Hafta Sonu Tatil Önerisi: Yedigöller

Zorlu geçen bir haftadan sonra akla ilk gelen şeylerin başında ‘hafta sonu ne yapsam’ sorusu oluyor. Karar vermenizi kolaylaştıracak güzel bir önerimiz var. Stresinizi atacağınız, doğasında kendinizi bulacağınız, bol bol fotoğraf çekeceğiniz Yedigöller hafta sonu tatiliniz için harika bir tercih olacak. Tüm yorgunluğunuzu geride bırakıp yeni haftaya motive bir şekilde başlamaya hazırsanız hafta sonu tatil önerisi Yedigöller için yola çıkma zamanı.

Sonbaharda ayrı bir tadı olan Yedigöller’i bir her mevsim görmelisiniz. Doğanın en güzel renkleriyle ziyaretçilerine görsel şölen sunan bu durakta yeşilin ve kırmızının ahengine kapılacaksınız. Kuş cıvıltıları, ağaçların gölgesinde efil efil esen tatlı bir rüzgar ve dahası. Hatta öyle ki çoğu zaman telefonun bile çekmemesi. Kısacası bol oksijen, yanınızda sevdikleriniz ve muazzam bir doğa. Hafta sonu tatil önerisi Yedigöller, şehir hayatından uzaklarda dinginleşmenize yardımcı olacak. Konaklama için farklı alternatiflerin olduğu bu rotada ister çadırınızla kamp kurun ister de Abant Otellerinden yerinizi ayırtın.

16 bin 20 kilometrekarelik bir alanda konumlu Yedigöller Milli Parkı’nı gezerken yürüyüş parkurlarını takip edin. Burada rahat yürüyüş yapmak için yanınıza kaydırmaz bir ayakkabı almanızı öneririz. Ayrıca her ne kadar gündüzleri sıcak olsa da akşam çıkacak serinliği göze alıp yanınızda en azından bir hırka bulundurmayı ihmal etmeyin.

Yedigöller Ulaşım

İstanbul’dan kısa bir yolculukla Yedigöller’e ulaşabilirsiniz. Bolu merkezine 42 kilometrelik mesafede olan bu durak İstanbul ve yakın çevrede oturanlar için bulunmaz bir kaçış noktası. Sabahın erken saatlerinde yola çıktığınızda Maşukiye’ye uğrayıp kahvaltı molası verebilirsiniz.  Yeme-içme konusunda Yedigöller Milli Parkı’nda pek imkan bulamayabilirsiniz. O yüzden yolculuk esnasında aklınızdan geçen ne varsa almanızı öneririz.