Abant’ta Yapılacak Aktiviteler Listeniz Hazır!

İstanbul’dan fazla uzaklaşmayı istemeyenlerin uğrak noktası Bolu Abant, yeşilin her tonunu göreceğiniz ormanlar, gezilecek yerler, doğal hayatın hiç bozulmadığı mükemmel destinasyonlarla yaz kış ziyaretçilerini ağırlıyor. Abant’a gittiğinizde Abant Tabiat Parkı’ndaki eşsiz güzelliğiyle Abant Gölü’nü görmeden, mis gibi havasını solumadan geri dönmeyin. At turları, piknik keyfi, kamp alanları kısacası insanı dinginleştiren birçok farklılıklarıyla Abant’ta yapılacak aktiviteler listeniz hazır. Tatil yapmaya doyamayanlar bu hafta sonu Abant tatili sizi çağırıyor.

Trekking Turlarına Katılın

Şimdi orada olmalıydım diyorsanız o zaman Abant Gölü çevresinden başlayıp Abant’ı trekking turlarıyla keşfetme zamanınız gelmiş demektir. Binlerce yükseklikteki tepeleriyle ünlü Abant’ta çeşitli alternatif rotalar sizi karşılayacak. Bol oksijen kaynağı yollarında yürürken bütün stresinizi orada bırakacaksınız.

Göl Çevresinde Turlar Atın

Abant’ta yapılacak aktiviteler listesinin olmazsa olmazı tabi ki göl çevresinde atılan turlar. Buranın tadını doyasıya çıkarmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan bu aktivite sevdiklerinizle birlikte hoşça zaman geçirmenize yardımcı olur. Bütün senenin yorgunluğunu geride bırakacağınız bu atmosferde olmak için planlarınızı şimdiden ayarlayın.

Faytona Binmeden Olmaz

Abant Gölü’nün çevresinde 7 km’lik yürüyüş parkurunu faytonla gezmeye ne dersiniz? Mükemmel doğası ve her ton yeşilinde kaybolmak için daha iyi bir fikir olamazdı. Yarım saatlik fayton turlarında fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın sakın, burada çekeceğiniz her kare hayatınız boyunca unutamayacağınız anılarla dolu olacak.

Köylü Pazarına Uğrayın

Abant’ın mis gibi doğasında yetişen doğal ürünleri pazarında sergileniyor. Tarhanasından fındığına, bitki çayından daha birçok yöresel ürününe kadar her şeyi bulacağınız köylü pazarına uğramadan, sıcacık insanlarıyla sohbet etmeden Abant gezinizi sonlandırmayın.

Yemek Yemek İçin Göl Kenarına Gidin

Bu kadar güzel yerleri gezip gördükten sonra şimdi göl kenarında bir yemek mola verme zamanı. Abant Gölü çevresindeki kafe ve restoranlarda oturup lezzetli yemeklerinden yiyerek manzaranın seyrine doyabilirsiniz. Burada yiyeceğiniz her şeyin size ayrı bir keyif vereceği kesin.

Bisikletle Göl Çevresini Turlayın

Bir bisiklet severseniz kesinlikle doğru adrestesiniz. Hem doğa, hem bisiklet, hem büyüleyici bir göl bu üçlüye kim hayır diyebilir ki… Ormanın mis gibi doğasında keşif turları atmak için buradan bisiklet kiralayabilir, Abant tatilinizi daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Sandal Turu Atın

Abant Gölü’ne gitmenin yazı kışı olmaz ama buraya kışın gitmenin tadı bir başka güzel oluyor. Karın yoğun olduğu zamanlarda donmuş bir gölle karşılaşırsanız şaşırmayın. Yoğun bir kış zamanı değil de biraz erimeye yüz tutmuş bir gölde sandal turu veya deniz bisikleti keyfini çıkaranlardan biri de siz olmalısınız.

Fotoğraf Çekmeyi Unutmayın

Bu güzel doğada enfes kareleri yakalamak için makineniz hep yanınızda olsun. Kısa yürüyüşler yaparken ya da Abant’ın aktivitelerinden yararlanırken her anınızı ölümsüzleştirmelisiniz. Özellikle göl kenarında çektiğiniz o kareleri sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın.

Tanıtım Merkezi’ni Ziyaret Etmeden Olmaz

Abant Tabiat Parkı girişinde hemen karşınıza çıkacak Tanıtım Merkezi’ne gidip buraya dair her şey hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Tanıtım Merkezi, ormancılık tarihi ve ormancılığa dair fotoğraf ve kısa bilgilerin verildiği bir yer.

Şimdi Abant Turlarına katılmak için en güzel zamanlar. Hafta sonu planlarınızda Abant’ı gezmek varsa sevdiklerinizle birlikte grupça bir tur yapmak bütün stresini azaltacağınız sürprizler ve aktivitelerle dolu olabilir. Bu fırsatı kaçırmayın.