Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 12 Gece, 13 Gün
 • Bogota - Quito - Galapagos Adaları - Santa Cruz
Vizesiz Galapagos & Ekvador & Kolombiya Turu Türk Havayolları ile 11 Gece 13 Gün EJ001 Harita
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana *
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu *
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane *
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi *
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför *
 • Market
 • Fitness
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana (Ücretli)
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu (Ücretli)
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane (Ücretli)
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför (Ücretli)
 • Market
 • Fitness

Müşteri Puanı

Harika

Kullanıcılar tarafından yapılan yoruma göre 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Değerlendirme

Oda 6/10
6/10
Yemek 9/10
9/10
Hizmet 7/10
7/10
Fiyat Performans %60
60%

Müşteri Görüşleri (30 Yorum)

EB

E*** B***

"Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus."

16.05.2017

ZT

Z*** T***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium."

23.04.2017

MA

M*** A***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus."

15.02.2017

Toplam 48 yorumdan 1 ile 6 arası yorumlar gösterilmektedir.

Fiyatlar
Tur Programı
Tur Programı seçilen tarihe göre değişiklik gösterebilmektedir.
1.GÜN / ISTANBUL – BOGOTA
Bu sabah saat 07:00’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali thy kontuarında bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından pasaport kontrolünden geçerek TÜRK HAVA YOLLARI direkt uçuşu ile Bogota (Kolombiya) yolculuğumuz başlıyor. Kolombiya yerel saati ile akşam saatlerinde Bogota El Dorado havalimanına varıyoruz. Yerel rehberimizi tarafından karşılandıktan sonra Vakit kaybetmeden İlk ziyaret noktamız olan dünyaca meşhur MONSARATI TEPESİ’ ne şehrin manzarasını ve hava koşulları el verir ise enfes bir günbatımı manzarasına şahit olacağız. Füniküler ile bu tepeye çıkarak yukarda yer alan bir kiliseyi de ziyaret ederek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Sonrasında özel aracımızla konaklayacağımız otelimize transfer olacağız. Geceleme Bogota’da otelimizde. 
OTELIMIZ: BH PARQUE 93 HOTEL vb.

2.GÜN / BOGOTA ŞEHİR TURU - Zipaquirá (Salt Cathedral)-TUZ KATEDRAL
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası erken saatlerde şehri keşfetmeye başlayacağız. Yerel rehberimiz bizi otelimizden alıyor ve özel aracımız ile turumuza başlıyoruz.‘’ ALTIN MÜZESİ ‘’ ziyaretimizi yapacağız. Kolombiya tarihini yakından anlayabileceğimiz en düzenli ve kapsamlı müzedir burası. Aynı zamanda El Dorado hakkında bilgiler alacağız. Ardından Bogota sokaklarında yürüyüş yaparak şehri tanımaya devam ediyoruz. öğle saatlerine doğru çok özel bir bölgeyi ziyaret için Bogota şehir merkezinden özel aracımızla ayrılıyoruz. Turumuz esnasında ziyaret edeceğimiz bölge Zipaquira olarak isimlendirilmiştir. Tuz kayalardan inşa edilmiş Salt Cathedral yani Tuz katedralini göreceğiz. Doğa harikası bir yöre olan ve Kolombiya iç bölgelerinde yılda binlerce turistin ziyaret ettiği kutsal topraklar olarak çok saygı gören bir bölgedir. Turumuz esnasında yerel rehberimizden bilgiler alarak Hz İsa’nın çile yolu olarak bilinen olayın yaşatıldığı 13 duraklı yolda yürüyoruz ve fotoğraflar çekiyoruz. Turumuzu tamamladıktan sonra tekrar özel aracımıza binerek otelimize döneceğiz. Turumuzun bitiminde tekrar otelimize döneceğiz. AKŞAM YEMEĞİMİZİ yerel bir restoranda aldıktan sonra dinlenmek üzere odalarımıza çıkıyoruz. Geceleme Bogota’da otelimizde.

3.GÜN / BOGOTA – QUITO ( EKVADOR )  
Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılarak havalimanına gidiyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra yerel havayolları tarifeli seferi ile Ekvador’un başkenti Quito yolculuğumuza başlıyoruz. Bu uçuşumuz yaklaşık 1,5 saat sürecek. Varışta yerel rehberimiz tarafından karşılanarak tur aracımıza geçiyoruz. Vakit kaybetmeden şehir turumuza başlayacağız. Şehrin tarihi merkezinde ‘El Panecillo’, San Francisco ve Basilika kliseleri, Bağımsızlık Meydanı, Şehir katedrali, Hükümet Sarayı, La Campania Kilisesi görülecek başlıca ziyaret noktalarımız olacak. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Turumuzu bitirdikten sonra konaklayacağımız otelimize giderek kayıt işlemlerimizi yapıyor ve dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELIMIZ: FINLANDIA HOTEL vb.

4.GÜN / QUITO – GALAPAGOS ADALARI- SANTA CRUZ
Quito’daki otelimizde erken saatlerde alacağımız kahvaltımızı takiben eşyalarımızla birlikte havalimanına gideceğiz. Yerel havayolları ile Galapagos Adalarına uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere bagaj ve bilet işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Yerel havayolları ile iç hat Galapagos adaları yolculuğumuz başlıyor. Unesco dünya mirasları listesinde en tepede yer alan ve tüm özellikleri ile koruma altına alınmış bu adacıklar topluğuna yapacağımız 2 gecelik gezimiz başlıyor. Sadece birkaç noktasında havalimanı olan ve bunlardan en işleği olarak bilinen Baltra havalimanına uçuyoruz. Varışta yerel ekibimiz tarafından karşılanıyoruz ve Galapagos adaları üzerindeki maceramız başlıyor. Deniz yolu ile Galapagos Adaları topluluğundan bir diğeri olan Santa Cruz adasına geçiş yapacağız. Daha sonra kara yolu ile konaklayacağımız kasabaya doğru ilerliyoruz. Çok kısıtlı imar izni verilen ve sadece belli noktalarda yaşam hakları tanınmış bir bölge burası. Tamamına yakını Milli Park kurallarına tabiidir. Charles Darwin Koruma merkezine giderek nesilleri koruma altına alınmış dev Galapagos kaplumbağalarını göreceğiz. Turumuzun ardından yazlık küçük bir otele yerleşiyoruz. Burada kalış süremiz boyunca tüm çevre gezilerini bu kasabadan hareketle yapacağız. Sahile çok yakın bir konumda olan, şirin bir tatil kasabası görünümünde olan bu yere her yıl binlerce doğa ve tabiat tutkunu gezgin uğramaktadır. Turumuz sonrasında akşam yemeğini alarak otelimize giriş işlemlerimizi yapacağız. Geceleme otelimizde. 
OTELIMIZ: FIESTA LODGE vb.

5.GÜN /  GALAPAGOS ‘’ SANTA CRUZ ADASI‘
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben bölgedeki turlarımıza devam etmek üzere otelden hareket ediyoruz. Dünya mirası koruma listesinde öncelikli olarak belirtilen ve halen yılın her ayı binlerce turistin yöreye akın ettiği bu adalarda nadir hayvan türlerini yaşatmak üzere verilen yoğun çabalara şahitlik etmiş olacağız. Turumuza yerel rehberlerimiz eşliğinde tekne ile körfez turu yaparak devam edeceğiz. Küçük botlarla yapılan bu gezimizde bölgede yaşayan deniz hayvanlarını görme şansımızın yanında imkan olursa yüzme fırsatı da bulabiliriz. Bu turun sonunda hem bakir plajları görmek, hem de sahil yapısını keşfetmek üzere Galapagos Adalarının en meşhur sahili TORTUGA BAY plajlarına gideceğiz. Buraya gitmek için yaklaşık 4km’lik Milli Park içerisinden yürümek gerekmektedir. Yanımıza Şapka, mayo, terlik ve havlu almalıyız. Turumuzu sonlandırmak üzere otelimize yakın bir bölgede yerel restoranda akşam yemeğimizi aldıktan sonra dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

6.GÜN / BALTRA ADASI – GUAYAQUIL
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben kısa serbest saatlerimiz olacaktır. Daha sonra Baltra adasına geçerek buradan havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolları seferi ile Ekvador ana karasına uçuşumuzu yapmak üzere bilet ve bagaj işlemlerimizi yapıyoruz. Bu uçuşumuz Ekvador’un ana kara sahasında bulunan büyük şehirlerinden biri olan Guayaquil şehrinedir ve yaklaşık olarak 2 saat sürecektir. Akşamüstü Guayaquil havalimanına varışımızın ardından yerel rehberimiz ve tur aracımız ile şehir merkezine doğru yola koyuluyoruz. Konaklayacağımız otelimize giriş yaparak kısa bir dinlenmenin ardından otel lobisinde buluşup akşam yemeğimizi almak üzere dışarı çıkacağız. Yemeğimizi malecon Simon Bolivar bulvarı yakınlarında yerel bir restoranda alacağız. Ardından tekrar otelimize dönerek dinlenmek üzere odalarımıza çıkıyoruz. Geceleme otelimizde
OTELIMIZ: UNIPARK HOTEL vb.

7.GÜN / LAS PEÑAS
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Guayaquil şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuz esnasında şehir merkezinde çevre gezileri yapacağız. Malecon Meydanı ve bu meydanda tarihi bir toplantının da yapıldığı kolonyal binaları göreceğiz. Bu tarihi toplantı Güney Amerika ülkelerinin İspanyollara karşı kazanmış oldukları bağımsızlık savaşlarında önemli bir yere sahip olan iki lider Simon Bolivar ve San Martin tarafından yapılmıştır. Bu buluşmada tarihi kararlar alınmış ve bağımsızlık resmi olarak kayıtlara alınmıştır. Bu anlaşmaların yapıldığı ve sonuçlandırıldığı esnada kullanılan tarihi binaları ve bölgeyi göreceğiz. Biraz yürüyerek şehrin eski merkezini ziyaret edeceğiz. Bugün vaktimiz el verirse iguana parkını da görme imkanı bulacağız. Öğleden sonra renkli sokakları ile ünlü bir gecekondu mahallesi olan ‘’ Las Peñas ‘’ semtini ziyaret edeceğiz. Geceleme otelimizde.

8.GÜN / GUAYAQUIL- CUENCA
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben eşyalarımızla birlikte otelimizden ayrıldıktan sonra özel aracımız ile yaklaşık 3.5 saatlik kara yolculuğumuz olacak. Varış noktamız Cuenca şehri olacak. Berrak gölleri ve dağdaki bitki örtüsü ile ünlü olan ‘’Cajas Milli Park’’ına doğru yol alıyoruz. Bazı gölleri ziyaret edeceğimiz yürüyüş turumuz olacak. Bugünkü gezilerimiz muz ve kakao ağaçları ile donanmış kıyı bölgesinden başlayarak, and dağları görselleriyle son bulacak. Yani kıyı bölgesinden başlayıp orta Ekvador yöresinde dağlar arasında bitireceğiz. Cuenca’ya ulaşmamızın ardından panoramik şehir turumuzu yapacağız. Calderon Parkı, eski ve yeni katedral, çiçek pazarı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından konaklayacağımız otelimize transferimizi gerçekleştireceğiz. Giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. 
OTELİMİZ : HOTEL CASA SAN RAFAEL vb.

9.GÜN / INGAPIRCA KALESİ – SANGAY NATİONAL PARK - RIO BAMBA
 Bu sabah erken saatlerde otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra eşyalarımızla birlikte aracımıza binerek yola koyuluyoruz. Bugün Ekvador’un daha iç bölgelerine doğru ilerleyeceğiz. 266 km’lik yolculuğumuz yaklaşık olarak 4,5 saat sürecek yolculuğumuzu gerçekleştireceğiz. Yol güzergahımız üzerinde önemli ziyaret noktalarımız olacak. İlk ziyaret noktamız ‘’ Ingapirca ‘’ olacaktır. Burası İnkalar döneminde Güneş tanrı olan ‘’inti’’ ye ritualler geçekleştirmek üzere inşa edilmiş bir kaledir. Güney Amerika'nın en kuzeydeki İnka bölgesidir ve büyük arkeolojik öneme sahiptir. Teraslar ve meydanları ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz sonrasında Sangay Milli parkında bulunan Ozogoche gölü ve Ozogoche Doğa rezervini görmek ve çevresinde eşsiz doğal güzellikleri ve manzaraları görüp fotoğraflayabileceğimiz bir doğa yürüşü turu yapacağız. Turumuzun sonunda RIO BAMBA kentine doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızla birlikte otelimize giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza çıkıyoruz. Geceleme otelimizde
TELİMİZ : HOTEL SPA CASA REAL vb

10.GÜN / RIOBAMBA – COTOPAXI MİLLİ PARKI – QUITO
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz. Rio Bamba kentinde kısa bir şehir gezisi yaptıktan sonra yolculuğumuza devam edeceğiz. Bugünkü yolculuğumuz Ekvador’un daha kuzeyine doğru devam edecek. Yol boyu And dağlarının muhteşem manzarasına hayran kalacağımız bir rota bizlere eşlik edecek. Yolculuğumuz yaklaşık olarak 3 saat sürecek. Güzergahımız üzerinde İnka yerlilerinin dili olan quechua dilinde ‘’Ay’ın pürüzsüz boynu’’ anlamına gelen Cotopaxi Volkanını görmek üzere Cotopaxi milli Parkını ziyaret edeceğiz. Burada yanardağ bulvarı hattından geçiş yapıyoruz.. Binlerce metre yüksekliklerde , zirveleri her mevsim karlı yanardağlar manzaraları arasında güzel keyifli bir yolculuk yapacağız. Yolculuğumuzun devamında akşam saatlerinde Quito‘ya ulaşacağız. Otelimize giriş işlemlerimizi yaparak odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.Buenos Aires’te otelimizde.
OTELİMİZ : FINLANDIA HOTEL vb
 
11.GÜN / QUITO – BOGOTA
Bu sabah otelimizde kahvaltımızı almamızın ardından eşyalarımız ile otelden ayrılıp çevre gezilerimize devam ediyoruz. Şehrin kuzey kısmına doğru ilerleyip burada kuzey ve güney paralellerini birbirinden ayıran ‘Middle of the World City’ heykelini görüyoruz. DÜNYANIN ORTASI- EKVADOR ÇİZGİSİNİ yerinde ziyaret edeceğiz. Bu unutulmaz deneyim esnasında Kuzey Yarım Küre ve Güney Yarım Kürenin birbirinden ayrıldığı çizgiyi tanıyacağız ve manyetik farklılıkları bazı küçük deneylerle rehberimiz bizlere izah edecek. Turumuzun sonunda Bogota uçuşumuzu yapmak üzere havalimanına transfer oluyoruz. Yerel Havayolları ile Bogota yolculuğumuza başlayacağız. Varışımızı takiben transfer aracımızla otelimize geçiyoruz. Geceleme Bogota’da otelimizde..
OTELIMIZ: BH PARQUE 93 HOTEL vb.

12.GÜN / BOGOTA-ISTANBUL
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Havalimanına giderek İstanbul dönüş yolculuğumuza hazırlıklarımızı yapacağız. Uçuş saatimiz 15:30. Bilet ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra pasaport kontrolünden geçerek TÜRK HAVAYOLARI tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuza başlıyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor. 

13.GÜN / ISTANBUL
Yerel saat ile 15:00’da Istanbul’ a varıyoruz. Anılarla dolu bir turumuz daha son buluyor.

KONAKLAMA OTELİ 3* ve 4* oteller
Tur Şartları
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
İstanbul-Bogota-İstanbul arası TÜRK HAVAYOLARI ile ekonomi sınıfı uçak biletleri , bu uçuşun vergileri, 23 kg tek bagaj ve 7kg kabin bagajı taşıma hakkı.
Bogota / Quito / Bogota arasında yapılacak olan dış hat uçuşun, bölgesel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı.
Quito – Galapagos (Isla Baltra) arasında yapılacak olan iç hat uçuşun, yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı.
Isla Baltra – Guayaquil arasında yapılacak olan iç hat uçuşun, yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı.
Bogota’da 3, Galapagos Adaları’nda 2, Guayaquil’de 2, Cuenca’da 1, Rio Bamba’da 1, Quito’da 2 olmak üzere toplam 11 Gece Oda & Kahvaltı şeklinde 3 – 4 yıldızlı otellerde ve butiklerde konaklama .
Bogota Şehir Turu, Monserrate Tepesi Turu , Füniküler Biletleri ve Altın Müzesi Turu
Zipaquira – Salt Cathedral ( Tuz Katedrali) gezisi, giriş biletleri ve transferleri
Quito Şehir Turu, çevre gezileri ve transferleri
Galapagos Adaları gezileri, tekne transferleri ve tekne turları
Guayaquil şehir turu , Las Penas turu
Cuenca şehir turu ve çevre gezileri
Rio Bamba transferleri
Programda dahil olarak belirtilmiş yerlerde 1 ÖĞLE YEMEĞİ ve 3 AKŞAM YEMEĞİ
Tur programı içerisinde yer alan tüm havalimanı ve tur transferleri
Türkçe Rehberlik Hizmeti
ZORUNLU SİGORTA

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Yurtdışı Çıkış Harcı ( 150 TL )
Kişisel Harcamalar
Programda belirtilmeyen turlar, transferler , ören yeri ve müze giriş biletleri
Programda açıkça belirtilmeyen yemekler ve diğer ekstralar
Dahil olan yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler
Tüm yabancı servis tipleri (Bölgelerde hizmet veren tüm yabancı yerel rehberler, soförler, garsonlar, otel çalışanları ve sınır geçişlerinde hizmet veren valiz taşıyıcıları için tavsiye edilen min. ücret kişi başı 140 USD’dir. Havalimanında toplanır ve bölgede misafirlerimiz adına yabancı personellere takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir.
Galapagos Adaları Milli Park Giriş Ücreti 200 USD ve şehir vergisi 25 USD ( Bu iki ayrı ödeme milli parklar müdürlüğü memurları tarafından adaya ayak basıldığında toplanır. Yerel bir ödemedir ve nakit olarak tahsil edilir
Konaklama Otelleri

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Bogota 3* ve 4* oteller

Benzer Turlar

Vizesiz Galapagos & Ekvador & Kolombiya Turu Türk Havayolları ile 11 Gece 13 Gün EJ001