Amalfi Kıyıları

Amalfi - Napoli turlarının ilk durağı olan Amalfi, İtalya Campania bölgesinin Solerno iline bağlı bir yer. Napoli’nin güneydoğusunda bulunuyor. Sadece doğasıyla değil, aynı zamanda tarihi yapı ve kalıntılarıyla da uzun bir yolculuğun kapılarını aralıyor. St. Andrea Katedrali, hemen bitişiğindeki Chiostro del Paradiso Manastırı, günümüzde artık otel olarak hizmet veren Kapuçin Rahibeler Manastırı Amalfi kıyılarında görmeden dönmemeniz gereken başlıca yerler. Mulini Vadisi’nin güzelliğini Amalfi - Napoli turlarıyla baştan sona keşfedebilirsiniz.

Napoli

İtalya’nın güneyinde kalan ve aynı zamanda Amalfi kıyılarına gelen pek çok turistin rotasına dahil ettiği Napoli, ülkenin en büyük 3. şehri. Deniz kıyısı boyunca uzanan bu şehirde gezilmesi gereken çok yer var. Hepsi birbirinden güzel mimariye ve köklü geçmişe sahip. Caserta Kraliyet Sarayı, Castel Nouva, Pompoei Antik Kenti, Capri Adası bunlardan sadece birkaçı. Bu tarihi zenginliğe bir de doğa eklenince İtalya’nın en güzel köşeleri arasına girmeyi başarıyor Napoli.

Amalfi - Napoli turlarına katılarak bu iki şehri aynı anda baştan sona gezme şansı yakalayabilirsiniz.

Tur Boyunca Yapılması Gerekenler

  • Amalfi - Napoli turları sırasında İtalya’nın en meşhur lezzetlerinden biri olan pizzaların tadına mutlaka bakın. Özellikle Napoli’de…
  • Fotoğraf makineniz gittiğiniz her yerde yanınızda olsun. Tur sırasında ölümsüzleştirmek isteyeceğiniz pek çok yer olacak.
  • Napoli gece hayatı fazlasıyla hareketli. Şehrin tarzını yansıtan bar ve kulüplerde sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenin.
  • Napoli’de alışveriş için en ideal yerlerin ilk sırasında Via Toledo adındaki caddede var. Buradaki mağazalara mutlaka uğrayın. Daha ucuz bir alışveriş için Mercato di Antignano’yı tercih edin.