Sonbaharda Balayı Yapacaklara Alternatif Rotalar

Evlilik hazırlıkları, düğün telaşı derken nihayet bir imzayla hayatınızı birleştirmeye günler kala balayı tatilini seçmeye sıra geldiyse sonbaharda balayı rotalarını bulacağınız listemizden kendinize uygun bir yer seçebilirsiniz. Yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarında evlenmek bazıları için zor gelebilir. Yılın en güzel ayları olan eylül, ekim ve kasım’da balayı yapmak için geç kalmış değilsiniz. Hatta bu mevsimde güle oynaya bir düğün yapma fikriniz varsa unutulmaz kılacağınız bu düğünü sonbaharda balayı yapacaklara alternatif rotalar listemizle taçlandırabilirsiniz.

Abant

Sonbaharda balayı yapacaklara alternatif rotalar listemizin ilk sırasında Abant var. İstanbul’dan çok uzaklaşmadan, düğün telaşının yorgunluğunu üzerinizden için mükemmel bir seçim olacaktır Abant. Sonbaharın en güzel renklerini, yeşilin her tonunu bütün güzelliğiyle bu rotada bulacaksınız. Tertemiz doğasında huzur yaşatan Abant balayı çiftlerinin gönlünde taht kuracak. Hani hep dizilerden ya da internetten gördüğümüz o göl var ya hani tabloyu anımsatan, işte sizin de o gölde yüzlerce binlerce fotoğraf kareniz olabilir. Abant tatilinizden geriye kalacak o fotoğraflar ve orada geçirdiğiniz her an sonsuza kadar hafızanızdan silinmeyecek.

Yedigöller

Sonbaharda aşk başkadır diyorsanız sonbaharda balayı yapacaklara alternatif rotalar listemizdeki Yedigöller için yola koyulma zamanı. Belki bu zamana kadar Yedigöller’i bir balayı rotası olarak hiç düşünmemiştiniz ama eşi benzeri olmayan bu rotaya bir kez adım attığınızda bir daha vazgeçemeyeceğinizi unutmayın. Abant sessiz, sakin, huzur dolu havasıyla yeşilin, kırmızının ve tabi ki birbirinden güzel yedi tane gölün bir arada toplandığı müthiş bir yer.

Polonezköy

İstanbul’un binbir güzelliği arasında tertemiz havası ve gözlerden uzak bir rota oluşu buranın güzelliğine daha da güzellik katıyor. Polonezköy neden bu kadar seviliyor derseniz birincisi İstanbul’un içinde oluşu ikincisi ise doğasından hiç kopmadan enfes bir tatil deneyimi sunması. Sonbahar yaprakları süzülürken bahçesinde oturup mis gibi havasını içinize çekeceğiniz Polonezköy, konforlu ve lüks konaklamanın en güzel adreslerinden. Burada yapacak çok şey olduğunu unutmayın. Polonezköy Otellerinde konaklarken ata binmeyi ihmal etmeyin.

Kapadokya

Peri bacalarını uzaktan izlemek hiç bu kadar keyif vermemişti diyeceğiniz Kapadokya’da olmak için şimdi en güzel zamanlar. Sonhabarda balayı yapacaklara süper fikirler sunan listemizdeki Kapadokya eşsiz gün batımına da şahit olacağınız mükemmel bir rota. Kapadokya’nın doyumsuz manzarasını ayaklarınıza almak için balon turlarına mutlaka katılmalısınız. Taş evleri, peri bacaları Kapadokya’yı güzelleştiren şeylerden sadece birkaçı. Aşkınızı doludizgin yaşayacağınız Kapadokya Turlarına katılmak için yerinizi ayırtın.

Trilye

Bursa’nın balıkçı sahil köyü Trilye, İstanbul’a yakın tatil severlerin ilgi odağı. Sonbaharda balayı yapacaklara alternatif rotalar listemizdeki Trilye her mevsim sunduğu güzelliklerle yerli yabancı herkesin çok sevdiği bir adres. Mis gibi deniz havası içinde zeytinyağlı mezeleri, balık ve tabi ki Trilye’nin eşsiz güzellikleri. Şimdi orada olmak vardı diyorsanız Trilye Turlarımızdan yerinizi ayırtabilirsiniz. Köy hayatının izlerini hala sürdüren Trilye’de tarihi sokaklar, taş evler ve tabi ki birbirinden güzel Ege lezzetlerini görmeden buradaki tatilinizi sonlandırmayın.

Köyceğiz

Sonbaharda balayı yapacaklar için bir adreste Muğla’dan geliyor. Hani bazen şehir hayatının cilvelerinden kafamız atarda sahil kasabasına yerleşeceğim deriz ya işte bütün beklentilerimizi bir arada bulacağımız Muğla’nın sahil kasabası Köyceğiz kafa dinlemek için uzaklaşıp sığınanların adresi. Köyceğiz’e kadar gidip de bir rakı-balık yapmamak olmaz tabi birde. Sıcacık insanları ortamına daha da sıcaklık katan faktörler arasında. Köyceğiz’in eşsiz doğasında balık tutmadan, gün batımını izlemeden geri dönmeyin. Muğla Otelleri sizi çağırıyor.

Köyceğiz manzarası

Sizin için hazırladığımız bu listeden hangisini seçerseniz seçin tercih tamamen sizin. Türkiye’nin nadide güzelliklerini aynı yerde birleştirdiğimiz balayı fırsatlarından yararlanmadan balayı otelleri için acele etmeyin.