal & Spa Yalova Hakkında Genel Bilgiler

Selus Termal & Spa Yalova, Yalova/Armutlu/Armutlu Karşıyaka bölgesinde bulunmaktadır.

Denize Mesafe: 3 km. Armutlu Merkezine Mesafe: 3 km. Yalova Merkezine Mesafe: 44 km. Otogara Mesafe: 44 km. İstanbul Mesafe:148 km. Sakarya Mesafe: 140 km. Yalova Mesafe: 44 km. Düzce Mesafe: 200 km. Kocaeli Mesafe: 100 km. Bursa Mesafe:43 km. Balıkesir Mesafe:120 km. Abant Mesafe:210 km. Yedigöller Milli Parkı: 250 km. Edirne Mesafe:230 km. Tekirdağ Mesafe:120 km.

konseptiyle misafirlerine hizmet vermektedir ve Aile Oteli, Engelli Dostu, Doğa Oteli, Çocuk Dostu, Balayı Konsepti, Spa Merkezi özellikleri ile misafirler tarafından tam not almaktadır. Selus Termal & Spa Yalova, yapılan anket sonuçlarına göre müşterilerden 10 üzerinden 8.7 puan alarak en beğenilen oteller arasında yer aldı.

Otel, Langırt, Fitness, Çocuk Oyun Makinaları ile müşterilerine eğlencenin tadına varacağı bir tatil deneyimi sunmaktadır.