Venedik Turu Pegasus Havayolları İle Yılbaşı Özel

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Venedik Turu Pegasus Havayolları İle Yılbaşı Özel

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Hava Yolları özel seferi ile Sabiha Gökçen HL – Bologna – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,

Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

Seçilecek kategorideki otelde 3 gece oda & kahvaltı konaklama

Havalimanı – otel – havalimanı transferleri

Türkçe rehberlik hizmeti

Bologna panoramik şehir turu

Otel ve turist şehir vergileri,

TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

29 Aralık İSTANBUL – BOLOGNA – VENEDİK – (Venedik Şaheserleri ve Ferrara Turu)

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali ‘nde uçuşunuzdan 3 saat önce hazır bulunarak gerçekleştireceğiniz bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemleri ardından, uçak bekleme kapısında rehberimiz ile buluşma. Pegasus Havayolları ‘nın PC6931 sayılı özel seferi ile 05:55 ‘de Bologna ‘ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 06:40 ‘da Bologna Havalimanı ‘na varışımız ardından yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak Venedik Şaheserleri ve Ferrara Turu (55 Euro) düzenliyoruz. Turumuzda ilk durağımız Ferrara olacaktır. Bölgenin surlar içinde yer alan en büyük Orta Çağ & Rönesans şehri olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi ‘nde yer alan Ferrara ‘da gerçekleştireceğimiz gezi esnasında Via Mazzini, Teatro Comunale di Ferrara, Opera binası ve 18.YY dan kalma Ferrara kalesi görülecek yer arasındadır. Ferrara turumuz sonrasında turumuzun ikinci kısmını oluşturan Venedik ‘e hareket ediyoruz. İstanbul’dan getirilmiş granit sütunları da görebileceğimiz, uzun yıllar dünya deniz ticaretinde söz sahibi olmuş denizcilerin buluşma noktası San Marco meydanı, idama mahkûm olanların veda edecekleri güzel şehir Venedik’e son kez baktıkları son bakış köprüsü, büyük kanal üzerinde inşa edilmiş en büyük köprü olan dükkanlarıyla ünlü Rialto köprüsü, Altın Kilise diye anılan San Marco Bazilikası turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Venedik turumuz sonrasında otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.


30 Aralık VENEDİK – (Bled & Ljubljana & Trieste & Mira Mare Şatosu Turu)

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Bled & Ljubljana & Trieste & Mira Mare Şatosu Turu (85 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk durağımız Bled olacaktır. Dağ gezilerinden balıkçılığa kadar pek çok spor aktivite imkanı bulunan, aristokratların uğrak yeri, kendisiyle aynı adı taşıyan gölün ortasındaki küçücük ada ve adadaki kilise ile ünlü Bled’e yapacağımız keyifli turumuzun ardından Ljubljana’ya hareket ve varışımızı takiben Ljubljana turu. Turumuzda Vodnik Meydanı, Ljubljana Kalesi, St. Nikolaja Katedrali, Zmajska Most, Eski Meydan, Tarihi Çeşme ve Halk Meydanı görülecek yerler arasındadır. Ljubljana gezimiz sonrasında Trieste ‘ye hareket ediyoruz. Slovenya sınırına yakın bir konumda bulunan ve tarih boyunca Avusturya – Macaristan İmparatorluğu döneminde kültür, edebiyat, sanat ve müzik alanlarında birçok gelişme yaşayan Trieste, çeşitli barları, kafeleri, çarpıcı güzellikle meydan ve mimari eserleri ile bizleri bekliyor. Trieste turumuz esnasında Piazza Unita Binası, San Guista Bazilikası ve Campo Meydanı görülecek yerler arasındadır. Trieste turumuz sonrasındaki durağımız ise, deniz manzaralı burnun ucunda 1856 – 1860 yılları arasında inşa edilmiş olan, bu özelliği ile “Deniz üstündeki Kale” olarak da adlandırılan Mira Mare Şatosu olacaktır. Mira Mare Şatosu ‘nun eşsiz manzarasını fotoğraflamak için vereceğimiz kısa serbest zaman ardından turumuzu tamamlıyoruz. Venedik bölgesi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

31 Aralık VENEDİK – (Verona & Sirmione Turu) – (Venedik Şehir Merkezinde Yılbaşı Gecesi Turu)

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Verona & Sirmione Turu (60 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk durağımız Verona olacaktır. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Verona aynı zamanda Colosseum’dan sonra İtalya’nın en büyük ikinci amfi tiyatrosuna ev sahipliği yapıyor. Ünlü İngiliz yazar Shakespeare’in kaleme aldığı, bugün dünyada bilinen en büyük aşk hikayesini anlatan, ünlü eseri Romeo ve Juliet’in kahramanlarının evlerini de göreceğimiz romantik Verona turumuzun ardından Sirmione ‘ye hareket ediyoruz. Geçmişi 13. yy’a dayanan Scaligero Kalesi ile bizi karşılayan Garda gölünün incisi Sirmione begonvillerle kaplı binaları ve evleri etrafını saran limon ağaçlarının kokusu ve orta çağ sokaklarıyla turistlerin ilgi odağı olmuş kasaba Sirmione ’deki gezimizin ardından Venedik bölgesindeki otelimize transfer. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimiz ile birlikte, şehir merkezinde gerçekleşecek renkli yılbaşı eğlencelerine tanık olmak ve yeni yıla Venedik ‘in büyülü atmosferinde girmek için Venedik Şehir Merkezinde Yılbaşı Gecesi (40 Euro) programımızı gerçekleştiriyoruz. Tüm misafirlerimize yeni yılın sağlık, mutluluk, neşe, başarı, sevgi ve huzur getirmesini dileriz. Mutlu yıllar!
Gece yarısı sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

01 Ocak VENEDİK – (Ravenna Turu) – BOLOGNA – İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Bologna ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak Ravenna Turu (40 Euro) düzenliyoruz. Bölgesinin en büyük ve tarih bakımından en önemli ili olan Ravenna Adriyatik kıyısında yer alır. UNESCO Dünya Mirasları Listesi ‘ne kayıtlı birçok anıta ev sahipliği yapan Ravenna ’da gerçekleştireceğimiz gezi esnasında meşhur heykelli meydanlar, saraylar, kiliseler görülecek yerler arasında olacaktır. Ravenna turumuz sonrasında Bologna ‘ya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Bologna ‘ya varışımız ile birlikte Bologna şehir turu. Orta Çağ mimarisinden izler taşıyan binalarında kullanılan tuğlaların rengi sebebi ile “Kızıl Şehri” olarak da adlandırılan Bologna, İtalya ‘nın ekonomik ve tarihi zenginlikleri açısından en önemli şehirlerindendir. 2000 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilen şehir, Umberto Eco ‘nun akademisyenlik yaptığı ünlü Bologna Üniversitesine ev sahipliği yapması yanı sıra bolonez sosa ismini veren şehir, zengin mutfak kültürü ile de dünyaya ismini duyurmuştur. Tüm bu tarihi ve mutfak kültürünü yansıtan eserlerini panoramik olarak göreceğimiz Bologna şehir turumuz sonrasında Bologna Havalimanı ‘na transfer. Bagaj teslim, bilet ve pasaport işlemleri ardından Pegasus HY ‘nın PC6932 sayılı özel seferi ile 19:50 ‘de İstanbul ‘a uçuş. TSİ 00:20 ‘de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu. 

KONAKLAMA OTELİ 3* Oteller vb.
KONAKLAMA OTELİ 4* Oteller vb.

Fiyat Tablosu

Dönem

3* Oteller vb.

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
29.12.2019-01.01.2020 Oda Kahvaltı - 249,00 EUR Seç 369,00 EUR Seç 249,00 EUR Seç Detay

4* Oteller vb.

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
29.12.2019-01.01.2020 Oda Kahvaltı - 289,00 EUR Seç 439,00 EUR Seç 289,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Vize Hizmet Bedeli Zorunlu Değil 120,00 EUR 120,00 EUR 120,00 EUR
Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar) Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Seyahat Sigortası (65 Yaş Üstü) Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Hava Yolları özel seferi ile Sabiha Gökçen HL – Bologna – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,

Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

Seçilecek kategorideki otelde 3 gece oda & kahvaltı konaklama

Havalimanı – otel – havalimanı transferleri

Türkçe rehberlik hizmeti

Bologna panoramik şehir turu

Otel ve turist şehir vergileri,

TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Schengen vizesi servis ve harç bedeli

Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,

Müze ve ören yerleri girişleri,

İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)

İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası

Yılbaşı Gecesi Gala programı

Genel Şartlar

İtalya Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı

  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş
  Orjinal ve fotokopisi birlikte verilmeli.
  Son 1 yıl içerisinde çıkartılmış Orjinali ve fotokopisi teslim edilmelidir.

Benzer Turlar