Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • HES Kodu Kontrolü
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Trabzon Yaylaları Turu / 3 Gece Otel Konaklaması

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menüden Oluşan 3 Akşam Yemeği
* Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
* Milli Park Giriş Ücretleri
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Tatilbudur Otobüsü İçerisindeki İkramlar
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
16 KİŞİLİK TURİZM ARAÇLARI VE EN FAZLA 8 KİŞİ İLE

BÖLGE BULUŞMALI

BUTİK TRABZON YAYLALARI TURU

Misafirlerimiz turun ilk günü belirtilen saat aralıklarında buluşma noktalarında olacak şekilde bölgeye ulaşımlarını münferit olarak gerçekleştirecek olup, hareket saatinden en geç 15 dk önce kalkış noktasında olmaları gerekmektedir. Uçak ve otobüs ulaşımlarında yaşanacak gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. Dileyen misafirlerimiz satış danışmanımızdan ulaşım alternatifleri konusunda bilgi alabilirler.

Buluşma Yerleri Ve Saatleri: 
Trabzon Otogarı: 08.00 - 09.00 arası
Trabzon Havaalanı: 09.00 – 10.00 arası

1.Gün: Beşikdüzü – Şalpazarı – Şıhkıran Obası – Sis Dağı Yaylası – Eynesil Obası – Sandık Göl – Camış Düzü – Kanlı Boğaz Kayalıkları – Erikbeli – Saz Oba – Kadırga Yaylası – Zigana Dağı Ve Tüneli
Siz değerli misafirlerimizi belirtilen saatlerde ve noktalardan alarak turumuza başlıyoruz. Rehberimizin bilgilendirme ve tanışma amaçlı anlatımları eşliğinde Beşikdüzü’ ne ulaşıyoruz. Birçok Karadeniz türküsüne konu olan Ağasar Deresi’ nin oluşturduğu vadiden Şalpazarı ilçesine ulaşıp, yönümüzü Şıhkıran Obası üzerinden Karadeniz’ in en meşhur yaylalarından Sis Dağı Yaylası’ na çeviriyoruz. Yol boyunca vereceğimiz fotoğraf molalarının ardından Sis Dağı Yaylası’ nın eteklerindeki Eynesil Obası’ na ulaşıyoruz. Oba içindeki Sandık Göl’ ün muhteşem güzelliği ile gezimizi çeşitlendiriyoruz. Çekeceğimiz güzel fotoğrafların ardından çok kısa bir yolculukla Sis Dağı’ nın 2000 rakımlı zirvesine ulaşacağız. Vereceğimiz serbest zamanda Camış Düzü’ nden yaylayı ve Eynesil Obası’ nı en yüksek noktadan fotoğraflayabilir, Kanlı Boğaz Kayalıkları’ na yürüyüş yapabilir ve öğle yemeğinde yaylanın leziz etlerini tadabilirsiniz. Sis Dağı’ ndaki gezimiz ardından Erikbeli Yaylası’ na hareket ediyoruz. Güzergâhımız üzerinde bulunan Saz Oba’ da çaylarımızı yudumlayıp doğanın tadını çıkarmak için serbest zaman verdikten sonra Gümüşhane ve Trabzon sınırı da sayılan ve eski zamanlarda yaylacıların ilk uğrak noktası ve kendi yaylalarına dağıldığı bir merkez olma özelliğine sahip Erikbeli Yaylası’ na ulaşıyoruz. Erikbeli’ nde vereceğimiz serbest zaman sonrasında bir çok obayı aşarak Zigana Dağları’ nın zirvesini teşkil eden şenlikleriyle ve minareli namazgâhıyla hatırlayacağınız Kadırga Yaylası’ na ulaşıyoruz. Namazgâh ziyareti ve fotoğraf molamız sonrası, zirveden Karadeniz’in en önemli geçidi Zigana Dağı Geçidi’ ne ulaşarak günümüzü tamamlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Güzergahımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Bölgede serbest olarak alınacak olup, rehberimiz gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: 3*, 4*, turizm işletme belgeli butik Trabzon otelleri.

2.Gün: Maçka – Altındere Vadisi Ve Milli Parkı – Sümela Manastırı – Dilaver Yaylası – Arnastal Yaylası – Dipsiz Göl – Taşköprü Yaylası – Santa Harabeleri – Eski Rum Evleri
Sabah kahvaltımız sonrası otelimizden ayrılarak yörenin en ilginç mimari örneklerinden, bölge Hristiyanlarının yaklaşık 1500 yıl boyunca en önemli dini merkezi olma özelliğine sahip Altındere Milli Parkı içindeki Sümela Manastırı’ na ulaşıyoruz. Manastırın ziyarete açık olan kısımlarını gezdikten sonra yönümüzü yeniden yaylalara çevirerek Altındere’nin coşkuyla aktığı vadileri aşıp Dilaver Yaylası’ na ulaşıyoruz. Yaylanın zirvelerinden kaynağını alan Altındere kıyısında fotoğraf molamızı verdikten sonra güzergâhımız üzerindeki Arnastal Yaylası’ nı aşarak Dipsiz Göl’ ü ile meşhur Taşköprü Yaylası’ nda öğle yemeği ve diğer ihtiyaçlarımız için mola veriyoruz. Yayla içindeki akarsuyun kıyısında yürüyüş yapıp fotoğraflarınızı çekebilirsiniz. Buradaki molamızın ardından Karadeniz’ in Davos’ u olarak adlandırılan Santa Harabeleri’ ne ulaşıyoruz. 1923’ deki mübadeleye kadar Rumların yerleşik olduğu bu köy bugünlerde Trabzonlu Yaylacıların meskeni. Santa’ da doğanın büyüleyici güzelliği ve terk edilmişliğin sarsıcı hüznü içerişinde geçireceğimiz süre dâhilinde köyün kiliselerini, eski Rum evlerini ve belki de onlarca sevdaya şahitlik etmiş köy çeşmelerini görüp fotoğraflayabilirsiniz. Yeni ismiyle Dumanlı olan yerleşim yerini ardımızda bırakarak fındık bahçeleri ve ormanlarla kuşatılmış güzergâhımız bizleri yeniden Karadeniz’ in sahiline bağlıyor ve Sürmene, Of üzerinden otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Bölgede serbest olarak alınacak olup, rehberimiz gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: 3*, 4* ve turizm işletme belgeli butik Trabzon otelleri.

3.Gün: Çaykara – Solaklı Vadisi – Uzungöl – Demirkapı Yaylası – Yedigöller Bölgesi – Balık Gölü – Aygır Gölü – Ataköy – Sultan Murat Yaylası
Sabah kahvaltımızın ardından Uzungöl’ ün uzantısı Solaklı Vadisi ve Deresi yoluyla 1090 metre yüksekteki Uzungöl’ e varıyoruz. Karadeniz denilince akla ilk gelen yerlerden Uzungöl’ de Doğu Ladinleriyle taçlandırılmış tepeleri üzerinde alacağımız yolculukla yeni açılan terasına varıyor ve gölü yukarıdan fotoğraflama imkânı yakalıyoruz. Sonrasında, Demirkapı Yaylası için yola koyuluyoruz. Bir heyelan gölü olan Uzungöl’ ün arkasında aynı vadi ve akarsuyun adı değişiyor ve Haldizen adını alıyor. Akarsuyun ikiye böldüğü kanyona benzer vadi boyunca gürül gürül akan akarsu ile yolumuz 1900 metre yükseklikteki yaylaya varıyor. Yukarı kısmına kadar aracımızla çıkıyor ve yayla evleri, hemen ardı Bayburt olan Soğanlı Dağlarının görkemi eşliğinde yürüyüşümüzü yapıyor ve sonrasında Yedigöller Bölgesi’ ne doğru yol alıyoruz. Gri kayalıklar ve rengârenk çiçekleri, Temmuz ortasında bile erimeyen yer yer kar topluluklarıyla süslü yolculuğumuzda 2740 metre yükseklikte iki göl bizleri bekliyor. Soğanlı Dağlarında binlerce yıl öncesinde eriyen buzul dağlarının oluşturduğu çökelti sonucu oluşan Balık Göl’ ü görüyor ve buradan kısa bir yürüyüşle Aygır Gölü’ nü görüyoruz. Bu eşsiz tecrübelerin ardından Uzungöl’ e geri dönüyoruz. Buradaki serbest zamanımız sonrası gölden ayrılıyor ve Ataköy’ sapağında Eski Adı Şinek olan bu köy içerisinden geçerek, önce sık orman örtüsü içerisinde, sonrasındaysa üst orman sınırını geride bırakarak muazzam bir yolculuğa başlıyoruz. Rengârenk çiçekler ve Soğanlı Dağları’ nı tüm görkemi ve olabildiğine geniş açılarla sürecek yolculuğumuz sonrası Sultan Murat Yaylası’ na varıyoruz. 2200 metre yüksekte, 1916 Rus Baskınları Dönemi Şehitliğini görüyor yayladaki otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Bölgede serbest olarak alınacak olup, rehberimiz gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: 3*, 4* ve turizm işletme belgeli butik Trabzon otelleri.

4.Gün: Karester Yaylası – Lustra Yaylası – Hanönü Yaylası – Şekersu Yaylası – Uzungöl – Trabzon
Sabah kahvaltımızın ardından, evveli günün eşdeğeri yüksekliğindeki bir başka yayla için Sultan Murat’ tan ayrılıyor ve yaylayı iniyoruz. Çaykara üzerinden Uzungöl’ e kadar çıkıyor ve sık orman örtüsü bir yolculukla, ladin ağaçları içerisinden geçerek Hanönü ve Şekersu Yaylaları içerilerine girerek yürüyüş yapıyor ve gezilerimiz sonrası bu kez Lustra Yaylası’ na varıyoruz. Orman sınırını geride bıraktığımız bu yaylada vereceğimiz mola sonrasında yolumuza devam ediyor ve Soğanlı Dağlarının eşşizliğini bu kez meralık alanları ve uçsuz bucaksız bulutlar üstü manzarasıyla keşfederek Karester Yaylası’ na varıyoruz. 2250 metre yükseklikteki yaylanın geniş çim alanlarında yürüyüp, sarp kayalıklarına varıyor 1000 metre yükseklikten Uzungöl’ ü görüp fotoğraflama imkânı yakalıyoruz. Yaylada alacağımız öğle yemeği sonrasında Uzungöl’ e dönüyor ve sahil yolu üzerinden Trabzon’ a varıp sizleri almış olduğumuz noktalarda bırakarak bir başka TatilBudur.com organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Bölgede serbest olarak alınacak olup, rehberimiz gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Güzergahımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
Konaklama: DÖNÜŞ GÜNÜDÜR, HERHANGİ BİR KONAKLAMA YOKTUR.

Önemli Not: Karadeniz, bilhassa çıkacağımız çoğu yayla yüksek ve sis kuşağında olup, kimi zaman manzara kapalı olabilir. Sıralamanın değişebildiği rotalarda hava ve sis koşullarına göre görebilirliği ya da şansı arttırmak için rehberimiz tarafından değişiklik yapılabilir. Günlük yürüyüş süreleri profesyonel ekipman gerektirmiyor olup ortalama 1-2 saattir, rehberimizin program öngörüsünce arttırılabilir ya da kısaltılabilir halde olup, dilediğinizde manzara ya da doğada oturup yürümemeyi tercih de edebileceğiniz şekildedir. Yüksek noktalarda konaklama söz konusu olduğu için, valiz ya da çantalarınızın kilo ya da boyutlarını minimumda tutmanızda fayda vardır. Gündelik kıyafetlerle katılım mümkün olup, her gün su geçirmez bir ayakkabı ve yağmurluk faydalı olacaktır.

Ayrılma Yerleri Ve Saatleri:
Trabzon Havaalanı: 19:30
Trabzon Otogarı: 20.00
KONAKLAMA OTELİ Trabzon Standart Şehir Oteli

Fiyat Tablosu

Dönem

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
07.10.2021-10.10.2021 %10İndirim 1.341,99 TL 1.219,99 TL Seç 1.661,00 TL 1.510,00 TL Seç 1.562,00 TL 1.420,00 TL Seç Detay
14.10.2021-17.10.2021 %10İndirim 1.341,99 TL 1.219,99 TL Seç 1.661,00 TL 1.510,00 TL Seç 1.562,00 TL 1.420,00 TL Seç Detay
21.10.2021-24.10.2021 %10İndirim 1.341,99 TL 1.219,99 TL Seç 1.661,00 TL 1.510,00 TL Seç 1.562,00 TL 1.420,00 TL Seç Detay
28.10.2021-31.10.2021 %10İndirim 1.341,99 TL 1.219,99 TL Seç 1.661,00 TL 1.510,00 TL Seç 1.562,00 TL 1.420,00 TL Seç Detay
04.11.2021-07.11.2021 %10İndirim 1.341,99 TL 1.219,99 TL Seç 1.661,00 TL 1.510,00 TL Seç 1.562,00 TL 1.420,00 TL Seç Detay
11.11.2021-14.11.2021 %10İndirim 1.341,99 TL 1.219,99 TL Seç 1.661,00 TL 1.510,00 TL Seç 1.562,00 TL 1.420,00 TL Seç Detay
18.11.2021-21.11.2021 %10İndirim 1.341,99 TL 1.219,99 TL Seç 1.661,00 TL 1.510,00 TL Seç 1.562,00 TL 1.420,00 TL Seç Detay
25.11.2021-28.11.2021 %10İndirim 1.341,99 TL 1.219,99 TL Seç 1.661,00 TL 1.510,00 TL Seç 1.562,00 TL 1.420,00 TL Seç Detay

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menüden Oluşan 3 Akşam Yemeği
* Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
* Milli Park Giriş Ücretleri
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Tatilbudur Otobüsü İçerisindeki İkramlar
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm Öğle Yemekleri
*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*Tüm Özel Harcamalar
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye - Özel işletmeler v.b)
*Müze Kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)

Genel Şartlar

UÇAK VE OTOBÜS BİLETLERİ:
Tur ücretine uçak veya otobüs bilet fiyatları dahil değildir. Turumuz kesin kalkışı için yeterli çoğunluğu yakalayamaması sebebiyle iptal edilirse, alınmış olan uçak veya otobüs biletlerinde ki risk ve sorumluluk misafire aittir. Acenta, tüketicinin kabul etmesi halinde ilgili tur kaydını aynı tarihlerde yapılan, yeterli kontenjanı bulunan ve almış olduğu uçak/otobüs biletlerini kullanabileceği başka bir tura aktarabilir.
Uygun uçuş bulamayıp bir gün önceden bölgeye gelmek zorunda kalan katılımcılarımızın konaklaması misafire aittir. Transfer ve otellerde yapılacak ekstra konaklama konusunda müşteri temsilcimizden yardım isteyebilirsiniz.

SOSYAL MESAFE VE PANDEMİ SONRASI
Turlarımız 16 kişilik turizm belgeli araçlarla en fazla 8 kişi ile yapılmaktadır. Araçlarımızın gerekli dezenfektan işlemleri düzenli olarak yapılmaktadır ve araçlarda tur boyunca dezenfektan bulundurulmaktadır. Tur boyunca kullanılacak tesisler/tedarikçiler ilgili bakanlıkların almış olduğu güvenlik tedbirleri doğrultusunda sertifikasyona sahiptir. Turlarımızda misafirlerimize kişiye özel sağlık kiti (maske, eldiven ve dezenfektan) verilmektedir. Ateş ölçer tur boyunca elimizin altında olacaktır. 

ÖNEMLİ NOTLAR
Gezi süresi hareket ve dönüş günü dahil olmak üzere 3 Gece 4 Gün olup 3 Gece otel konaklamalıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turlarımız otel, bölge içi ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Dahil olacağınız tur ile ilgili ofisimizden alacağınız bilgiler dışında bu turun size göre olup olmadığını değerlendirmek ve tur programını okumak sizin sorumluluğunuzdadır. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatilbudur.com kesinlikle sorumlu değildir. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatilbudur.com'un sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 6 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatilbudur.com'da saklıdır. Turun iptali durumunda Tatilbudur.com iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Mücbir haller dışında Tatilbudur.com, ilgili turun yeterli sayıya ulaşamaması dışında turu iptal etmez. Turun Tatilbudur.com tarafından iptali halinde sadece tur ücreti iade edilir. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. Fiyatlarımıza KDV dahildir.

REHBER TAVSİYESİ
Gezi yerlerinde yer yer yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi ve mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi tavsiye ederiz. (polar, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Yer yer turlarımızda yüzme molaları vereceğimizden dolayı yine yanınıza yedek mayo/bikini, yedek kıyafet, havlu, deniz ayakkabısı terlik ve gözlüğü almanızı tavsiye ederiz. Yine küçük bir plaj çantası işinize yarayacaktır. Varsa ilaçlarınız, harici bataryalarınızı, şarj aletlerinizi sırt ya da plaj çantalarınızda bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

BÖLGE İÇİ ULAŞIM ARAÇLARIMIZ
VW VOLT EL 16+1 Turizm taşımacılığına uygun olarak tasarlanmış, abs, asr, klima…
VW CRAFTER 16+1: Turizm taşımacılığına uygun olarak tasarlanmış, abs, asr, klima…
MERCEDES SPRINTER EL 16+1: Turizm taşımacılığına uygun olarak tasarlanmış, abs, asr, klima…

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.
En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.16.05.2020

Benzer Turlar

Canlı Destek