Alaçatı’da Neler Yapılır?

Gecesiyle gündüzüyle içimizi saran havası, birbirinden şık butikleri, Arnavut kaldırımlı nostaljik sokakları ve sörfüyle tam bir tatil cenneti olan Alaçatı’da yapmadan dönmemeniz gereken harika önerilerimiz var! O halde Alaçatı’da neler yapılır? soruna cevap bulmak isterseniz, listemize göz atmanın tam zamanı!

Arnavut Kaldırımlı Sokaklarında Turlayın

Her köşesi ayrı güzellikler barındıran Alaçatı’nın tarihi taş evlerine uzanan Arnavut kaldırımlı sokaklarında keşif turuna mutlaka çıkmalısınız. Şirin mi şirin sokaklarında turlarken tasarım dükkanlarından alışveriş edebilir, yeme-içme içinse pastane ve restoranlarına uğramayabilirsiniz.

Deniz Sefası Yapın

Alaçatı turunuzun bir parçası olması gereken Çeşme’de deniz, güneş ve kumun keyfini sizi bekliyor olacak. Tertemiz denizinde yüzerken tüm yorgunluğunuzu geride bırakarak tatilinize hareket katabilirsiniz. Türkiye’nin en popüler plajlarına sahip Alaçatı’da ise tercihinizi Çark Plajı, Mocca Beach veya Kum Beach’ten yana kullanabilirsiniz.

Rüzgar Sörfüyle Tanışın

Alaçatı’da neler yapılır sorusunun başka bir cevabı tabi ki Rüzgar Sörfü! Rüzgar sörfü sporunun sayılı yapıldığı yerlerden biridir Alaçatı. Aynı zamanda yıl boyunca uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapar. Şayet daha önce hiç sörf deneyiminiz yoksa burada profesyonellerden eğitim almanız mümkün. Daha eğlenceli tatil için Alaçatı’nın farklı aktivitelerinden de yararlanabilirsiniz.

Alaçatı’nın Meşhur Pazarlarını Gezin

Taze sebze ve meyvelerin satıldığı Alaçatı pazarlarına uğramadan dönmeyin. Şevketi bostan, enginar, turp otu ve çeşitli otları bulabileceğiniz bu pazarda aynı zamanda yöre halkının ürettiği reçeller ve baharatlarda mevcut.

Kumrunun Tadına Bakın

Çeşme’nin en meşhur lezzetidir Kumru. Ama bu muazzam lezzeti Alaçatı’da gezerken de mutlaka tatmalısınız. Susamlı ekmek içinde domates, tulum peyniri ve çeşitli atıştırmalıkların birleşiminden ortaya çıkan kumrunun tadı bambaşkadır ve her yerde bu kadar güzel yapana rastlamanız biraz zordur.

Zeytinyağlıları ve Mezelerini Mutlaka Deneyin

Alaçatı’yı keşfederken Ege’nin meşhur lezzetlerini bulabileceğiniz restoranları gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. İnternetten bir kaç yer araştırıp özellikle akşam yemekleri için bu adresleri ziyaret edin. Özellikle kabak çiçeği dolması ve Alaçatı’nın en meşhur lezzeti şevketi bostanı denemenizi öneririz.

Keyifli Bir Yemek Sonrası Tatlısız ve Dondurmasız Olmaz

Alaçatı’ya gidip de keyifli bir yemek sonrası sakızlı kurabiyelerinden ve sakızlı dondurmasından yemeden dönerseniz aklınız orada kalabilir 🙂

Alaçatı Gecelerinde Tatilinizi Sonlandırın

Gecesiyle gündüzüyle her daim hareketli olan Alaçatı, hem eğlence hem de huzurun adresidir. Alaçatı sokaklarının birbirinden güzel kafelerinde oturup beldenin tadını çıkarabilir veya buradaki tatilinizi hareket katmak için gece kulüplerine gidip sabaha kadar eğlenebilirsiniz.

Kısacası keyifli, eğlenceli, bol gezmeli, lezzetli mi lezzetli aynı zamanda keşfedilesi bir tatil sizi bekliyor. Alaçatı Otellerinden rezervasyon yaptırarak yılın tüm yorgunluğuna veda edin!