Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

 • HES Kodu Kontrolü
 • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
 • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
 • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

St Petersburg Turu Thy ile 3 gece 4 Gün

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İst- St. Petersburg - İst Uçak bileti
 • Belirtilen otel kategorisinde 3 Gece Kahvaltı dahil konaklama
 • St Petersburg Şehir Turu
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

1.Gün : İstanbul – St Petersburg

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla uçuşumuzdan 3 saat önce buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının tarifeli seferi TK401 ile saat 11:00’de  St. Petersburg’a hareket. Saat 14:15’te Varışımızın ardından ardından özel aracımızla St. Petersburg panoramik şehir turuna başlıyoruz. Moskova’dan sonra Rusya’nın ikinci büyük kenti olan St. Petersburg, aynı zamanda çok önemli bir sanat ve bilim merkezidir. Sanayi konusunda da çok önemli bir yere sahip olan St. Petersburg, ismini yaşamın hemen her konusunda tarih sayfasına yazdırmıştır. Rus Çarı I. Petro tarafından 1703 yılında kurulan şehrin, panoramik şehir turunda adını Rus tarihinin en ünlü kahramanı Alexander Nevsky’den alan, kentin neredeyse ana damarı sayılan Nevsky Bulvarı’nda karşımıza çıkan Amirallik Binası; Roma’daki ünlü San Pietro Katedrali’nin küçük bir örneği olan Kazan Katedrali; Beloselski-Belozersk Sarayı; Stroganov Sarayı; İstanbul’daki Kapalıçarşı kadar büyük ve köklü olmasa da 250 yıl önce bir çarşı olarak kurulan, günümüzde alışveriş merkezi olarak kullanılan Gostiny Dvor; dünyanın en büyük kütüphanelerinden Rusya Ulusal Kütüphanesi; kuruluş hikâyesiyle döneminde oldukça tepki çeken Singer Binası; muazzam vitrayları ve bronz iç yapısıyla Eliseyev Binası; Picadilly Sineması olarak da bilinen, yazar Nabokov’un anılarında sık sık bahsettiği Aurora Sineması; Rus edebiyatında kendine özel bir yer edinen Leningrad Kuşatması’nın izlerini üzerinde taşıyan ünlü Anichkov Köprüsü ve daha pek çok yapı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

2. Gün : St Petersburg

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan HERMITAGE MUZESI Turumuz başlıyor. Tur bitiminde Sonra arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Petro ve Pavel Kalesi Turumuz başlıyor. Tur bitiminde serbest zaman.  Akşam dileyen misafirle Tekne Turumuza katılıyoruz. Tekne turumuzun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

Ekstra Tur: Hermitage Müzesi Turu 50 Euro Kişi Başı

Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan ve Neva Nehrinin yanında bulunup Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından, Dünya'nın ve Rusya'nın en büyük müzelerinden HERMITAGE MUZESI, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı'na da girmiştir.

Ekstra Tur: Petro ve Pavel Kalesi Turu 50 Euro Kişi Başı

Kenti kuran I. Petro’nun ilk inşa ettirdiği bu kale, askeri açıdan stratejik bir noktada yer alıyor ve çarların mezar anıtlarının yanı sıra I. Petro’nun oğlu Alexei, Dostoyevski, Troçki, Lenin’in kardeşi Aleksander, Çernişevski, sonraları Yugoslavya’nın lideri olan Tito ve kaleden kaçmayı başaran Kropotkin gibi ünlü isimlerin siyasi suçlardan hapsedildiği zindanları barındırıyor. Sovyet rejimi sırasında roket araştırma ve denemelerinin yapıldığı kale sınırları dahilindeki, kentin en yüksek binası olan katedralin üstündeki melek, tüm tur boyunca kalenin misafirlerini şefkatle selamlıyor.

Ekstra Tur: St.Petersburg Tekne Turu 40 Euro Kişi Başı

St.Petersburg’un eşsiz güzellikteki kanalları ve ışıkları altında yapacağımız St.Petersburg Tekne Gezimize Katılıyoruz. Kuzeyin Venediği olarak adlandırılan St. Petersburg, Büyük Petro döneminde açılan kanallarıyla adacıklara bölünmüştür. Turumuz esnasında Neva nehri ve kanallar üzerindeki 18.yy’a ait büyüleyici mimari yapıları görme fırsatı bulacaksınız. 


3. Gün : St Petersburg

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dilediğinizce St. Petersburg'un tarihi ve turistik yerlerini gezebilir veya yerel mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz için extra olarak düzenlenecek olan PETERHOF Turu. Turumuzun ardından Puşkin kasabası turumuz başlıyor. Turumuzun ardından Serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Ekstra Tur: Peterhof Turu 65 Euro Kişi Başı

Bu turumuzda Finlandiya Körfezi'nde bulunan ve metro'nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli'ye inşa ettirdiği yazlık sarayı görme imkanı bulacağız. Paris'teki Versailles'a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir.

Ekstra Tur: Puşkin Çar Kasabası Turu 40 Euro Kişi Başı

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Rus edebiyatının büyük şair ve yazarı Puşkin’in okulunun da bulunduğu kasaba, bünyesindeki saraylarla, parklarla ve çeşitli yapı kompleksleriyle övgü topluyor. On sekizinci yüzyılda çarın ailesi için inşa edilen bu alan, misafirlerini adeta bir Rus masalına davet ediyor. 

 

4. Gün : St Petersburg - İstanbul

Sabah Kahvaltısının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havaalanına transfer. Havalimanına varışımızın ardından Bilet ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Türk havayollarının TK402 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:10'da İstanbul'a hareket. Saat 18:35’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turlarımızda görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

KONAKLAMA OTELİ 4* Petrovski Art Loft Hotel

Fiyat Tablosu

Dönem

4* Petrovski Art Loft Hotel

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
19.05.2022-22.05.2022 Oda Kahvaltı - 549,00 EUR Seç 699,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç Detay
09.07.2022-12.07.2022 Oda Kahvaltı - 549,00 EUR Seç 699,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç Detay
14.07.2022-17.07.2022 Oda Kahvaltı - 499,00 EUR Seç 649,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç Detay
27.08.2022-30.08.2022 Oda Kahvaltı - 549,00 EUR Seç 699,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç Detay

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İst- St. Petersburg - İst Uçak bileti
 • Belirtilen otel kategorisinde 3 Gece Kahvaltı dahil konaklama
 • St Petersburg Şehir Turu
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·         Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                       : 50.-TL

·         Rusya Vizesi                                             : 145.-Eur

·         Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)        : 15.-Eur

·         Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası)       : 30.-Eur

·         Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

·         Extra Turlar

Genel Şartlar

Rusya Federasyonu Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı
  3
  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş

Benzer Turlar