Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • HES Kodu Kontrolü
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Uçaklı Gap'tan Van'a Yolculuk Anadolu Jet Hava Yolları İle 6 Gece Otel Konaklaması

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
* Açık Büfe 6 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set menü 5 Akşam Yemeği
* Nemrut Dağı Minibüs Ücreti
* Halfeti Tekne Turu
* Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
* Saw - Ada / Van - Saw Gidiş dönüş uçak bileti
* Milli Park Giriş Ücretleri
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Tatilbudur Otobüsü İçerisindeki İkramlar
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
1.Gün: Antakya - Asi Nehri - Uzun Çarşı - Harbiye – Antakya Mozaik Müzesi - St. Pierre Kilisesi – Habib-i Neccar Camii

*05.00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı 
*05.30 Harbiye TatilBudur Ofis Önü
*06.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi  otoparkından kalkacak olan servis aracımız ile İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına hareket ediyoruz. 06.25'daİstanbul Sabiha Gökçen havalimanında buluşmamamızın 08.25'de hareket edecek olan Anadolujet Havayolları ile Adana'ya hareket edecek olan uçağımıza biniş işlemlerimizi sonlandırıyor ve Adana'ya hareket ediyoruz. Adana Havaalanında bizi bekleyen transfer aracımız ile buluşuyoruz. Değerli misafirlerimiz, yolda alacağımız (ekstra) kahvaltımızın ardından zengin kültürü ile dikkat çeken İskenderun üzerinden Belen Geçidine çıkarak Amik Ovası ve Amanos Dağları'nın doyumsuz manzarasını izleyerek Antakya'ya ulaşıyoruz. Eski adı Orontes Nehri olan Lübnan’ın Bekaa vadisinden doğup Antakya’nın Saman Dağında denize boşalan Asi Nehri'nin kıyısında kurulan Antakya'da ki ilk durağımız dünyanın en büyük müzesi olan Antakya Mozaik Müzesi olacak. Burada antik dönemde ki ismi Dafne günümüzdeki ismi Harbiye'den çıkartılan Mozaikleri görüyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Tahtacılar çarşısı olarak da bilinen Uzun Çarşı'da serbest zaman veriyoruz. Daha sonrasında ilk Hristiyan şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisini yapıyoruz. Sonrasında isteyen misafirlerimizle Antakya Sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Müsait olduğu takdirde gezebileceğimiz Türk-Katolik Kilisesi'ni görüp, Tarihi Antakya Evleri'ni gördükten sonra dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesi'ne gidiyoruz. Antakya manzarası sizleri büyüleyecek. Gezimiz sonrasında Antakya'dan 12 km ileride Daphne ve Apollon ‘un aşklarının geçtiği Harbiye'ye (Dafne) giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyoruz. İpek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri aldıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

*Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
*Öğle Yemeği: Antakya'da Kurşunlu Han’da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Güzergâh: İstanbul – Aksaray – Adana - Hatay / 1135 Km
*Konaklama Oteli: Özcihan Otel – Deliban Otel – Grand Mina Otel - Boğaziçi Otel v.b

2.Gün: Kırıkhan - Hassa - Narlı - Pazarcık - Adıyaman – Eski Kâhta Kalesi -  Arsemia - Cendere Köprüsü - Karakuş Tümülüsü - Nemrut Dağı – Kral Antiochos’un Tümülüsü

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Antakya'dan ayrılıyor ve Kırıkhan- Hassa-İslâhiye-Pazarcık-Gölbaşı üzerinden Adıyaman'a ulaşıyoruz. Burada otobüsümüzden inerek bizleri bekleyen minibüslerimize biniyoruz. Daha sonrasında Kâhta dan geçerek ilk durağımız olan Karakuş Tümülüs’üne geliyoruz. Muhteşem bir manzara içerisinde rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Roma İmparatorluğunun efsanevi XVI. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsüne ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğrafların ardından, Kommagene Krallarının yazlık başkenti olan Arsemia'yı ve Eski Kâhta Kalesini minibüslerimizden panoramik olarak görerek deniz seviyesinden 2150 m yükseklikte bulunan Nemrut dağının eteklerine ulaşıyoruz. Yaklaşık 1kmlik bir tırmanış sonrasında Kommagene kralı ANTİOCHOS adına yapılan Tümülüs’e ulaşıyor ve Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Yapılan anlatımlar ardından Güneydoğu Toroslarının ve Atatürk barajı Baraj gölünün muhteşem manzarasını da seyrediyoruz. (Programın seyri müsaitliği dâhilinde rehberimizin inisiyatifi ve genel istek üzerine nemrut dağı çıkışı Gün doğumu ya da Günbatımı saatlerine denk getirilecek şekilde de gerçekleştirilebilecektir.). Ardından tekrar minibüslerimize binerek Adıyaman'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Öğle Yemeği: Adıyaman'da Marina restoranda alakart ya da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Güzergâh: Antakya-Pazarcık-Adıyaman / 295 KM
*Konaklama Oteli: Rabat Otel – White Star Otel - Bozdoğan Otel vb.

3.Gün:  Atatürk Barajı – Halfeti - Gaziantep( Ayıntap ) Kalesi - Sedefçiler Çarşısı - Almacı Pazarı - Bakırcılar Çarşısı - Zincirli Bedesten - Tütün Hanı - Kasteller -Tahmis Kahvesi 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında dünyanın kategorisinde 6.  ve Türkiye’nin en büyük barajı Atatürk barajına ulaşıyoruz. Seyir terasında yapılan anlatımların ve fotoğraf molasının ardından yolumuza Yaylak üzerinden devam ediyoruz. Yolumuzun sonunda bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Fırat nehri üzerine GAP kapsamında kurulan Birecik Barajının sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale'nin ve sular altında kalan minaresi ile ünlü Savaşan köyünün kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. ( Extra )Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti'ye geliyoruz. Seyir terasında vereceğimiz kısa bir fotoğraf molasının ardından Halfeti'den ayrıldıktan sonra yeni Halfeti, Nizip üzerinden Gaziantep'e ulaşıyoruz. Gaziantep'teki ilk gezi noktamız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi olacak. Burada rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından, Kale-i Füsus ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan meşhur Tahmis Kahvesini, yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan kestelleri görebileceğiniz Tütün Han’ı, gezebilmek ve Alış-veriş yapabilmek için verilen serbest zamanda bakır, baharat, Antep fıstığı, sedef kakma, baklava alışverişlerimizi yaptıktan sonra Gaziantep’te bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.
*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Öğle Yemeği: Gaziantep’te alakart ya da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Güzergâh: Adıyaman – Halfeti - Gaziantep / 223 Km
*Konaklama Oteli: Met Gold Otel – Park Dedeman – Büyük Veliç Otel vb.

4.Gün: Urfa -  Göbekli Tepe - Harran Ovası - Höyük - Harran Konukevi Balıklı Göl - Hz. İbrahim'in Doğduğu Mağara - Kapalı Çarşı - Gümrükhan 

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında 1986 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren çiftçi Mahmut Kızıl sayesinde bulunan Göbekli Tepe'ye ulaşıyoruz.12 bin yıllık tarihi ile Dünya da bilinen ilk insan yapımı megalit yapıların bulunduğu, dünya üzerinde tüm bilim, tarih ve arkeoloji ile uğraşan insanların ilgi odağı konumunda olan, UNESCO tarafından 2019 yılında Dünya Kültür Mirası Listesi ne alınmış,  içerisinde bulunan yapıların ne amaç ile yapıldığı hala çeşitli çevreler tarafından tartışma konusu olan ve hala net bir açıklama getirilememiş olan, 25 yıllık kazı çalışmaları sonucunda sadece %20 lik bir kısmının toprak üzerinde sergilendiği bir ören yeri olan Göbekli tepeyi ziyaret edeceğiz. Rehberimizin bu ören yeri ile ilgili anlatımlarını ilgi ile dinleyeceğinizden eminiz. Kafanızda yüzlerce soru işareti ile bu ilginç yerden ayrıldıktan sonra yolumuza devam ediyoruz, sonrasında dünyanın ilk İslam üniversitesinin bulunduğu Harran'a geliyoruz. Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Harran ziyaretimiz ardından Urfa merkeze geçiyor ve Balıklı Göl Halil-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, İsotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Sonrasında otelimize yerleşme. 

Bu akşam otel konaklamamız oda kahvaltıdır, otelde akşam yemeği tur ücretine dâhil değildir. Dileyen misafirlerimizle birlikte Şanlıurfa'nın vazgeçilmezi yemekli sıra gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde karışık kebaplarımızı yiyip, mırramızı içip, tatlısının ve çiğ köftenin tadına bakıyor, yöresel müzik ve oyunlarla eğlenceye tam hız devam ediyoruz. (Ekstra)


*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Öğle yemeği: Şanlıurfa Kasr-ı Ala Restaurant’ta ya da Halfeti’de Yüzer Fırat Restaurant’ta serbest ya da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
*Akşam Yemeği: Sıra Gecesinde alınacaktır. (Ekstra)
*Güzergâh: Gaziantep - Şanlıurfa / 188 Km
*Konaklama Oteli: Grand Urfa Otel - Harran Otel – Dedeman Şanlıurfa Otel v.b

5.Gün: Mardin - Kasimiye Medresesi - Ulu Camii - Abbaralar -  Mezopotamya Ovası - Deyr-Ul Zafaran Manastırı (Mor Gabriel manastırı ziyaret edilmemiş ise) – Mardin çarşıları

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası, Viranşehir ve Kızıltepe üzerinden Mardin'e ulaşıyoruz. Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani'sinden, Arabına, Ezidi’sinden Müslümanına birçok farklı kültür ve İnançların birleştiği Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Süryanicenin halk arasında anadil olarak konuşulduğu Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin'de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Öğle yemeğimizin ardından Ulu Cami’ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin'in en büyük Camisi olan Camii Kebir olarak da bilinen Ulu Camiyi bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraları da görerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içmek ve Mardin’in dar sokaklarına kurulmuş çarşılarını gezebilmek için siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağının geriye kalan bir odasını, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp Mardin ya da Mardin’in meşhur ilçesi olan Midyat’taki otelimizde konaklamak için otelimize doğru hareket ediyoruz.

DARA – NUSAYBİN – BEYAZSU (EXTRA)
Urfa da otelimizden ayrıldıktan sonra Otel konaklama sıralaması, Güneş batım saati, zamanlama uygunluğu gibi durumların rehberimiz tarafından uygun görüldüğü taktirde ve tüm misafirlerimizin katılım sağlaması durumunda Güneydoğu Anadolu’nun Efes’i olarak nitelendirilen, ismini Pers kralı Darius tan alan, 6 farklı medeniyetin izlerini aynı alan içerisinde açık ve net bir şekilde görebileceğiniz, dünya üzerinde bir eşi daha olmayan 3.000 den fazla insanın gömüldüğü dini inanışları gereği toplu bir mezar alanını, çok büyük bir alana yayılmış üzerine kurulmuş olan köy evlerinin her yerinde tarihin izlerini taşıdığı yapı taşlarının bulunduğu DARA Antik kentinin nekropol kısmı sizi büyüleyeceğine garanti verebiliriz, 
Sonrasında Suriye sınırımızda bulunan Mardin’in Nusaybin ilçesinden geçerken ne kadar modern bir yerleşim olduğunu görerek şaşırmaya hazır olun. 
Hemen ardından ise GAB turunda mı yoksa Karadeniz turunda mı olduğunuzu sorgulatacak yemyeşil bir vadiye Beyazsu vadisine giriyoruz. Vadi içerisinde ilerlerken Güneydoğu Anadolu bölgesinin bu kadar yeşil olabileceğine görmeden inanamayacaksınız. Bu Extra tur seçeneği gerçekleştirildiği takdirde öğle yemeğinizi Beyazsu kenarında (hatta suyun içerisine kurulmuş masalarda) yiyebilir, yörenin lezzetlerinin tadına serin bir su başında bakabilirsiniz.
Bu Extra turumuz mevsim koşulları, gün batımı saatleri, otel konaklama sıralamasının uygunluğu, tüm misafirlerimizin katılım isteği doğrultusunda rehberimizin uygun görmesi durumunda (kişi başı 30TL bedel karşılığında) gerçekleştirilebilecektir.

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Öğle Yemeği: Mardin’de Ebrar Mahalli Ev Yemekleri ya da Dostlar Sofrasında serbest ya da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Güzergâh: Şanlıurfa – Mardin / 455 km
*Konaklama: Mardin Yay Grand – Midyat Matiat Otel vb.

6.Gün: Midyat – Mor Gabriel (Deyrul-Zaferan manastırı ziyaret edilmemiş ise) – Midyat Konuk Evi – Telkâri Ve Gümüş Atölyesi- Yeni Hasankeyf –Diyarbakır – Diyarbakır Surları – Urfa Kapı – Mardin Kapı – Keçi Burcu – On Gözlü Köprü – Ulu Camii – Hasanpaşa Hanı -  Cahit Sıtkı Tarancı Evi – Silvnan – Malabadi Köprüsü  - Bitlis - Tatvan

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından İlk durağımız birçok dizinin çekim alanı olan Midyat ve Midyat’ın meşhur konukevi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ziyaretimiz ardından Telkâriciler çarşısında alışveriş için verilen serbest zamanı takiben yeni Hasankeyf e doğru hareket ediyoruz. Ilısu barajı suları altında kalan eski Hasankeyf’ten kurtarılabilen birkaç kültür mirasından biri olan ve Anadolu da benzer bir örneği olmayan Akkoyunlu hükümdarı Uzun Hasan’ın oğlu Zeynel Bey için yaptırdığı türbesinin önünde kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra Batman’a oradan da Diyarbakır’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Diyarbakır’da ilk durağımız On Gözlü Köprüye geliyoruz Hıdırellezlerde yöre insanları beze dilek yazıp bu köprüden Dicle’ye atarlarmış köprünün kenarında vereceğimiz kısa bir fotoğraf molasının ardından, Bir zamanların o meşhur Diyarbakır karpuzlarının yetiştirildiği Dicle Nehri kenarından yolumuza devam ederken Atatürk’ün Diyarbakır’a geldiği zaman konakladığı meşhur Gazi Köşkünü, İnanışa göre insanın cennetten kovulduktan sonra dünyaya ilk ayak bastığı topraklar olan, ilk tarımın yapıldığı bu topraklarda bulunan Hevsel Bahçelerini ve Keçi Burcunu, Mardin Kapıyı, Urfa kapıyı, çift kapıyı, tek kapıyı, otobüsümüzle panoramik olarak görüp, İslamiyet’in beş Harem-i Şerifinden birisi olarak kabul edilen Mor Thoma Kilisesinin çevrilmesiyle yapılmış Ulu Cami’ye gideceğiz. Ulu Camii gezisi sonrası Cumhuriyet tarihimizin en naif edebiyatçı ve şairlerinden Cahit Sıtkı Tarancı’nın Doğduğu Evi ve eski Diyarbakır konaklarını özlelliklerinden biri olan Dört Mevsim Odalarını görüp tarihi Hasanpaşa hanında keyifli bir dibek kahvesi içmek ve Diyarbakırın o meşhur Burma Kadayıfının tadına bakmak ve kapalı çarşılarında otantik ürünlerin alışverişini yapabilmek adına sizlere serbest zaman veriyoruz. Diyarbakır’da geçireceğimiz keyifli zamanın ardından Silvan’a doğru yola çıkıyoruz. Silvan da yapıldığı dönemlerden günümüze kadar yaklaşık 42metre açıklığındaki sivri ana kemeri ile dünya üzerindeki en büyük kemer açıklığına sahip köprü olma ünvanını hala taşıyan, Selçuklu mimarisinin göz kamaştıran yapısı olan, kuruluşuyla ilgili hüzünlü efsanesi ve dilden dile dolaşan türküsü ile Malabadi Köprüsü’nde kısa bir fotoğraf molası vererek köprünün hüzünlü aşk hikâyesini rehberimizden dinliyoruz. Silvan dan ayrıldıktan sonra Bitlis’e oradan da Tatvan a doğru yolculuğumuza devam ediyor ve akşam yemeği ve konaklama için Tatvan’daki otelimize yerleşiyoruz. 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Öğle Yemeği: Diyarbakır’da serbest olarak alınacaktır ( Ekstra )
*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Güzergâh: Mardin – Midyat – Batman – Diyarbakır – Silvan – Bitlis – Tatvan (475km)
*Konaklama Oteli: Kardelen otel, Taşar Royal Otel

7.Gün: Tatvan –  Van Gölü (Denizi) – Gevaş – Akdamar Adası -  Van Kedileri – Arbuni Savat Gümüş Atölyesi – Van Kedi Evi– Van Müzesi – Van Kalesi –  Van Kalesi’nde Gün Batımı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Kuskun kıran geçidinden geçerek Gevaş’a hareket ediyoruz. Van’ın ve yöre halkının deyimi ile Van Denizi’nin en bilindik efsanelerinden birine, bir efsaneye, gizeme yolculuğumuz Gevaş’a vardıktan sonra bineceğimiz teknemizle yapacağımız yaklaşık 35-40 dakikalık tekne yolculuğu ile başlıyoruz. Ülkemizin en büyük gölünün en meşhur adası olan Akdamar Adası'na varıyoruz.  Büyük bir aşkın izlerini hissedebileceğimiz ada üzerinde bulunan Kral Gagik'in muhteşem kilisesinin tarihini ve dış cephesinde Tevrat’tan alınan bazı sahnelerin bulunduğu kabartmalarının hikâyelerini rehberimizden dinledikten sonra Van Deniz’i kenarında bulunan tesisimize dönüyoruz. Ardından otobüsümüze binerek Van şehir merkezine ulaşıyor ve ilk olarak gözleri mavi veya kehribar rengi ya da biri mavi diğeri kehribar olabilen, nadide ve asil bir kedi ırkı olan Van Kedilerini yakından tanımak için Van Kedi Evi’ne gidiyoruz. Bu sevimli ufaklıkları görünce sizler de hayran kalacaksınız. Ardından bölgenin çok önemli el sanatlarından olan Arbuni Savat ve Urartu İmalatı Gümüş işleme atölyesinde küçük bir alışveriş molası veriyoruz. Sonrasında Toplamda envanterinde 42.000 eseri barındıran ama sadece 1500 tanesinin sergilendiği, Muş, Bitlis, Hakkâri bölgelerinden de getirilen çeşitli Etnografik ve arkeolojik eserlerin sergilendiği son dönem müzecilik anlayışının en güzel örneklerinden biri olan Van Müzesini gezerken rehberimizin yapacağı anlatımlarla sergilenen eserler sizleri hayran bırakacaktır. Van Müzesini gezdikten sonra Van (Tuşba) Kalesinde M.Ö. IX YY Urartu Kralı Lutipri'nin oğlu Sarduri tarafından kütle halindeki taştan yaptırılan ve Urartu Başkenti Tuşpa'yı kuş bakışı gören Van Kalesinin eteklerinde rehberimizden bu uygarlık ile ilgili detaylı bilgileri dinledikten sonra dileyen misafirlerimiz turumuzun son gününde gün batımını Van Kalesinin en uç noktasında, Van Gölü manzarasını izleyerek fotoğraflıyor, dileyen misafirlerimiz de kalenin eteklerinde çay-kahve keyfi yaparak günümüzü sonlandırıyoruz ve dönüş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Van Ferit Melen havaalanına hareket ediyoruz 16.30’da hareket edecek olan Anadolu jet havayollarına ait uçağımızla uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz ve bir başka Tatil Budur organizasyonunda görüşmek ümidiyle vedalaşıyoruz.

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Öğle Yemeği: Van Merkezde ( Ekstra )
*Akşam Yemeği: Dönüş günü olduğu için bu akşam yemeği olmayacaktır
*Güzergâh: Tatvan – Gevaş – Van (140km)
KONAKLAMA OTELİ Hatay Standart Şehir Oteli
KONAKLAMA OTELİ Adıyaman Standart Şehir Oteli
KONAKLAMA OTELİ Gaziantep Standart Şehir Oteli
KONAKLAMA OTELİ Şanlıurfa Standart Şehir Oteli
KONAKLAMA OTELİ Mardin Standart Şehir Oteli
KONAKLAMA OTELİ Bitlis Standart Şehir Oteli

Fiyat Tablosu

Dönem

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
10.10.2021-16.10.2021 %10İndirim 2.859,99 TL 2.599,99 TL Seç 3.410,00 TL 3.100,00 TL Seç 2.673,00 TL 2.430,00 TL Seç Detay
17.10.2021-23.10.2021 %10İndirim 2.859,99 TL 2.599,99 TL Seç 3.410,00 TL 3.100,00 TL Seç 2.673,00 TL 2.430,00 TL Seç Detay
24.10.2021-30.10.2021 %10İndirim 2.859,99 TL 2.599,99 TL Seç 3.410,00 TL 3.100,00 TL Seç 2.673,00 TL 2.430,00 TL Seç Detay
31.10.2021-06.11.2021 %10İndirim 2.859,99 TL 2.599,99 TL Seç 3.410,00 TL 3.100,00 TL Seç 2.673,00 TL 2.430,00 TL Seç Detay
14.11.2021-20.11.2021 %10İndirim 2.859,99 TL 2.599,99 TL Seç 3.410,00 TL 3.100,00 TL Seç 2.673,00 TL 2.430,00 TL Seç Detay
28.11.2021-04.12.2021 %10İndirim 2.859,99 TL 2.599,99 TL Seç 3.410,00 TL 3.100,00 TL Seç 2.673,00 TL 2.430,00 TL Seç Detay

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
* Açık Büfe 6 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set menü 5 Akşam Yemeği
* Nemrut Dağı Minibüs Ücreti
* Halfeti Tekne Turu
* Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
* Saw - Ada / Van - Saw Gidiş dönüş uçak bileti
* Milli Park Giriş Ücretleri
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Tatilbudur Otobüsü İçerisindeki İkramlar
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Müzekart (Kültür Ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir)
* Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye - Özel İşletmeler Vb.)
* Tüm Öğle Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Organizasyonlar

Genel Şartlar

* Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 6 Gece 7 Gün olup 6 Gece otel konaklamalıdır
* Paket fiyatlarımız otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
* Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
* Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
* Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
* Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sıralamasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
* Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatilbudur.com kesinlikle sorumlu değildir.
* Tur programında yer alan tüm ekstra turlar; kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turların bazıları tüm yolcuların katılımı, bazıları ise sadece isteyen misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. 
* Ek Hizmet Bedelleri, Paket(ulaşım ve konaklama) fiyatın üstüne eklenerek total bir paket halinde taksitlendirilebilir. İndirimli statüsünde olan misafirlerimiz bu bedeli indirimli öderler.
* Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. 
*Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir.   Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
* Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz.
*Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında 'ekonomik sınıf' kullanılmaktadır.)
*Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Tatilbudur.com da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Tatilbudur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. 
* 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. 
* Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
* 1618 nolu zorunlu seyahat sigortası kapsamı Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.
* İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.
* Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.
* Yeterli katılım oluşmadığında en yakın hareket noktasına biletleme yapılarak misafirlerimizin tura katılımı sağlanabilir.
* Uçaklı turlarımızda rehberimiz bölgede havaalanında sizleri karşılayabilir, biniş havalanında işlemlerini mğnferit olarak yapmanız gerekir, böyle durumlarda Tatilbudur.com 2 gün öncesinden bilgilendirmek zorundadır.
* Uçaklı ve otobüslü turlarımızda İstanbul, Bursa, Eskişehir, İzmir , Ankara , Antalya ve diğer illerimizden gelen misafirlerimiz ile bölge buluşmalı bir şekilde Ankara, Adana veya tur programı dahilinde uygun başka bir şehir üzerinden turlarımız gerçekleştirilebilir. Otobüsün çevirme, kontrol, kaza, trafik vb. uçak ya da otobüs saatlerine göre ve rötar vb. durumlara göre uçağın indiği havaalanında ya da aracın beklediği illerde 1 – 2 saat arası bekleme süreleri oluşabilir.
* Uçuşlar Charter uçuş olup Havayolları tarafından değişiklik vb. durumlar olması durumunda Tatilbududur.com 24 Saat öncesinden sizlere bildirmekle yükümlüdür.
* Tur bitiminde varılacak saatler ile alakalı bilgiler paket programda yazdığı gibi olup, mücbir sebeplerle gelişecek gecikmelerden Tatilbudur.com sorumlu değildir. Misafirlerimiz programda belirtilen biniş noktalarında bırakılacaktır. 
* Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Tatilbudur.com sorumluluğu yoktur.
* Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir.
*Bölge dâhilindeki sezon yoğunluğu ya da rezervasyon tarihlerindeki farklar yüzünden oluşan otel konaklama sıralamasının farklı sıralarda olması durumunda, bölge dahilinde bulunan ve tur programımızda yer almayan çeşitli ören yerleri ve gezi noktaları, rehberimizin tavsiye ve sunumları doğrultusunda opsiyonel olarak sizlere sunulabilmekte ve gezilebilmektedir. Bu ekstra turlarımız tamamen rehberimizin inisiyatifi doğrultusunda programınızdan herhangi bir eksiltme olmayacak şekilde uygulanmaktadır. Opsiyonel turlar bölümünde 2 opsiyonel (ekstra) tur örneği verilmiştir. Detaylı bilgiyi rehberimiz araç içerisinde verecektir.

Not:
Müzekart ve müze ören yeri girişleri (Belediye ve Özel İşletmeler dâhil) tur ücretine dahil değildir. Tüm girişler misafirlerimiz tarafından ödenir.

Tavsiyelerimiz:
Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi ve mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi tavsiye ederiz. (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

İklim Şartları:
Orta Fırat’ın bölümünde Akdeniz iklimi görülür. Bölgenin içlerine doğru iklim karasallaşır. Kış sıcaklık ortalaması, Dicle Bölümü'ne göre daha yüksektir. Bölümün kış sıcaklık ortalaması 0 °C'nin altına pek düşmez. Yağış en fazla kış mevsiminde görülür. Yıllık yağış tutarı 700 mm’dir. Yaz aylarında yağışların azalması ve sıcaklığın yüksek olması kuraklığı arttırmıştır. İç kesimlerde karasal iklim görülür. Dicle Bölümü'nde karasal iklim etkilidir. Bölümde yazlar çok sıcak ve kurak, kışlar ise soğuktur. Bölümün yüksek kesimlerinde kar yağışları görülür. Kış mevsiminde sıcaklık 0 °C’nin altına düşer. Bölümdeki yıllık yağış miktarı 500/600 mm’dir. Son zamanlarda Özellikle Diyarbakır çevrelerinde ekonomik anlamda büyük ilerlemeler kaydedilmiştir.

Konaklama Otelleri:
Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
Hatay: Özcihan Otel, Grand Boğaziçi, Deliban Otel, Grand Mina Otel vb.
Adıyaman: White Star Otel, Rabat Otel, Bozdoğan Otel, Antiochos Otel, Samos Otel vb.
Elâzığ: Dedeman Elâzığ Otel, 3* ve 4* Şehir Otelleri vb.
Malatya: Ramada Otel, Anemon Otel, 3* ve 4* Şehir Otelleri vb.
Diyarbakır: 3* ve 4* Şehir Otelleri vb.
Mardin: Matiat Otel, Yay Grand Otel, Avesis Otel, Mesopotamia Otel vb.
Şanlıurfa: Grand Urfa Otel, Harran Otel, Dedeman Urfa Otel, Nevali Otel, Ur-Hay Otel vb.
Gaziantep: Met Gold Otel, Büyük Veliç Otel, Dedeman Park Otel, Plaza Hotel vb.
Adana: Şirin Park Otel, Hotel Adanava vb.  
Mersin: Mersin Otel, 3* ve 4* Şehir Otelleri vb.
Kahramanmaraş: 3* ve 4* Şehir Otelleri vb.

Sıra Gecesi: (Ekstra)
Şanlıurfa'nın vazgeçilmezi, yıllardan beri kuşaktan kuşağa aktarılan insanların sosyal hayatlarında topluca eğlendikleri, Aşiret sistemi içerisinde yardımlaşmanın ve sosyalleşmenin öne çıkartıldığı, yöresel müziklerin çalınıp söylendiği, yöresel halk oyunlarının oynandığı, çiğ köfte, şıllık veya katmer ve acı kahve (mırra) ikram edildiği, günümüz turistik değerlerin eklenmesiyle 7’den 70’e herkesin Güneydoğu eğlence kültürünü yaşayabileceği eğlence. Sıra gecenizi yemekli ya da yemeksiz şekilde tercih edebilirsiniz. Yemek, ikramlar ve diğer tüm ayrıntılar ile ilgili, rehberimiz detaylı olarak gün içerisinde anlatım yapacaktır. Sıra gecesi rezervasyonları tedarikçilerimizin yoğunluğu da göz önünde bulundurularak bir gün öncesinde kesin rezervasyon şeklinde yapılması gerekmektedir. 
(Bölge yoğunluğu ve otel sıralamasına göre, dönemsel olarak düzenlenebilmektedir. Tur esnasında rehberiniz tarafından detaylı bilgi verilecektir. Katılım çoğunluğuna göre rehber inisiyatifinde gerçekleştirilecektir.)

Nemrut Gün Batımı veya Gün Doğumu:
14-17 Kişilik Minibüsler ile Nemrut Dağı'na çıkılarak kaçırılmaması gereken çok önemli bir görsel şölen olan güneşin batışının veya doğuşunun izlenmesi.

Halfeti Tekne Turu:
Yerel belediyeye ve özel işletmelere ait olan tekneler ile yaklaşık 40 dakika süren tarihin içinde Fırat Nehri üzerinde unutulmaz bir yolculuk.

Opsiyonel (Ekstra) Turlar
Kahramanmaraş Turu: (Ekstra)
 “Madalyalı Şehir” olarak anılan Kurtuluş savaşında göstermiş olduğu savunmayla tüm dünyaya örnek temsil eden istiklal madalyası almaya hal kazanmış Kahramanmaraş’ta Ulu Camii ve Tarihi Çukur Hamamı’nı panoramik olarak görüp, aracımızdan “Maraş bize mezar olmadan, düşmana gülzar olmaz” diyen halkın cesaretini kaleye nasıl kazıdıklarına şahit olduktan sonra Trabzon Caddesi’nde serbest zaman veriyoruz. Meşhur maraş dondurmasının tadına bakabilir, tarihi çarşılarda alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Malabadi Köprüsü ve Silvan Turu:  (Ekstra)
Yapıldığı dönemlerden günümüze kadar yaklaşık 41 metre açıklığındaki sivri ana kemeri ile dünya üzerindeki en büyük kemer açıklığına sahip köprü olma unvanını hala taşıyan, üzerinde bulunan insan, güneş ve arslan figürlü kabartmaları ve bünyesinde bulunan barınağı, helası ile özgün ve az sayıdaki köprü örneklerimizden, Selçuklu mimarisinin göz kamaştıran yapısını tüm görkemiyle görüyor ve kuruluşuyla ilgili hüzünlü efsanesi ve dilden dile dolaşan türküsünü dinliyoruz. Yöre insanıyla yapacağınız sohbetlerle unutamayacağınız bir hatıra biriktirmiş olursunuz. 

Ulaşım Araçlarımız:
Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir. Araçlarımızda kulaklık yoktur. Tv Üniteli araçlarda telefonunuzu şarj etmeniz telefonunuzun batarya ömrünüzü azalttığı için harici bir şarj aleti bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)
Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı 
Neoplan Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı 
Mıtsubıshı Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı 
Mıdıbusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)
Isuzu Turkuaz – Otokar Sultan: 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
Mınıbusler: (16'ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)
Vw Volt 15+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
Mercedes Sprınter  15+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.
En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.18.01.2020

Benzer Turlar