Kısa Süreli Tatilleri Değerlendirme: Hafta Sonu Turları

Hafta sonları hepimizin beklediği kaliteli ve verimli zaman geçirmek istediği kısa süreli bir tatil niteliği taşıyor. Bunu daha da eşsiz kılmak için ise en iyi alternatif hafta sonu gerçekleştirebileceğiniz turlar oluyor.
Kendimize ve sevdiklerimize ayırdığımız bu süreçte şehirden biraz uzaklaşmak en iyi seçeneklerin başında geliyor. Bu kısa tatillerde hepimiz ihtiyaç duyduğumuz dinlenme, yenilenme ve yeni deneyimler edinme imkanlarıyla buluşuyoruz. Bu sayede hem zihnimize hem de bedenimize iyi gelecek zaman dilimleri yaratıyoruz.
Kısa süreli hafta sonu tatillerinde doğada yürüyüş yapma, temiz hava ile buluşma, yeni kültürler tanıma ve yeni lezzetlerle damaklarınızı şenlendirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Hafta sonu için nereye gidelim denildiğinde çoğu zaman akla gelen ilk seçenekler Ağva, Sapanca, Yedigöller, Eskişehir gibi bölgeler oluyor.
Hafta sonu keyifli bir tura katılarak hem keşfetmek hem de eğlenmek isterseniz sizin için hazırladığımız önerilerimize kulak vermenizi öneririz;

Günübirlik Kartepe Maşukiye Sapanca Turu
Hafta sonunuzu verimli bir şekilde geçirmek isterseniz Günübirlik Kartepe Maşukiye Sapanca Turu ile Maşukiye’de güne güzel bir kahvaltıyla başlangıç yapabilirsiniz. Şehirden çok uzaklaşmadan dingin bir atmosferin tadını çıkarabileceğiniz bu lokasyonda doğayla iç içe bir şekilde temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz. İsmini aşık anlamına gelen bir kelimeden almasıyla da çiftlerin bu ruha bürünerek romantik bir hafta sonu geçirmesine yardımcı olan Maşukiye, her mevsim ziyaretçilerini huzurla karşılıyor. Bu lokasyonu ziyaret etmişken Sapanca Gölü’nün eşsiz manzarasına karşı kahvenizi yudumlamanızı da mutlaka öneririz.
Bölgede uzun doğa yürüyüşlerine çıkabilir, güzel fotoğraflarla anı ölümsüzleştirebilir aynı zamanda sevdiklerinizle eğlenceli bir gün geçirmek için paintball oynayabilirsiniz. Ayrıca burayı ATV ile keşfe çıkabileceğinizi ve bölgenin tüm dokusuna hakim olabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.
Ayrıca günü lezzetli Alabalıklardan tatmadan da noktalamamanızı tavsiye ederiz.
Hafta sonu turlarıyla haftanıza mükemmel bir dokunuş yapabilirsiniz.

Hafta Sonu Turları

Günübirlik Hobbit Evleri Ormanya Tabiat Parkı Maşukiye Sapanca Turu
Bütün günü kendinize ve sevdiklerinize ayırarak tüm stresinizden arınabileceğiniz bir hafta sonu turu planlamaya ne dersiniz? Günübirlik Hobbit Evleri Ormanya Tabiat Parkı Maşukiye Sapancu Turu ile güne harika bir başlangıç yapabilirsiniz.
Maşukiye’de lezzetli bir kahvaltı yapabilir, kendinizi iyi hissedebileceğiniz bir doğa yürüyüşü planlayabilirsiniz. Bu bölgeyi ziyaret ettiğinizde mutlaka Ayrı Gezegen Cam Terası ziyaret etmenizi öneririz. Panaromik bir manzaraya sahip terasın manzarası büyüleyici bir görünümü sizinle buluşturuyor ve unutulmaz bir deneyim sunuyor.
Tur esnasında ayrıca Hobbit Evleri’ni de keşfetmeniz mümkün. Hobbit Evleri’nin olduğu alan hem hayvanların doğal yaşam alanı olurken hem de turistik bir alan olmasıyla dikkat çekiyor. Hobbit Evleri masalsı bir deneyim sunmasıyla harika bir gün yaşamanıza ve unutulmaz fotoğraflar çekmenize olanak tanıyor.

Günübirlik Edirne Turu
Tarihi ve kültürüyle dikkat çeken Edirne’de harika bir hafta sonu geçirebilir ve yeni deneyimler kazanabilirsiniz. Günübirlik Edirne Turu ile birlikte Edirne’nin tarihi dokusunu koruduğuna ve farklı kültürlerin bir arada harmanlandığına tanık olabilirsiniz. Her mevsim güzelliklerine tanık olacağınız Edirne’nin büyüleyici mimarisine sahip camiilerini, kervansaraylarını ve köprülerini yakından tanıma imkanına kavuşabilirsiniz.
Edirne’ye gittiğinizde mutlaka Edirne Tava Ciğeri’ni tatmalısınız. Ayrıca bu bölgeyi ziyaret ettiğinizde mutlaka tatmanız ve sevdiklerinizle de paylaşmanız için buradan badem ezmesi ve kallavi kurabiyesi gibi lezzetleri de almanızı öneririz.
En uygun ve avantajlı günübirlik turları inceleyebilirsiniz.

Günü birlik turlar

Günübirlik Bursa Gölyazı Turu
Sakin, dingin ve salaş bir hafta sonu geçirmek için Günübirlik Bursa Gölyazı turu ile bölgeyi ziyaret edebilir ve harika bir gün geçirebilirsiniz.
Balıkçılıkla uğraşılan bu tatlı bölgede eşsiz fotoğraflar çekebilir, huzurlu bir gün geçirebilirsiniz. Balıkçılığa meraklıysanız bu bölgede gün doğumunu kaçırmamanızı öneririz. Kahvaltıyı manzara eşliğinde gerçekleştirebilir ve güne zinde bir şekilde başlayabilirsiniz. Gölyazı’nın şirin sokaklarını ve adanın tamamını keyifli bir şekilde turlayabilir ve keyifli bir gün geçirebilirsiniz.
Gölyazı’yı ziyaret ettiğinizde Zambak Tepesi’nde gün batımını izlemenizi öneririz bu lokasyon hem Gölyazı’yı hem de Ulubat Gölü’nü eşsiz bir şekilde gözler önüne sermekte ve görkemli bir gün batımı seyri sunmaktadır.

Günübirlik Eskişehir Odun Pazarı Turu
Günübirlik Eskişehir Odun Pazarı Turu ile harika bir hafta sonu deneyimi yaşayabilirsiniz. Eskişehir’in sevimli bir bölgesi olan Odunpazarı şirin ve renkli evlere ev sahipliği yapmaktadır. Bu sokaklarda keyifli yürüyüşler yaparak ortamı keşfedebilir ve güzel fotoğraflar çekerek seyahatinizi ölümsüzleştirebilirsiniz. Eskişehir’in sembolü konumuna gelen Çiböreğini mutlaka tatmanızı öneririz. Bunun yanı sıra denemeniz gereken diğer tatlar ise Balaban Köfte, Met Helva, Yufkalı Büryan ve Cevizli Haşhaşlı Ekmek, Leblebi Kurabiyesi gibi damak çatlatan lezzetler olabilir.
Eskişehir’e geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken noktalardan bir diğeri ise Sazova Parkıdır, burada renkli bir gün geçirerek sevdiklerinize hediyelik eşyalar seçebilirsiniz.