Suzan Kardeş İle Kosova Turu / Ünlülerle Geziyorum

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Suzan Kardeş İle Kosova Turu / Ünlülerle Geziyorum

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Türk Havayolları ile İstanbul - Priştine -İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti,

·         * Programda belirtilen tüm  panoramik şehir turları,

·         * Sabah kahvaltıları

·         * Yerel Restaurantta Alınacak Akşam Yemekleri

·         * Türkçe Rehberlik hizmeti,

·         * Havalimanı vergisi,

·         * Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)1. Gün : İstanbul – Priştine

İstanbul Atatürk Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali Tatilbudur Kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK1017 sefer sayılı uçağı ile saat 07:50’de Priştina’ya hareket. Saat 08:30’da Priştina’ya varış.Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından , Nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan, dünyanın en genç devletlerinden Kosova’nın başkenti Priştina’ya şehir turu için alandan hareket ediyoruz.  Çok yakın bir zaman önce bir insanlık dramının yaşandığı eski Osmanlı topraklarında, duygu yüklü bir gün geçireceğiz. Göreceğimiz yerler arasında, Çarşı, 15. yy.’da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, 19.yy.’da halka namaz saatlerini hatırlatabilmek üzere yapılmış saat kulesi, 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılmış Sultan Murad Camii, Murat Hüdavendigar Türbesi,  19. yy.’dan kalma hamam, 16.yy.’da inşasına başlanıp 19.yy.’da tamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19. yy.’dan kalma Osmanlı konağı var. Şehir turumuz Ardından otelimize transfer .Akşam Yemeğini yerel Kosova’nın geleneksel müziklerini dinleyebileceğimiz yerel restaurantta alıyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Gün : Priştine – Gracanica- Peja – Decan - Prizren  

Sabah Kahvaltının ardından Kosova’nın eski geçmişini teyit eden, Dardania’da bulunan ve Justiniana Secunda olarak da bilinen bir Roma kasabası olan Ulpjana’nın antik kalıntılarını ziyaret ediyoruz.Ziyaretimizin ardından Priştine'ye birkaç kilometre mesafedeki Gracanica’ya hareket ediyoruz.1321 yılında Sırp kralı Stefan Milutin tarafından Bizans mimarisinin zaferi olarak kurulan  Gracanica 14. yüzyıldan kalma muhteşem bir Ortodoks Kilisesi'ne ev sahipliği yapıyor. Ardından XIII. Yüzyılda inşa edilen çok güzel fresklere sahip üç kiliseden oluşan Peja Patrikliği ve  UNESCO tarafından korunan en geniş ve en iyi korunmuş fresk dekorasyonlarına sahip Balkanlardaki en büyü Ortaçağ Kilisesi olarak kabul edilen Decan Manastırını ziyaret ediyoruz.Turumuzun ardından Prizren’e hareket ediyoruz. Akşam Yemeğini yerel restaurantta alıyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Gün : Prizren

Sabah Alınacak kahvaltımızın ardından tüm gün Prizren Şehir Turu. Kosova'nın güneyinde bulunan Prizren, antik tarihi, zengin kültürel ve dini mirası, geleneksel el sanatları dükkanları, festivalleri, filmi, müziği, sanatı vb. İle bilinen, Kosova'nın en güzel ve en eski şehirlerinden biridir. Kosova'nın en çok ırklı, çok dinli ve çok kültürlü şehridir. Görülecek yerler arasında Sinan Paşa Camii, Katolik Katedrali, Ortodoks Manastırı - Levis Hanımı, Hamam (Türk Hamamı), Arnavut Prizren Birliği (en ünlü ve ziyaret edilen tarihi müze), Arkeoloji Müzesi, Prizren Kalesi bulunmaktadır.Akşam Yemeğini yerel restaurantta alıyoruz. Geceleme  Otelimizde

4.Gün : Prizren – Gjakova -  Priştine - İstanbul

Sabah alınacak kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. ve geleneklerin şehri olarak adlandırılan Gjakova’ya hareket ediyoruz.Kentsel kültürü gelişmiş bu güzel şehirde Eski Çarşı en turistik yeri olup, çeşitli el sanatları eserlerini görüyoruz. Saat Kulesi, Gjakova kentinin sembollerinden biri olan Hadum Ağa Camii (1595), taş minaresi ile ilgi çeken Kusar Camii (1770), çift şerefeli Mahmut Paşa Camii (1802), Ali Baba Tekkesi, Rumeli’nin en eski tekkelerinden Şeyh Süleyman Aziz Baba tarafından yapılan Eski Balkan Tekkesi (1573), Şeyh Emin Tekkesi (1730), Bektaşi Tekkesi, Büyük Medrese (1707) gibi Osmanlılardan kalan eşsiz eserlerini görüyoruz.Ardından Milyonlarca yıl boyunca doğal olarak oluşan sarkıtları ile doğa harikası Gadime Mağarasını ziyaret ediyoruz.Turumuzun ardından Priştina havaalanına transfer.Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK1020 sefer sayılı uçağı ile saat 20:30’da  İstanbul’a hareket. Saat 23:10 İstanbul’a varış. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle..

KONAKLAMA OTELİ 4* Priştina Otelleri

Fiyat Tablosu

Dönem

4* Priştina Otelleri

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
27.06.2019-30.06.2019 Oda Kahvaltı - 599,00 EUR Seç 779,00 EUR Seç 299,00 EUR Seç Detay

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul - Priştine -İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti,

  ·          Programda belirtilen tüm  panoramik şehir turları,

  ·          Sabah kahvaltıları

  ·          Yerel Restaurantta Alınacak Akşam Yemekleri

  ·          Türkçe Rehberlik hizmeti,

  ·          Havalimanı vergisi,

  ·          Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·         * Seyahat Sağlık Sigortası 15 Eur (65 Yaşa Kadar)

·         *Yurtdışı Çıkış Harç Pulu

·         * Ekstra Kişisel Harcamalar

·         * Tüm Öğlen Yemekleri


Genel Şartlar

Benzer Turlar