Paris Turları ve Fiyatları

Eğer ilk defa Avrupa’ya gitmek istiyor ama bir türlü karar veremiyorsanız Paris turları birbirinden farklı konseptleriyle tam da size göre olabilir. Farklı bir yılbaşı geçirmek isteyenler içinde yılbaşı Paris turları TatilBudur.com’da bulunuyor. Üstelik Paris tur fiyatları dönemsel kampanyalarla cazip hale gelebiliyor. Uygun fiyatlı Benelux Paris turları, Paris Disneyland turları ve balayı Paris turları ile Paris’i baştan sona kadar keşfedebilir, kültür ve eğlence ile dolu bir seyahatin tadını çıkarabilirsiniz. Eğer siz de Paris turları hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz, turlar hakkında detaylı bilgiyi içeriğimizde bulabilirsiniz.

Paris Benelux Turları

Birçok Avrupa ülkesini görebileceğiniz Benelux turlarıyla Brüksel, Rotterdam, Delft, Amsterdam, Köln, Frankfurt, Rüdesheim, Strazburg, Lüksemburg, Paris, Reims şehirlerinde dilediğinizce gezebilirsiniz. Paris Benelux turları Eyfel Kulesi, Seine Nehri tekne gezisi, Montmarte ressamlar tepesi, Sacre Coeur Bazilikası, Notre Dame Katedrali rotalari ile en çok tercih edilen turlar arasında bulunuyor. Paris tur fırsatları her bütçeye hitap eden fiyatlarıyla TatilBudur.com’da sizleri bekliyor.

Paris Disneyland Turları

Paris turlarında ekstra olarak katılabileceğiniz ya da özel olarak düzenlenen Paris Disneyland turları ile en sevdiğiniz çizgi film kahramanlarını yakından görebilirsiniz. Disneyland Park ve Walt Disney Stüdyoları sizlere tüm gün eğlenebilme imkanı sunuyor. Main Street ve 19. Yüzyıl Amerikan kasabaları, Korsan Adası, Fantezi Ülkesi ve Keşifler Diyarı göreceğimiz yerler arasında. Frontierland’da, Perili Köşkte gezinti yaptıktan sonra, başıboş bir maden treni ile maden tünelleri ve yıkılmaya yüz tutmuş köprülerden geçerek eğlencenin doruklarına ulaşabilirsiniz.

Paris’e Ne Zaman Gidilir?

Genellikle hava durumu Paris’te çok değişkendir. Şehirde kışın sıcaklık 7-8, yazın ise 25-30 derecelerde seyretmektedir. Paris’te ilkbahar ve sonbaharda hava serin, yaz aylarında ise ılık ve nemlidir. Haziran, temmuz ve ağustos aylarında şehir en sıcak günlerini yaşarken, aralık, ocak ve şubat’ta hava oldukça soğuktur. Paris seyahatine çıkmadan önce hava durumunu incelemenizde ve rahat bir spor ayakkabıyı da beraberinde götürmenizde fayda var.

Paris Gezilecek Yerler Listesi

Louvre Müzesi: Eğer Paris turları ile bu güzel şehri gezmeye karar verdiyseniz, dünyaca ünlü Louvre Müzesi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Müze, Fransa’nın ilk devlet müzesi ve oldukça zengin bir koleksiyona da sahip. Toplam 7 bölümden oluşan müze dünyanın en büyük müzeleri arasında bulunuyor. Fransa ve Avrupa resim koleksiyonu, heykeller, Ortaçağ süsleme koleksiyonu ve Mona Lisa tablosu gibi birbirinden değerli sanat eseri Louvre müzesinde ziyaretçilerini bekliyor. Louvre Müzesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Notre Dame Katedrali: Dünyanın en ünlü gotik yapısı olan Notre Dame Katedrali, Paris turlarında ilk görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Seine Nehri kıyısında bulunan katedral her ne kadar turistler tarafından sürekli ziyaret edilse de hala Roma Katolik katedrali olarak kullanılıyor. Katedralin özellikle batı cephesindeki üç kapıdan oluşan girişi, kuleleri ve bakire çocuk heykeli, katedralin en büyüleyici yerlerinden sadece birkaçı.

Eyfel Kulesi: Paris, Fransız Devrimi’nin 100. yılını kutlamak için Dünya Fuarına ev sahipliği yapmaya hazırlanırken, bu önemli etkinlik için göz alıcı bir yapı inşa etme fikrinden yola çıkan ünlü mimar ve tasarımcılar Eyfel kulesini tasarlamışlardır. Zamanla Paris’in simgesi haline gelmiş Eyfel Kulesinin tepesinde radyo anteni bulunmaktadır. Yılda 6 milyondan fazla ziyaretçisi olan eşsiz kule, Paris turları sırasında en merak edilen noktalarından birisidir.

Pantheon: Paris'in en önemli tarihi yapılarından bir tanesidir. Günümüzde Paris entelektüellerinin mezarlarına ev sahipliği yapan bir anıt olsa da, öncesinde kilise olarak kullanılmıştır. Yapı, 1744 yılında gut hastalığından kurtulan XV. Louis tarafından Azize Genevieve’e ithafen yaptırılmıştır. 1790 yılında yapımı tamamlanan yapı, mimari olarak Londra’daki St. Paul’s Katedrali’ne ve Roma’daki Pantheon’a benzetilmektedir. Grand Palais, Lüksemburg Bahçesi, Orsay Müzesi, Sacre Coeur Bazilikası, Sainte Chapelle, Zafer Takı, Şanzelize Caddesi de Paris turlarının en önemli rotaları arasında bulunuyor.