Turistik Doğu Ekspresi ile Butik Kars Divriği Turu ( Kars - Ankara Yönü) / 1 Gece Otel 2 Gece Tren Konaklaması

Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • HES Kodu Kontrolü
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Turistik Doğu Ekspresi ile Butik Kars Divriği Turu ( Kars - Ankara Yönü) / 1 Gece Otel 2 Gece Tren Konaklaması

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

*Belirtilen Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Turistik Doğu Ekspresinde 2 Gece Konaklama
*Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 1 Sabah kahvaltısı
*Otelimizde Açık Büfe veya Set menü 1 Akşam Yemeği
*İstanbul - Kars Ekonomi Sınıf Gidiş Uçak Bileti
*Yüksek hızlı Tren ile Ankara - İstanbul  ekonomi sınıfı tren bileti
*Turistik Doğu ekspresi Kars - Ankara- yataklı vagon kompartman bileti
*Profesyonel Rehberlik Hizmeti
*Lüks Turizm Araçları İle Ulaşım
*Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
*Açık Büfe Veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
*Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
*Otopark Ücretleri
*Tatilbudur.Com Güvencesi
*1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası
1.Gün: Kars – Arpaçay – Ani Harabeleri – Surp Pirgiç Kilisesi (Keveli Kilise) – Surp Kirkor Kilisesi (Tigran Honents Kilisesi) – Küçük Hamam – Katedral (Meryem Ana Kilisesi Veya Fethiye Camii) – Menucehr Camii – İş Atölyeleri – Ebul Muhammeran Camii – Kars Merkezde Serbest Zaman
Değerli misafirlerimiz, sabah 06:30 da Sabiha Gökçen havalimanında buluşmamızın ardından Anadolu Jet havayollarına ait 08:30 da İstanbul Sabiha Gökçen havalimanından hareket edecek olan Uçağımıza biniş işlemlerimizi sonlandırıyor ve Kars’a hareket ediyoruz. Kars Havaalanında bizi bekleyen transfer aracımız ile buluşuyoruz ve Havaalanında sizleri karşılamamızın ardından rehberimizin bilgilendirme ve tanışma amaçlı anlatımları eşliğinde Kars şehir gezimize başlıyoruz. Kars merkezde alacağımız otantik Serpme Kars kahvaltımızın ardından ülkemizin en doğusunda bulunan Kars Şehir Turumuza başlıyoruz. Ülkemizin en doğusunda olmasına rağmen, aslında Kafkasya’nın en batısında olan, yani hem doğulu hem batılı özellikleriyle çevresindeki Erzurum, Ağrı, Iğdır gibi illerden kültürel anlamda çok farklı, kıpır kıpır, sokakları hayat dolu bir şehirdir Kars. 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan şehir, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezdir. Birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokaklar, cepheleri süslü, kesme taş binalar ve daha niceleri. Kars’ı çok seveceksiniz, biz bundan eminiz! 12 Havariler Kilisesini, Taş Köprü ve Kars Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Arpaçay’ın kenarında kurulmuş Ani Harabelerine gidiyoruz. Ani 1000 yıl öncesinin bölgenin en büyük, en zengin şehriymiş. Zaten ören yerinde göreceğimiz anıtsal yapılardan bunu hemen anlayacaksınız. Ermeni kültürünün en önemli yapıtlarının yer aldığı eserler arasında Katedral, Surp Kirkor, Surp Pirgiç (Keveli Kilise), Selçuklu eserlerinden Menücehr Cami, Ebul Muhammeran Cami, Sultan Sarayını geziyoruz. Gezimizin ardından otelimize hareket ediyoruz.

*Sabah Kahvaltısı: Kars merkezde otantik Kars kahvaltısı (Ekstra)
*Öğle Yemeği: Kars Kazevinde serbest menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
*Akşam Yemeği: Otelde ve belirlenen restoranda alınacak olup, tur ücretine dahildir
*Konaklama Oteli: Simer Otel - Grand Ani Otel - Kale Otel -  The Kars Park Hotel,  Kars Atapark Otel vb. Oteller
*Ekstra olarak Kafkas gecesi (Gecenin detayları ile ilgili olarak rehberimiz gün içerisinde sizleri bilgilendirecektir.)

2. Gün: Kanlı Tabya savaş müzesi- Çıldır gölü - Kars kalesi - 12 havariler kilisesi – Kars Tren Garından Turistik Doğu Ekspresi’ne biniş 
Müze ziyaretimizin ardından Kars merkeze bir buçuk saatlik bir mesafede bulunan Çıldır gölüne doğru yola çıkıyoruz. Göl kenarında Çıldır gölünün meşhur Sarı balığının sunulduğu keyifli bir öğle yemeği molası veriyor ve gölün bu güzel manzarasını fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. Eğer mevsim şartları uygun ise ve göl buz tutmuş ise üzerinde atlı kızaklarla güzel bir gezi yapma imkânımız da olabilecektir. Çıldır gölü çevresinde geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından Kars şehir merkezine dönüyor ve Kars şehir merkezinde bulunan Sarıkamış şehitlerimiz için yapılmış olan ülkemizin en anlamlı müzelerinden biri olan Kanlı Tabya Sarıkamış Şehitleri Müzesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sırasında bu küçük müzenin içerisindeki interaktif salonlarda o dönemin ruhunu damarlarımıza kadar hissedeceğiz.
Akşam saatlerinde Kars merkezde vereceğimiz serbest zaman ardından Kars’tan Ankara’ya hareket etmek üzere Kars Tren garına giderek 21:55 de hareket edecek olan Turistik Doğu Ekspresi ile tren yolculuğumuza başlıyoruz. Tren yolculuğumuz ile ilgili tüm detaylarla ilgili bilgilendirmeyi sizlere rehberimiz yolculuk öncesi yapacaktır.
 
Öğle Yemeği: Çıldır gölünde gölün eşsiz lezzeti olan Sarıbalık ve farklı Kars lezzetlerinin sunulduğu göl kenarında bir restoranda serbest menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Kars şehir merkezindeki serbest zamanda kendi tercihlerinize göre seçeceğiniz restoranlarda alabilirsiniz
Konaklama: Bu akşam konaklamamız Turistik Doğu Ekspresinde Sizler için ayrılmış özel vagonunuzda ve kompartımanlarınızda olacaktır. 

3.Gün: Erzurum – Erzincan – İliç - Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası – Sivas – Kongre Binası ve Etnoğrafya Müzesi – Çifteminareli , Buruciye, Şifahiye Medreseleri , Sivas Merkezde serbest zaman. Ankara’ya Tren yolculuğu
Akşam saat 21:55 Kars’tan bindiğimiz trenimiz ile sabah saatleri itibariyle Erzincan’ın İliç ilçesine istasyonuna ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile (Ekstra) İstasyonda bizleri bekleyen aracımıza binerek rehberimiz eşliğinde Kemaliye’ye ulaşıyoruz. Kemaliye de ilk durak noktamız Karanlık Kanyon oluyor. Dünya’nın en büyük kanyonlarından olan ve yer yer yüksekliği 800 metrenin üzerine çıkan kanyon gezimize başlıyoruz. Tamamıyla el ile oyarak açılan ve zamanında Kemaliye - Divriği arasında bağlantı oluşturan bu yol, insanların istediği zaman neler yapabileceğinin en büyük örneğidir. Kanyon gezimiz sonrasında TÜBİTAK tarafından bölgede düzenlenen doğa gezileri sırasında toplanmış olan canlı-bitki-maden türlerinin sergilendiği, ülkemizin en büyük Doğa Tarih Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimiz sonrasında Kemaliye merkeze ulaşıyoruz. Sonrasında Taş Dibi mahallesinde yer alan Lökhane’ye gidiyoruz. Lök yapımını öğrenip bilgilendikten sonra İliç’e dönerek trenimize biniyoruz. Sabah 12.46’da Divriği’ye ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimizle (Ekstra) Uzun süreli duraklayacakları Sivas-Divriği'de temelinden burcuna kadar otantik bir Türk eseri olan kaleyi, "Anadolu'nun Elhamrası" olarak anılan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifasını gezebiliyor. Cami yöre Mengücekoğulları’nın yönetimi altında olduğu dönemde Ahmet Şah ve eşi Turan Melek tarafından camisi ile birlikte 1228-1229 yıllarında yaptırılmıştır. İslam mimarisinin bu başyapıtı iki kubbeli türbeye sahip bir cami ve ona bitişik bir hastaneden oluşmaktadır. Yapılar, mimari özelliklerinin yanı sıra, sergilediği zengin Anadolu geleneksel taş işçiliği örnekleriyle UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer almaktadır. Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası Türkiye’nin bu listeye giren ilk mimari yapısıdır.

Mimarı Ahlatlı Hürrem Şah’ın elinde 1228 yılında şekil alan Divriği Ulu Cami, plan tipi ve süsleme özellikleri bakımından benzeri olmayan bir eserdir. Camiye bitişik olarak inşa edilen iki katlı, avlulu ve eyvanlı bir yapı olan Darüşşifa, hastaların su sesi ile sağlıklarına kavuştuğu bir hastane olarak benzersiz özelliklere sahiptir.

Divriği Ulu camii ve Darüşşifası gezimizin ardından 15:46 da hareket edecek olan trene binerek Bostankaya durağına doğru hareket ediyoruz 18:23 Bostankaya’ya varışımızın ardından dileyen misafirlerimizle (Ekstra) Sivas merkeze gidiyor ve Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı mücadelesinin temellerini attığı Kongre Binası ve Etnografya Müzesini , Sivas merkezde bulunan Türk süsleme sanatının en güzel örnekleri arasında yer alan ve 800 yıllık zaman dilimine şahitlik eden Çifte Minareli Medrese,  Buruciye medresesi ve Şifahiye Medresesi, gezilecek yerler arasında bulunuyor. 

Sivas bıçağı, Sivas ağızlığı, kemik tarak, gümüş işçiliğinin örnekleri Sivas'tan alınabilecek hediyelikler arasında bulunuyor.

Gezimizin ardından Bostankaya Tren istasyonuna dönerek 22:13 de Ankara’ya hareket ediyoruz. 

Öğle Yemeği: Divriği veya Sivas şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda alabilirler. (Ekstra) 
Akşam Yemeği: Turistik Doğu Ekspresi yemek vagonunda alabilirler. (Ekstra)
Konaklama: Bu akşam konaklamamız Turistik Doğu Ekspresinde Sizler için ayrılmış özel vagonunuzda ve kompartımanlarınızda olacaktır.


4 Gün: Ankara - İstanbul
Sabah 08,59 civarında Ankara Tren Garı’na ulaşarak Ankara tren garından İstanbul’a YHT ile yapacağımız yolculuğumuz ardından turumuzu tamamlayarak bir başka Tatilbudur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Trende ya da isteyen misafirlerimiz için Divriği de vereceğimiz serbest zamanda alabilirler. (Ekstra)

Önemli Not:  YHT saatlerinde saatlerde değişiklikler olabilir. Kesin saatler Turdan iki gün önce bildirilecektir.

YHT' de yer olmaması durumunda Ankara - İstanbul arasındaki transfer 27 veya 31 kişilik araçlar ile yapılacaktır.KONAKLAMA OTELİ Kars Standart Şehir Oteli

Fiyat Tablosu

Dönem

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
28.01.2023-31.01.2023 %10İndirim 11.000,00 TL 10.000,00 TL Seç 22.000,00 TL 20.000,00 TL Seç - Detay
04.02.2023-07.02.2023 %10İndirim 7.645,00 TL 6.950,00 TL Seç 15.290,00 TL 13.900,00 TL Seç - Detay
07.02.2023-10.02.2023 %10İndirim 7.645,00 TL 6.950,00 TL Seç 15.290,00 TL 13.900,00 TL Seç - Detay
09.02.2023-12.02.2023 %10İndirim 7.645,00 TL 6.950,00 TL Seç 15.290,00 TL 13.900,00 TL Seç - Detay
18.02.2023-21.02.2023 %10İndirim 7.645,00 TL 6.950,00 TL Seç 15.290,00 TL 13.900,00 TL Seç - Detay

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

*Belirtilen Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Turistik Doğu Ekspresinde 2 Gece Konaklama
*Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 1 Sabah kahvaltısı
*Otelimizde Açık Büfe veya Set menü 1 Akşam Yemeği
*İstanbul - Kars Ekonomi Sınıf Gidiş Uçak Bileti
*Yüksek hızlı Tren ile Ankara - İstanbul  ekonomi sınıfı tren bileti
*Turistik Doğu ekspresi Kars - Ankara- yataklı vagon kompartman bileti
*Profesyonel Rehberlik Hizmeti
*Lüks Turizm Araçları İle Ulaşım
*Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
*Açık Büfe Veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
*Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
*Otopark Ücretleri
*Tatilbudur.Com Güvencesi
*1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm özel harcamalar
*Tüm öğle yemekleri
*Tüm yemeklerde alınan içecekler
*Ekstra olarak belirtilen tüm geziler, etkinlikler ve faaliyetler
*Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)
* Sivas Şehir Merkezi Turu
*Divriği Gezisi
*İliç Gezisi

Genel Şartlara

MÜZE KART BİLGİSİ

*Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Tur fiyatına Müze Ören Yeri ücretleri dahildir.(Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müzekart ekletebilirler. Satış esnasında müzekart talep etmeyen misafirlerimiz ilgili müzelere giriş ücretlerini kendileri öderler.

*T.C Vatandaşı olmayan misafirlere müzekart verilememektedir. Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.

GENEL ŞARTLAR

Gezi süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 3 gece 4 gün olup, 1 gece otel konaklaması bulunmamaktadır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatilbudur.com sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 10 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatilbudur.com saklıdır. Turun iptali durumunda Tatilbudur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. Turlarımızda 08 - 12 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 13 - 23 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüks midibus, 24 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüks midibüs ile ulaşım sağlanır. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Fiyatlarımıza KDV dâhildir.

KADEMELİ FİYAT SİSTEMİ

Tüm uçaklı kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (uçaklarda doluluk oranı arttıkça) uçaklardaki fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

REHBER TAVSİYESİ

Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

İKLİM ŞARTLARI

Doğu Anadolu bölgemizde karasal iklim hâkim olmaktadır. Karasal iklim kışları soğuk ve karlı geçen, yazları ise sıcak ve kurak geçen iklim türüdür. Bu iklim türünde kış erken başlayarak karın 90 gün yerin üzerinde kalmasına sebep olmaktadır. Yazlarda kış gibi erken başlayarak sıcaklık yüksek olmaktadır. Fakat bu bölgemizde nem oranı yüksek olmadığı için sıcaklık fazla yüksek hissedilmemektedir. Gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkları fazla olmaktadır. Bununla beraber yıllık sıcaklık farkları da yüksek oranda olmaktadır. Yazları sıcak ve kurak geçer, kışları ise soğuk ve kar yağışlıdır.Çok geniş ve yükselti farkları olan bir bölge olduğu için iklim özelliği de farklılıklar göstermektedir. Erzurum Kars bölümü kışın sert geçtiği sıcaklığın en düşük olduğu kesimdir. Bu bölgede sıcaklık -40 dereceye kadar düşmektedir. Yıllık yağış miktarı bu bölgede daha fazladır.Kış mevsiminde yağışlar kar şeklinde görülmektedir ve uzun süre yerde kalmaktadır. Yazları sıcaklık 20 derecenin üzerine kadar çıkmaktadır. Yukarı Fırat bölümü daha güneyde kalarak ve yükseltinin az olması nedeni ile sıcaklık değerleri yıl içerisinde daha yüksektir. Bu bölgede de kış yağışları fazla, yaz mevsimi ise kurak geçmektedir.

ULAŞIM ARAÇLARIMIZ

MIDIBUSLER / 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MINIBUSLER / 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Otobüs için yeterli sayı olmadığında 14 Kişilik Mercedes Sprinter veya Royal, Prestij, Turkuaz Marka 27 kişilik Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir. Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre yukarıda belirtilen araç tipleri tayin edilir.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.   

Benzer Turlar