Bodrum’da Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Bu yazı Bodrum’da geçirmeye ne dersiniz? Ege’nin mavisi içinde pembe begonvilleri ve bembeyaz evleriyle süslü cenneti Bodrum yaza çoktan hazırlandı da sizi bekliyor bile. Bu yaz Bodrum’da olmaya varım diyorsanız Bodrum’da görmeniz gereken yerler listenizi de yanınızda götürmeyi unutmayın.

Bodrum Kalesi

Bodrum’a ayak bastıysanız Bodrum’da görmeden dönme listesinin başındaki Bodrum Kalesi’ni yakından keşfedin. Şimdilerde Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak kullanılmaya devam eden kalede farklı ülkelerin isimlerinin verildiği kuleleri göreceksiniz. 19. yüzyılın sonlarında hapishane olarak kullanılsa da hamam yapısıyla Osmanlı niteliği kazanmış. Bodrum Kalesi’nde ayrıca 14 sarnıç, kale korunağı, su hendeği, kontrol kulesi, asma köprü ve II. Mahmut tuğrası buradaki gezinizde göreceğiniz diğer detaylar.

Yalıkavak

Bodrum’da görmeden dönmemeniz gereken bir yer daha var ki o da tabi ki Yalıkavak. En güzel plajların bir araya toplandığı Yalıkavak, sadece gündüzleri değil geceleri de fazlasıyla renkli. En güzel yemekleri yiyeceğiniz restoranları, denizin havasını doyasıya içinize çekeceğiniz marinası kaçırılmaması gereken yerleri. Sahil boyu bir akşam yürüyüşü yapacaksanız Yalıkavak yine çok ideal. Yeme-içme konusunda kendinizi güven ellere bırakmak istiyorsanız burada meşhur olmuş köfteci adresi sorabilirsiniz. Ama tercihinizi romantik mekanlarından yana kullanmak istiyorsanız o zaman yönünüzü marinasına çevirin. Bodrum’da deniz sefası yapacağınız diğer duraklar için Bodrum’un en iyi plajları yazımı bir inceleyin.

Bardakçı Koyu

Bodrum’u Bodrum yapan bir yerden bahsetmek istiyorum şimdi. Burada yaşayan halk Bardakçı Koyu’nu Zeki Müren Koyu olarak adlandırmış. Bodrum’da deniz sefası yapmak istiyorum diyorsanız Bardakçı Koyu’nun denizini de bir görün derim. Enfes balıklarının, şahane denizinin tadını başka yerde zor bulacağınız sayılı yerlerden bir koy burası.

Antik Tiyatro

Bodrum’daki tarihi koklamak istiyorsanız Bodrum’da görmeden dönme listesindeki Antik Tiyatro’yu mutlaka görmelisiniz. Ne zaman yapıldığına dair net bir bilgi olmasa da tarihten bu yana dimdik ayakta durabilmiş bir durak burası. Sizi alıp farklı dünyalara götürecek bir atmosfer var Antik Tiyatro’da.

Gökçeler Antik Kenti

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Gökçeler Antik Kenti ülkemizin tarihi için önemli yerlerden. Şayet buraya gitmek için arabanızı kullanacaksanız baya gerilerde park alanı bulup antik kente ulaşmak için yürümeniz gerekiyor. İyisi mi siz buradaki ziyaretinizi sakin bir trekking turuna çevirin, hem bu güzelliği ziyaret edin hem de Bodrum tatilinizde farklı yerleri bir arada görün.

Bodrum’da görmeden dönme listesinin bu rotalarını bence bu yaz görmelisiniz. Uzman rehberler eşliğinde bir tatil programı varsa aklınızda o zaman Bodrum Bodrum Turları tam size göre demektir.