Mayıs’ta Denize Girilebilecek Tatil Cennetleri

Yazın yavaş yavaş gelmeye başladığını işaret eden Mayıs ayı ne çok sıcak ne de çok soğuk geçer. Gezmek için en ideal aydır. Deniz sezonunu erkenden açmak isteyen tatilciler ise tercihini daha sıcak rotalardan yana kullanır. Peki hangi rotalar denize girmek için uygun? İşte Mayıs’ta denize girilebilecek tatil cennetleri.

Kıbrıs

Mayıs ayının gelmesiyle birlikte Yavru Vatan Kıbrıs’ta deniz sezonu açılmış demektir. Şayet burada birkaç gün kalacaksanız denize girmek için havanın durumuna göre hareket etmenizi öneririz. Kıbrıs’ta gezilecek yerler arasında yer alan bembeyaz kumları ile ünlü Bafra bölgesi sakin tatil severler için en doğru adres. Denize girmekten ziyade yeni yerler keşfetmek isteyenler ise Girne sokaklarında dolaşıp tarihi yerlere yolculuk edebilir. Kıbrıs otellerinden yerinizi ayırtarak deniz, güneş, kum ve tarihe merhaba diyebilirsiniz.

Karadağ

Karadağ hem yeni yerler keşfetmek hem de denizin keyfini çıkarmak isteyenler için kaçırılmayacak bir öneri. Vizesiz tatil yapmak istiyorsanız Karadağ kıyılarını tercih edebilirsiniz. Karadağ’da gezilecek yerler listesinde yer alan Budva ve Kotor en popüler tatil yerlerinin başında gelir. İçinde harika bir tarih barındıran bu rotaya gittiğinizde kendinizi Ortaçağ’dan kalma bir şehirde hissedeceksiniz. Karadağ turları sizi bekliyor.

Kaş

Türkiye’nin masmavi sularında yaza merhaba demek için rotanızı Kaş’a çevirin. Su sporlarına ilginiz varsa Kaş’ta dalış yapabilirsiniz. Şayet hiçbir deneyiminiz yoksa Kaş’ın dalış okullarında eğitim alabilirsiniz. Kaş’ta gezilecek yerler arasında bulunan tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmek de tatilinize ayrı bir renk katacaktır. Mayıs ayında denize girilebilecek en güzel rotalar arasında olan Kaş’ta konaklamak için Kaş otellerini tercih edebilirsiniz.

İbiza

Eğlenceleriyle olduğu kadar harika plajlarıyla da ünlü bir yerdir İbiza. Tarihe yolculuk edeceğiniz yapıları ve bir de kalesi bulunuyor. Gece kulüpleriyle adından sıkça bahsettiren İbiza’da gündüz deniz, güneş ve kumun geceleri ise eğlencenin tadını çıkarın. İbiza küçük bir ada olduğu için taksiyle her yere ulaşmanız mümkün. Ayrıca İbiza’da denize girmek için önceliğinizi Formentera Adası’ndan yana kullanın.