Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 11 Gece, 12 Gün
 • Kazann - Ekaterinburg - Novosibirsk - Baykal Gölü - Ulanbator - Karakorum
Sibirya Ekspresi & Moğolistan Turu Türk Havayolları ile 11 Gece 12 Gün EJ001 Harita
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana *
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu *
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane *
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi *
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför *
 • Market
 • Fitness
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana (Ücretli)
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu (Ücretli)
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane (Ücretli)
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför (Ücretli)
 • Market
 • Fitness

Müşteri Puanı

Harika

Kullanıcılar tarafından yapılan yoruma göre 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Değerlendirme

Oda 6/10
6/10
Yemek 9/10
9/10
Hizmet 7/10
7/10
Fiyat Performans %60
60%

Müşteri Görüşleri (30 Yorum)

EB

E*** B***

"Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus."

16.05.2017

ZT

Z*** T***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium."

23.04.2017

MA

M*** A***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus."

15.02.2017

Toplam 48 yorumdan 1 ile 6 arası yorumlar gösterilmektedir.

Fiyatlar
Kampanyalar
Seçili Otellerde %25’ini Şimdi, Kalanı Tatile 7 Gün Kala Öde!

Seçili Otellerde %25’ini Şimdi, Kalanı Tatile 7 Gün Kala Öde Kampanyası Başladı!

kampanya şartları
Tur Programı
Tur Programı seçilen tarihe göre değişiklik gösterebilmektedir.
1.GÜN / ISTANBUL -KAZAN 18:35 23:25
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 16:00’da EJDER TURİZM ekibi ile buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerini takiben pasaport kontrolünden geçerek TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile saat 18:35’de Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyetinin başkenti Kazan yolculuğumuza başlıyoruz. Kazan’a ulaşıyoruz. Havalimanında karşılanma ve  Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ : KAZAN HOTEL vb

2.GÜN / KAZAN – YEKATERINBURG
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , şehir turumuzu yapacağız. Rusya’da bulunan Tataristan Cumhuriyetinin başkenti Kazan şehri 2004 yılında Rusya’nın en güzel şehri seçilmiştir. Eşsiz kültürel mirası sayesinde UNESCO örgütü tarafından da koruma altında olan bu kentte; Peter ve Paul Katedralleri , Mardzhani Camisi, Kazan Şehir Üniversitesi, Özgürlük Meydanı başlıca ziyaret edeceğimiz yerler olacak. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Muhteşem Kazanka nehri manzarasıyla Sultan Galeev Meydanı, Milenyum Köprüsü Manastırı da ziyaret noktalarımız arasında yer alacak. Bu akşam Ekaterinburg trenine binmek üzere tren istasyonuna geçiyoruz. Geceleme trende TREN 20:03 10:31+1 [ NO,378]   *14hrs

3.GÜN / YEKATERINBURG
Öğle saatlerinde Yekaterinburg kentine ulaşıyoruz. Şehre varışımız ile beraber vakit kaybetmeden şehir gezimize başlıyoruz. Turumuzda başlıca ziyaret noktalarımız el yapımı hediyelik eşyalar alabileceğimiz zanaatkarlar bölgesi, Rastorguev Haritanov’un evi ve Kare Lale anıtı olacak, Turumuzun bitiminde ise Son Rus Çarının vurulduğu ve günümüzde üzerinde tapınak olan bölgeyi ziyaret edeceğiz.  Turumuzu gerçekleştirdikten sonra AKŞAM YEMEĞİMİZİ yerel bir restoranda alacağız , geceleme  otelimizde

OTELIMIZ : PLAZA HOTEL 3*

4.GÜN / YEKATERINBURG – NOVOSIBIRSK 10:00 14:25
Sabah otelimizde kahvaltımızı alıyoruz,sonrasında Novosibirsk uçuşumuz için havalimanına geçiyoruz Novosibirsk’e varışımız ile birlikte yerel rehberimiz  ve özel aracımız eşliğinde NOVOSIBIRK şehir turumuzu  yapacağız , Alexandre Nevsky Cathedral (Sobor Alexandra Nevskogo) , Glory monument ve büyük köprü göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. AKŞAM YEMEĞİ  yerel bir restoranda alınacaktır. Geceleme Novosibirsk  otelimizde.

 OTELİMİZ : AIRPORT HOTEL vb.


5.GÜN / NOVOSIBIRSK – IRKUTSK 07:25 10:50 *UÇUŞ
Sabah çok erken saatlerde Irkutsk uçuşumuzu yapmak üzere check-in’ lerimizi yapıyoruz. Irkuts’a varışımız ile birlikte LISTVYANKA BAYKAL GÖLÜ TURU’ muzu yapacağız. Baykal gölü kenarında olan Listvyanka turumuzu yapmak üzere aracımız ile yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık olarak 1,5 saat sürecek. Varışımızın ardından Baykal gölünün etrafını her yönüyle görmeden olmaz. Baykal gölünün o eşsiz güzelliğini mutlaka görmelisiniz. Gerçek Bir Macera! Eşsiz Güzellikte manzarasıyla birlikte Baykal Gölünü göreceğiz. Varışta Taltsy müzesi, ve bütün göl faunasını görebileceğimiz 11 büyük akvaryum bulunan Baykal müzesini ziyaret ettikten sonra bu efsane gölün lezzetli balıklarıyla bir ÖĞLE YEMEĞİ alacağız. Daha sonra Chersky bölgesi üzerinde keyifli bir teleferik yolculuğu yaparak açık alanda fotoğraf çekme imkanımız olacak. Turumuza Krestovaya vadisi ve Aziz Nicolas katedralini görerek devam edeceğiz. Ardından tekrar aracımıza binerek Irkutsk'a geri dönüyoruz. Dinlenmek üzere otel odalarımıza çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : COURTYARD BY MARRIOTT HOTEL 4* vb.

6.GÜN / IRKUTSK -ULAN UDE *TREN
062М #061/062 express/SEP19, Mon 08:07 Irkutsk [7h ]SEP19, Mon15:09Ulan-Ude

TREN YOLCULUĞU

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra tren istasyonuna transferimiz yapılıyor. Buradan Ulan Ude şehrine tren yolculuğumuzu yapıyoruz. Bu güzergah TRANS SİBİRYA yoludur. Yolculuğumuz 7 saat sürecektir. Varışta istasyonda karşılanıp panoramik şehir turumuzu yaptıktan sonra AKŞAM YEMEĞİ  ve geceleme otelimizde.

HOTEL ULAN UDE 4*

7.GÜN / ULAN UDE-ULAN BATOR (MOĞOLISTAN) TREN
306Ы SEP20, Tue 15:42 Ulan-Ude [14h 56min] next SEP 21, Wed 06:38+1 Ulan Bator

TREN YOLCULUĞU

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra gezilerimize devam edeceğiz. Daha sonra tren istasyonuna transferimiz yapılıyor. Buradan Ulan Bator (Moğolistan) şehrine tren yolculuğumuzu yapıyoruz. Bu güzergah TRANS SİBİRYA yoludur. Yolculuğumuz 15 saat sürecektir. Bu yolculuk esnasında RUSYA-MOĞOLİSTAN hudut geçişi yapılacaktır. Geceleme trende.

8.GÜN / ULAN BATOR
Ulan Batur’a varışta tren istasyonunda karşılanma ,kahvaltımızı yaptıktan sonra  panoramik şehir turumuzu yapacağız. Turumuz esnasından Sukhbataar meydanı ve Moğolistan milli müzesini de ziyaret edeceğiz. Ardından ise konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : BAYANGOL HOTEL 4* vb.

9.GÜN / ULANBATAAR – KARAKORUM- ORHUN YAZITLARI
Erken saatlerde Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Büyük Moğol İmparatorluğunun eski başkenti Karakourum’a doğru kara yolculuğumuz başlıyor.(380 km).  Varışta Karakourum müzesini ziyaret edeceğiz . Akşam üzeri Karakorum’a dönüyoruz. Karakorum’u geziyoruz ve akşam yemeğimizi kampımızda alıyoruz, geceleme çadır kampımızda Akşam yemeği ve geceleme Ger Çadır kampında.

10.GÜN / ORHUN YAZITLARI
Sabah kahvaltının ardından  muhteşem Orhun Anıtları’nı görmek için yola çıkıyoruz. (100 km)Kitabeler 8.yy’ın başlarında eski Türk alfabesi ile yazılmıştır.Karakorum’un 50 km Kuzeyindedir. Öğle yemeğimizi paket olarak yolda alacağız , akşam yemeğimizi kampımızda alıyoruz, geceleme çadır kampımızda AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme Ger Çadır kampında

1.GÜN / KARAKORUM -ULANBATAAR
Sabah kahvaltının ardından  başkent Ulan Bator’a doğru yola çıkacağız. 380 km yolumuz olacak, varışı takiben , çevre gezilerimize devam edeceğiz. AKŞAM YEMEĞİ alacağız. Geceleme otelimizde

OTELİMİZ : BAYANGOL HOTEL 4* vb.

12.GÜN / ULAN BATOR-ISTANBUL 09:05 12:45
 
Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra havalimanına geçiyoruz. İstanbul uçuşumuzu TÜRK HAVA YOLLARI ile saat 09:05’de yapacağız. İstanbul’a varış 12:45


ÖNEMLİ BİLGİ : Tren saatleri Rusya Demir Yolları Müdürlüğü tarafından yıllık olarak planlama takvimine uygun olarak programa dahil edilmiştir. Değişiklik olması durumunda yolcularımıza bilgilendirme yapılır. Sabah kahvaltıları tüm otellerde mevcuttur. Öğle ve Akşam yemekleri programda belirtilen yerlerde güzergaha ve tur akışına göre pakete dahil edilmiştir. Dahil olmayan bölgelerde serbest zaman verilir.KONAKLAMA OTELİ 3* ve 4* Oteller
Tur Şartları
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
ANA UÇAK BİLETİ :  ISTANBUL/KAZAN- ULAN BATOR İSTANBUL  Direkt uçuş THY ile
ARA UÇAKLAR  :    (1)  Yekateringburg-Novosibirk   uçuşu bileti
                                (2)   Novosibirsk – İrkutsk (Baykal Gölü) uçuşu bileti
Gecelemeler :

Otel konaklamaları :Kazan 1 Yekateringburg 1 Novasibirsk 1gece, Irkutsk 1gece, Ulan -Ude 2gece, Ulan Batur 2 gece, Karakurum 1 gece ÇADIR KAMP  konaklama
Tren gecelemeleri -  2 gece

1 gece Sibirya treni yolculuğu *Kazan-Yekaretingburg 4 kişilik kompartımanlarda konaklama(second class)
1 gece Sibirya treni yolculuğunda 2 kişilik kompartımanlarda konaklama(first class) ula ude-ulan bator
Gündüz Trenleri :

Irkutsk-Ulan Ude Tren bileti 2.class gündüz yolculuğu*
 

Tur programında belirtilen tüm turlar, geziler ve havalimanı transferleri
Tur programında açıkça belirtilen yerlerde müze, park ve ören yeri giriş ücretleri
Programda belirtilen yerlerde alınacak öğle ve akşam yemekleri
Türkçe Rehberlik Hizmeti (İstanbul çıkışlı)
Zorunlu Sigorta

NOT :  Single konaklama  yapacak misafirlerimiz , trenlerde herzaman çift ve dört kişilik konaklama yapılır, single farkı ödeyen misafirler sadece OTEL olan gecelerde single konaklama yaparlar.
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Kişisel harcamalar
Yurt dışı çıkış harcı 150 TL
Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri
Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
Tüm YABANCI Bölgesel yerel servis Personelleri tipleri
Gidilecek ülkelerde memurları tarafından tahsil edilebilecek ayak bastı ücretleri
 
Konaklama Otelleri

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Kazan 3* ve 4* Oteller
Vize Bilgileri

Rusya Federasyonu Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı
  Banka Cüzdanı
  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş

Benzer Turlar

Sibirya Ekspresi & Moğolistan Turu Türk Havayolları ile 11 Gece 12 Gün EJ001