Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • Kişi Sayısı Kısıtlaması
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Vize Dahil Dubai Turu Fly Dubai Havayolları İle 3 Gece 4 Gün

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

-        Flydubai Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL (SAW) – Dubai (DXB) – Sabiha Gökçen HL (SAW) uçak bileti,

-        Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

-        Havalimanı – otel – havalimanı transferleri

-        Misafirlerimizin Seçeceği otel kategorisinde pansiyon tiplerine uygun konaklamalar

-        Dubai Şehir Turu (Dubai Şaheserleri)

-        Türkçe rehberlik hizmetleri (10 kişinin altında katılım olan turlarda İngilizce lokal rehberlik hizmeti sunulacaktır)

-        85 Euro bedelindeki Dubai Vizesi (Paket tur seyahat sürecince geçerlidir ve tek girişlidir. Vize geçerlilik süresi uzatılamaz)
(Yeşil pasaport sahibi ve vizeden muaf misafirlerimiz, “Vize Dahil Kampanyası” haklarını “Ücretsiz Akşam Yemekli Çöl Safari Turu” olarak kullanabilirler)

-        TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

-        Birleşik Arap Emirlikleri ‘nde yerel otoriteler tarafından zorunlu olarak talep edilen Covid-19 teminatlı seyahat sağlık güvence paketi dahildir 

1.Gün İSTANBUL – DUBAİ – (Akşam Yemekli Dubai Fenomenleri ve Dhow Cruise Turu)

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan bir önceki akşam saat 21:00 itibarı ile gerçekleştireceğiniz bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Flydubai Hava Yolları ‘nın FZ754 sefer sayılı uçuşu ile 01:25 ‘de Dubai ‘ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile sabah 06:50 ‘de Dubai ‘ye varışımız sonrasında lokal restoranda kahvaltı için verilecek serbest zamanın ardından Dubai Şaheserleri Turu ‘nu düzenliyoruz. Turumuza ilk olarak Sheikh Sarayı bahçesinde fotoğraf molası ile başlıyoruz. Sonrasında “Gökdelenler Caddesi” olarak bilinen Sheikh Zayed yolu üzerinden ulaşacağımız, Dubai’ nin ikonik simgelerinden biri olan ‘’ Yelken Oteli’’ olarak tanıdığımız Burj Al Arab Oteli ve hemen ardından Dubai ‘nin Venedik’i” olarak bilinen Souk Medinat Jumeirah ‘ı ziyaret ediyoruz. Devamında, insanoğlunun en büyük mimari projelerinden biri olan, dünyanın etrafında 3 metrelik duvar örülebilecek kadar kum ve kaya kullanılarak yapımı 7 yılda 2008 yılında tamamlanan, Dünya jet sosyetesinin villalarını bulunduğu Palmiye Adası’ nı göreceğiz. Turumuzun son durağında ise, muhteşem yapıları ile şehrin turistik merkezlerinden birisi olan Dubai Marina (Yat Limanı ve Marina Walk) görülecektir. Dubai Şaheserleri Turu bitiminde otelimize transfer ve odaların alınmasına kadar serbest zaman. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek oan Akşam Yemekli Dubai Fenomenleri ve Dhow Cruise Tekne Turu (85 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuza Dünya’nın en büyük alışveriş merkezlerinden birisi olan Dubai Mall ziyaretimiz ile başlıyoruz. Ardından ışık ve ses gösterisi içeren Fountain Show ‘u izledikten sonra 828 metre yüksekliği ile Dünya ‘nın en yüksek yapısı olan Burj Khalifa ’yı göreceğiz. Sonrasında iki kez Guinness Rekorlar Ödülü’nü kazanan, lazer ve ateş ile desteklenen su gösterisini ve projeksiyon yansıtmasını izlemek için, alışveriş ve eğlence merkezi Festival City ‘ye hareket ve kısa serbest zaman. Turumuzu, açık büfe servis edilecek ve soft içeceklerin dahil olduğu akşam yemeği eşliğinde, Dubai ‘nin ışıkları altındaki güzelliğini farklı açılardan gözlemleme imkanına sahip olacağımız tekne gezimiz ile tamamlıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer.

 

2.Gün DUBAİ – (Akşam Yemekli Çöl Safari Turu)

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zamanda deniz & güneş ve kumun tadını çıkartabilir ve otel aktivitelerinden yararlanabilirsiniz. Öğleden arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Çöl Safari Turu (BBQ & Akşam Yemeği ve Soft içecekler dahil – 85 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda 4x4 Jeeplerle çölde unutulmaz anlar yaşayıp, gün batımı eşliğinde fotoğraf molası vereceğiz. Yapacağımız çöl safarinin hemen ardından Bedevi kampına hareket edeceğiz. Burada düzenlenecek olan dans ve müzikli eğlence eşliğinde, akşam yemeğimizi alacağız. İsteyen yolcularımız deve üzerinde kısa bir gezintiye çıkabilir, geleneksel motiflerin kullanıldığı kına dövmesi yaptırabilir, Arap coğrafyasına ait geleneksel Kandura ve Abaya kıyafetleri ile fotoğraf çektirebilirler. Bedevi hayatını deneyimleyeceğimiz bu turumuz sonrasında otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

 

 

3.Gün DUBAİ – (Abu Dhabi Şaheserleri Turu)

Sabah kahvaltısı ardından deniz & kum & güneş veya alışveriş için serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan tam günlük Abu Dhabi Şaheserleri (80 Euro) turuna katılabilirler. Turumuzda ilk olarak, eğlence adası olarak bilinen Yas Adası gezimizi düzenliyoruz.  Görülecek yerler arasında Formula 1 Abu Dhabi Grand Prix, Yas Marina, Yas Waterworld, Warner Bros ve Ferrari World eğlence merkezleri panoramik olarak görülecek olup, Yas Mall da serbest zaman verilecektir. İsteyen yolcularımız Ferrari markasına ait hediyelik eşya ve aksesuarları satın alabileceğimiz Ferrari Store ‘da alışveriş imkânı bulacaklar. Ardından, Saadiyat adası ve Abu Dhabi Louvre Müzesi yolu üzerinden varacağımız Hurma Pazarı ‘nda kısa bir mola veriyoruz. Ardından 7 Emirliğin başkenti olarak bilinen Abu Dhabi ‘de gerçekleştireceğimiz gezi esnasında 40 yıl öncesine kadar küçük bir balıkçı köyü olarak bilinen başkentin, bugün ne kadar modern bir şehir olduğuna tanık olacağız. Abu Dhabi gezimiz esnasında, Emirates Palace, Etihad Towers ve Corniche panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.  Turumuzun devamında, tasarımında dünya kültürlerini birleştirme amacı ile Dünya ‘nın birçok farklı ülkesinden getirilen malzemelerinin kullanıldığı ve pek çok mimari akımın harmanlanmış olduğu, Osmanlı mimarisinin de etkilerinin görüldüğü, 82 farklı boyutta kubbesi olan, 17.000 metrekare avlusu ve camii içerisinde Dünya ‘nın en büyük halısının bulunduğu, avizeleri pırlantalardan oluşan ve Dünya ‘nın sayılı büyük camileri arasında olan Sheikh Zayed Camii görülecektir. Tur sonrası Dubai ‘ye hareket.

 

4.Gün DUBAİ – (Dubai Kombi Turu) – İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Deniz & kum & güneş veya alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak Dubai Kombi Turu (35 Euro) düzenliyoruz. Turumuza Dubai ‘nin en eski yapısı olarak bilinen El Fahidi Hisarı içinde yer alan Dubai Müzesi ‘ni ziyaret ederek başlıyoruz. Dubai ‘nin ilk yerleşim bölgesi olan Bastakiya Bölgesi ‘ni ve bu bölgede bulunan Bedevi mahalleleri, Meena Pazarı, Kumaş Pazarını ziyaret ediyoruz. Ardından Abra adı verilen Dubai’nin geleneksel teknesine biniyor, dünyaca ünlü markaların imitasyon ürünlerinin bulunduğu Dubai ‘deki ekonomik alışveriş bölgelerinden biri olan Altın ve Baharat çarşısına doğru yola çıkıyoruz. Tur sonrası verilecek serbest zaman ardından havalimanına transfer. Bagaj teslim, check-in, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Flydubai Hava Yolları ‘nın FZ751 sefer sayılı uçuşu ile 16:45 ‘de (01 Kasım 2021 ‘de 19:45) İstanbul ‘a hareket ediyoruz. TSİ 20:35 ‘de (01 Kasım 2021 ‘de 23:40) İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu.
YARIM PANSİYON & Avantajlı Ekstra Tur Paketi: 260 € yerine 225 €

 

Pakete Dahil Olan Turlar:

·        Akşam Yemekli Dubai Fenomenleri ve Dhow Cruise Tekne Turu (Açık büfe, soft içecekler dahil 85 Euro)

·        Öğle Yemekli Abu Dhabi Şaheserleri Turu (Açık büfe, soft içecekler dahil 90 Euro)

·        Akşam Yemekli Çöl Safari Turu (Açık büfe, soft içecekler dahil 85 Euro)

Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 2+/12 yaş arası %50 indirimlidir)

 

 

ÖNEMLİ NOTLAR :

 

-        Otellere giriş saati 15:00, çıkış saatleri ise 12:00‘dir. Dubai programlarımızda rehber misafirlerimizi Dubai Havalimanı ‘nda karşılamaktadır, Pakete dahil rehberlik hizmeti gidiş-dönüş havalimanı transferlerini Dubai panoramik şehir turunu kapsamaktadır.

-        Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.

-        Vize başvurularının tur hareketinden en geç 10 gün iş günü öncesine kadar yapılması gerekmektedir. (B.A.E. ‘de Cuma ve Cumartesi günleri tatil olup, işgünü sayılmamaktadır). Başvurusu gerçekleşmiş vize işlem bedelinin iadesi bulunmamaktadır. Tur programında dahil olarak sunulan BAE vize başvuru bedeli 85 Euro dur.

-        Yeşil pasaport ve vize muafiyetine sahip olan misafirlerimiz, “Ücretsiz Vize Kampanyası” haklarını “Ücretsiz Akşam Yemekli Çöl Safari Turu” olarak kullanabileceklerdir.)

-        Bu program için başvurusu yapılacak Dubai vizesi, Paket tur seyahat sürecince geçerlidir ve tek girişlidir. Vize geçerlilik süresi uzatılamaz

KONAKLAMA OTELİ 5* Hilton Dubai Creek vb.
KONAKLAMA OTELİ 5* Rixos Premium Dubai vb. - Oda Kahvaltı
KONAKLAMA OTELİ 5 * Rixos The Palm Hotel Palmiye Adası vb.ULTRA HERŞEY DAHİL
KONAKLAMA OTELİ 2* Sup. Holiday Inn – Jumeirah Vb
KONAKLAMA OTELİ 5 * Hilton Dubai Jumeirah vb. Yarım Pansiyon
KONAKLAMA OTELİ 5* Rixos Saadiyat Island Abu Dhabi - Ultra Her Şey Dahil

Fiyat Tablosu

Dönem

5* Rixos Saadiyat Island Abu Dhabi - Ultra Her Şey Dahil

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
17.09.2021-20.09.2021 Ultra Her Şey Dahil - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
24.09.2021-27.09.2021 Ultra Her Şey Dahil - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
01.10.2021-04.10.2021 Ultra Her Şey Dahil - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
08.10.2021-11.10.2021 Ultra Her Şey Dahil - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
15.10.2021-18.10.2021 Ultra Her Şey Dahil - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
22.10.2021-25.10.2021 Ultra Her Şey Dahil - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay

5 * Rixos The Palm Hotel Palmiye Adası vb.ULTRA HERŞEY DAHİL

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
28.05.2021-31.05.2021 Ultra Her Şey Dahil - 1.049,00 EUR Seç 1.639,00 EUR Seç 749,00 EUR Seç Detay
04.06.2021-07.06.2021 Ultra Her Şey Dahil - 999,00 EUR Seç 2.548,00 EUR Seç 750,00 EUR Seç Detay
11.06.2021-14.06.2021 Ultra Her Şey Dahil - 899,00 EUR Seç 1.399,00 EUR Seç 749,00 EUR Seç Detay
18.06.2021-21.06.2021 Ultra Her Şey Dahil - 899,00 EUR Seç 1.399,00 EUR Seç 749,00 EUR Seç Detay
10.09.2021-13.09.2021 Ultra Her Şey Dahil - 849,00 EUR Seç 1.399,00 EUR Seç 649,00 EUR Seç Detay

2* Sup. Holiday Inn – Jumeirah Vb

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
28.05.2021-31.05.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
04.06.2021-07.06.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
11.06.2021-14.06.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
18.06.2021-21.06.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
10.09.2021-13.09.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
17.09.2021-20.09.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
24.09.2021-27.09.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
01.10.2021-04.10.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
08.10.2021-11.10.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
15.10.2021-18.10.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
22.10.2021-25.10.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay

5* Hilton Dubai Creek vb.

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
28.05.2021-31.05.2021 Oda Kahvaltı - 449,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay
04.06.2021-07.06.2021 Oda Kahvaltı - 449,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay
11.06.2021-14.06.2021 Oda Kahvaltı - 449,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay
18.06.2021-21.06.2021 Oda Kahvaltı - 449,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay
10.09.2021-13.09.2021 Oda Kahvaltı - 419,00 EUR Seç 519,00 EUR Seç 419,00 EUR Seç Detay
17.09.2021-20.09.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
24.09.2021-27.09.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
01.10.2021-04.10.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
08.10.2021-11.10.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
15.10.2021-18.10.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
22.10.2021-25.10.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay

5* Rixos Premium Dubai vb. - Oda Kahvaltı

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
28.05.2021-31.05.2021 Oda Kahvaltı - 699,00 EUR Seç 1.099,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay
04.06.2021-07.06.2021 Oda Kahvaltı - 699,00 EUR Seç 1.099,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay
11.06.2021-14.06.2021 Oda Kahvaltı - 699,00 EUR Seç 1.099,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay
18.06.2021-21.06.2021 Oda Kahvaltı - 699,00 EUR Seç 1.099,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay
10.09.2021-13.09.2021 Oda Kahvaltı - 649,00 EUR Seç 1.049,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay
17.09.2021-20.09.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
24.09.2021-27.09.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
01.10.2021-04.10.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
08.10.2021-11.10.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
15.10.2021-18.10.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
22.10.2021-25.10.2021 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay

5 * Hilton Dubai Jumeirah vb. Yarım Pansiyon

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
04.06.2021-07.06.2021 Yarım Pansiyon - 599,00 EUR Seç 949,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç Detay
11.06.2021-14.06.2021 Yarım Pansiyon - 599,00 EUR Seç 949,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç Detay
18.06.2021-21.06.2021 Yarım Pansiyon - 599,00 EUR Seç 949,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç Detay
10.09.2021-13.09.2021 Yarım Pansiyon - 649,00 EUR Seç 999,00 EUR Seç 649,00 EUR Seç Detay
17.09.2021-20.09.2021 Yarım Pansiyon - 599,00 EUR Seç 949,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç Detay
24.09.2021-27.09.2021 Yarım Pansiyon - 599,00 EUR Seç 949,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç Detay
01.10.2021-04.10.2021 Yarım Pansiyon - 599,00 EUR Seç 949,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç Detay
08.10.2021-11.10.2021 Yarım Pansiyon - 599,00 EUR Seç 949,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç Detay
15.10.2021-18.10.2021 Yarım Pansiyon - 599,00 EUR Seç 949,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç Detay
22.10.2021-25.10.2021 Yarım Pansiyon - 599,00 EUR Seç 949,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Kaza ve Sağlık Sigortası Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Kaza ve Sağlık Sigortası Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR
Extra Tur Paketi Zorunlu Değil 225,00 EUR 225,00 EUR 225,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

-        Flydubai Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL (SAW) – Dubai (DXB) – Sabiha Gökçen HL (SAW) uçak bileti,

-        Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

-        Havalimanı – otel – havalimanı transferleri

-        Misafirlerimizin Seçeceği otel kategorisinde pansiyon tiplerine uygun konaklamalar

-        Dubai Şehir Turu (Dubai Şaheserleri)

-        Türkçe rehberlik hizmetleri (10 kişinin altında katılım olan turlarda İngilizce lokal rehberlik hizmeti sunulacaktır)

-        85 Euro bedelindeki Dubai Vizesi (Paket tur seyahat sürecince geçerlidir ve tek girişlidir. Vize geçerlilik süresi uzatılamaz)
(Yeşil pasaport sahibi ve vizeden muaf misafirlerimiz, “Vize Dahil Kampanyası” haklarını “Ücretsiz Akşam Yemekli Çöl Safari Turu” olarak kullanabilirler)

-        TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

-        Birleşik Arap Emirlikleri ‘nde yerel otoriteler tarafından zorunlu olarak talep edilen Covid-19 teminatlı seyahat sağlık güvence paketi dahildir 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

-        Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL)

-        Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

-        Turlar esnasında ziyaret edilecek müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

-        Tourism Dirham (Yerel otoriteler tarafından alınan ve misafirler tarafından otele direk ödenen gecelik kişi başı 2€-3€ olan konaklama vergileridir.)

-        Dubai ‘ye gidişte ve dönüşte yerel otoriteler tarafından talep edilen Covid-19 PCR testi

Genel Şartlar

GENEL ŞARTLAR

 

1-     Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

2-     Gezi için en az 10 kişi yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Tatilbudur gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Tatilbudur dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Tatilbudur dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Tatilbudur tarafından iptal edilmesi durumunda Tatilbudur dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Tatilbudur sorumlu tutulamaz.

 

İptal ve değişiklik

3-     Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Tatilbudur’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Tatilbudur ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

4-     FlyDubai HY tarifeli seferleri ile gerçekleşen uçuşlarda isim değiştirme ya da düzeltme işlemleri ücretlidir. İsim değişikliklerive düzeltme işlemleri, tur hareket 10 (on) gün öncesine kadar yazılı olmak kaydı ile kişi başı 100 USD bilet değişiklik işlem bedeli karşılığında gerçekleştirilmektedir.

 

Rehberlik Hizmetleri ve Programda Belirtilen Turlar

5-     Programda belirtilen ekstra turlar ve geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler İngilizce rehberlik hizmeti ile sunulabilir.  Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Programda belirtilen turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.

6-     Çöl Safari turumuzda dikkat edilmesi gereken hususlar; spor ve rahat kıyafetler, hırka alınması. Turdan önce ağır yemek yenmemesi ve fazla miktarda su içilmemesi. Mide, Bel, Boyun şikayetleri olanlar ile hamile misafirlerimizin durumlarını rehberlerine bildirmeleri gerekmektedir.

 

Uçuşlar Hakkında

7-     Tatilbudur hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.

8-     Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. İstyatur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

9-     0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.

10-  Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.

11-  Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

12-  Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.

13-  Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan İstyatur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

14-  Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, Tatilbudur’un sorumluluğunda değildir.

15-  Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.

16-  Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.


Diğer Hususlar

17-  Tatilbudur misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Tatilbudur’un iptal koşulları geçerli olacaktır.

18-  Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Tatilbudur tarafından bildirilecektir.

19-  Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Tatilbudur tarafından bilgi verilecektir.

20-  Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

21-  Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

22-  Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.

23-  Tatilbudur tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve İstyatur tarafından garanti edilemez.

24-  Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

25-  Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.

26-  Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.

27-  Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.

28-  Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).

29-  3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

30-  Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

31-  2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

32-  Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.

33-  Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

34-  Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

35-  Tatilbudur zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

36-  Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan İstyatur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

37-  Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

38-  Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Tatilbudur’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.


Vize

39-  T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.

40-  T.C. yeşil pasaportu sahibi vatandaşlar B.A.E. ‘ne yapacakları seyahatlerde vizeden muaftır. Yeşil Pasaport ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

41-  Vize başvurularının tur hareketinden en geç 10 gün iş günü öncesine kadar yapılması gerekmektedir. (B.A.E. ‘de Cuma ve Cumartesi günleri tatil olup, işgünü sayılmamaktadır). Başvurusu gerçekleşmiş vize işlem bedelinin iadesi bulunmamaktadır.

42-  Tatilbudur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Tatilbudur’un hiçbir sorumluluğu yoktur. Tatilbudur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Tatilbudur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

43-  Dubai vizesi başvuruları, sadece paket tur seyahat tarihlerini kapsayacak şekilde gerçekleştirilmektedir.

44-  Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

45-  Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Tatilbudur aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

46-  Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

47-  Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Tatilbudur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

48-  Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Tatilbudur sorumlu olmayacaktır.

49-  Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

50-  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Bilgileri

  • SSK'ya bağlı çalışanlar
    Dubai vizesi
    Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf

Benzer Turlar