Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 10 Gece, 11 Gün
 • Cape Town-Johannesburg-Sun City
Vizesiz Güney Afrika Turu Qatar Havayolları ile 8 Gece 12 Gün EJ001 Harita
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana *
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu *
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane *
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi *
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför *
 • Market
 • Fitness
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana (Ücretli)
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu (Ücretli)
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane (Ücretli)
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför (Ücretli)
 • Market
 • Fitness

Müşteri Puanı

Harika

Kullanıcılar tarafından yapılan yoruma göre 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Değerlendirme

Oda 6/10
6/10
Yemek 9/10
9/10
Hizmet 7/10
7/10
Fiyat Performans %60
60%

Müşteri Görüşleri (30 Yorum)

EB

E*** B***

"Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus."

16.05.2017

ZT

Z*** T***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium."

23.04.2017

MA

M*** A***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus."

15.02.2017

Toplam 48 yorumdan 1 ile 6 arası yorumlar gösterilmektedir.

Fiyatlar
Tur Programı
Tur Programı seçilen tarihe göre değişiklik gösterebilmektedir.
1. Gün / İSTANBUL – CAPE TOWN 20:05 
Saat 20.05’te Qatar Havayolları tarifeli seferi ile Doha aktarmalı olarak Cape Town uçuşumuzu yapıyoruz. 
 
2. Gün/ CAPE TOWN Varış 
Sabah saat 10.50’de Cape Town’a ulaşıyoruz. Varışta havalimanından özel aracımız ile şehir merkezine İlerliyoruz. Konaklayacağımız otele giriş yapıyor, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir dinlenme ardından ŞEHİR TURUMUZU yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bugün panaromik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu Bo-Kaap Bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun son durağı ise Cape Town Water Front. Burasımasa dağı manzarası ve okyanusun büyüleyici güzelliği ile alışveriş yapabileceğiniz ve restoranların bulunduğu bir liman bölgesidir. Geceleme otelimizde. 
OTELİMİZ: NEW TULBAGH HOTEL 3* VB. 

3. Gün / CAPE TOWN / HOUTBAY –ÜMİT BURNU 
Bugün kahvaltı sonrası serbest günümüz var. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra turumuz olacak


HOUTBAY – ÜMİT BURNU TURU [TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ – 140$ ] 
Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz. Sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton bölgesinden geçerek balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Tekne ile açılarak Duiker Kayasındaki doğal ortamlarında Afrika’nın kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartheolemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu’na doğru yola çıkıyoruz. Ümit Burnu’na vardığımızda finiküler ile dünyanın en yüksek noktasındaki deniz feneri görülecektir. Ümit Burnunun keşfinde ilk ayak basılan noktayı gördükten sonra yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından sevimli Afrika Penguenlerini görme şansımız olacak. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’s Town’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ: NEW TULBAGH HOTEL 3* VB. 

4. Gün / CAPE TOWN / STELLENBOSCH ÜZÜM BAĞLARI VE ŞARAP TADIM TURU 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alışveriş, dinlenme ve gezme fırsatı. 
Arzu eden misafirlerimiz için ekstra turumuz olacak. 

STELLENBOSCH VADİSİ ÜZÜM BAĞLARI VE ŞARAP TADIMI TURU [TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ 100$ ] 
Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz. Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından aracımızla Cape Town yakınlarındaki Stellenbosch Kasabasına doğru güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Şehir hayatından uzaklaşırken yolculuğumuz esnasında yol kenarındaki büyük ve endamlı ağaçlar bizi bu güzel günün başladığının habercisi olacak. Stellenbosch kasabasına vardığımızda kasabada ufak bir gezinti yapma şansımız olacak. Ardından üzüm bağlarıyla ünlü bu vadiye karşı, doğanın yeşil renklerinin en güzelleri Eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından yerli çiftçilerin üzüm bağlarına Afrika’nın Meşhur şaraplarının tadımına gidiyoruz. Aynı bölgede kakao çekirdeğini ve ev yapımı kalıp çikolataları da test etme şansımız olacak. Akşamüstü turumuzun sonunda otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde. 
OTELİMİZ: NEW TULBAGH HOTEL 3* VB. 


5. Gün / CAPE TOWN – JOHANNESBURG 
Sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. 08.30 uçağı ile Johannesburg yolculuğumuza başlıyoruz. 
Bugün uçuşumuzun ardından Johannesburg şehir turumuzu yapacağız. Mandela Meydanı, Sandton, Mandela Köprüsü, Meclis Binası turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında. Turumuz sona erdikten sonra otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde. 
OTELİMİZ: HOLIDAY INN EXPRESS WOODMEAD 4* VB. 
 
6. Gün / JOHANNESBURG- PILANESBERG 
Bugün ekstra turumuza katılmayı tercih etmeyen misafirlerimiz Johannesburg’taki otelimizde konaklamaya devam edeceklerdir. Bugün ilave ücret ödeyerek Safari / Sun City / Lesedi Köyü paketine yükseltme yapabiliyorsunuz. 
PİLANESBERG MİLLİ PARKI – SAFARİ – LESEDİ KÖYÜ EKSTRA TUR PAKETİ  
[2 Gece 3 Gün – 2 Öğle Yemekli 300$] 

JOHANNESBURG – PİLANESBERG MİLLİ PARKI & SAFARİ 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Pilanesberg Milli Parkın ve Sun City’e doğru yola çıkıyoruz. Afrika denilince akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. Bölgeye varışımız ardından bizleri bekleyen 4x4 safari kamyonlarımızla 3 saatlik keyifli bir safariye çıkıyoruz. 
Safari boyunca Pilanesberg Milli Parkında volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal tabiat ortamlarında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince “Big Five” olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türleriyle 350 farklı kuş türü, 65 sürüngen familyasını doğal ortamında ziyaret ederek görme şansını Yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda bölgedeki otelimize dönüyoruz. OTELİMİZ: THE KİNGDOM RESORT 4* VB. 


7. Gün / SUN CITY 
Sun City eğlence ve kumarhaneler bölgesidir. Bu dünyaca ünlü sayfiye ve kumarhaneler bölgesini geziyoruz. Öğle yemeğimizi burada alacağız. Öğle yemeğimizden sonra Sun City, eğlence merkezinde serbest vaktimiz olacak. Bölgede bulunan büyük kumarhaneler, barlar ve restoranların yanı sıra su parkları ve isteyen misafirlerimiz çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Geceleme Otelimizde. 
OTELİMİZ: THE KİNGDOM RESORT 4* VB. 


8. LESEDİ KÖYÜ- JOHANNESBURG 
Bugün otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden valizlerimizle ayrılıp Lesedi Kabile Köyüne doğru yola çıkıyoruz. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında videoPrezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, ekstra tura dahil olarak Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Turumuzun sonunda Johannesburg’taki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde. 
OTELİMİZ: HOLIDAY INN EXPRESS WOODMEAD 4* VB. 

9. Gün / JOHANNESBURG / GOLD REEF CITY ALTIN MADENİ & TEMA PARK TUR
APARTHEID MÜZESİ  
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. 
Arzu eden misafirlerimiz için ekstra turumuz olacak. 

GOLD REEF CITY ALTIN MADENI VE TEMA PARK- APARTHEID MÜZESİ TURU [TAM GÜN 100$] 
 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizle turumuza devam ediyoruz. İlk durağımız ırkçılık rejimine maruz kalmış Afrika tarihini konu alan Apartheid Müzesi. Nelson Mandela ve arkadaşlarının bu rejime karşı vermiş olduğu mücadeleyi, maruz kaldıkları siyasi, sosyal ve ekonomik ayrımcılıkları konu alan bu müzede duygulanmamak elde değil. Müze ziyaretimizin ardından sırada altın madeni ziyaretimiz var. 1960 tan sonra başlayan Afrika’daki Madenlerin keşfiyle Johannesburg çok önemli maden ocaklarına ev sahipliği yapmıştır. Eski dönemden bugüne
Kadar büyük maden işletmelerinin kurulduğu, altın ve elmas başta olmak üzere platin ve gümüş madenlerinin yer aldığı Johannesburg’un güneyindeki bu bölge şimdilerde çok büyük bir tema parkı ve geçmişten günümüze gelmiş eski bir altın madenini ziyaretçiler için gezilebilir şekilde bizlere sunulmaktadır. Burada yeryüzünden 75 metre aşağı inip altın madeniz ziyaretimizi yapacağız. Maden içerisinde kullanılan sistemleri ve çalışma şartlarını Baretlerimiz ve fenerlerimizle bir madenci edasıyla tecrübe edeceğiz. Altın madeni turumuz sonrasında bölgede Bulunan büyük eğlence parkında zaman geçirme şansımız olacak.
Turumuzun sonunda otelimize geri dönüyoruz.  Geceleme otelimizde. 
   
OTELİMİZ: HOLIDAY INN EXPRESS WOODMEAD 4* VB. 
 
10. Gün / JOHANNESBURG – İSTANBUL 21:45 12:10+1 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest saatlerimiz olacak. Bugün son günümüz. Rehberimiz eşliğinde planlar yapabilirsiniz. Bugün uçuş saatimiz 21.45. Dönüş yolculuğumuz başlıyor. Qatar Hava Yolları uçuşu ile Doha aktarmalı dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta. 
 
11. Gün / İSTANBUL varış 12:10 
İstanbul Havalimanı’na 12.10’da varış. Turumuz burada sona eriyor. 


KONAKLAMA OTELİ 3* - 4* Oteller
Tur Şartları
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Qatar Havayolları ile Doha aktarmalı İstanbul-Cape Town / Johannesburg-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti. 
Cape Town-Johannesburg tek yön yerel hava yolu bileti 
3 Gece Cape Town ve 3 Gece Johannesburg 2 Gece Pilanesberg 
NOT: İlave ücret (EXTRA-UPGRADE) Sun City / Pilannesberg turuna katılan misafirlerimiz; 3 Gece Cape Town 3 Gece Johannesburg 2 Gece Pilannesberg bölgesinde konaklar. 
Toplam: 8 Gece 3/4 yıldızlı ve butik otellerde konaklama 
Tüm kahvaltılar 
CAPE TOWN ŞEHİR TURU 
JOHANNESBURG ŞEHİR TURU 
Türkçe rehberlik hizmeti 
Zorunlu sigorta 
Havalimanı – Otel- Şehir - Tüm Transferler 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Yurtdışı çıkış harcı 150 TL
Tur bahşişleri /kişi Başı 60$ (Birinci gün havalimanında toplanır)
Konaklama Otelleri

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Cape Town 3* - 4* Oteller

Benzer Turlar

Vizesiz Güney Afrika Turu Qatar Havayolları ile 8 Gece 12 Gün EJ001