Vietnam - Kamboçya Turu Türk Havayolları Seferi İle

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Vietnam - Kamboçya Turu Türk Havayolları Seferi İle

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul – Saigon/Hanoi - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri

SaigonSiem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

Siem Reap – Hanoi ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar

Programda belirtilen günlerde 4 öğle ve 2 akşam yemekleri

Programda dahil olduğu belirtilmiş geziler

Halong Bay’de tekne turu

Ho Chi Minh ve Hanoi  şehir turla

Türkçe rehberlik hizmeti

1. Gün:  İSTANBUL – SAIGON (HO CHI MINH)

Turumuz 08 Mart 2018 tarihi, saat 23.00’te İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Saat 02.40’te Türk Havayolları TK168 sefer sayılı uçuşu ile Saigon’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 16.55’te Saigon’a varış. Özel aracımız ile otelimize transferimiz ardından dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeğimizde yerel restoranda alınacaktır.

 

2. Gün:  SAIGON 

Kahvaltının ardından panoramik Ho Chi Minh şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Cu Chi Tünelleri turumuza katılabilirler. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Turdan sonra havaalanına otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

Cu Chi Tünelleri Turu: 40 $ (Kişi başı)

3. Gün:  SAIGON – SIEM REAP 

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak “ Öğle yemekli Mekong Deltası” turuna katılabilirler. Suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Turdan sonra havaalanına transfer ve Siem Reap’e uçuş. Varışta otele transfer ve geceleme otelimizde.

 

Öğle yemekli Mekong Deltası Turu: 65 $ (Kişi başı)

4. Gün: SIEM REAP – ANGKOR THOM – ANGKOR WAT 

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon, Bayon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizin ardından otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.

 

5. Gün: SIEM REAP– HANOI 

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölü tekne turuna katılabilirler. Kamboçya’nın en önemli gelir kaynağı olan balıkçılıkla geçinen ailelerin, kazıklar üzerine oturtulmuş evleri ve yüzen evlerini, yapacağımız tekne turunda yakından görüyoruz.  Tur bitimi havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Hanoi ’ye uçuyoruz. Varışta otele transfer ve geceleme Hanoi otelimizde.

 

Tonle Sap Gölü tekne turu: 35 $ (Kişi başı)

6. Gün: HANOI 

Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi, Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagodası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için yerel restorana transfer oluyoruz. Tur bitiminde otelimize transfer. Akşamüzeri dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak “Akşam yemekli Su Kuklası Tiyatrosu” turuna katılabilirler. Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosunu izledikten sonra otele transfer ve geceleme Hanoi otelimizde.

 

Akşam yemekli Su Kuklası Tiyatrosu turu: 45 $ (Kişi başı)

7. Gün: HANOI – HALONG BAY

Kahvaltın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e hareket ediyoruz ve varışta keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda olacak. Otele transfer. Konaklama Halong Bay otelimizde.

 

8. Gün: HALONG BAY – HANOİ –   İSTANBUL 
Kahvaltın ardından rehberimizin belirlediği saatte Hanoi’ye doğru yola çıkacağız. Hanoi’de serbest zaman ve öğle yemeği. Daha sonra havaalanına transfer olacağız. Saat 22:15’te Türk Havayolları’na ait TK168 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

 

9. Gün: İSTANBUL 

Yerel saat ile 05:30’ta İstanbul Atatürk Havalimanı’na hoş geldiniz.

Fiyat Tablosu

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul – Saigon/Hanoi - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri

SaigonSiem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

Siem Reap – Hanoi ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar

Programda belirtilen günlerde 4 öğle ve 2 akşam yemekleri

Programda dahil olduğu belirtilmiş geziler

Halong Bay’de tekne turu

Ho Chi Minh ve Hanoi  şehir turla

Türkçe rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış fonu (15 TL)

Yemeklerde alınacak içecekler

Seyahat sigortası

Programda dahil olduğu belirtilmemiş geziler

Ekstra turlar

Programda dahil olduğu belirtilmemiş öğle ve akşam yemekleri

Kişisel harcamalar

Bahşişler

Vietnam (çok girişli) ve Kamboçya vizeleri

 

Genel Şartlar

Vizeli

Benzer Turlar