Levent Gezilecek ve Görülecek Yerler

Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi: Büyükdere Caddesi’nde yer alan Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi’nde dünyaca ünlü isimlerin bal mumundan yapılan heykelleri bulunuyor. Mustafa Kemal Atatürk, Mimar Sinan, Dostoyevski, Adolf Hitler, Yunus Emre ve Leonardo Da Vinci’nin yanı sıra ismini tarihe yazdırmış kişileri görebileceğiniz müze, Emniyet Evleri Mahallesi’nde yer alıyor.

Büyükdere Caddesi: Levent’in en işlek noktasıdır Büyükdere Caddesi. Cadde boyunca çeşitli iş hanları, plazalar bulunduğu için iş hayatının da en hareketli noktaları arasındadır. Cadde, Şişli-Sarıyer arasında uzanıyor.

Levent’in; Beşiktaş, Maslak, Ortaköy ve Bebek’e yakın bir konumda yer almasından dolayı birçok noktaya kolay bir ulaşım imkânı var. Beşiktaş’ın en önemli gezilecek yerlerini de gün içerisinde rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Levent Yapılacak Aktiviteler

  • Alışveriş için bulunmaz bir noktadır Levent. Birçok mağazası ve alışveriş merkeziyle günün her saatinde giyimden takıya, kitaptan çeşitli aksesuarlara kadar birçok ürün satın alabilirsiniz.
  • Ortaköy Meydanı’nda kumpir veya kokoreç yemeği ihmal etmeyin.
  • Beşiktaş vapur iskelesine geçerek keyifli bir Boğaz turuna çıkın.
  • Gece eğlenmek için Beşiktaş barlarına rotanızı çevirin.
  • Levent’te Ne Yenir?

    Levent, iş hayatının en hareketli olduğu semtlerden biridir ve bu durum çevresinde çeşitli restoranların ve lokantaların açılmasını sağlamıştır. Türk mutfağına ait çeşitli lezzetleri tadabileceğiniz restoranlar yerli turistler kadar yabancı turistlerin de ilgisini görüyor. Kebap, balık, köfte, pilav, tavuk çeşitlerinin yanı sıra fast food ürünlerini de deneyebilirsiniz Levent restoran ve kafelerinde.