Kadırga Koyu Gezilecek ve Görülecek Yerler

Assos: Kadırga Koyu’ndan Assos’un plajlarına ve antik yerleşim alanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İstanbul’a olan yakınlığı sebebiyle hem uzun hem de kısa tatiller için tercih edilen Assos otelleri, yaz sezonu boyunca hareketliliğini koruyor. Assos’un antik yerleşim alanına kısa bir yolculuk yapmadan tatilinize son vermeyin. Antik kente ait kalıntıların birçoğu hala sağlamlığını koruyor. Bölgenin en ünlü kalıntısı Assos Athena Tapınağı’dır. Tapınak dışında 4000 kişilik tiyatro, akropol ve yukarı kent kalıntılarını keşfedin. Gezinizin ardından Assos plajlarında serinleyerek güne keyifli bir şekilde devam edebilirsiniz.

Behramkale: Assos’un küçük bir köyü olan Behramkale, tıpkı Assos gibi hem doğa hem de tarih gezileri için ideal bir yerdir. Esasında bir tatil beldesi olan Behramkale, yöre halkı tarafından Behramlı Köyü olarak adlandırılıyor. Fakat köyün içindeki kale kalıntısından dolayı turistler tarafından Behramkale olarak tanınmasına sebep olmuş. Bahramkale’deki tarihi Hüdavendigar Camii ve Behramkale Köprüsü, Kadırga Koyu gezilecek ve görülecek yerler listenize alabileceğiniz noktalar.

Sivrice Koyu: Assos’un hemen yanı başında yer alan Sivrice Koyu, Kadırga Koyu kadar hareketli geçiriyor yaz sezonunu. Dağlarla denizin iç içe girdiği, muhteşem bir doğaya hakim olan Sivrice Koyu’ndaki plajlarda gün boyu dinlenebilir, çevresinde yürüyüş yaparak fotoğraf çekebilirsiniz.

Kadırga Koyu Yapılacak Aktiviteler

  • Kadırga Koyu’ndaki plajlarda güneşin ve denizin tadını çıkarın.
  • Koyun çevresinde yürüyüşler yaparken, fotoğraf çekimleriyle günü daha keyifli hale getirin.
  • Kadırga Koyu’ndaki kamp alanlarında bir-iki gün kamp yaparak doğayla iç içe olun.
  • Şnorkelle dalışlar yaparak koyun akvaryumu anımsatan sualtını dünyasına bir göz atın. Eğer tüm malzemeleriniz yanınızdaysa tüplü dalış yapın.
  • Kadırga Koyu’nda Ne Yenir?

    Çanakkale-Assos’un yöresel tatlarının ilk sırasında balık çeşitleri ve zeytinyağlılar geliyor. Balık keyfini akşam saatlerine ayırıp, gündüz saatlerinde yörenin diğer lezzetlerini deneyebilirsiniz. Ege’nin yanı sıra Midilli mutfağına da hakim olan Assos Kadırga Koyu’nda; avcı böreği, kabak çiçeği dolması, otlu gözleme, Behramkale mantısı, ahtapot dolması, iskorpit çorbası ve balık pastırması masanızda mutlaka yerini alması gereken lezzetlerdir. Assos Kadırga Koyu’nda sakızlı Türk kahvesinin de tadına bakmadan tatilinize son vermeyin.